Ahogy nézem, kétharmados többség...
Nem lehet kötelezővé tenni valamit, amit az állam nem tud biztosítani. Legalábbis tavaly még ez volt a mantra minden védekezéssel kapcsolatos témakörben.
Ráadásul itt nem arról beszélünk, hogy 10 millióból pár ezren nem akarnak vakcinát(mint a védőoltás-ellenesek esetében), hanem több millióan nem akarnak. Szokták mondani, hogy nem lehet kötelezővé tenni a választásokon való részvételt, mert akkor több millióan megharagszanak.Itt ugyanaz a helyzet. Miért is lehetne valakit kötelezni arra, hogy a saját szervezetébe juttasson valamit, amit nem akar? Nem pár ezer emberről van szó, hanem milliókról!
Aztán ott van az is, hogy hogyan növekedjen az oltási hajlandóság, amikor egyes országok szelektálnak az oltottak között, hogy kinek fogadják el vagy kinek nem az oltási dokumentumot attól függően, hogy melyik oltást kapták. Teljesen nyilvánvaló, hogy épeszű ember nem rohan beoltatni magát a leghamarabb elérhető oltással, ha aztán potenciálisan hoppon marad. A teljes palettát nyilván nem nyomathatja magába senki. Eleve problémás, hogy megosztják a társadalmat az oltottakra és nem-oltottakra.De akkor mekkora hiszti lesz, amikor az oltottak között is felosztások lesznek....
Az oltások közötti variálás se tesz jót az oltás PR-jának, hogy menet közben döntik el, hogy igazából elég 1 adag is, miközben ugyanarról a vakcináról pár nappal előtte írták, hogy lehet, hogy 3 adag kellene az új variánsok miatt. Na most ilyen ellentmondások mellett ne csodálkozzanak, ha az oltási hajlandóság messze van az ideálistól. 1 adag a vírus ellen elég vagy csak a kormányzatnak* elég a feloldáshoz, mint PR-fogáshoz, mert ha egy hét alatt két egymásnak ellentmondó információ jelenik meg az problémás.
*És itt nem kifejezetten a magyarra gondolok, hanem úgy általánosságban megfigyelhető jelenség, hogy egyik-másik országban, mint gyöngytyúk a takonyra, úgy ugrottak rá arra, hogy igazából 1 is elég lehet a megelőző hírekkel szembemenve.