Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezért is hülyeség a konzultáció, ami aztán nem is igazán érdekli az embereket (tehát nem a nép véleménye, hanem a nép egy kis részének a véleménye, nem mindegy)
Reprezentativitás a szó, amit keresel, és azzal sincs semmi baj, ha a konzultációkat nem értékelik túl az emberek.
Ezt nem a nép mondja, ez általános igazság, hogy a gazdaság leállítása nem jó.De ettől függetlenül van olyan helyzet, hogy MEG KELL LÉPNI.
Igen, elképzelhető, hogy nem lesz népszerű az intézkedés, de pont ezért lettek elvileg megválasztva, nem? De, pont ezért lettek megválasztva.
Már sokszor elmondták, hogy vállalják a döntéseikért a politikai felelősséget. A népszerűtlen intézkedések előtt pedig jobb, ha bevonják a népet is a döntésbe, különben kevésbé lennének hatékonyak, meg itthon is olyan tiltakozások lennének, mint németbe'.
A politikusokat mikor ültetik le ezrek legyilkolása miatt, mert féltek népszerűtlen döntést hozni, meg mert nem akarták, hogy lediktatúrázzák őket?
Ami már csak azért is hülyeség, mert eddig is lesz*rták, ha diktatúrázzák őket.Miért most adnának erre?
Vagy az is lehet, hogy nincs diktatúra?
A szemetek! :hadonaszos:
Az eddigi zárásoknak sem volt társadalmi támogatottsága. Nem ezen múlik, de kifogásnak ingyen van. Pont azt próbálom elmagyarázni, hogy néha népszerűtlen döntéseket is meg kell hozni, ez jár azzal, ha valaki kormányozni akar.Kormányozni kell.Ez van.
Amit a társadalmi támogatottságról írsz, az nem igaz. Nyilván sokszor két rossz döntés közül kell választaniuk, de hogy ne értené meg a társadalom, az barokkos túlzás. Szerintem te is pontosan érted minden lépésüket, csak szeretsz kötekedni. Sportból. :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Hát majd rákérdezek kolleganőre, hogy nekik tényleg ez kell-e ... amikor utoljára hallottam napi labor fogyóeszközök nincsenek(kifogy és nem jön időben elég), azért áll sokszor a munka... valamint a hirtelen óriásira duzzadt munkaterhelés miatt újonnan felvetteknek is idő/idő volt amíg elsajátították a megfelelő munkavégzést, ebből volt pár hiba is, ergo a személyzetre is lehetne többet költeni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
446178 fertőzött (+6278)
6554 kórházban (+187)
639 lélegeztetőgépen (+17)
102566 aktív eset (+4205)
328136 gyógyult (+1921)
15476 elhunyt (+152)
785440 (267153) kapott oltást (+27403, +13785)
3749907 mintavétel (+30794)
41440 hatósági házi karanténban (+4435)
3a39a29d1631e422c51d632ca7e21465.png
452547 fertőzött (+6369)
6867 kórházban (+313)
677 lélegeztetőgépen (+38)
105371 aktív eset (+2805)
331557 gyógyult (+3421)
15619 elhunyt (+143)
862953 (279727) kapott oltást (+77513, +12574)
3781181 mintavétel (+31274)
45164 hatósági házi karanténban (+3724)
7ed9504bdf70567eed7396bcbcc30e5b.png
 
M

molnibalage

Guest
Az IT (támunkva van ugyebár), brigaszerviz és autszervizek nyitva maradhadtnak?
Ha nem, akkor ez vicces lesz, mert akinek ez a munkaeszköze és tönkremegy, akkor IJ?

Tiszta mázli, hogy éppen ma adta meg magát a monitorkábelem.
Ha jövő héten tettem volna, akkor ennyi? IJ?

Vagy, ha defektet kap a bringám, akkor ennyi? Majd valamikor megjavítják? És, ha valakinek a kocsija, furrgonja jár így?

Mondom, semmit nem gondolnak ezek végig.

Molni picit túltolja a dolgot szokása szerint mert hát mégis csak mocskos fidesz, lehet egyet nerezni az a lényeg, de abban viszont igaza van, hogy hamarabb is lehetett volna (kellett volna) szigorítani.

Illetve én még annyit tennék hozzá, bár ezt már írtam régebben, hogy én már az első naptól kezdve zéró toleranciát hirdettem volna minden szabályszegővel, olyan pénzbírsággal amire a gatyája is rámegy.
Semmit nem toltam túl.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Az IT (támunkva van ugyebár), brigaszerviz és autszervizek nyitva maradhadtnak?
Ha nem, akkor ez vicces lesz, mert akinek ez a munkaeszköze és tönkremegy, akkor IJ?

Tiszta mázli, hogy éppen ma adta meg magát a monitorkábelem.
Ha jövő héten tettem volna, akkor ennyi? IJ?

Vagy, ha defektet kap a bringám, akkor ennyi? Majd valamikor megjavítják? És, ha valakinek a kocsija, furrgonja jár így?

Mondom, semmit nem gondolnak ezek végig.


Semmit nem toltam túl.

Szándékosan bonyolítod, hogy tudjál panaszkodni a kormányra... Szánalmas. Kell egy kábel, vagy bármilyen alkatrész a gépedhez mert tönkrement? Akkor rendelsz online és 2-3 nap alatt kint van. Addig meg elmész szabira max. Hozzám valamikor hetente 2-3 futár is jön különféle dolgokkal, mindig rendelek valami faszságot. Ha javítani kell valamit akkor meg keresel szépen a neten egy szerelőt aki házhoz megy és megoldja szintén pár nap alatt, addig meg szabi. Meg lehet itt oldani mindent, de te csak a problémát keresed és nem a megoldást, hogy lehessen fikázni a kormányt.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 719
93
Magyarul az eddigi kontaktszám ezred részére esett vissza...
Dehogy! Tizedére sem! A kijárási korlátozás, mivel csak részleges és eleve az éjszakai órákra korlátozódik (pláne így télen), nem csökkentette jelentősen a kontaktok számát - tippre úgy 10-20 százalékkal. Ezért is értelmetlen a 19-20 órán izmozni. 5 és 19 között baromi sok a kontakt, aki nem hiszi, nézzen ki a monitor mögül, bárhol láthatja.

Viszont van egy ilyen fura réteg aki másnap dolgozni megy, és nekik meg igen. Dolgozóknak hívják őket, és az lazán belefért, hogy 10ig iszom aztán go home, de az, hogy ott aludjon már nem. Na ők a többség
Nem, ők a csekély kisebbség. Nyilván vannak, akik munkanapjaik előtt is piálgatnak, de nem ez a jellemző. (Az idült alkeszek külön kategória, de ők már hajnalban beszúrnak maguknak egy-két tüskét, és estére már rég elintézték magukat.) A társadalmunkra jellemző esti összejövetelek zömében olyan embereket érintenek, akik másnap nem mennek dolgozni. Az általános munkarendben dolgozók ezért "buliznak" péntek és szombat este, akik folyamatos munkarendben tolják, azok akár hétköznap is. Nem beszélve a középiskolások, főiskolások, egyetemisták tömegeiről, akiknek sokszor hétköznap is mehet a buli. Nekik mindegy, hogy mikor zárnak a boltok.

Ugye vágod, hogy ez marginális?
Mit értesz marginális alatt? 100 vendéglátósóból mondjuk 1? Mindegy, a lényeg, hogy őt sem a boltzár fogja vissza.

És aztán meg mindegyik veri a tamtamot, hogy a kormány tehet róla.
Hol vertem én tamtamot? A 19 órai boltzár és a 20 órai kijárási korlátozás mellett szerettem volna érveket hallani, de valahogy nem jön össze egy sem. Járványügyi szempontból előnyösebb lenne a 21/22-es. Kiegészítve akár a teljes, 0-24-es kijárási korlátozással, amit tavasszal, sokkal lazább helyzetben simán megléptek.

Ennyi csak, egyszerűen húztak egy olyan vonalat, ahonnan csak az ottalvós buli működik, bízva abban, hogy a sok kretén felfogja, hogy azt se kéne. De ha nem legalább a többi megszűnik.
Komolyan azt gondolod, hogy ha 21 órakor lenne boltzár és 22-től kezdődne a kijárási korlátozás, akkor feldübörögnének a hatalmas partik szerte az országban? Semmi nem változna. Akinek ilyen elképzelései vannak, az nem sokat lát azokból, akiket ezzel meg akartak fogni. Nem jött össze, cserében viszont mindenki szív azzal, hogy szűkebb időintervallumban kell elintézni a bevásárlást. És nem, nem azért, mert az kényelmetlen, hanem azért, mert egységnyi vásárló 13 óra alatt több kontaktot jelent, mint 15 óra alatt.
 
M

molnibalage

Guest
Szándékosan bonyolítod, hogy tudjál panaszkodni a kormányra... Szánalmas. Kell egy kábel, vagy bármilyen alkatrész a gépedhez mert tönkrement? Akkor rendelsz online és 2-3 nap alatt kint van. Addig meg elmész szabira max. Hozzám valamikor hetente 2-3 futár is jön különféle dolgokkal, mindig rendelek valami faszságot. Ha javítani kell valamit akkor meg keresel szépen a neten egy szerelőt aki házhoz megy és megoldja szintén pár nap alatt, addig meg szabi. Meg lehet itt oldani mindent, de te csak a problémát keresed és nem a megoldást, hogy lehessen fikázni a kormányt.
És nem dolgozok 3 napig?
Egy kábel miatt?
Miféle bonyolítás ez?
Megmutassam most fotón a szarrá ment kábelt?

Neten szerelőt? Nem arról volt szó, hogy minden szolgáltatás szünetel pár kivételtől?

Bocsánat, de pontosan erről beszélek. Ennyire egyszerű dolgot sem gondoltak végig, mint novemberben a kutyasétáltatást...
Ebbe mi fikázás? Ha szarul végzi a dolgát a banda, akkor viselje következményeit te nagyon te.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
nem csökkentette jelentősen a kontaktok számát - tippre úgy 10-20 százalékkal.
Ha jó a tipped, akkor erre azért nem mondanám, hogy ne lenne jelentős. Összesen valami 40%-os kontaktcsökkenést szerettek volna elérni a második hullámban.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
És nem dolgozok 3 napig?
Egy kábel miatt?
Miféle bonyolítás ez?
Megmutassam most fotón a szarrá ment kábelt?

Neten szerelőt? Nem arról volt szó, hogy minden szolgáltatás szünetel pár kivételtől?

Bocsánat, de pontosan erről beszélek. Ennyire egyszerű dolgot sem gondoltak végig, mint novemberben a kutyasétáltatást...
Ebbe mi fikázás? Ha szarul végzi a dolgát a banda, akkor viselje következményeit te nagyon te.

Mi a faszt kell ezen átgondolni, most játszod a hülyét vagy tényleg ilyen sötét vagy? Pár hétig nem mehetsz zoknit meg pólót venni vagy mobilokat nézegetni valamelyik márkaboltba. Ennyi történik. Én egy éve nem voltam SEMMILYEN üzletben mert mindent a netről rendelek, gyógyszert, kaját, ruhát mindent.

Igen egy kábel miatt szépen elmész két három nap szabira ha amiatt nem tudsz dolgozni. Ezen mit nem lehet érteni, vagy mit kell ezen megütközni? Ez olyan kurva nagy dolog? Amúgy is a munkahelyed rendelkezik alapból a szabijaid 50%-val. Ilyen az élet. Nálam például levegőben lóg 1 nap szabi, mert lehet cserélni, vagy fejleszteni fogom a gépet de egy full újratelepítést akarok mindenképpen majd. Viszont az IT-nak akkor újra kell telepítenie a gépemen távolról amiket használok, tehát egy nap kiesik. És akkor mi van? Elmegyek aznap szabira, ők meg megcsinálják amikor ráérnek. Másnap meg dolgozok tovább.

Kb olyan szintű dolgokat írogatsz most mint a sok hülye aki kiabál, hogy jaj nem kapok levegőt ha maszk van rajtam. Akkor fulladjatok meg b.meg....

Egyébként meg ha tudod, hogy a vége felé jár a kábeled akkor most szépen rendelsz egyet, két-három nap mire kihozzák és ha tönkremegy akkor csak kicseréled a fiókból az újra. Ennyi, probléma megoldva,. Most úgy el kell neked magyarázni mint egy kisovodásnak?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 457
63 903
113

Én nem teljesen értem, hogy ez a francia miniszter pontosan milyen szolidaritást félt és hogyan. Az, hogy mitől félti, az világos, hiszen az orosz, meg kínai.
Azt még megérteném, hogy a gonosz orosz, meg kínai oltások beszerzése amolyan különutas politikaként az európai integritást veszélyeztethetné, nade a szolidaritást?
Csak mert az a szőkenő és bürokrata stábja eldöntötte, hogy egységesen kell majd nem csinálni semmit, most kötelességünk, szolidárisnak lenni, összetartani és bénán nem csinálni semmit?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 306
113

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Mi a faszt kell ezen átgondolni, most játszod a hülyét vagy tényleg ilyen sötét vagy? Pár hétig nem mehetsz zoknit meg pólót venni vagy mobilokat nézegetni valamelyik márkaboltba. Ennyi történik. Én egy éve nem voltam SEMMILYEN üzletben mert mindent a netről rendelek, gyógyszert, kaját, ruhát mindent.

Igen egy kábel miatt szépen elmész két három nap szabira ha amiatt nem tudsz dolgozni. Ezen mit nem lehet érteni, vagy mit kell ezen megütközni? Ez olyan kurva nagy dolog? Amúgy is a munkahelyed rendelkezik alapból a szabijaid 50%-val. Ilyen az élet. Nálam például levegőben lóg 1 nap szabi, mert lehet cserélni, vagy fejleszteni fogom a gépet de egy full újratelepítést akarok mindenképpen majd. Viszont az IT-nak akkor újra kell telepítenie a gépemen távolról amiket használok, tehát egy nap kiesik. És akkor mi van? Elmegyek aznap szabira, ők meg megcsinálják amikor ráérnek. Másnap meg dolgozok tovább.

Kb olyan szintű dolgokat írogatsz most mint a sok hülye aki kiabál, hogy jaj nem kapok levegőt ha maszk van rajtam. Akkor fulladjatok meg b.meg....

Egyébként meg ha tudod, hogy a vége felé jár a kábeled akkor most szépen rendelsz egyet, két-három nap mire kihozzák és ha tönkremegy akkor csak kicseréled a fiókból az újra. Ennyi, probléma megoldva,. Most úgy el kell neked magyarázni mint egy kisovodásnak?

Leírom lassan, mert tudom hogy nehezen olvasol. Ha bejelntik, egy hete hogy hard lockdown x nap múlva, -túlszárnyalva a tavaszi lezárást, akkor körberohanok a lakásban, cégnél, megnézem mi kellhet, kutyatáptól a permetszerig, megveszem ami kellhet.

Spec én is szívtam, E-olvasó képernyője hülyült meg, hétfőn lett volna ideje a szervíznek rá, most a faxom tudja mi lesz. Rajta van négyezer oldal anyag, ami le van mentve otthon, pár száz kilométerre. Most vonat, megnézem jóanyám hogy van, mi kellhet neki erre az időszakra. Faszom tudja, lesz-e bölcsode, mert akkor szervezhet át mindent a család, közben el kellene végezni az itteni melót, de azt se tudja senki, mi lesz a megrendelő cégnél.

Készpénzben kifizetett munkát hogy a faxomba öcsém befizetni számlára, hogy fogja elvégezni, mert ugye bármilyen furcsa, kiszállításos melóért kurva sok helyen még mindig nem mobilbankkal fizet a polgár... stb
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Készpénzben kifizetett munkát hogy a faxomba öcsém befizetni számlára, hogy fogja elvégezni, mert ugye bármilyen furcsa, kiszállításos melóért kurva sok helyen még mindig nem mobilbankkal fizet a polgár... stb
Nem furcsa, mivel a polgár rábaszott párszor az előre fizetésre, ami után 1+ hónapig az edigital és a háza közt a royal futárnál volt pl. a mosógépe és a mosogatógép, 7 szabadnapja ment el a holnap visszük telefonok miatt a háztartásnak...

Azóta a polgár úgy van a kiszállítókkal, hogy előre soha többé semmiért nem fizet. Ha nincs ott két nap múlva, akkor a futárcég feldughatja magának a mosógépet...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Vagy, ha defektet kap a bringám, akkor ennyi?

Ennél azért életképesebbnek gondollak. Létezik BKV, van megosztott közlekedés (roller, autó), de tán még saját autó is akad a családban... Vagy pót belső. Vagy másik bringa. Sok helyre akár még gyalog is el lehet jutni... Akarni kell, ez a kulcs, és belátni, hogy mindenkinek valamilyen szinten áldozatot kell hozni. Sokan ezeknél sokkal nagyobb áldozatokat hoznak...
A hőzöngés nem visz sehova.