Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 535
68 060
113
Jahm.
Csakhogy dönteni most kell.
Ha most nem tesznek semmit, csak 5 év múlva kezdenek oltani, miután elégedettek voltak a teszt eredményekkel, hogy fognak elszámolni az addig tutira felhalmozódó hullahegyekkel? Amelyekről most látszik hogy addigra nem kizárólag nyugdíjasokból fognak állni?
Ez most szélsőséges példa, de nem lehetetlen. Ha öt év múlva lesz 100 000 000 rákos a beoltottakból, mert volt egy saaaaajnos nem várt mellékhatás(bocsika mindenkitől), akkor te elégedett leszel, hoszen nem láthatták előre, de legalább nem "covidban" halt meg az egy ezreléke ennek a számnak. Szerencsések, hiszen öt évig a szeretteik körében darabolták fel őket szép lassan ahogy ette a rák a testüket. Mert kurvára fingja sincs senkinek, hogy ez lesz-e, lehet-e? A rövidtávú teszteredmények a vakcinagyáraknak bizonyosan nagyn erős elégedettséget szolgáltattak. Én majd inkább végignézem mi lesz ezzel az egésszel. A felhalmozódó hullahegyekről meg annyit, hogy mondhatod, azért nincsenek, mert voltak a korlátozó intézkedések és elkezdődött az oltás, csakhát akkor honnan van hirtelen egyszerre mindenhol harmadik hullám ha ezek az intézkedések értek valamit? Ha az oltottakból, akkor az összeesküvés elmélet? Másik hogy ki merik mondani, hogy mióta a covid megjelent, nincs influenza!! B+! Mennyi áldozata lehet az idősek között a kezeletlen vagy covidként kezelt influenzának? Mennyi emiatt visszasdzorult kezelés halálozása van odasorolva? Miért nem készítenek statisztikát az oltás áldozatairól?
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
A fertőtlenítés viszont kötelező és nincs orvos amelyik szerint baromság lenne és negatív mellékhatása sincs a fertőtlenítésnek.

Ha lenne, elítélnéd szakmailag? Engednéd praktizálni? Mert a kérdésem te is nagyon szépen kikerülted.

Ha szerinte valamit nem biztos, hogy jó ötlet magamba nyomni, akkor nem nyomom. Jelen esetben mondjuk az én dokim szerint döntsem el én, hogy akarom-e vagy sem az oltást, saját magának is csak azért adatta be, hogy ne érje szó a ház elejét, nem azért mert megbízik benne.

És ha te kérnéd az oltást, de az orvosod azt mondaná, hogy nem oltalak be, mit csinálnál? Hátradőlnél, hogy ok, biztos én vagyok a hülye, meg az orvostársadalom 95%-a, és az én dokim a legjobb a világon?! Vagy esetleg csalódott lennél és átjelentkeznél másik orvoshoz?

Nem a balosok miatt nem mennek el elegen oltatni, egyszerűen nincs bizalom az oltással kapcsolatban.

Sajnos ez (bár kétségtelenül nem kizárólagosan, de) nagy mértékben a baloldal keleti vakcinákat és nemzeti engedélyező hatóságainkat lejárató kampányának az eredménye.

Én például fiatal és egészséges vagyok, jó eséllyel a covid maximum lever egy időre, de meg nem fog ölni. Az oltás szintén lever majd, kétszer is vagy háromszor (mert a jó ég tudja hányszor kell majd végül beadatni).

Egyre több a fiatal is a kórházakban. És egyre inkább azt mutatják a kutatások, hogy simán elkaphatod újra is. A szövődményeit se becsüld le.
És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy társadalmi felelősséged is van, mert lehet épp te fogsz új mutációt gyártani, vagy kinyírni pár öreget.

Csak egyik esetében fixen ütöm ki magam a másikkal lehet nem is találkozok soha a büdös életben.

Egyre kevesebb az esélyed, hogy megúszd a vírust, különösen, ha még csak nem is tervezed az oltakozást.


Ez olyan, mint amikor valaki sisak nélkül bicajozik. Saját felelőssége, hogyha eltaknyol akkor feláll vagy az árokban fog magatehetetlenül feküdni. Kinek ért vele?

Autósként ha kinyírsz egy bicóst, mert egy kisebb crashben az elesik és betöri a fejét mert nem volt sisakja, akkor nem ártott neked? Bíróságra járás, meghurcoltatás, lelki teher... Nem egyedül vagy, társadalmi felelősséged is van!

Érvként ugye az oltással kapcsolatban az sem hozható fel, hogy akkor nem fertőznek, mert fertőzhetnek ők is

Tévedés, nagyságrendi különbséggel kevésbé fertőzhetnek az oltottak.

És akkor még nem beszéltünk a gyerekekről, akiknek nem is nagyon lehet még adni oltást, hiszen nincs rájuk vonatkozó teszteredmény.

Pont ezért is őket is az oltott nyáj kell megvédje. Megint az egyéni felelősségnél tartunk...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 820
113
Hová lett az éves influenzaJÁRVÁNY?
Szerinted, miután egy, az influenzánál jóval fertőzőbb vírus elleni intézkedések vannak életbe léptetve hónapok óta, az emberek fele home office-ban van, a közép-, illetve felsőoktatás szintén interneten megy és kötelező a maszkhordás mindenhol, ahová menni lehet (amit legalább a zárt helyeken betart az emberek 90%-a), vajon hová lett?
Ha minden évben ennyi védőintézkedés lett volna, a korábbiakban sem lett volna influenza járvány.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 820
113
Ez most szélsőséges példa, de nem lehetetlen. Ha öt év múlva lesz 100 000 000 rákos a beoltottakból, mert volt egy saaaaajnos nem várt mellékhatás(bocsika mindenkitől), akkor te elégedett leszel, hoszen nem láthatták előre, de legalább nem "covidban" halt meg az egy ezreléke ennek a számnak. Szerencsések, hiszen öt évig a szeretteik körében darabolták fel őket szép lassan ahogy ette a rák a testüket. Mert kurvára fingja sincs senkinek, hogy ez lesz-e, lehet-e? A rövidtávú teszteredmények a vakcinagyáraknak bizonyosan nagyn erős elégedettséget szolgáltattak. Én majd inkább végignézem mi lesz ezzel az egésszel. A felhalmozódó hullahegyekről meg annyit, hogy mondhatod, azért nincsenek, mert voltak a korlátozó intézkedések és elkezdődött az oltás, csakhát akkor honnan van hirtelen egyszerre mindenhol harmadik hullám ha ezek az intézkedések értek valamit? Ha az oltottakból, akkor az összeesküvés elmélet? Másik hogy ki merik mondani, hogy mióta a covid megjelent, nincs influenza!! B+! Mennyi áldozata lehet az idősek között a kezeletlen vagy covidként kezelt influenzának? Mennyi emiatt visszasdzorult kezelés halálozása van odasorolva? Miért nem készítenek statisztikát az oltás áldozatairól?
Azon kívül, hogy attól félsz, hogy rákos leszel az oltástól, ellenben nem félsz attól, hogy a vírus tesz el láb alól, nehéz sok értelmet kihámozni ebből az írásból.
A felvetéseiddel kapcsolatban úgy nagyjából minden héten le lett írva minden válasz az elmúlt fél évben, hol szakemberek által, hol olyanok által, akik értik azt, amit a szakemberek mondanak. Ezeket ha akarnád, felfoghattd volna, de láthatóan nem akarod, ezért nem írok ezzel kapcsolatban egy csomót még egyszer. Majd ha egyszer esetleg a csípőből tagadáson túljutsz, és elkezdesz racionálisan gondolkodni a témáról, belátod ezeket, ha nem, akkor meg nem fogod belátni akkor sem, ha még százszor leírjuk neked.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ha minden évben ennyi védőintézkedés lett volna, a korábbiakban sem lett volna influenza járvány.

Egyébként ez egy érdekes kérdés, mármint hogy a Covid járvány miatti védekezésnek hosszú távon milyen hatása lesz az influenzára. Ilyen helyzet eddig még nem nagyon volt, hogy a világ kb. egyszerre védekezik ilyen nagy erőkkel. Most van neki minimum 1-1.5 szűk esztendeje, amikor gyakorlatilag nem tud szaporodni, mutálódni.
Nem lennék meglepve, ha ezáltal nagy influenza-törzs kihalások lennének... Nyilván teljesen azért nem fog eltűnni, mert sejtésem szerint a 3. világban vannak helyek, ahol annyira nincs védekezés, így átvészelheti ezeket a saját szempontjából szűk éveket, de simán el tudom képzelni, hogy a covid legyőzése utáni első pár "békeévben" nem lesznek olyan nagy influenza járványok. El kell majd telnie pár évnek, mire "újra erőre kap", de még azt sem zárnám teljesen ki, hogy esetleg a covid fogja átvenni a helyét, mint szezonális vírus... Ti mit gondoltok?
 
  • Tetszik
Reactions: bel and SilvioD

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 535
68 060
113
Egyébként ez egy érdekes kérdés, mármint hogy a Covid járvány miatti védekezésnek hosszú távon milyen hatása lesz az influenzára. Ilyen helyzet eddig még nem nagyon volt, hogy a világ kb. egyszerre védekezik ilyen nagy erőkkel. Most van neki minimum 1-1.5 szűk esztendeje, amikor gyakorlatilag nem tud szaporodni, mutálódni.
Nem lennék meglepve, ha ezáltal nagy influenza-törzs kihalások lennének... Nyilván teljesen azért nem fog eltűnni, mert sejtésem szerint a 3. világban vannak helyek, ahol annyira nincs védekezés, így átvészelheti ezeket a saját szempontjából szűk éveket, de simán el tudom képzelni, hogy a covid legyőzése utáni első pár "békeévben" nem lesznek olyan nagy influenza járványok. El kell majd telnie pár évnek, mire "újra erőre kap", de még azt sem zárnám teljesen ki, hogy esetleg a covid fogja átvenni a helyét, mint szezonális vírus... Ti mit gondoltok?
Hogy akkor mi értelme van? Ha a covid amúgy is szezonális mutációkkal boldogít minket örökkön-örökké? Illetve ha kimarad az éves influenza huzamosabb ideig, de valahol az éves mutáns kialakul, nem lesz-e pont ettől extrém hatása?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 820
113
Egyébként ez egy érdekes kérdés, mármint hogy a Covid járvány miatti védekezésnek hosszú távon milyen hatása lesz az influenzára. Ilyen helyzet eddig még nem nagyon volt, hogy a világ kb. egyszerre védekezik ilyen nagy erőkkel. Most van neki minimum 1-1.5 szűk esztendeje, amikor gyakorlatilag nem tud szaporodni, mutálódni.
Nem lennék meglepve, ha ezáltal nagy influenza-törzs kihalások lennének... Nyilván teljesen azért nem fog eltűnni, mert sejtésem szerint a 3. világban vannak helyek, ahol annyira nincs védekezés, így átvészelheti ezeket a saját szempontjából szűk éveket, de simán el tudom képzelni, hogy a covid legyőzése utáni első pár "békeévben" nem lesznek olyan nagy influenza járványok. El kell majd telnie pár évnek, mire "újra erőre kap", de még azt sem zárnám teljesen ki, hogy esetleg a covid fogja átvenni a helyét, mint szezonális vírus... Ti mit gondoltok?
A gond az, hogy a koronavírus nem szezonális, legalábbis nem annyira, mint az influenza, de egyébként esélyes, hogy nem szabadulunk meg tőle belátható időn belül, legalábbis világszinten és végleg. Az influenza addig mindenképp parkolópályán lesz, amíg a korlátozó intézkedések megvannak. Ott élhet túl, ahol ezek nincsenek, kérdés, hogy mennyi ideig tud megmaradni egy-egy régióba, országba zárva. Ezügyben én is kíváncsi lennék (csak az érdekesség kedvéért) egy olyan véleményére, aki szakértője a témának.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A gond az, hogy a koronavírus nem szezonális, legalábbis nem annyira, mint az influenza, de egyébként esélyes, hogy nem szabadulunk meg tőle belátható időn belül, legalábbis világszinten és végleg. Az influenza addig mindenképp parkolópályán lesz, amíg a korlátozó intézkedések megvannak. Ott élhet túl, ahol ezek nincsenek, kérdés, hogy mennyi ideig tud megmaradni egy-egy régióba, országba zárva. Ezügyben én is kíváncsi lennék (csak az érdekesség kedvéért) egy olyan véleményére, aki szakértője a témának.
Disznók, madarak, egerek stb. Szinte minden humán szerotipusnak van állat gazdája
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and enzo
M

molnibalage

Guest
Az oltás nem kötelező, csak opcionális, de a dokinak meg a nevét kell adnia hozzá, ha beadja.
A fertőtlenítés viszont kötelező és nincs orvos amelyik szerint baromság lenne és negatív mellékhatása sincs a fertőtlenítésnek.Almát a körtével. Nem ugyanaz a kategória.

Az ember háziorvost nem úgy választ általában, hogy beesik az ajtón és bumm. Ez egyfajta bizalmi kérdés, hogy kihez megy az ember. A hosszútávú életemet teszem a kezébe (jó, én 6-7 éve nem is jártam a dokinál). Elvárom az orvosomtól, hogy legjobb tudása szerint lásson el. Ha szerinte valamit nem biztos, hogy jó ötlet magamba nyomni, akkor nem nyomom. Jelen esetben mondjuk az én dokim szerint döntsem el én, hogy akarom-e vagy sem az oltást, saját magának is csak azért adatta be, hogy ne érje szó a ház elejét, nem azért mert megbízik benne. Nem a balosok miatt nem mennek el elegen oltatni, egyszerűen nincs bizalom az oltással kapcsolatban. Az általános kötelező oltásokban könnyen bízik az ember, mert jó részüket évtizedek óta ismerjük. De most egy olyat kell beadatni, amit nem ismerünk. Én például fiatal és egészséges vagyok, jó eséllyel a covid maximum lever egy időre, de meg nem fog ölni. Az oltás szintén lever majd, kétszer is vagy háromszor (mert a jó ég tudja hányszor kell majd végül beadatni). Alapvetően ugyanúgy kezelnek majd átesettként, mintha elmegyek oltani. Sem a betegséget nem ismerem, sem az oltást. Csak egyik esetében fixen ütöm ki magam a másikkal lehet nem is találkozok soha a büdös életben. Influenzás majd 2 évtizede voltam utoljára. Az ellen se oltatom magamat évente, mert rohadtul feleslegesnek érzem. Főleg úgy, hogy egy rakat ismerősöm elkapta oltás ellenére.

Az nem megoldás, hogy aki nem akar oltást az hülye. Ezt ugyanúgy lehetne fordítva is mondani. Mindenki döntse el, hogy bevállalja-e vagy sem. Ez olyan, mint amikor valaki sisak nélkül bicajozik. Saját felelőssége, hogyha eltaknyol akkor feláll vagy az árokban fog magatehetetlenül feküdni. Kinek ért vele? Érvként ugye az oltással kapcsolatban az sem hozható fel, hogy akkor nem fertőznek, mert fertőzhetnek ők is csak elkapni nem fogják vagy ha elkapják sem veri le őket annyira, mintha nem oltanának.Jelen állás szerint. Hiába adják be 100-200-300+ millió embernek, ők sem húztak még ki huzamosabb időt a beadás után csak pár hónapot. Talán jövőre vagy utána beadatom magamnak, vagy ahogy a helyzet hozza. Influenza ellen se rohanok oltásra.

És akkor még nem beszéltünk a gyerekekről, akiknek nem is nagyon lehet még adni oltást, hiszen nincs rájuk vonatkozó teszteredmény. De még jó, hogy pénzt adnak a kísérleti nyúl szerepéért. Apropó, az az igazán nagy kicseszés, hogy igazából a 300 millió kilencvenakárhány százaléka is kísérleti nyúl, csak nem kap lóf*szt se. Nekem még lehet akár 40 évem is hátra (de az is lehet, hogy holnap elüt a busz), majd kiderül.
Aki nem akar oltást az igenis barom. Pont. Az oltás kockázata messze a betegség kockázata alatt van.
A faszom teli van ezzel a "nekem úgyse lehet tőle komoly bajom lozungtol".
És a kornyezeted? A mutáns változat is egyre rosszabb dolgokat mutat.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 499
33 927
113
Ez most szélsőséges példa, de nem lehetetlen. Ha öt év múlva lesz 100 000 000 rákos a beoltottakból, mert volt egy saaaaajnos nem várt mellékhatás(bocsika mindenkitől), akkor te elégedett leszel, hoszen nem láthatták előre, de legalább nem "covidban" halt meg az egy ezreléke ennek a számnak. Szerencsések, hiszen öt évig a szeretteik körében darabolták fel őket szép lassan ahogy ette a rák a testüket. Mert kurvára fingja sincs senkinek, hogy ez lesz-e, lehet-e?

Ezért kell többféle vakcinával oltani (persze az amerikaiak mindent elkövetnek, hogy az övéiken kívül mindet lejárassák, szerintem az AstraZeneca elleni hiszti mögött is ott vannak), bár ez a kockázat szerintem nulla, hány oltástól lettek eddig rákosak?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 535
68 060
113
Ezért kell többféle vakcinával oltani (persze az amerikaiak mindent elkövetnek, hogy az övéiken kívül mindet lejárassák, szerintem az AstraZeneca elleni hiszti mögött is ott vannak), bár ez a kockázat szerintem nulla, hány oltástól lettek eddig rákosak?
Hány oltás nyúlt bele a génjeidbe eddig? A többféle vakcinával oltást mostanság kezdik nem javasolni.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 820
113
Hány oltás nyúlt bele a génjeidbe eddig? A többféle vakcinával oltást mostanság kezdik nem javasolni.
Ha a génekkel való szórakozás a problémád, kérjél kínai oltást, abban biztos nincs ilyesmi, de akkor ne úgy általánosságban beszélj az oltások ellen, hanem mondjuk specifikusan az mRNS alapú vakcinákról beszélj.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 499
33 927
113
Hány oltás nyúlt bele a génjeidbe eddig? A többféle vakcinával oltást mostanság kezdik nem javasolni.

Nem úgy értettem, hogy egyvalakit többfélével. Elvileg az mRNS nem juthat be a sejtmagba, ahol a gének vannak, a sejt az utasítások végrehajtása után hamarosan lebomlik, miután előállította a tüskefehérjét. Az mRNS szintén lebomlik.