Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Itt meg elveszti közpénz jellegét
A szerződés legutolsó változata szerint az Ouleok egyike annak a három gyártónak, amelyeknek a termékeiből összesen 7,8 millió darab maszkot vásárol a külügy. Ezen belül a pontos leosztást nem tartalmazza a szerződés. A maszkok darabára 1,6 amerikai dollár, azaz közel 500 forint, amiben nincsen benne a vámköltség és az ÁFA. Ehhez képest ma egy hasonló maszkot 200 forint körül meg lehet venni az interneten.

(megjrgyzés: tegnap patikában 99 forint darabja a maszknak)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
A járványügyi korlátozásokat megelégelő, a koronavírus miatt Ausztriában állástalanná vált szakács ellen emeltek vádat Zalában, miután rendőrök és TEK-esek lelövésével fenyegetőzött - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/226188/

Gondolom a lezárás ilyen szintű támogatói szerint simán csak csendesebben kellene éhenhalniuk az ilyen helyzetben levőknek.
Ez még a jobbik eset lenne, ők az egész országot el szeretnék adósítani a következő 100 évre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
A járványügyi korlátozásokat megelégelő, a koronavírus miatt Ausztriában állástalanná vált szakács ellen emeltek vádat Zalában, miután rendőrök és TEK-esek lelövésével fenyegetőzött - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/226188/

Gondolom a lezárás ilyen szintű támogatói szerint simán csak csendesebben kellene éhenhalniuk az ilyen helyzetben levőknek.

Egyáltalán nem korábban már írtam, hogy a lezárások miatt állásukat megélhetésüket elvesztő embereket közvetlenül pénzel kéne támogatnia a magyar államnak.
 
W

Wilson

Guest
Ausztriában dolgozott és adózott (ha adózott), akkor miért Magyarország gondoskodjon róla?

Vegyünk például a vendéglátást nagyon sok ember maradt munka nélkül a lezárások miatt egy részük eltudott helyezkedni más részük viszont munkanélkul maradt őket szerintem a magyar államnak támogatni kellene függetlenul attól hol dolgozott ezt más államok minden további nélkül megteszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 832
56 428
113
Ausztriában dolgozott és adózott (ha adózott), akkor miért Magyarország gondoskodjon róla?
Valami nem stimmel ezzel az esettel. Ha Ausztriâban bejelentve dolgozott, akkor a pandémia elejèn elöbb un. rövidmunkára kellett legyen âllitva, hogy a munkaidö pl 20%-ât ledolgozza ( mert elvitelre állt ât a vendéglö...) aztán, ha felmondanak neki, elvileg jâr neki a munkanelküli segély még böven. Persze, ha feketèn dolgozott, akkor passz...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Azért nem kéne minden "selejtet" megrendelni...
A Covishield tulajdonképpen egy Indiában gyártott AstraZeneca, ezzel nagy gond nincs.
A Cansino vakcinája a gyártó hivatalos adatai szerint egy, a Janssen egydózisú vakcinájával közel megegyező hatékonyságú oltóanyag, szóval, HA minden igaz, akkor ez sem rossz. Bár vannak fenntartásaim, nem hinném, hogy rosszabb, mint bármelyik másik.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 832
56 428
113
Vegyünk például a vendéglátást nagyon sok ember maradt munka nélkül a lezárások miatt egy részük eltudott helyezkedni más részük viszont munkanélkul maradt őket szerintem a magyar államnak támogatni kellene függetlenul attól hol dolgozott ezt más államok minden további nélkül megteszik.
Ez igy egyszerüen nem igaz. Ahol bejelentve dolgoztál, ott lát el a munkanèlküli biztositâs. Elvileg sz járna neki meg. Ezert gondolom, hogy feketézett.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 790
113
Ugyanazokat a köröket futjuk. Mondtál egy országot, ahol baj van. De nem veszel tudomást se Svédországról, se Fehéroroszországról, ahol amúgy nincsen baj. De Szlovákiáról sem, ahol az általatok istenített lezárások ellenére is baj lett.

+ Brazília egy nagy ország, nagy népességgel, valószínűleg nem túl fejlett egészségüggyel, favellákban lakók millióival. Kötve hinném, hogy bármit is változtatott volna mondjuk egy szlovák modell, ami Szlovákiában is csődöt mondott.
Valóban ugyanazokat a köröket futjuk.
Miután kiderült, hogy az időjárásnak igazából kevés köze van a járvány felfutásához, illetve visszaszorulásához (ezért aztán Brazíliát más miatt vagy kénytelen kizárni, illetve hogy a felhozott példánál maradjunk, Spanyolországban meg nyár közepén jött a második hullám), ismét jön Svédország, amelynél egyébként tudjuk, hogy a lakók azért az ajánlás szinten megfogalmazott korlátozásokat nagyrészt betartották, főleg azután, hogy az idősek jelentős számban haltak tavaly tavasszal, illetve Fehéroroszország, amelyről tudjuk, hogy hivatalosan nagyjából nem is létezik a vírus, mert Lukasenka azt mondta. Szóval ja.

Ugyanazokat a köröket futjuk, de nem miattam / miattunk. És megint kénytelen vagyok leírni, hogy én vagyok a hülye, hogy megint erre koptatom a billentyűzetet feleslegesen, mert kb. akkora esély van arra, hogy felfogod és elfogadod a tényeket és a belőlük logikusan következő összefüggéseket, mint hogy egy Jehovistát ateistává tegyek. Utóbbit is tudom tapasztalatból, hogy milyen, volt pár próbálkozásom, mikor megkerestek :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Facebook, makettezős csoportból....
Sziasztok!
Lélegeztetőgép utáni újrakezdős makettek:
Italeri Sepecat Jaguar E 1:72
Special Hobby Heinkel He-178 1:48
Hosszú betegség után végre képesnek éreztem magam, hogy nekiüljek makettezni. Úgy nézzetek rájuk léci, hogy a kezeim még elég bénák, a jobb kezemen pl csak a hüvelyk- és kisujjamat érzem, és ülni is keveset tudok még. De így is hamarabb el tudtam kezdeni, mint gondoltam, igaz, kb mintha előlről kezdtem volna, tehetséget kb annyit érzek magamban.
A Heinkelt még a betegség előtt elkezdtem, a legborzalmasabb készlet amit valaha csináltam. Semmi nem illeszkedett, de annyira, hogy még a két szárnyfél sem illeszkedett, belépőél helyett nagy hézag volt, azt húzott szálból faragtam. Kb mindent újra kellett rajta karcolni.
A Jaguar már sokkal jobb volt. A szinével nem vagyok elégedett. 2 színű kamót először csináltam, de lakk után annyira eltünt a kontraszt, alig látszik, hogy két szín. Tele van hibával, de tényleg úgy volt, hogy az ilyen finom munkákra még fél évvel később leszek csak képes. (decemberben covid, lélegeztetőgép, mélyaltatás, gégemetszés, ébresztés után teljesen elsorvadt izmok, felfekvések, káosz ideghálózat, újra kellett tanulni beszélni, enni, fogni, ülni, állni, járni.) Persze nem erről akarok beszélni, csak azért írtam le, mert ezek fényében ennek az eredménynek is nagyon örülök.