Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113

Még most zártak, de már újranyitási tervet jelentik be. Erre már szavak nincsenek. Ez nem fog elmúlni 2 hét alatt, inkább 2 hónap zár kellene.
Nagyon jó hogy már arra kondicionálják a népet hogy hamarosan enyhülés jön, de ha mégis maradnak a számok vagy rosszabbak, akkor józan ésszel nem tehetnek mást mint tovább szigorítanak.
Kérdésem mi a terv, ha a zárt tovább fent kell tartani, miközben a nép már tűkön ülve várja a nyitási menetrend teljesítését? Kicsit zabosak lesznek.
Nem lett volna jobb halasztani ezt nyitási tervet? "a hídon akkor kell átmenni amikor odaértünk" - eddig ezt vallották
Na de ők tudják.
KB finguk sincs, eddig 3 hónapig amíg nem durvult el a harmadik hullanak nevezett valami, addig szigor volt, boltzar volt még kijarasi tilalom...
Most hogy minden nap rekord ember hal meg és kerül kórházba, na
Most nyitunk!!?? meg enyhítünk.. . Mivan??!! Ezek olyan hülyék hogy szó nincs rà!! Láthatóan fingom sincs merre tartunk de azt határozottan tesszük játék folyik, minden nap kiàll a bohóc és telibehazudja az étert... Olyan égbekialltó ökörségekkel hogy minden jóérzésű ember a fejét fogja...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

Még most zártak, de már újranyitási tervet jelentik be. Erre már szavak nincsenek. Ez nem fog elmúlni 2 hét alatt, inkább 2 hónap zár kellene.
Nagyon jó hogy már arra kondicionálják a népet hogy hamarosan enyhülés jön, de ha mégis maradnak a számok vagy rosszabbak, akkor józan ésszel nem tehetnek mást mint tovább szigorítanak.
Kérdésem mi a terv, ha a zárt tovább fent kell tartani, miközben a nép már tűkön ülve várja a nyitási menetrend teljesítését? Kicsit zabosak lesznek.
Nem lett volna jobb halasztani ezt nyitási tervet? "a hídon akkor kell átmenni amikor odaértünk" - eddig ezt vallották
Na de ők tudják.
Ha itt további 2 hónapig zárva tartanák a kis üzleteket és a szolgáltató szektort, akkor bizony egy szép nagy csődhullám indulna el. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ember (köztük amúgy én is), már rohadtul unja a bezárt világot.
Tudom pontosan, hogy a zárás a racionális döntés, azonban így egy évvel a vírus hazai megjelenése után egyszerűen muszáj a lakosság mentális tűrőképességét is figyelembe venni.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Van olyan stat valahol hogy hányan vannak most kórházba azok közül akik megkaptàk az első oltást?? Csak nekem gyanús a dolog hogy a világon pont akkora durvul be igazán a járvány amikor elkezdtük oltani?? Járvány alatt elvileg nem is szabadna oltást beadni mert az immunrendszert meg jobban legyengíti... Nem lehet hogy amit britt mutansnak mondanak az nem más mint a beoltott emberek gyenge immunrendszerét ért végső támadás az igazi vírus álltal??
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Ha itt további 2 hónapig zárva tartanák a kis üzleteket és a szolgáltató szektort, akkor bizony egy szép nagy csődhullám indulna el. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ember (köztük amúgy én is), már rohadtul unja a bezárt világot.
Tudom pontosan, hogy a zárás a racionális döntés, azonban így egy évvel a vírus hazai megjelenése után egyszerűen muszáj a lakosság mentális tűrőképességét is figyelembe venni.
Azon már túl vagyunk... Mentális turokepesseg már nem létezik. .. Mindenkinek tele a f@sza mindennel, és ez látszik is...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Van olyan stat valahol hogy hányan vannak most kórházba azok közül akik megkaptàk az első oltást?? Csak nekem gyanús a dolog hogy a világon pont akkora durvul be igazán a járvány amikor elkezdtük oltani?? Járvány alatt elvileg nem is szabadna oltást beadni mert az immunrendszert meg jobban legyengíti... Nem lehet hogy amit britt mutansnak mondanak az nem más mint a beoltott emberek gyenge immunrendszerét ért végső támadás az igazi vírus álltal??
Nem, nem lehet. A brit mutáns nem egy üres eufemizmus, konkrét kézzelfogható tudományos bizonyíték van a létezésére.
Ha most nem oltunk, akkor szerinted mégis mikor kellene?

A járványos gyermekbénulást, a torokgyíkot, a szamárköhögést hogyan tüntettük el a fejlett világból? Úgy, hogy egyszer csak elkezdtünk oltani ellene.

Az első oltás csak min. 14-21 nappal a beadás után kezd el bizonyos mértékben hatni, ne lepődjél nagyon meg, hogy egy frisse beoltott megfertőződik...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Van olyan stat valahol hogy hányan vannak most kórházba azok közül akik megkaptàk az első oltást?? Csak nekem gyanús a dolog hogy a világon pont akkora durvul be igazán a járvány amikor elkezdtük oltani?? Járvány alatt elvileg nem is szabadna oltást beadni mert az immunrendszert meg jobban legyengíti... Nem lehet hogy amit britt mutansnak mondanak az nem más mint a beoltott emberek gyenge immunrendszerét ért végső támadás az igazi vírus álltal??
Nem csak neked gyanús, a fél ország ezt a faszságot nyomja.
Az a rohadt nagy helyzet, hogy baromira unalmas, és tényleg rohadtul nem egészen értem, hogy mi ez a nagy konteózás?

De komolyan, most nézzük:
Tény 1. A harmadik hullám felfutása a vakcinalizáció érdemi kezdete előtt indult el.
Tény 2. Lassan 2 millió beoltottunk van.
Tény 3. Napi 40-60 ezer beoltottunk.
Ezek után szted ha az 1/3a 1/4e kórházba kerülne az nem tünne fel mindenkinek Ja de. De valójában ha az elmúlt napok adatait nézzük a kórházba és lélegeztető gépre kerülők száma lassan állandósult, miközben a növekedési görbe meredeksége nulla felé mászik, szóval pont fordítva van, meglehetősen gyorsan platóztattuk ezzel a hullámot az első és a második hullámhoz képest is.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Bírom ezt a számháborút, hogy merre hányan hunytak el, de olyat meg nem sokat olvastam itt hogy a nagy szagértők, mondjuk figyelembe vennék azt a tényt, hogy adott országokban milyen az általános egészségi állapota az embereknek. Mert rohadtul nem mindegy milyen állapotban kap el egy embert ez a fránya vírus. (Mennyi a túlsúlyos, cukorbeteg, szívbeteg stb. ember nálunk a többi országhoz képest?)
Ennek a sok lezárásnak meg kb nulla az értelme, elég ha az ember el megy egy bevásárló központba vagy bárhova. Nyüzsög mindenki mint a mérgezett egerek... Ennyi erővel nyugodtan ki lehetne nyitni mindent s mindenki viselhetné az orra alatt a szürkére koptatott maszkját amit az ember már kesztyűvel sem fogna meg.
(A kormánynak meg muszáj úgy tegyen mintha rajta lenne a szeren, mert különben anarchia lenne, s ezt nagyon jól tudják, ráadásul választások lesznek... )
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Láthatnád , hogy ez egy számháború ! Nincs nemzetközi protokoll szinte semmire , vagy így vagy úgy kezelik a helyzetet és ilyen-olyan számok alapján állítanak illetve cáfolnak bármit ! A lények a jónép nehogy tisztán lásson mert akkor minden kormányt a világon elzavarnának a halálhónaljménykűsvérveresphacára !

Hogy lehetne bármiféle protokoll, ha kapásból az 53 afrikai országból 10-nek van pénze tesztekre, maradéknak a WHO-tól csurran-csöppen...
De sok ázsiai ország is Kína/Szingapúr jóindulatának és üzleti érdekeltségének köszönheti, hogy ingyen kap teszteket.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Ha itt további 2 hónapig zárva tartanák a kis üzleteket és a szolgáltató szektort, akkor bizony egy szép nagy csődhullám indulna el. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ember (köztük amúgy én is), már rohadtul unja a bezárt világot.
Tudom pontosan, hogy a zárás a racionális döntés, azonban így egy évvel a vírus hazai megjelenése után egyszerűen muszáj a lakosság mentális tűrőképességét is figyelembe venni.

"A védekezés sikerességét emberéletekben mérjük"
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"A védekezés sikerességét emberéletekben mérjük"
Amiben bármilyen fura nem állunk rosszul. Legalábbis a tavalyi évet egész jó helyen zártuk. Az ideit majd meglátjuk.

Viszont az sem elhanyagolható, hogy a gazdasággal mi lesz.
Nyüzsög mindenki mint a mérgezett egerek... Ennyi erővel nyugodtan ki lehetne nyitni mindent s mindenki viselhetné az orra alatt a szürkére koptatott maszkját amit az ember már kesztyűvel sem fogna meg.
De a számokról a gonosz kormány meg a háttérhatalom tehet.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha az állam támogatja a vállalkozókat és a KKV-kat, akkor át lehet hidalni ezt az időszakot.
Igazság szerint ez az időszak remek próba arra, hogy adócsalóékat kiugrassza a bokorból. A felemelkedés legfontosabb pontja lenne a valódi homo kadarikusz, a magát mindennél többre tartó a rendszerváltás alatt a zavarosban halászó kivagyi adócsaló megoldjukokosba kkv réteg felszámolása, és helyettük a valóban tisztességesen, munkából és ésszel vállalkozó réteg helyzetbe hozása. De erre amúgy szándekot se látok. Viszont ezek után szeretném kérni, hogy a munkások adójából, ami volumenében vagy 10szeresen meghaladja a kkvktől jövő adóbevételt egy fillért se költsünk rájuk.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
2 millió beoltott. Nekem van egy krónikus betegségem, ami valószínűvé teszi a COVID komoly lefolyását, és van egy másik krónikus betegségem, ami alapján ha lélegeztetőgép szűkösség lesz, a MOK által kiadott handout szerint engem kell levenni/nem rátenni. Ilyen körülményekkel azt hinné az ember, hogy belefér az első 2 millió beoltottba. Nem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
2 millió beoltott. Nekem van egy krónikus betegségem, ami valószínűvé teszi a COVID komoly lefolyását, és van egy másik krónikus betegségem, ami alapján ha lélegeztetőgép szűkösség lesz, a MOK által kiadott handout szerint engem kell levenni/nem rátenni. Ilyen körülményekkel azt hinné az ember, hogy belefér az első 2 millió beoltottba. Nem.
Én a másodikat kapom jövő héten. A családomon belül is aki 60 felett van, mindenki megkapta legalább az elsőt.
 
W

Wilson

Guest
Zacher Gábor az Indexnek: Ennek meglesz a böjtje

Itt a jó idő, az emberek pedig úgy indultak meg, mintha a járványnak már semmi nyoma nem lenne. A toxikológus szerint iszonyú felelőtlen a hozzáállás, az emberek még mindig nem érzik át, hogy mekkora a baj.

Tele a rakpart, az emberek harmada maszk nélkül. Ennek meglesz a böjtje, sokan még mindig nem érzik át, hogy mennyire súlyos a helyzet – kezdte feldúltan az Index megkeresésére Zacher Gábor. A hatvani kórház főorvosa szerint az emberek látszólag azt hiszik, minden rendben.

Egyáltalán nincs minden rendben! Az a legnagyobb probléma, hogy erről a betegségről még mindig nincsenek konkrét információik az embereknek. Nem látják a kórházakban zajló óriási küzdelmet. És erre nem a szenzációhajhászás miatt lenne szükség, hanem egyszerűen az embereknek látniuk kellene azt, hogy a koronavírus okozta megbetegedésnek mi lehet a következménye, hogy hogyan küzdenek a betegek, és hogyan küzdünk mi az életükért. Emberközelivé kell tenni a betegséget, hogy mindenki megértse, milyen súlyos a helyzet

– mondta a főorvos, hozzátéve: a fiatalok pláne nem látják, hogy nagy a baj. Zacher Gábor szerint a rakparton bandázók hetven százaléka életerős fiatal volt szombat délután.

A budapesti látkép szerint a fiataloknak csak az nem jut eszükbe, hogy a jövő héten lehet, hogy a második emeletre sem tudnak majd felsétálni. A hatvani kórházban – ahol csupán 130 ágy áll a koronavírusos betegek rendelkezésére – is ápolunk 1993-as, 1997-es és 2001-es születésű koronavírusos beteget. Látniuk kellene az embereknek, hogy mit élnek át!

– mondta Zacher Gábor.

Mint megírtuk, több mint tízezer ember fertőződött meg egy nap alatt, és mára újabb 253 életet követelt a koronavírus-járvány Magyarországon. Kórházban már egy kisvárosnyi embert ápolnak, lélegeztetésre pedig több mint 1500 ember szorul. Zacher Gábor megemlítette: nem csak azokért a betegekért kell aggódni, akik koronavírus miatt kerülnek kórházba:

Rengeteg az arról szóló információ, hogy hány covidos beteg szorul lélegeztetőgépre. És a többi beteg? Aki infarktust kap, aki daganatos megbetegedéssel küzd? Akinek balesete volt, és lélegeztetőgépre szorul, vagy ugyanúgy intenzív ellátásra? Na, erre jön még ez a szörnyűség, és az emberek ilyen felelőtlenül viselkednek.

A főorvos hozzátette: közeleg a húsvét, itt a jó idő, az emberek megint megindulnak majd, kirándulnak, rokont látogatnak, jönnek-mennek. Mindez Zacher Gábor szerint iszonyú felelőtlen, mint fogalmazott,

„sajnos az emberek elfelejtik, hogy mekkora szar van ebben az országban”.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, a naptunnal (és az etr-rel is) a vizsgaidőszakok külön izgalmasak voltak, hogy sikerül-e vizsgára jelentkezni, vagy épp felvenni egy tárgyat :)
De aki black friday kezdetén próbált egy-egy felkapottabb boltban vásárolni, az is tapasztalt már hasonlót.
Egyébként felesleges ezen a témán törpölni, mert úgysem fog kiderülni, hogy mi történt valójában.
Simán benne van a pakliban, hogy tényleg rávetették magukat az emberek (miután sokan már több, mint egy hónapja regisztráltak és nem kerültek sorra), amivel túlterhelik a rendszert, de elméletileg a támadások is lehetségesek, láttunk már ilyet is.
Mondani meg mindenki azt mond, amit akar, egyiket sem lehet készpénznek venni manapság...
BME-n mikor 2001-től jártam egy igen fapadosan kinéző - kb Total Commaner - Neptun volt. Hasított, mint a szél.
Jött az új. Na, azt is kb, annyira tesztelték, hogy letiltották egy idő után a külső elérést és a BELSŐ hálóról történő tárgyfelvételt nem tudta kezelni. Szerintem a II. vh óta nem volt olyan, hogy a regisztrációs hetet meg kellett hosszabbítani/eltörölni, de akkor sikerült ezt ragyogó teljesítményt felmutatni.

Otthonról nem ment a belépés, bementem és az R épülettől kifele ért sor. Akkor kb. azt éreztem, hogy a tömeg majd megy a rektort vagy valakit lincselni.
 
M

molnibalage

Guest
Két egyszerű kérdés:
- te regisztráltál?
ha igen,
- te kaptál visszaigazolást?

Elárulom, én regisztráltam. Még az elején. És kaptam visszaigazolást. Megőriztem. Ha akarod elküldöm neked, hogy lássad.
Vagyis a regisztrációs oldal működésének része a visszaigazolás. (vagy legalább is akkor az volt, hetente meg nem ellenőrzöm)
Neked is illik tudni, ha páran nem kapnak visszaigazolást annak jó néhány oka lehet, még akkor is ha küldtek neki.
Tudod hányan kaptak visszaigazolást és hányan nem?

Nem akarod újraértelmezni a fenti idézetet? Vagdalkozás helyett.
Nem kaptam sem én, sem a barátnőm, sem egyik testvérem.
5-ből semmi.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: Wilson and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nem kaptam sem én, sem a barátnőm, sem egyik testvérem.
5-ből semmi.
Az nem túl jó arány, valóban. Én úgy tudom egyébként, hogy piszok módon attól függ, hogy ki hol lakik, mert területenként, körzetenként nagy eltérés van abban, hogy ott az emberek milyen arányát oltották már be.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Mint említettem a kismamák hajlamosak koraszülni/vetélni, mint Szlávik említette. Azt hittem a kormány végre meghozta az első normális döntést, mivel a várandósok száma a járvány óta meredeken esik, a gyermekeket vállaló párokat elkezdték ma soron kívül oltani. Ez úgy történt, hogy aki ma reggel odament, az a kismama kapott oltást, sőt a papa is, igaz ő nem pfizert, hanem kínait. Aztán teltek az órák és kiderült, hogy túl sokan vannak, és csak a szoptatós/terheseknek jut, aztán eltelt pár óra és rájöttek, hogy szoptatósoknak nem adnak, mert úgy fogy, csak a terheseknek. Kiváló szervezés!
Most nézzük a valóság másik oldalát.

Az egyetem reggeli közleményében arról írt, hogy a várandós és szoptató kismamák beoltására biztosít extra oltópontokat, ahol a vakcinára regisztráltakat oltják. Eredetileg a Semmelweis gondozásában lévő kismamákat és a háziorvosok által beutaltakat várták. A hírek szerint hatalmas sorok alakultak ki szombaton a Semmelweis Egyetem oltópontjain, várandósok és szoptató kismamák is megjelentek, olyanok is, akik nem a Semmelweis gondozásában állnak és beutalóval sem rendelkeztek.

Bár szombat délutánig hivatalosan mintegy 100 fő számára történt időpontfoglalás ennek megfelelően az egyetemi oltópontokra, ennek a létszámnak ugyanakkor a többszöröse jelent meg – közölte a Semmelweis Egyetem.



Felállítottak extra oltópontot kismamák számára. Előzetesen 100 fő regisztrált időpontra. De odament több 1.000 fő 90% regisztráció nélkül. Jófejek akartak lenni és beoltották a regisztráció nélküliek többségét. Persze nem mkinek jutott. De mi lett volna, ha mki az előírások szerint regisztrál és nem a helyszínen hőbörög??? Csoda....

A mai nap folyamán késő délutánig közel ezer oltást adtak be az egyetem munkatársai. Az oltások zavartalanságának biztosítása és a várakozási idők csökkentése érdekében priorizálni szükséges, így az egyetem a továbbiakban csak azokat a várandósokat oltja be a hétvégén, akik a megfelelő beutalóval és várandósgondozási kiskönyvvel érkeznek. A szoptató kismamáktól azt kéri az intézmény, hogy leírt módon a jövő hétre kérjenek maguknak időpontot – olvasható a Semmelweis Egyetem közleményében.