Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Mosolygok, hogy egy állatgyógyászati szert enne valaki 2 kézzel, de a védőoltás az kérem iszonyat, bevizsgálatlan... :)

Én is ismertem olyat aki esküdözött, hogy a reuma krémben méreg van, ő a valódi lóbalzsamra esküszik...
Volt is neki egy literes tégellyel a munkahelyi hűtőben.
 
T

Törölt tag 2361

Guest

Exclusive: Oxford study indicates AstraZeneca effective against Brazil variant, source says​

Preliminary data from a study conducted at the University of Oxford indicates that the COVID-19 vaccine developed by AstraZeneca PLC is effective against the P1, or Brazilian, variant, a source with knowledge of the study told Reuters on Friday.


szoval az Astra Z hatekony lehet a brazil varians ellen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 071
88 029
113
Mert
Miért kell Angliát is lezárni hétfőtől (március 8. ott is), ha egyszer annyira jól alakult már minden? o_O
---
"A brit közlekedési minisztérium pénteken ismertetett rendelete alapján hétfőtől csak írásos indoklással lehet Angliából külföldre utazni. A nagy-britanniai koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások között már jó ideje szerepel, hogy Angliából - nagyon kevés számú nyomós indok kivételével - nem lehet külföldre utazni. A brit kormány azonban ezt a rendelkezést március 8-tól kiegészíti azzal, hogy akik mégis külföldre kívánnak utazni, ezt írásos formában kell megindokolniuk."
..
"A közlekedési minisztérium illetékese az MTI érdeklődésére közölte, hogy a rendelkezés az Angliában élő külföldi állampolgárokra is vonatkozik. Erre utal az űrlap is, amelynek egyik kérdése a külföldi utazás engedélyezését kérők állampolgárságát firtatja."
Szar az Astra a mutánsokra?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 308
113
Én is ismertem olyat aki esküdözött, hogy a reuma krémben méreg van, ő a valódi lóbalzsamra esküszik...
Volt is neki egy literes tégellyel a munkahelyi hűtőben.
Mi is használunk tőgykrémet, ez egy borsmenta olajos valami.
Azonban van egy nagy különbség az ivermectin és a lóbalzsam/tőgykrém között: az utóbbi kettő összetevői a humán gyógyászatban is engedélyezettek.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Nem. Az AstraZeneca miatt írtam. Pár hónap és az azzal oltottak bachattyák.
Engem is azzal oltottak. :(Egyébként meg azt olvastam, hogy egyedül azt tesztelték embereken, a többit csak laborban. És a teszt során senki nem került kórházba. A kontroll csoportból sem. Szerintem hamarosan kiderül hogy tényleg hatástalan, vagy sem.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ismerek doktornőt, aki a lovak számára gyártott Ecomectintől gyógyult meg a Covidból.

1. Az emberek túlnyomó többsége meggyógyul COVID-ból. Mindegyik iszik vizet. De ettől még a víz nem gyógyítja a COVID-ot.

2. Azt már egyetlen COVID halott sem reklámozza, hogy ő ivermectint szedett, mégis belehalt. Mint ahogy azt sem reklámozza egyetlen Darwin-díjas észkombájn sem, ha az állatgyógyászati célú, és még állatoknak sem szájon át szedésre való, ivermectin tartalmú szerrel sikerül magának komoly egészségügyi problémát okoznia.

Ebben a videóban a dunaszerdahelyi kórházban kezelt legsúlyosabb betegekkel foglalkozó orvos tesz rá utalást, hogy ők is kísérleteznek az ivermectinnel is (meg még sok egyéb anyagot is adnak). 11:37-től sorolja egy adott beteg gyógyszereit és említi, hogy már az előtt is kapott ivermectint, hogy lélegeztetőre került és ez után is folytatták az ivermectin adását (intravénásan), de ennek ellenére akkorra már altatni, lélegeztetni kellett a beteget. 14:59-től pedig elmondja az orvos, hogy az ilyen betegeik mindössze 15%-a kerül ki élve az osztályról:

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerintem felesleges ezt tovább ragozni Molni egy gumi cserénél/defektnél kerékpárszervízbe viszi a cangáját szíve joga odaviszi ahova akarja, hol van az leírva,hogy mérnökként csak saját maga cserélheti/javíthatja a bicója kerekét?Én például az utóbbi időben ha valami gond volt a mountain bike-l vittem a szervízbe már nem nagyon szöszmötölök vele pedig régebben az összes bicómat én szereltem,de most már úgy vagyok vele, hogy mivel korrekt munkadíjjal dolgoznak a szervízben inkább odaviszem a bringát az így felszabaduló időt pedig inkább mással töltöm el.
De akkor mi az a szint amit tervez/kutat/megold ? Ha egy gépész mérnök/villamos mérnök nem tud szerelni akkor miképpen fogja megtervezni szerelhetőre/javíthatóra a rábízottakat ? Nem érthetünk mindenhez ez tény de vannak alapok amiket egy férfi embernek tudnia kell ! Vilkapcsoló csere , csap javítás , wc tartály szerelés , ajtó zár javítás , autó kerék csere , bicikli defekt javítás etc ! De mindegy is és lezártam !
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Csak szólok hiteles forrásból (nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni ezért várost se írok ) tudom , hogy a kórházakban már szép számmal kezelnek olyan betegeket akik az oltástól/oltás után kapták el a Covidot és súlyos állapotba kerültek ! Természetesen jól elkülönítve azoktól akik még nem találkoztak az oltással !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 308
113
Csak szólok hiteles forrásból (nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni ezért várost se írok ) tudom , hogy a kórházakban már szép számmal kezelnek olyan betegeket akik az oltástól/oltás után kapták el a Covidot és súlyos állapotba kerültek ! Természetesen jól elkülönítve azoktól akik még nem találkoztak az oltással !
Oltástól lehetetlen elkapni, nem képes fertőzést okozni.
Előfordulhat NÉHÁNY eset, amikor egy ember az oltás ellenére megfertőződik, mivel 100%-os oltás nem létezik. Illetve lehet, hogy nagyon gyenge az immunrendszere.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Oltástól lehetetlen elkapni, nem képes fertőzést okozni.
Előfordulhat NÉHÁNY eset, amikor egy ember az oltás ellenére megfertőződik, mivel 100%-os oltás nem létezik. Illetve lehet, hogy nagyon gyenge az immunrendszere.
Ez nem igaz. Az oltás mellett is elkaphatja, főleg ha még nem alakult ki az immunitás.
Ettől még nem hiszem, hogy tömegesen előfordulna, de azért a lehetetlentől messze van.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
452547 fertőzött (+6369)
6867 kórházban (+313)
677 lélegeztetőgépen (+38)
105371 aktív eset (+2805)
331557 gyógyult (+3421)
15619 elhunyt (+143)
862953 (279727) kapott oltást (+77513, +12574)
3781181 mintavétel (+31274)
45164 hatósági házi karanténban (+3724)
7ed9504bdf70567eed7396bcbcc30e5b.png
459816 fertőzött (+7269)
7243 kórházban (+376)
751 lélegeztetőgépen (+74)
111006 aktív eset (+5635)
333045 gyógyult (+1488)
15765 elhunyt (+146)
949497 (304880) kapott oltást (+86544, +25153)
3816852 mintavétel (+35671)
46620 hatósági házi karanténban (+1456)
a5af7e6d8d7613b4fb6586ce8740bb02.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 933
113
459816 fertőzött (+7269)
7243 kórházban (+376)
751 lélegeztetőgépen (+74)
111006 aktív eset (+5635)
333045 gyógyult (+1488)
15765 elhunyt (+146)
949497 (304880) kapott oltást (+86544, +25153)
3816852 mintavétel (+35671)
46620 hatósági házi karanténban (+1456)
a5af7e6d8d7613b4fb6586ce8740bb02.png
Szépen pörgetjük az oltást az Astrazenecas balfaszkodás ellenére. A múlt heti durván 400.000 új beoltott után ezen a héten is tartják a 400.000 új oltást a Simopharm, Pfizer és Moderna oltással. Ha jövő héten elkezdik a Szputnyikot és az Astrazenecat is, újabb +400.000 beoltott lehet. 2-2,5 millió körül lehetünk valóban a hónap végére. Az pedig az összes regisztráltat jelenti!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 933
113
Szépen pörgetjük az oltást az Astrazenecas balfaszkodás ellenére. A múlt heti durván 400.000 új beoltott után ezen a héten is tartják a 400.000 új oltást a Simopharm, Pfizer és Moderna oltással. Ha jövő héten elkezdik a Szputnyikot és az Astrazenecat is, újabb +400.000 beoltott lehet. 2-2,5 millió körül lehetünk valóban a hónap végére. Az pedig az összes regisztráltat jelenti!
Átoltottságban Európában csak a Brittek, Szerbia és Unión belül Málta van előttünk. A keleti vakcinákkal egyértelműen hatekonyabbak vagyunk az Uniónál.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 242
113
Oltástól lehetetlen elkapni, nem képes fertőzést okozni.
Előfordulhat NÉHÁNY eset, amikor egy ember az oltás ellenére megfertőződik, mivel 100%-os oltás nem létezik. Illetve lehet, hogy nagyon gyenge az immunrendszere.
Nálunk 2-3 olyan beteg volt 1 hét alatt, aki az első oltást megkapta aztán a COVID-ot is. Mindkettő igazi "idős, beteg" volt.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: jani22 and Blitz97