Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Otthonról nem ment a belépés, bementem és az R épülettől kifele ért sor. Akkor kb. azt éreztem, hogy a tömeg majd megy a rektort vagy valakit lincselni.

Ismerős élmények... És az ember azt gondolná, hogy egy Műszaki Egyetemen ilyenek nem fordulhatnak elő. Pedig de!
Azon is mindig csodálkoztam, hogy az E meg Z épületekben 3 liftből mindig volt 1-2 elromlott... de hónapokig ám! Műszaki Egyetem!

("Aki tudja csinálja, aki nem tudja, oktatja...")
 

Janika22

Well-Known Member
2018. augusztus 19.
80
650
83
Engem hétköznapi kisemberként nem a kivételezettek dubaji útjai, nem is a döcögős uniós vakcina beszerzés, sőt nem is a kormányzati informatikai csetlés-botlások zavarnak. Tudjátok mi bosszant?

Bosszant, hogy ha kimegyek az utcára, akkor a belvárosban 10 emberből 6-8-on nincs maszk, szarnak a jogszabályokra.

Bosszant, hogy a rendőrök (valószínűleg felső nyomásra, akik félnek a negatív politikai hatástól) nem osztogatják tömegesen a sárga csekkeket az utcán, hanem inkább félrefordítnák a fejüket, vagyis az egyenruhások is szarnak a jogszabályokra.

Bosszant, hogy az utcán szinte úgy néznek rám, mint a hülyére, ha én maszkot viselek a másfél éves gyerekemet sétáltatva, akit nem lesz ki ellásson, ha mi szülőként mindketten kórházba kerülnénk.

Bosszant, hogy az elmúlt hetekben már minden tizedik ismerősöm “élsportoló lett”, és tömve vannak az edzőtermek.

Bosszant, hogy karácsony előtt két héttel, elsők között regisztráltam a vakcinára, mert az volt a hivatalos kommunikáció, hogy a regisztráció sorrendje lesz a mérvadó az oltásnál, de ez teljesen el lett felejtve azóta.

Bosszant, hogy én december óta türelmesen várok, miközben az ismerőseim közül többen februári-márciusi regisztrációval, alapbetegség nélkül is megkapták már az oltást, különféleképpen kijátszva a rendszert vagy csak simán orvosi ismeretségnek köszönhetően.

Bosszant, hogy Orbán megígérte még februárban, hogy aki addig a napig regisztrált, azt Húsvétig egészen biztosan beoltják, így én is hetekig bizakodó voltam, de ebből megint nem lett semmi.

Bosszant, hogy hiába kezelnek 20+ éve magas vérnyomással, ezt mégsem veszik krónikus betegségnek, annak ellenére, hogy a koronavírusban elhunytak listáján szinte minden harmadik embernél fel van tüntetve, krónikus betegségként…

Bosszant, hogy én hiába várok türelmesen hónapok óta a soromra, mégis vannak olyan emberek, akik pofátlanul előretolakodnak az oltási sorban (ugye a mai “kismamák”, akik valójában nem is azok; a valódi kismamákat kísérő férjek; vagy a múltkori SMS kampány káoszát kihasználó po(r)tyázók), és mindehhez érthetetlen módon örömmel asszisztálnak a kórházak dolgozói.

Bosszant, hogy ha az egészségügyi dolgozók közül valaki azt mondja, hogy nagyon nagy a baj a kórházakban (lásd az orvostanhallgató lány Facebook posztja, vagy az ózdi kórházigazgató tegnapi nyilatkozata), akkor másnap kiáll valaki és azt mondja, hogy ez álhír, fake news, tulajdonképpen minden maximálisan rendben van. És az még jobban bosszant, hogy akkor ezeket az egészségügyi dolgozókat miért nem jelentik fel álhírterjesztésért, miért nem indul a valós körülményeket feltáró nyomozás?! (...költői volt a kérdés... :rolleyes:)

Bosszant, hogy az elmúlt 2 napban arról volt szó, hogy végre négyzetméter alapon korlátozzák a vásárlók létszámát, de ma este kiderült, hogy ez majd a 2,5 millió oltás után lesz, tehát húsvét előtt dugig lesz minden élelmiszerbolt. (minket szerencsére közvetlenül nem érint, 4 hete nem megyünk vásárolni)

Bosszant, hogy miközben tombol a vírus és sorra jelentik be a tragikusabbnál tragikusabb rekordszámokat, a Kormány úgy gondolja, hogy a korábbi elhamarkodott nyilatkozatokat követően most már kénytelen beleállni a mielőbbi nyitás kommunikációjába, és innen nem is nagyon fognak visszatáncolni, holott félő, hogy a húsvét előtti tömött bevásárlóhelyek, a csapból is folyó nyitási hírek hatására fellazuló maradék fegyelem, és a tavaszi idő hatására meginduló embertömegek miatt csúnya dolgok lesznek áprilisra.

Bosszant - vagyis inkább félek tőle - , hogy ha mégis elkapnánk a vírust, akkor addigra a fenti okok miatt tömve lesznek a kórházak, és minket a kétoldali tüdőgyulladással egy hullafáradt gyerekosztályos ápolónő és egy frissen berángatott fogorvos fog ellátni…


u.i.:
És tudjátok, hogy ezeken túl mi bosszant még? Hogy ezt a bejegyzésemet egyesek majd - hivatalból? ;) - valamiféle liberális, ellenzéki támadásként fogják kezelni… :(
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Engem hétköznapi kisemberként nem a kivételezettek dubaji útjai, nem is a döcögős uniós vakcina beszerzés, sőt nem is a kormányzati informatikai csetlés-botlások zavarnak. Tudjátok mi bosszant?

Bosszant, hogy ha kimegyek az utcára, akkor a belvárosban 10 emberből 6-8-on nincs maszk, szarnak a jogszabályokra.

Bosszant, hogy a rendőrök (valószínűleg felső nyomásra, akik félnek a negatív politikai hatástól) nem osztogatják tömegesen a sárga csekkeket az utcán, hanem inkább félrefordítnák a fejüket, vagyis az egyenruhások is szarnak a jogszabályokra.

Bosszant, hogy az utcán szinte úgy néznek rám, mint a hülyére, ha én maszkot viselek a másfél éves gyerekemet sétáltatva, akit nem lesz ki ellásson, ha mi szülőként mindketten kórházba kerülnénk.

Bosszant, hogy az elmúlt hetekben már minden tizedik ismerősöm “élsportoló lett”, és tömve vannak az edzőtermek.

Bosszant, hogy karácsony előtt két héttel, elsők között regisztráltam a vakcinára, mert az volt a hivatalos kommunikáció, hogy a regisztráció sorrendje lesz a mérvadó az oltásnál, de ez teljesen el lett felejtve azóta.

Bosszant, hogy én december óta türelmesen várok, miközben az ismerőseim közül többen februári-márciusi regisztrációval, alapbetegség nélkül is megkapták már az oltást, különféleképpen kijátszva a rendszert vagy csak simán orvosi ismeretségnek köszönhetően.

Bosszant, hogy Orbán megígérte még februárban, hogy aki addig a napig regisztrált, azt Húsvétig egészen biztosan beoltják, így én is hetekig bizakodó voltam, de ebből megint nem lett semmi.

Bosszant, hogy hiába kezelnek 20+ éve magas vérnyomással, ezt mégsem veszik krónikus betegségnek, annak ellenére, hogy a koronavírusban elhunytak listáján szinte minden harmadik embernél fel van tüntetve, krónikus betegségként…

Bosszant, hogy én hiába várok türelmesen hónapok óta a soromra, mégis vannak olyan emberek, akik pofátlanul előretolakodnak az oltási sorban (ugye a mai “kismamák”, akik valójában nem is azok; a valódi kismamákat kísérő férjek; vagy a múltkori SMS kampány káoszát kihasználó po(r)tyázók), és mindehhez érthetetlen módon örömmel asszisztálnak a kórházak dolgozói.

Bosszant, hogy ha az egészségügyi dolgozók közül valaki azt mondja, hogy nagyon nagy a baj a kórházakban (lásd az orvostanhallgató lány Facebook posztja, vagy az ózdi kórházigazgató tegnapi nyilatkozata), akkor másnap kiáll valaki és azt mondja, hogy ez álhír, fake news, tulajdonképpen minden maximálisan rendben van. És az még jobban bosszant, hogy akkor ezeket az egészségügyi dolgozókat miért nem jelentik fel álhírterjesztésért, miért nem indul a valós körülményeket feltáró nyomozás?! (...költői volt a kérdés... :rolleyes:)

Bosszant, hogy az elmúlt 2 napban arról volt szó, hogy végre négyzetméter alapon korlátozzák a vásárlók létszámát, de ma este kiderült, hogy ez majd a 2,5 millió oltás után lesz, tehát húsvét előtt dugig lesz minden élelmiszerbolt. (minket szerencsére közvetlenül nem érint, 4 hete nem megyünk vásárolni)

Bosszant, hogy miközben tombol a vírus és sorra jelentik be a tragikusabbnál tragikusabb rekordszámokat, a Kormány úgy gondolja, hogy a korábbi elhamarkodott nyilatkozatokat követően most már kénytelen beleállni a mielőbbi nyitás kommunikációjába, és innen nem is nagyon fognak visszatáncolni, holott félő, hogy a húsvét előtti tömött bevásárlóhelyek, a csapból is folyó nyitási hírek hatására fellazuló maradék fegyelem, és a tavaszi idő hatására meginduló embertömegek miatt csúnya dolgok lesznek áprilisra.

Bosszant - vagyis inkább félek tőle - , hogy ha mégis elkapnánk a vírust, akkor addigra a fenti okok miatt tömve lesznek a kórházak, és minket a kétoldali tüdőgyulladással egy hullafáradt gyerekosztályos ápolónő és egy frissen berángatott fogorvos fog ellátni…


u.i.:
És tudjátok, hogy ezeken túl mi bosszant még? Hogy ezt a bejegyzésemet egyesek majd - hivatalból? ;) - valamiféle liberális, ellenzéki támadásként fogják kezelni… :(
+10000
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Igazság szerint ez az időszak remek próba arra, hogy adócsalóékat kiugrassza a bokorból. A felemelkedés legfontosabb pontja lenne a valódi homo kadarikusz, a magát mindennél többre tartó a rendszerváltás alatt a zavarosban halászó kivagyi adócsaló megoldjukokosba kkv réteg felszámolása, és helyettük a valóban tisztességesen, munkából és ésszel vállalkozó réteg helyzetbe hozása. De erre amúgy szándekot se látok. Viszont ezek után szeretném kérni, hogy a munkások adójából, ami volumenében vagy 10szeresen meghaladja a kkvktől jövő adóbevételt egy fillért se költsünk rájuk.
Van bajod.... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2577

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Hozzá se nyúltak. Amíg tömegeket foglalkoztatnak szürkén vagy feketén, és amíg a fekete munkán kapott munkaadó nem rabszolgatartásért megy a börtönbe addig ez semmi. Addig ugyanúgy a megógyukokosba lesz a menő.
Ez aprópenz ahhoz képest amit a tesók dobbantanak meg a közösből NER címén de ezt nyílván elegànsan elfelejted. Làthatóan fingod sincs a témàról csak nyomod a betanultakat. A gazdasàg sokkal fehérebb mint évekkel ezelőtt volt, de a kezek is sokkal enyvesebbek a felső szinteken... .
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 780
113
Bosszant, hogy az utcán szinte úgy néznek rám, mint a hülyére, ha én maszkot viselek a másfél éves gyerekemet sétáltatva, akit nem lesz ki ellásson, ha mi szülőként mindketten kórházba kerülnénk.
Amikor felveszed a maszkot, és lehetőleg FFP2/N95-öt, mond azt: megvédem magam ettől a sok hülyétől, mert rájuk nem lehet számítani.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
40-es vagyok, de a MOK kapacitáshiány esetén nem ellátandó listáján vagyok a krónikus betegségemmel, két még nem iskolás gyerekkel, nem vagyok rajta a kormány oltandók listáján 2.000.000 főnél. A háziorvos részére allokált oltóanyag csak a kezelt rákos betegek részére elég, ők is rajta vannak a MOK "halállistáján". Számomra egy alap feltételezés volt, hogy azokat veszik előre az oltásban, akiknek a lélegeztetőgép nem lenne megoldás egyéb betegségük miatt, valamint egyébként is van "hajlamosító krónikus betegsége". Most megint előreveszik a BKKsokat meg a tanárokat, óvónéniket, ami szép dolog, de engem nem vigasztal, mert lélegeztetőgépen egy 90 évessel azonosak a túlélési esélyeim. Legrosszabb esetben majd fiztei az állam az árvaellátást...
Beszélj a háziorvosoddal. Egyébként anno amikor beszélgettem az info vonalukon ezt is elmondtam nekik, hogy ez így nem lesz jó, ha kizárólag ők keresik vissza a rendszerükben, kik azok akiket oltani kell, mert súlyos hibákhoz vezet, ha a krónikus beteg nem tud nekik szólni a bejelentőn. Ez egyirányú, így hiányzik a hibajavítás, féloldalas a rendszer. Az is járható út talán, hogy bemész egy nagy EÜ intézményhez ahol sok oltópontot működtetnek és ott próbálsz szólni hogy kihagytak, hiba van a te jelentkezésednél a rendszerben. Próbálj intézkedni, a legjobb ha telefonon. Írhatsz / beszélhetsz a minisztérium ügyfélszolgálatával is. Csak ne várd a csodát. Ez már már túl van azon az időn hogy tovább várjál. Lépjél légyszíves valamit, ha nem megy akkor a következővel próbálkozz. A gyerekeknek szülő kell nem árvaellátás ! Na gyerünk intézd, dologidő van. ;)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
a MOK által kiadott handout szerint engem kell levenni/nem rátenni.
Te írtad többször is, hogy már csak az állatorvosok fogják ellátni a betegeket, akkor meg nem mindegy? Legalább nem szenvedsz annyi ideig. o_O

Bocsi, nem kell a dráma. Nem szabad komolyan venni azt az irományt. Nem fognak dobókockával sorsolni a betegek között... Tudom, a MOK-os ortopéd szerzője szerint máris használják a "kamara ajánlását" az orvosok, de a valóságban meg senkit nem érdekel. Ez egy elég kínosra sikerült hangulatkeltő alakítás volt a részéről. :rolleyes:
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez aprópenz ahhoz képest amit a tesók dobbantanak meg a közösből NER címén de ezt nyílván elegànsan elfelejted.
A megógyukokosbából jönnek a derék tesóink is, és a mi nemes és nagy Vezérlő Fejedelmünknek is vagy 10 évébe került, hogy találjon egy majdnem tehetséges nertőkést Mészáros személyében. Szóval nem, nem aprópénz, hanem egy írtózatos gát, ami visszanyomja az ország fejlődését.
A gazdasàg sokkal fehérebb mint évekkel ezelőtt volt, de a kezek is sokkal enyvesebbek a felső szinteken... .
2×2 mindig négy és páros. Ha egy cégvezetőnek van pofája kiragasztani, hogy fejenként a 4 órás minimálbér felét kapta a cég alkalmazottgárdája támogatásnak, és a bér fele jár támogatásként az mit is jelent? Jaaaa :)

És hagyjuk már ezt a demagóg faszságot, hogy mert fönt többet lopnak. Még igazából látványosabban se mint Fletóék. Viszont a tesó számla nélkül jó lesz még mindig slágerkérdés.

A feketefoglalkoztatás gyakorlatilag nem szűnt meg, csak icipicit szürkült, de a minimálbér a többi borítékban az még mindig slágerfizetés

A versenyképességet még mindig ebből szerzi a rendszerváltáskor elég pofátlan rablóbanda.
Most is évente új autó, ibizai nyaralás meg egyéb szépségek lettek az 1000 Ftos sörökből, nem pedig tartalék.

És akkor azt most ne is firtassuk, hogy a lakhatási válságban is nagy szerepe van ennek a rétegnek, bejelentve tömegek nincsenek, és megy feketén a bérbeadókhoz a della.

De a társadalmi kár mint írtam nagyságrendekkel veri azt amit Fletó és Vitya együtt loptak
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
40-es vagyok, de a MOK kapacitáshiány esetén nem ellátandó listáján vagyok a krónikus betegségemmel, két még nem iskolás gyerekkel, nem vagyok rajta a kormány oltandók listáján 2.000.000 főnél. A háziorvos részére allokált oltóanyag csak a kezelt rákos betegek részére elég, ők is rajta vannak a MOK "halállistáján". Számomra egy alap feltételezés volt, hogy azokat veszik előre az oltásban, akiknek a lélegeztetőgép nem lenne megoldás egyéb betegségük miatt, valamint egyébként is van "hajlamosító krónikus betegsége". Most megint előreveszik a BKKsokat meg a tanárokat, óvónéniket, ami szép dolog, de engem nem vigasztal, mert lélegeztetőgépen egy 90 évessel azonosak a túlélési esélyeim. Legrosszabb esetben majd fiztei az állam az árvaellátást...
Mindig kell priorizálni. Az a döntés született az őszi járvány tapasztalatai alapján, hogy előre az öregek, aztán a többi. Most különböző szakmai szempontok (kismamák) és lobbik (tanár, BKV) nyomására másokat is átsoroltak. Mindet lehet indokolni, mert az életnek is kell menni, de téged egyértelműen hátrébb soroltak pedig jogos félelmeid vannak. Mint írtam nekem van kronikus beteg ismerősöm, akit AZ-vel oltottak, már 2-3 hete a második oltason is túl van. De egyértelműen a krónikus betegek oltása lassan halad, illetve az ország 40%-a kronikus beteg.

Sztem áprilisban sorra kerülsz. De ahogy @Leonidas írta, beszélj a háziorvosoddal. Neki is van játéktere. Sokakat aki jelentkezik, elmondja, mi a szitu előrevesznek. Pl. a háziorvos kap 60 oltást meg 80 nevet. 30-an a kínai oltást nem kérik, ő a maradék 10-et köteles eloltani és rá van bízva, hogy lelkiismerete szerint kinek adja. Nah, ilyenkor aki regisztrált és telefonál, a napi gyakorlat szerint előrekerül.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
A megógyukokosbából jönnek a derék tesóink is, és a mi nemes és nagy Vezérlő Fejedelmünknek is vagy 10 évébe került, hogy találjon egy majdnem tehetséges nertőkést Mészáros személyében. Szóval nem, nem aprópénz, hanem egy írtózatos gát, ami visszanyomja az ország fejlődését.

2×2 mindig négy és páros. Ha egy cégvezetőnek van pofája kiragasztani, hogy fejenként a 4 órás minimálbér felét kapta a cég alkalmazottgárdája támogatásnak, és a bér fele jár támogatásként az mit is jelent? Jaaaa :)

És hagyjuk már ezt a demagóg faszságot, hogy mert fönt többet lopnak. Még igazából látványosabban se mint Fletóék. Viszont a tesó számla nélkül jó lesz még mindig slágerkérdés.

A feketefoglalkoztatás gyakorlatilag nem szűnt meg, csak icipicit szürkült, de a minimálbér a többi borítékban az még mindig slágerfizetés

A versenyképességet még mindig ebből szerzi a rendszerváltáskor elég pofátlan rablóbanda.
Most is évente új autó, ibizai nyaralás meg egyéb szépségek lettek az 1000 Ftos sörökből, nem pedig tartalék.

És akkor azt most ne is firtassuk, hogy a lakhatási válságban is nagy szerepe van ennek a rétegnek, bejelentve tömegek nincsenek, és megy feketén a bérbeadókhoz a della.

De a társadalmi kár mint írtam nagyságrendekkel veri azt amit Fletó és Vitya együtt loptak
A tàrsadalmi kàr onnan indul ha a tàrsadalom azt látja hogy vannak egyesek akiknek minden szabad, ingyen hullanak az ölekbe milliárdok és cinikus öntelt vigyorral karöltve hülyének van nézve mindenki.. . Ezek után várd el egy valalkozozol hogy tisztességes legyen!!! Rossz a minta!! De persze számodra a vállalkozó a kocsog..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Engem hétköznapi kisemberként nem a kivételezettek dubaji útjai, nem is a döcögős uniós vakcina beszerzés, sőt nem is a kormányzati informatikai csetlés-botlások zavarnak. Tudjátok mi bosszant?

Bosszant, hogy ha kimegyek az utcára, akkor a belvárosban 10 emberből 6-8-on nincs maszk, szarnak a jogszabályokra.

Bosszant, hogy a rendőrök (valószínűleg felső nyomásra, akik félnek a negatív politikai hatástól) nem osztogatják tömegesen a sárga csekkeket az utcán, hanem inkább félrefordítnák a fejüket, vagyis az egyenruhások is szarnak a jogszabályokra.

Bosszant, hogy az utcán szinte úgy néznek rám, mint a hülyére, ha én maszkot viselek a másfél éves gyerekemet sétáltatva, akit nem lesz ki ellásson, ha mi szülőként mindketten kórházba kerülnénk.

Bosszant, hogy az elmúlt hetekben már minden tizedik ismerősöm “élsportoló lett”, és tömve vannak az edzőtermek.

Bosszant, hogy karácsony előtt két héttel, elsők között regisztráltam a vakcinára, mert az volt a hivatalos kommunikáció, hogy a regisztráció sorrendje lesz a mérvadó az oltásnál, de ez teljesen el lett felejtve azóta.

Bosszant, hogy én december óta türelmesen várok, miközben az ismerőseim közül többen februári-márciusi regisztrációval, alapbetegség nélkül is megkapták már az oltást, különféleképpen kijátszva a rendszert vagy csak simán orvosi ismeretségnek köszönhetően.

Bosszant, hogy Orbán megígérte még februárban, hogy aki addig a napig regisztrált, azt Húsvétig egészen biztosan beoltják, így én is hetekig bizakodó voltam, de ebből megint nem lett semmi.

Bosszant, hogy hiába kezelnek 20+ éve magas vérnyomással, ezt mégsem veszik krónikus betegségnek, annak ellenére, hogy a koronavírusban elhunytak listáján szinte minden harmadik embernél fel van tüntetve, krónikus betegségként…

Bosszant, hogy én hiába várok türelmesen hónapok óta a soromra, mégis vannak olyan emberek, akik pofátlanul előretolakodnak az oltási sorban (ugye a mai “kismamák”, akik valójában nem is azok; a valódi kismamákat kísérő férjek; vagy a múltkori SMS kampány káoszát kihasználó po(r)tyázók), és mindehhez érthetetlen módon örömmel asszisztálnak a kórházak dolgozói.

Bosszant, hogy ha az egészségügyi dolgozók közül valaki azt mondja, hogy nagyon nagy a baj a kórházakban (lásd az orvostanhallgató lány Facebook posztja, vagy az ózdi kórházigazgató tegnapi nyilatkozata), akkor másnap kiáll valaki és azt mondja, hogy ez álhír, fake news, tulajdonképpen minden maximálisan rendben van. És az még jobban bosszant, hogy akkor ezeket az egészségügyi dolgozókat miért nem jelentik fel álhírterjesztésért, miért nem indul a valós körülményeket feltáró nyomozás?! (...költői volt a kérdés... :rolleyes:)

Bosszant, hogy az elmúlt 2 napban arról volt szó, hogy végre négyzetméter alapon korlátozzák a vásárlók létszámát, de ma este kiderült, hogy ez majd a 2,5 millió oltás után lesz, tehát húsvét előtt dugig lesz minden élelmiszerbolt. (minket szerencsére közvetlenül nem érint, 4 hete nem megyünk vásárolni)

Bosszant, hogy miközben tombol a vírus és sorra jelentik be a tragikusabbnál tragikusabb rekordszámokat, a Kormány úgy gondolja, hogy a korábbi elhamarkodott nyilatkozatokat követően most már kénytelen beleállni a mielőbbi nyitás kommunikációjába, és innen nem is nagyon fognak visszatáncolni, holott félő, hogy a húsvét előtti tömött bevásárlóhelyek, a csapból is folyó nyitási hírek hatására fellazuló maradék fegyelem, és a tavaszi idő hatására meginduló embertömegek miatt csúnya dolgok lesznek áprilisra.

Bosszant - vagyis inkább félek tőle - , hogy ha mégis elkapnánk a vírust, akkor addigra a fenti okok miatt tömve lesznek a kórházak, és minket a kétoldali tüdőgyulladással egy hullafáradt gyerekosztályos ápolónő és egy frissen berángatott fogorvos fog ellátni…


u.i.:
És tudjátok, hogy ezeken túl mi bosszant még? Hogy ezt a bejegyzésemet egyesek majd - hivatalból? ;) - valamiféle liberális, ellenzéki támadásként fogják kezelni… :(
Hát senki sem kezdett el libsizve basztatni, mert a kivételezettek Dubai útja nélkül szinte minden kérdésed jogos és nem egybites ellenzéki propaganda.
Bosszant, hogy az utcán szinte úgy néznek rám, mint a hülyére, ha én maszkot viselek a másfél éves gyerekemet sétáltatva, akit nem lesz ki ellásson, ha mi szülőként mindketten kórházba kerülnénk.
Hát ezt magasról xard le. Ha vkivel dumálok és oltári faszságokat nyom, nincs virus, a virus nátha, a maszk fölösleges, az oltás miatt halnak meg stb., akkor igyekszem rövid távon otthagyni vagy másról beszélgetni. Ha tovább erőlködik, akkor benyomom, hogy túl libsi a kormány, nagy a demokrácia, én kötelezővé tenném az oltást és nálam nem lehetne válogatni se. Mki azt kapja, ami van, aki pofázik az meg gumibotot. A szabályok túl lazák, ez a probléma, nem a nyünnyögése. Erre eléggé lefagynak. Nem saját találmány a csajomtól tanultam, de tuti!l
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Most osztotta egy ismerős facebook-on.
Milyen sunyi ez a háttérhatalom, titokban ki akarja irtani az emberiséget, de mindig jelek százait hagyja hátra évtizedekkel előtte amit mindig csak a leglecsúszottabbak és legiskolázotlanabbak vesznek észre...