Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2577

Guest
Konkrét eset: Iráni diákok kérték 2+hete, hogy fusson le egy koronavírus teszt mert nekik nagyon gyanus. A direkt kérés ellenére se tesztelték őket ellenben utasították őket, hogy ne mondják másnak ne keltsenek pánikot.
Az elmúlt 2+hétben egyetemre jártak, 400fős előadóban oktatták őket, anatomiára jártak... most tesztelték őket fertőzöttek.

Nekem ez a történet nem kerek. Ha én úgy gondolom, hogy megfertőződtem, kvázi tünetmentes beteg vagyok, akkor nem megyek egy darabig közösségbe, mert nem akarom szívatni a többieket. Az ismert helyzetben, akkor mi a halál f...t kerestek az egyetemen? ha úgy gondolták, hogy a eü. személyzet tévedett, akkor miért nem viselkedtek megfontoltabban? Azzal nem lehetett volna haknizni?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
2020. március 15.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200315/ket-ujabb-koronavirus-fertozott-van-magyarorszagon-419523
..
koronavirus-356415.png
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Azért a hőbörgőknek felteszek egy költői kérdést?! Statisztikai adatokon alapuló matematikai modellekkel elemzett folyamatokat nem komolyan venni az emberi hülyeség kategóriája. Igen, extrapolációval ezeket tovább szokták enyhe, közepes, és súlyozott formában is gondolni. Első kézből tudom, hisz ilyen dolgokkal is foglalkozom.
Szóval most hőbörögtök, OK. De mi lesz 2-3 hét múlva amikor itthon is a mostani francia, spanyol, és olasz intézkedésekhez hasonlók lesznek bevezetve?! Akkor is megy a hőbörgés, vagy majd akkor üzemmódváltás történik, és megy majd a dicsőítés?!
A korábban linkelt cikk egy angol tudományos elemzés gyors tempóban történt (így nem tökéletes, de egy átlag olvasónak így is sok lehet, viszont a benne szereplő a hivatalos kínai, dél-koreai, Japán, amerikai stb. a COVID-19 járványról publikált hivatalos adatokat ábrázolják diagramokon, és ezek lettek elemezve, terjedés ,időbeli felfutás ,milyen intézkedések hatásosak, stb. alapján.) fordítása. A többi cikk meg, vannak hibák. Ha nem tetszik ne olvasd, vagy linkelj olyat ami neked megfelel. Nyílt fórum, szóval..., és én sem teszem szóvá senki linkeléseit.

Vannak tervek, kvázi ki vannak már dolgozva a leszivárgó infómorzsák alapján. A médiában látható egyre feszültebb kormányzati és kormánypárti arcok nem a véletlen művei, ugyanis vannak akik sürgetnék a gyors és erőteljes lépéseket, de a felső vezetés mindent mér. Az iskola bezárás nem politikai döntés volt csak, hanem nem merték meglépni mérések nélkül, mert ugyan a szavazóbázis egy része ellenzi, de a szakmai vezetés nem nyilvánosan javasolta már. Csak OV -t úgy lehetett meggyőzni, hogy mértek, de a társadalom többsége támogatta ,így léptek. Most egy cseberből veder helyzet van, mert nem vagyunk felkészülve a járvány kezelésére, nem, nem letolt gatya, de azért félig le van az tolva...! Szóval lesznek itthon is keményebb és szigorúbb lépések még. Persze ne legyen igazam. De azét az infómorzsák olyan csatornákon szivárognak, amelyeknek én azért a kétkedők helyében hinnék! Csak hát ott a nagy dilemma a "vízfejben" azon túl, hogy egyszemélyi döntés van, ami jelen helyzetben lassú, hogy a meghozandó lépések nem lesznek hú de népszerűek! Viszont ha nem intézkednek akkor Lombardia II. nálunk is megfog ismétlődni, akkor meg az nem lesz hú de népszerű...! Szóval megy a mérlegelés, hogy milyen ütemben, lehetőleg nem nagy negatív társadalmi reakciókkal lépjenek, csak hát az idő így a vírusnak dolgozik.
Szóval nyugi, nem csak iskolabezárások lesznek az elkövetkező hetekben idehaza sem!
Én csak annyit tennék hozzá (érintettek infói alapján), hogy a hivatalos szervek képesek voltak nemrég beépített "beteget" küldeni az itteni (vidéki) sürgősségi ellátó központba, hogy teszteljék a szakemberek felkészültségét és a használt protokollokat a járvánnyal kapcsolatban. Majd értesítették az intézmény vezetőjét az "észrevételeikről". Gondolom ez nem egyedi eset. Maradjunk annyiban, hogy szokás szerint megy az okoskodás (a szar sem elég büdös, és persze, hogy a politikai muníciót ki is lövik akik csak erre vártak és képtelenek elvonatkoztatni a saját szaros érdekeiktől), de fogalmunk sincs egyelőre milyen kemény munka megy a háttérben. Ez a kormányzat megküzdött pár katasztrófális helyzettel már (árvíz amibe a németek is rendesen belefürödtek, Devecser...) közben akik a legjobban hangoskodnak eddig csak katasztrófák előidézésében jeleskedtek.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 079
113
Az aggódo dilettánsoknak némi fv magyarázat:
g9751_8.jpg

Kezdetben ezek a járványok exponenciális ütemben terjednek. 2 lehetőség van. Az első, h lazán kezelve hagyjuk felfutni, majd rövid tetőzés után gyors lecsengés (olasz, irán, kórea). A másik, h akadályozzuk a terjedését, ahogy lehet. Itt rövid exponenciális emelkedéssel és alacsony, de elhúzódó tetőzéssel számolhatunk. A két fv kb. azonos fertőzött számot ad, mégis van egy lényeges differencia. Ez pedig az egészségügyi ellátórendszer kapacitása (a hosszú tetőzés jellemzően ez alatt marad). Éppen ezért a második opció alacsonyabb halálozási rátát is jelent. Persze mindenki eldöntheti mi a cél, én az utóbbit támogatom, még ha az orvosok, ápolók hosszú leterheltségét is jelenti.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nekem ez a történet nem kerek. Ha én úgy gondolom, hogy megfertőződtem, kvázi tünetmentes beteg vagyok, akkor nem megyek egy darabig közösségbe, mert nem akarom szívatni a többieket. Az ismert helyzetben, akkor mi a halál f...t kerestek az egyetemen? ha úgy gondolták, hogy a eü. személyzet tévedett, akkor miért nem viselkedtek megfontoltabban? Azzal nem lehetett volna haknizni?

Jelezték. Ezek után utasításba kapták, hogy ne foglalkozzanak vele, karantén fel se merült. Ezek szerint jártak el. Innen én nem tudom hibáztatni őket.
Ha itt valaki hibázott az aki nem küldte el őket tesztre.
És mégvmi: Most se hakniznak vele. Én is direkt kapcsolat miatt tudom.

Most amúgy azon megy a sírás, hogy az OEKet bezárták és hol vannak a szakemberek, eszközök.... mért nem tudunk megfelelő mennyiségben teszteket csinálni.... Jah OEK úgy szűnt meg, hogy senki se vette át érdemben a feladatát, töredék kapacitások vannak. Nah kellett a pénz Mészárosnak meg futbalra...
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and Robur

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem tudok valamiről? Terjed az ebola? Olyan pánikban vagy mintha kihalásra lennénk itélve, túl sok zsindexet olvashattál.
Ezek szerint neked mindegy, mekkora lesz a kár az országban ? Ki vagy te ? Egy másik "gyuribácsi" ? Te fizeted a számlát ??? Vagy hogy is van ez ??? :eek::rolleyes:

Másrészt ez csak egy "próbajárvány" ! A következőhöz is kelleni fog MINDEN AMIT ÍRTAM !!! Szóval nem fog kárba-veszni, ne aggódj !

Te is ilyen "Pató Pál úr" vagy ??? Jól elbaxni mindent, aztán rákenni mindenki másra ? Honnét tanutad ? Nálatok ez a családi hagyomány hagyomány, mi ? :rolleyes::cool: (...kedves "Emese", a "szakértő", vagy talán xarértő... :rolleyes:)

Jaj most jut eszembe, hogy eddig sehol nem lettünk volna "a hatalmas tudásod" és "a megnyugtató irányításod" nélkül... :D:D:D:D Tele a topic az az Isteni szakmai tanácsaiddal, jaj nem is győzzük elolvasni őket "te Isten"... :rolleyes::D:D:D (vagy talán "Isten verése", mert nem figyeltünk elég jól ??? :D:D:D)
Ennyi az összes észrevételem és közlendőm veled kapcsolatban :) Mostantól akkor senki vagy előttem, hogy még levegőnek sem nézlek, csak légüres térnek, mint az ŰR, ami a fejedben is van :eek::cool::p:p (tehát már nem létezel a számomra, annyi vagy mint a szingularitás :) persze erről sincs halovány gőzöd sem, mi az, ugye ? :))
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Jelezték. Ezek után utasításba kapták, hogy ne foglalkozzanak vele, karantén fel se merült. Ezek szerint jártak el. Innen én nem tudom hibáztatni őket.
Ha itt valaki hibázott az aki nem küldte el őket tesztre.
És mégvmi: Most se hakniznak vele. Én is direkt kapcsolat miatt tudom.

Most amúgy azon megy a sírás, hogy az OEKet bezárták és hol vannak a szakemberek, eszközök.... mért nem tudunk megfelelő mennyiségben teszteket csinálni.... Jah OEK úgy szűnt meg, hogy senki se vette át érdemben a feladatát, töredék kapacitások vannak. Nah kellett a pénz Mészárosnak meg futbalra...

A válaszod második részével sajnos nem tudok vitatkozni. :)
A haknizást azért mondom, mert már egy ideje kering story, de továbbra is fenntartom: ha fertőzöttnek érzem magam, akkor nem megyek közösségbe, mondhat bárki bármit.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
15842043537872717_800x600.jpg


https://doktorbubo.blogstar.hu/2020...ronavirusnak-a-magyar-korhazi-dolgozok/91769/

Sajnos hozzánk is megérkezett az elkerülhetetlen koronavírus-járvány, így újra eljött az ideje annak, hogy megmutassuk a világnak, milyen is az a híres magyar összefogás, amelyről történelmünk során már számtalanszor tanúbizonyságot tettünk.

Erre pedig máris hoztak egy szívet melengető példát a Szent Imre Egyetemi Oktatókórháznak a dolgozói, akik Facebookon mutatták meg, hogy milyen is az, ha valakinek hivatása és nem munkája van, hogy hogyan kell összefogni nemcsak a saját, hanem az egész nemzet érdekében

Hadüzenet a koronavírusnak!

Helytállunk mert ez a hivatásunk! A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház dolgozói a kritikus hetekben, hónapokban is ott lesznek a betegágyak mellett. Íme néhány arc azokéi közül, akikre számíthatnak a magyar emberek az előttük álló szomorú vészhelyzetben.

Mert mi megfogjuk a betegek kezét!

- írták a bejegyzésükben, amelyhez a fotókat is mellékeltek.

Mi pedig annyit tennénk már csak hozzá, hogy minden tisztelet és köszönet az egészségügyben helytálló honfitársainké, végezzék is bármilyen területen a munkájukat
Ezen kép alapján nem látom lepusztítottnak a magyar egészségügyet.;) Ám én biztos homokba dugom a fejem.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ezen kép alapján nem látom lepusztítottnak a magyar egészségügyet.;) Ám én biztos homokba dugom a fejem.

Nekem is azért ambivalens az egész, mert közeli orvos ismerősök is azt mondták, hogy el vannak látva mindennel, közben meg a média azt harsogja, hogy kaki az egész.
Lehet, hogy kórházanként eltérő a felszereltség, vagy nem tudom. Én inkább a barátoknak hiszek.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Pintér Sándor is kontaktkutatás alatt:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...len-itt-vannak-a-legujabb-intezkedesek-419521
..
"Pintér Sándor belügyminiszternek nincsenek tünetei, de nála is elkezdődtek a koronavírussal kapcsolatos járványügyi vizsgálatok - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ vasárnap az MTI-vel.

A marokkói média szombati közlése szerint pozitív lett a koronavírustesztje Abdelkader Amara marokkói miniszternek, aki a héten Magyarországon járt, és mások mellett találkozott Pintér Sándor belügyminiszterrel is.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ tudatta: minden magyar állampolgárra egyformán érvényesek a szabályok, ezért Pintér Sándor belügyminiszter esetében is elkezdődtek a járványügyi vizsgálatok."
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Nekem is azért ambivalens az egész, mert közeli orvos ismerősök is azt mondták, hogy el vannak látva mindennel, közben meg a média azt harsogja, hogy kaki az egész.
Lehet, hogy kórházanként eltérő a felszereltség, vagy nem tudom. Én inkább a barátoknak hiszek.
2010 után előszőr a vidéki korházakat újították fel, vagy harmincat kb. régebben fel is voltak sorolva név szerint a korházak. Bp.-nek új korházakat akartak építeni, csak nem kellett, meg nem úgy ahogy a kormány akarta megépíteni.
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Nekem is azért ambivalens az egész, mert közeli orvos ismerősök is azt mondták, hogy el vannak látva mindennel, közben meg a média azt harsogja, hogy kaki az egész.
Lehet, hogy kórházanként eltérő a felszereltség, vagy nem tudom. Én inkább a barátoknak hiszek.
Itt vidéken a kezdeti bizonytalanság után azonnal elkezdték a felkészülést. Hirtelen előkerültek a soha nem létező lélegeztető gépek, ott sorakoznak a folyosókon. Régen nem használt osztályokat raktak rendbe és felszerelték mindennel amire szükség lehet az ellátáshoz. Az intézmény udvarán plusz katonai sátor és teljes mobil ellátóhely a fertőzöttek gyors elkülönítéséhez és vizsgálatához, folyamatosan teljes védőfelszerelésben beöltözött orvosokkal és személyzettel. Pénz nem számít jelenleg, minden érkezik ami kell. Beteg még egy sem volt...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 825
113
Pintér Sándor is kontaktkutatás alatt:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...len-itt-vannak-a-legujabb-intezkedesek-419521
..
"Pintér Sándor belügyminiszternek nincsenek tünetei, de nála is elkezdődtek a koronavírussal kapcsolatos járványügyi vizsgálatok - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ vasárnap az MTI-vel.

A marokkói média szombati közlése szerint pozitív lett a koronavírustesztje Abdelkader Amara marokkói miniszternek, aki a héten Magyarországon járt, és mások mellett találkozott Pintér Sándor belügyminiszterrel is.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ tudatta: minden magyar állampolgárra egyformán érvényesek a szabályok, ezért Pintér Sándor belügyminiszter esetében is elkezdődtek a járványügyi vizsgálatok."
A politikusaink itthon és külföldön sem mutatnak jó példát a kézfogásokkal kapcsolatban...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem tudok valamiről? Terjed az ebola? Olyan pánikban vagy mintha kihalásra lennénk itélve, túl sok zsindexet olvashattál.
Ja, és még-valamit !!! Annyi "zsindexet", hu24-et, hvg-t, de különösen 444-et annyit olvasok, hogy tökéletesen egyenlő a nullával !!! Ezek is a "szingularitás" felé közelítenek nálam, ebből is látható mindenkinek mennyire ellenzéki vagyok... (naB+... :eek::D:D) Engem nem érdekel semmi más, csak a profizmus, ebben a kérdésben is ! Nekem tökmindegy ki irányítja az egészet, csak az profi módon legyen, de ez most NEM AZ !!! Nem tartozom és soha nem is tartoztam semmilyen "szekértáborhoz", se balra, se jöbbra ! Én egy önálló intézmény vagyok. és a jobbszéltől a balszélig beolvasok bárkinek akinek kell !!! Politikai hovatartozástól függetlenül !!! Engem az ország és annak a jövője érdekel kizárólag ! ;):cool: Ennyike...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 825
113
Vasárnap sajnos életét vesztette egy 75 éves férfi, akit koronavírus-fertőzés gyanújával és tüdőgyulladással szállítottak a Dél-Pesti Centrumkórházba - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ az MTI-vel, hozzátéve: a beteg a szállítást követően hunyt el.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ja, és még-valamit !!! Annyi "zsindexet", hu24-et, hvg-t, de különösen 444-et annyit olvasok, hogy tökéletesen egyenlő a nullával !!! Ezek is a "szingularitás" felé közelítenek nálam, ebből is látható mindenkinek mennyire ellenzéki vagyok... (naB+... :eek::D:D) Engem nem érdekel semmi más, csak a profizmus, ebben a kérdésben is ! Nekem tökmindegy ki irányítja az egészet, csak az profi módon legyen, de ez most NEM AZ !!! Nem tartozom és soha nem is tartoztam semmilyen "szekértáborhoz", se balra, se jöbbra ! Én egy önálló intézmény vagyok. és a jobbszéltől a balszélig beolvasok bárkinek akinek kell !!! Politikai hovatartozástól függetlenül !!! Engem az ország és annak a jövője érdekel kizárólag ! ;):cool: Ennyike...
Influenza járványnál sem csinálnak ehhez hasonlót, igaz többen meghalnak a szövődményeiben. Biztos meg kellett állítani valamiért a világgazdaságot amit már meg fog érezni mindenki.