Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem IT-ban dolgozom, mérnök vagyok. Csak céges gépen nincs HDMI port ezért minden nap át kell dugdosni a gépet, hogy az otthoni monitort használjam. Mert a céges monitorból egy kicsi, kettő meg nem fér el az asztalomon és azokat nem hoztam haza.
Ma reggel átdugás után se kép, se hang nem volt, a kábel nem bírta egy helyen azt, hogy kicsit meghajlott.

És nem megbolondultam.
Csak simán elegem van abból, hogy megy a sikerpropi kommunikció...
és nem sikerült lezavarni az oltást sem, amiről 1 éve tudjuk, hogy lesz. Azért ez kemény.
Meg, hogy MÁSODJÁRA lépnek későn.


Szuper, értelmezni sem sikerült...
Csináltam, időpazarlás volt és megsérültem. Akkor mit szivassam magam vele...?
Amikor ott tudom venni csak a belsőt, ahol eleve cserélik?
Tehát hol a ráció abban, hogy elsétálok 2 km-re, majd haza, szopok vele én.
Amikor eltolom a bringát oda, 5 perc alatt kicserélik és megyek utamra. Amit munkahelynek hívnak adott esetben.
Egyébként elég vicces észrevétel. Mintha felrónád egy repülőmérnöknek, hogy nem tud repülni a géppel, amit tervezett. Egy mérnöknek mióta kell mindenhez is értenie?

(Bár egyszer az egyik szerviz is elég vicces teljesítményt csinált már téren, de az már OFF.)

Ez kb. olyan, mintha felrónám az ide kommentelők egy részének, hogy egy képet nem tud beilleszteni., akkor miért kommentel..

De egyébként örülök, hogy az a téma, hogy béna vagyok kerékcserében és nem az, hogy mit nem tud a kúrmány lezavarni, amiről tudható volt, hogy majd kell. Biztos ez a fontos...
Én amikor kerékpároztam vagy egy foltkészletet, vagy később inkább egy csere belsőt mindig tartottam magamnál az úti pumpa mellett. Jött már jól egyszer.
 
M

molnibalage

Guest
Bkv jegy 300 Ft
Hdmi vga átalakító 4900 Ft.
Az érzés, hogy nem kell dugdosni felbecsülhetetlen...
Te itt most nem átalakítóra, hanem switch selectorra gondolhatsz.
Az átalakító annyit csinál, hogy egy kábelvégződésből mást csinál.
Csak itthon most két gép van, a céges és a saját.

Az érzés, hogy megnevezni sem tudod felbecsülhetetlen... :)
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Arra is beviszem. Ez van.
Megértelek, kényelmi okokból, de gondolom, ha kéne, nem esnél kétségbe a dologtól, ugye?

Ha igen, nézz meg pár yt videót meg vegyél pár szérszámot ami kell hozzá, hogy ne az úton járj rosszul egyszer ahol messze a szerelő. Ilyen drága bringával gondolom nem csak a napi ingázást csinálod, hanem sportolsz is. Nekem kerékpár-sportoló ismerőseim akik voltak, ming járatosak voltak az egyszerű karbantartási munkákban amik terepen szükségesek lehetnek.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Te itt most nem átalakítóra, hanem switch selectorra gondolhatsz.
Az átalakító annyit csinál, hogy egy kábelvégződésből mást csinál.
Csak itthon most két gép van, a céges és a saját.

Az érzés, hogy megnevezni sem tudod felbecsülhetetlen... :)
Csak itt csak most csak neked
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
„Azt kitaláltuk már, tehát azt az operatív törzs már hónapokkal ezelőtt megalkotta, hogyha most egy hétvége alatt kellene mindenkit, aki szeretné beoltani, akkor arra képesek lennénk. Tehát ma egy általános országos, egy-két nap alatt történő teljes átoltásnak a föltételei megvannak, az oltási tervünk rendelkezésre áll. Az ehhez szükséges eszközökkel, számítógépes nyilvántartással, adatbázissal, helyszínkijelöléssel, mindennel készen vagyunk, a vakcina hiányzik”. -Orbán Viktor december 18., 2020.
 
M

molnibalage

Guest
Csak itt csak most csak neked
Ez átalakító te zseni. Egy gépet kötsz össze egy monitorba.
De nekem két gépem van és egy monitorom. Az egyik gép csak display portot fogad el. Szóval csak neked, mit kezdjek ezzel?
A legközelebbi boltban voltam, örültem, hogy volt kábel, de átalakító nem volt. Meg, hogy 10 előtt egyáltalán nyitva volt.

A korábbi kábelt még 1 éve vettem és 3 vagy 4 napot kellett várni tavaly márciusban. 3 vagy 4 helyen voltam annoi és egyikben sem volt.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
248
1 316
93
Szerintem meg te hazudsz, de ordas módon. Baromira nem teljesültek a gyártók által bemondott számok.
De ha mutatsz egy szép hiteles forrást arról, hogy mondjuk január 7.-re volt 50 millió Pfizer oltott, február 7-re meg 150 millió, akkor hiszek neked.

Szerintem nehéz dolgod lesz, mert az én forrásom szerint január 7.-én 18 millió alatt volt, és február 7. én is csak 133 millió volt a teljes beoltott ampullaszám a világon, Modernástul, AZ-ástul, Szputnyikostú, Sinofarmostul mindenestül... Gondolod, hogy január első hetében valakik ültek 40 millió Pfizeren, és csakazért sem oltották el őket egy hét alatt se?
Szerintem valamit nagyon félreértettél. Én azt írtam, hogy a Pfizer november 10.-én azt írta a honlapján, hogy decemberben legyárt 50 millió adagot, januártól pedig havonta 100 millió adagot. Ha ezt az ígéretet készpénznek vesszük, Viktornak még akkor sem lett volna ígérni, hogy a korlátozások csak 30 napig tartanak, mert "decemberben már itt a vakcina". A fenti számaid alapján a Pfizer még ezt az ígéretét sem tudta tartani, tehát "szeretve tisztelt miniszterelnökünk" ordas nagyot hazudott, de folyamatosan. Lehet lovagolni a szavakon, de egyértelműen olyan szó-összetételeket és szövegkörnyezetet használt, ami hazugság volt. Szeptember előtt nem lesz átoltottság, ha cigánygyerekek potyognak az égből, akkor sem. Tehát az a szöveg, hogy húsvétkor nyitunk, csak egy újabb hazugság.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Csak céges gépen nincs HDMI port ezért minden nap át kell dugdosni a gépet, hogy az otthoni monitort használjam.
Innen indultunk, ez alapján neked van egy monitorod, amit azért dugdosol mert nincs rajta olyan port ami kéne.
Az egyik gép csak display portot fogad el.
És vagy vagyis tehát? Erről eddig szó sem volt. De ha kéred linkelek neked hdmi display hdmi dsub display vga display dsub átalakítót is.

De nekem két gépem van és egy monitorom
És? A monitor abból a gépből kapja a jelet ami be van kapcsolva. Szóval neked csak egy baszott átalakító kell.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ez átalakító te zseni. Egy gépet kötsz össze egy monitorba.
De nekem két gépem van és egy monitorom. Az egyik gép csak display portot fogad el. Szóval csak neked, mit kezdjek ezzel?
A legközelebbi boltban voltam, örültem, hogy volt kábel, de átalakító nem volt. Meg, hogy 10 előtt egyáltalán nyitva volt.

A korábbi kábelt még 1 éve vettem és 3 vagy 4 napot kellett várni tavaly márciusban. 3 vagy 4 helyen voltam annoi és egyikben sem volt.
Most ne találd ki, hogy nincs olyan termék, mert mindenféle elosztó átalakító egyéb van dögivel. És DHL-el 1-3 nap a kiszállítás. Leggyakrabban 1 nap. Nem china-post-tal kell rendelni, és akkor itt van pillanatok alatt.
Ne a kifogást keresd hanem a megoldást!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
gyerekek én már mindent átalakítottam itthon vga scart,,,hdmi...lightning,...kicseréltem a gumikat a kerón......de mi a helyzet a járvánnyal??
Van egy 2 hetes kényszerű lezárás, páran megbolondultak, és a világvégét vízionálják. (lehet új mutációja a vírusnak, ami a központi idegrendszert támadja? -Jó na csak vicc volt)
És halad az oltás. Ezen a héten átlag 40-50.000 ember kapja meg naponta.
Az Astra-Zeneca oltással lehet némi fennakadás a hétvégi 74.000 behívottnál. (ez még nem biztos)
De a Pfeizer, Moderna, Sinopharm, Sputnyikkal a kórházi oltópontokon, és a hétvégén is oltó háziorvosoknál tovább halad a vakcináció. (Háziorvosoknál az olt hétvégén aki bevállalja, ezért 80.000 ft plusz juttatást kapnak, így sokan vállalják)

Röviden egyenlőre ennyi a helyzet.

Ja infóként 6000+ a napi új esetszám, és kb. 3500-4000 a gyógyultaké.
Csütörtökön 70.000+ az új első körösek oltása.
Mai adatok holnapra lesznek feldolgozva.
Zeal kolléga minden nap 8-10 között szokta megosztani térképpel az adatokat.
De a koronavirus.gov.hu-n is megtalálod.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Megértelek, kényelmi okokból, de gondolom, ha kéne, nem esnél kétségbe a dologtól, ugye?

Ha igen, nézz meg pár yt videót meg vegyél pár szérszámot ami kell hozzá, hogy ne az úton járj rosszul egyszer ahol messze a szerelő. Ilyen drága bringával gondolom nem csak a napi ingázást csinálod, hanem sportolsz is. Nekem kerékpár-sportoló ismerőseim akik voltak, ming járatosak voltak az egyszerű karbantartási munkákban amik terepen szükségesek lehetnek.
(három bicaj: országúti, túra, meg egy montenbájk:)