Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
(mondjuk az azért cink, ha egy kerékpárosnak nincs tartalék belsője vagy javító készlete... )
Kapaszkodj meg, nem éri meg. Meg a kézügyességem szar. Ez van.
Volt, hogy én cseréltem itthon belsőt, amit bringaboltban vettem. Nem lett túl jó a végeredmény. Az más kérdés, hogy a külső kanálnyéllel tudtam lefejteni csak és sikerült közben elvágni a kezem.

Gumit meg nem javítok. Azt is egyszer csináltam, amikor még otthon laktam és az is útközben eresztett le és tolhattam a bringát a cégig félúton.
Örök tanulság, nem éri meg ezen cigánykodni. Legyen egy hibátlan új és csá.
Ha már úgyis el kell mennem a belsőt venni, akkor cserélje ki a szakember. Én meg közben elballagtam kávézi és ennei egyet.

(Amúgy egy defektem volt kb. az elmúlt 5 évben, előtte volt több. Pedig akkor is defektálló külső volt, de azért nem a csúcs. Most megerősített spéci külsőt használok és a belsőnek is van öntömítő képessége. Amikor utoljára volt, akkor a Deák Tér után, de még Astoria előtt rámentem sö)tétben valamire. Kb. 10 méter alatt felnin gurultam már. Ez még az előző lakásomban lakás alatt volt, aminek kb. 5 éve. Azóta nem rémlik ilyen. Jó sokba gerült a gumi, de megéri. A mostani bringám 2,5 éves és még külső sem volt cserélve rajta, nemhogy belső. Úgy, hogy mentem vele vagy 15 ezer+ km-et. De belekerült valami 45 ezerbe az egy szett.)
Kicsit túl van ez az egész zârâs lihegve, kb Obi-ba és Mediamarktba nem mehet az ember, szinte minden más marad nyitva. Engem pl semmilyen szinten nem fog érinteni, hogy változás lesz hétfőtől.
K. felsorolta azon kivételeket, amik nagyrészt lefedik, amit hiányoltam. Csak ugyebár tegnap nagyon nem ez hangzott el.
Minden és szolgáltatás szavak hangzottak el.

Az online rendelés is szép és jó, de ha nem értesz hozzá, akkor nem tudod, hogy mit kell rendelni. Valakit meg kell kérdezni hozzá.
Anyám szerinted pl. tudja, hogy mi az, hogy HDMI kábel vagy display port?
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Nem igaz, hogy egy hete ugrott meg, ez simán hazugság. Tényleg ennyire nehéz tárgy egyeseknek még az gimin /vagy általános iskolai matek is? 2,5 héttel ezelőtt is az esetszámok a 3,5 héttel ezelőtti készerese volt. 1,5 héttel ezelőtt a 3,5 héttel ezelőttinek négyszerese.

Február 24.-éig 3000 alatt volt a napi esetszám. Emelkedett állapot volt ez a korábbiakhoz képest, de akkor már majd egy hete mozgott a 2500-3000 közötti sávban. Nem lehetett tudni, hogy a következő hétre ez mondjuk 3000-3500-ra fog napi szinten felmenni, vagy 4-5000-re, mint történt. És még ez után sem volt törvényszerű, hogy 6000+-os napok jönnek.
Ha most "csak" 3-4ezres napok lennének, vszeg még nem szigorítottak volna, vagy nem ilyen drasztikusan. A hirtelen és erőteljes szigorítás szerintem a hirtelen megjelenő 6000+-os számoknak "köszönhető".

Ha gyorsan lépnek az a baj, ha lassan, akkor az.
Ha zárnak akkor az a baj, ha nyitnak, akkor az... Van aki szerint ez csak influenza, van aki szerint totál zárás kéne.
Mindenkinek nem lehet megfelelni!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Hét közepén beharangozták, hogy tömeges oltás lesz a hétvégén, ma lefújták, újabb brilliáns kormányzati siker.
De legalább most már van magyar közlöny, amit lehet olvasni...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Hét közepén beharangozták, hogy tömeges oltás lesz a hétvégén, ma lefújták, újabb brilliáns kormányzati siker.
De legalább most már van magyar közlöny, amit lehet olvasni...
Tulajdonképpen tényleg lesz tömeges oltás, "csak" a 74.000 krónikus beteg nem kapja meg az AstraZeneca adagját.
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 317
20 701
113
Napok óta ment már a szöveg, hogy túl magasak az újabb számok, ebből nem sok jó lesz.
Vagyis a levegőben lóg a szigorítás napok óta.
Most megtörtént. És sokan úgy tesznek, hogy ez derült égből villámcsapás.
A saját előre NEM látásukkal nincs semmi baj, de a kormány viszont tehet mindenről.

Nem más ez mint a szokásos másikra mutogatás.
 
M

molnibalage

Guest
Február 24.-éig 3000 alatt volt a napi esetszám. Emelkedett állapot volt ez a korábbiakhoz képest, de akkor már majd egy hete mozgott a 2500-3000 közötti sávban. Nem lehetett tudni, hogy a következő hétre ez mondjuk 3000-3500-ra fog napi szinten felmenni, vagy 4-5000-re, mint történt. És még ez után sem volt törvényszerű, hogy 6000+-os napok jönnek.
Ha most "csak" 3-4ezres napok lennének, vszeg még nem szigorítottak volna, vagy nem ilyen drasztikusan. A hirtelen és erőteljes szigorítás szerintem a hirtelen megjelenő 6000+-os számoknak "köszönhető".

Ha gyorsan lépnek az a baj, ha lassan, akkor az.
Ha zárnak akkor az a baj, ha nyitnak, akkor az... Van aki szerint ez csak influenza, van aki szerint totál zárás kéne.
Mindenkinek nem lehet megfelelni!

A növekedési ráta meg feb közepén már tartósan 1 felett volt.
A pozitív tesztek aránya is kilőtt már feb. közepétől.
Semmiféle "hirtelen" 6000 nincs. Legfeljebb annak, aki nem figyelte a számokat vagy szart bele, hogy mit mutat.

Nem "mindenkinek" kell. A józan észnek és szakembereknek.
Most fele annyi aktív esetnél, mint a decemberi csúcson van annyi ember lélegeztetőn, mint akkor. Ez nagyon csúnyán néz ki. :(

Tulajdonképpen tényleg lesz tömeges oltás, "csak" a 74.000 krónikus beteg nem kapja meg az AstraZeneca adagját.
Akkor most senkinek nem adják be ezt egy ideig és napokig senkit nem oltanak?

Napok óta ment már a szöveg, hogy túl magasak az újabb számok, ebből nem sok jó lesz.
Vagyis a levegőben lóg a szigorítás napok óta.
Most megtörtént. És sokan úgy tesznek, hogy ez derült égből villámcsapás.
A saját előre NEM látásukkal nincs semmi baj, de a kormány viszont tehet mindenről.

Nem más ez mint a szokásos másikra mutogatás.
Tekitve, hogy a kúrmány lassan semmit nem csinál logikusan és jelent be előre? Még én lássam előre és jelezzem, hogy ezek a barmok mit csinálnak.
Hallod. Keresem a kandi kamerát.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 490
113
Kapaszkodj meg, nem éri meg. Meg a kézügyességem szar. Ez van.
Volt, hogy én cseréltem itthon belsőt, amit bringaboltban vettem. Nem lett túl jó a végeredmény. Az más kérdés, hogy a külső kanálnyéllel tudtam lefejteni csak és sikerült közben elvágni a kezem.

Gumit meg nem javítok. Azt is egyszer csináltam, amikor még otthon laktam és az is útközben eresztett le és tolhattam a bringát a cégig félúton.
Örök tanulság, nem éri meg ezen cigánykodni. Legyen egy hibátlan új és csá.
Ha már úgyis el kell mennem a belsőt venni, akkor cserélje ki a szakember. Én meg közben elballagtam kávézi és ennei egyet.

(Amúgy egy defektem volt kb. az elmúlt 5 évben, előtte volt több. Pedig akkor is defektálló külső volt, de azért nem a csúcs. Most megerősített spéci külsőt használok és a belsőnek is van öntömítő képessége. Amikor utoljára volt, akkor a Deák Tér után, de még Astoria előtt rámentem sö)tétben valamire. Kb. 10 méter alatt felnin gurultam már. Ez még az előző lakásomban lakás alatt volt, aminek kb. 5 éve. Azóta nem rémlik ilyen. Jó sokba gerült a gumi, de megéri. A mostani bringám 2,5 éves és még külső sem volt cserélve rajta, nemhogy belső. Úgy, hogy mentem vele vagy 15 ezer+ km-et. De belekerült valami 45 ezerbe az egy szett.)

K. felsorolta azon kivételeket, amik nagyrészt lefedik, amit hiányoltam. Csak ugyebár tegnap nagyon nem ez hangzott el.
Minden és szolgáltatás szavak hangzottak el.

Az online rendelés is szép és jó, de ha nem értesz hozzá, akkor nem tudod, hogy mit kell rendelni. Valakit meg kell kérdezni hozzá.
Anyám szerinted pl. tudja, hogy mi az, hogy HDMI kábel vagy display port?
De te csak tudod? :)
Hogy egy mernök nem tud egy bicikligumit cserelni, az eleg gâz.
Mi azt már 12-14 éves korunkban tudtuk....
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Kapaszkodj meg, nem éri meg. Meg a kézügyességem szar. Ez van.
Volt, hogy én cseréltem itthon belsőt, amit bringaboltban vettem. Nem lett túl jó a végeredmény. Az más kérdés, hogy a külső kanálnyéllel tudtam lefejteni csak és sikerült közben elvágni a kezem.

Gumit meg nem javítok. Azt is egyszer csináltam, amikor még otthon laktam és az is útközben eresztett le és tolhattam a bringát a cégig félúton.
Örök tanulság, nem éri meg ezen cigánykodni. Legyen egy hibátlan új és csá.
Ha már úgyis el kell mennem a belsőt venni, akkor cserélje ki a szakember. Én meg közben elballagtam kávézi és ennei egyet.

(Amúgy egy defektem volt kb. az elmúlt 5 évben, előtte volt több. Pedig akkor is defektálló külső volt, de azért nem a csúcs. Most megerősített spéci külsőt használok és a belsőnek is van öntömítő képessége. Amikor utoljára volt, akkor a Deák Tér után, de még Astoria előtt rámentem sö)tétben valamire. Kb. 10 méter alatt felnin gurultam már. Ez még az előző lakásomban lakás alatt volt, aminek kb. 5 éve. Azóta nem rémlik ilyen. Jó sokba gerült a gumi, de megéri. A mostani bringám 2,5 éves és még külső sem volt cserélve rajta, nemhogy belső. Úgy, hogy mentem vele vagy 15 ezer+ km-et. De belekerült valami 45 ezerbe az egy szett.)

K. felsorolta azon kivételeket, amik nagyrészt lefedik, amit hiányoltam. Csak ugyebár tegnap nagyon nem ez hangzott el.
Minden és szolgáltatás szavak hangzottak el.

Az online rendelés is szép és jó, de ha nem értesz hozzá, akkor nem tudod, hogy mit kell rendelni. Valakit meg kell kérdezni hozzá.
Anyám szerinted pl. tudja, hogy mi az, hogy HDMI kábel vagy display port?
1 gumibelső 1000ft. És 5 perc cserélni, aki bringával közlekedik, annak legyen pótalkatrésze. nekem is van, pedig nem használom gyakran. Ha meg neten keresztül dolgozol, akkor illik legalább 2 ha nem több teljes setup legyen otthon. Én nem IT-ben dolgozom és 3 is van, különbözőek ugyan, de dolgozni mindről lehetne. (persze lehet lenne egy fél nap kiesés, de máshol és máskor is megesett minden munkahelyen)
Nem hiszem el, hogy nincs egy laptopod, vagy egy másik gép a lakásodban.

Úgy sírsz mint egy 12 éves elkényeztetett kislány, de elnézést a kislányoktól, mert közelítesz a dobrev klára féle kötekedő visításhoz.
Vállalhatatlanul ostobaságokat írsz, mintha megbolondultál volna a régi valódhoz képest.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Akkor most senkinek nem adják be ezt egy ideig és napokig senkit nem oltanak?
Állítólag probléma volt az elektronikus egészségügyi adatbázis és az SMS-küldő rendszer szinkronizációjával, ezért küldözték össze-vissza a behívókat. Úgyhogy ezt most elhalasztják, de a Pfizer, Moderna és Sinopharm vakcinákkal folyamatosan dolgoznak hétvégén is.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
71160c6adcc6e75d457d7136c8b41d836a611c98.png


Magyar ellenzék két képben.


Látni lehetett, hogy beindult a járvány, de a momentum (is) lazításokat akart, de az a kormány a hibás, emrt csak konzultált róla, és végül szigorított.

A járvány elleni harc olyan mint az árokásás, a gyökerek nehezítik! :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Állítólag probléma volt az elektronikus egészségügyi adatbázis és az SMS-küldő rendszer szinkronizációjával, ezért küldözték össze-vissza a behívókat. Úgyhogy ezt most elhalasztják, de a Pfizer, Moderna és Sinopharm vakcinákkal folyamatosan dolgoznak hétvégén is.
Igazából most nagyon sok szar bukkan fel a felszínre. Az éveken keresztül hamisan vezetett ESZET, ahol kiderül, hogy sokaknak feleslegbe számoltak el vizsgálatokat. (Pl én is megtaláltam, hogy arcüregultrahangon voltam. A ciki benne, hogy sose voltam)
Nagyon sokaknak leesik, hogy miért lenne fontos bejelentve lenni, és pl hivatalos szerződést írni a lakásról.
A munkavállalók egy jó része most futott bele abba, hogy akár olyan szintig volt átbaszva, hogy ő úgy tudta be van jelentve, csak mégse, vagy csak minimálbérre.
És ezeket most mind a kormányon akarja leverni. Pedig ha belegondolunk...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
1 gumibelső 1000ft. És 5 perc cserélni, aki bringával közlekedik, annak legyen pótalkatrésze. nekem is van, pedig nem használom gyakran. Ha meg neten keresztül dolgozol, akkor illik legalább 2 ha nem több teljes setup legyen otthon. Én nem IT-ben dolgozom és 3 is van, különbözőek ugyan, de dolgozni mindről lehetne. (persze lehet lenne egy fél nap kiesés, de máshol és máskor is megesett minden munkahelyen)
Nem hiszem el, hogy nincs egy laptopod, vagy egy másik gép a lakásodban.

Úgy sírsz mint egy 12 éves elkényeztetett kislány, de elnézést a kislányoktól, mert közelítesz a dobrev klára féle kötekedő visításhoz.
Vállalhatatlanul ostobaságokat írsz, mintha megbolondultál volna a régi valódhoz képest.
nem veszünk filléres külsőt belsőt, Ipoly bakancs kategóriát, ha érted mire gondolok, Az olcsó sz.r az igazán drága, Csak egy példa:az ötéves Meindl bakancs anno 50 000 forintét még mindig bakancs, zéró talpkopás. 20E forintér Decathlonos egy tél és kuka. Nem állok neki olyant gányolni otthon, amihez nem értek, mert többe kerül végén a leves mint a hús. 400ezres bicajt se itthon berhelem állítgatom, amikor az értékéhez képest filléres tétel a szakszervíz.
 
M

molnibalage

Guest
1 gumibelső 1000ft. És 5 perc cserélni, aki bringával közlekedik, annak legyen pótalkatrésze. nekem is van, pedig nem használom gyakran. Ha meg IT-ben dolgozol, akkor illik legalább 2 ha nem több teljes setup legyen otthon. Én nem IT-ben dolgozom és 3 is van különbözőek ugyan, de dolgozni mindről lehetne. (persze lehet lenne egy fél nap kiesés, de máshol és máskor is megesett minden munkahelyen)

Úgy sírsz mint egy 12 éves elkényeztetett kislány, de elnézést a kislányoktól, mert közelítesz a dobrev klára féle kötekedő visításhoz.
Vállalhatatlanul ostobaságokat írsz, mintha megbolondultál volna a régi valódhoz képest.
Nem IT-ban dolgozom, mérnök vagyok. Csak céges gépen nincs HDMI port ezért minden nap át kell dugdosni a gépet, hogy az otthoni monitort használjam. Mert a céges monitorból egy kicsi, kettő meg nem fér el az asztalomon és azokat nem hoztam haza.
Ma reggel átdugás után se kép, se hang nem volt, a kábel nem bírta egy helyen azt, hogy kicsit meghajlott.

És nem megbolondultam.
Csak simán elegem van abból, hogy megy a sikerpropi kommunikció...
és nem sikerült lezavarni az oltást sem, amiről 1 éve tudjuk, hogy lesz. Azért ez kemény.
Meg, hogy MÁSODJÁRA lépnek későn.

De te csak tudod? :)
Hogy egy mernök nem tud egy bicikligumit cserelni, az eleg gâz.
Mi azt már 12-14 éves korunkban tudtuk....
Szuper, értelmezni sem sikerült...
Csináltam, időpazarlás volt és megsérültem. Akkor mit szivassam magam vele...?
Amikor ott tudom venni csak a belsőt, ahol eleve cserélik?
Tehát hol a ráció abban, hogy elsétálok 2 km-re, majd haza, szopok vele én.
Amikor eltolom a bringát oda, 5 perc alatt kicserélik és megyek utamra. Amit munkahelynek hívnak adott esetben.
Egyébként elég vicces észrevétel. Mintha felrónád egy repülőmérnöknek, hogy nem tud repülni a géppel, amit tervezett. Egy mérnöknek mióta kell mindenhez is értenie?

(Bár egyszer az egyik szerviz is elég vicces teljesítményt csinált már téren, de az már OFF.)

Ez kb. olyan, mintha felrónám az ide kommentelők egy részének, hogy egy képet nem tud beilleszteni., akkor miért kommentel..

De egyébként örülök, hogy az a téma, hogy béna vagyok kerékcserében és nem az, hogy mit nem tud a kúrmány lezavarni, amiről tudható volt, hogy majd kell. Biztos ez a fontos...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and formosa1
T

Törölt tag 4082

Guest
nem veszünk filléres külsőt belsőt, Ipoly bakancs kategóriát, ha érted mire gondolok, Az olcsó sz.r az igazán drága, Csak egy példa:az ötéves Meindl bakancs anno 50 000 forintét még mindig bakancs, zéró talpkopás. 20E forintér Decathlonos egy tél és kuka. Nem állok neki olyant gányolni otthon, amihez nem értek, mert többe kerül végén a leves mint a hús. 400ezres bicajt se itthon berhelem állítgatom, amikor az értékéhez képest filléres tétel a szakszervíz.
Akkor viszont ne sírj mint a fürdőskurva, ha vírus alatt kiesik a járgány.
Bár megmondom őszintén egy belső csere biciklin nem kifejezetten komoly művelet, nem centírozni kell a biciklit.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
nem veszünk filléres külsőt belsőt, Ipoly bakancs kategóriát, ha érted mire gondolok, Az olcsó sz.r az igazán drága, Csak egy példa:az ötéves Meindl bakancs anno 50 000 forintét még mindig bakancs, zéró talpkopás. 20E forintér Decathlonos egy tél és kuka. Nem állok neki olyant gányolni otthon, amihez nem értek, mert többe kerül végén a leves mint a hús. 400ezres bicajt se itthon berhelem állítgatom, amikor az értékéhez képest filléres tétel a szakszervíz.
Azért egy gumicserét csak meg tudsz csinálni rajta...