Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Kérdezném az egészségügyben dolgozóktól, hogy lehet-e vásárolni(rendelni) Ivermectint?
Kereskedelmi forgalomban kaphatók itthon különböző készítmények, de ezek egyet leszámítva mind állatgyógyászati készítmények (én például nyulaknál használom). Az az egy pedig egy kenőcs rozáceás bőrre.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Srácok!
Ti tényleg elhiszitek még, hogy ez a műsor a koronavírusról szól?
Most!?
Alacsonyabb esetszámmal és majd' egymilliós átoltottsággal?
Miért kell Angliát is lezárni hétfőtől (március 8. ott is), ha egyszer annyira jól alakult már minden? o_O
---
"A brit közlekedési minisztérium pénteken ismertetett rendelete alapján hétfőtől csak írásos indoklással lehet Angliából külföldre utazni. A nagy-britanniai koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások között már jó ideje szerepel, hogy Angliából - nagyon kevés számú nyomós indok kivételével - nem lehet külföldre utazni. A brit kormány azonban ezt a rendelkezést március 8-tól kiegészíti azzal, hogy akik mégis külföldre kívánnak utazni, ezt írásos formában kell megindokolniuk."
..
"A közlekedési minisztérium illetékese az MTI érdeklődésére közölte, hogy a rendelkezés az Angliában élő külföldi állampolgárokra is vonatkozik. Erre utal az űrlap is, amelynek egyik kérdése a külföldi utazás engedélyezését kérők állampolgárságát firtatja."
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
World_map_of_total_confirmed_COVID-19_deaths_per_million_people_by_country.png

..
1233353_651880781497814_118596701_n.jpg

Rhesus negativ
 
W

Wilson

Guest
Egy kisgyerek, de tovább megyek, egy átlagosnál okosabb csimpánz is képes rá. Ne hogy már egy felnőtt ember, aki ráadásul mérnök ne tudja megcsinálni a gumibelső cserét. 1db villáskulcs kell hozzá meg 1 pumpa.
Ja bocs, ha gyors-kioldós a kerék még villáskulcs se kell.

Szerintem felesleges ezt tovább ragozni Molni egy gumi cserénél/defektnél kerékpárszervízbe viszi a cangáját szíve joga odaviszi ahova akarja, hol van az leírva,hogy mérnökként csak saját maga cserélheti/javíthatja a bicója kerekét?Én például az utóbbi időben ha valami gond volt a mountain bike-l vittem a szervízbe már nem nagyon szöszmötölök vele pedig régebben az összes bicómat én szereltem,de most már úgy vagyok vele, hogy mivel korrekt munkadíjjal dolgoznak a szervízben inkább odaviszem a bringát az így felszabaduló időt pedig inkább mással töltöm el.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Szerintem felesleges ezt tovább ragozni Molni egy gumi cserénél/defektnél kerékpárszervízbe viszi a cangáját szíve joga odaviszi ahova akarja, hol van az leírva,hogy mérnökként csak saját maga cserélheti/javíthatja a bicója kerekét?Én például az utóbbi időben ha valami gond volt a mountain bike-l vittem a szervízbe már nem nagyon szöszmötölök vele pedig régebben az összes bicómat én szereltem,de most már úgy vagyok vele, hogy mivel korrekt munkadíjjal dolgoznak a szervízben inkább odaviszem a bringát az így felszabaduló időt pedig inkább mással töltöm el.
Nem arról volt szó, hogy hova viszi, hanem azt próbálta bemesélni, hogy milyen nehéz, és a 2 hét lezárás miatt lehetetlen. Na hagyjuk már.
Itt most nagyon nincs igaza.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
A Sputnik V a második legnépszerűbb koronavírus elleni vakcina a hatósági jóváhagyások számát tekintve. Köszönet a bizalmáért!" - nyilatkozták a fejlesztők. Az AstraZeneca vakcina a jóváhagyások száma szempontjából jelenleg a világ első helyén áll, 49 országban engedélyezték, ezt követi a Sputnik V 45 országgal. A Pfizer a harmadik helyen áll (43 ország). Ezt követi a Moderna vakcina (19 ország), valamint három kínai oltás - Sinopharm (18), Sinovac (16), CanSino (4). A nyolcadik helyet a Johnson & Johnson vakcina foglalja el, amelyet 4 ország hagyott jóvá.