Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
De komolyan elhiszel ilyen hülyeségeket vagy szimplán csak trollkodni jársz ide?
Igen, én elhiszem a Georgia Guidestones létezését, Bill Gates előadásában is hiszek, és bármennyire is meglepő lehet, a videó végén látható BBC interjú is megtörtént. Azt kellene megérteni, hogy itt nem hétköznapi emberekről, hanem komoly mágnásokról és tudósok egy csoportjáról van szó.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Igen, én elhiszem a Georgia Guidestones létezését, Bill Gates előadásában is hiszek, és bármennyire is meglepő lehet, a videó végén látható BBC interjú is megtörtént. Azt kellene megérteni, hogy itt nem hétköznapi emberekről, hanem komoly mágnásokról és tudósok egy csoportjáról van szó.
Nem a fentiek megtörténtét kérdőjelezem meg, ha azokat a marhaságokat, amiket az ott elhangzottak alapján kikövetkeztettek...
 
W

Wilson

Guest

A vakcináknak ellenálló mutációktól tart a német kancelláriaminiszter​

24.hu

Erősödik a koronavírus által okozott betegségtől védő vakcináknak ellenálló vírusváltozatok megjelenésének veszélye, ha a napi új fertőződések számának gyors emelkedése mellett halad előre az oltási kampány – mondta a német kancelláriaminiszter egy vasárnapi lapinterjúban.
Az orvosi végzettségű Helge Braun a Bild am Sonntag című lapban közölt interjúban kifejtette, hogy ha az oltási kampánnyal párhuzamosan „ismét sebesen emelkedik a fertőződések száma, erősödik a veszély, hogy a következő vírusmutáció immunis lesz az oltóanyagra”. Ebben az esetben

megint üres kézzel állnánk, új vakcinákra lenne szükség, és kezdhetnénk elölről az oltást.

Ezt „minden körülmények között meg kell akadályozni” – mondta a miniszter.
Németország a járvány legveszélyesebb szakaszában van, és a következő hetekben dől el, hogy sikerül-e belátható időn belül megszerezni az ellenőrzést a vírus terjedése felett – mondta Helge Braun, aki már januári nyilatkozataiban hangsúlyozta, hogy Németországban is a SARS-Cov-2 fokozottan fertőzőképes, és súlyos lefolyású Covid-19-et a korábbi változatoknál nagyobb valószínűséggel okozó brit (B.1.1.7-es jelzésű) mutáció lesz a meghatározó.

A vasárnapi lapinterjúban kifejtette, hogy érthető az emberek vágyakozása a szabadságra, de a brit mutáció szétterjedése miatt a napokban elindult harmadik járványhullám pusztítóbb lehet az első kettőnél. Ezért a társadalom és a gazdaság legtöbb területét befagyasztó zárlat további enyhítése helyett egyelőre az úgynevezett vészfékrendszert kell alkalmazni, vagyis vissza kell állítani a március elején felfüggesztett korlátozásokat, és be kell vezetni újabb szigorításokat azokban a tartományokban, járásokban vagy városokban, amelyekben tartósan – egymás után három nap – száz fölött van az úgynevezett hétnapi fertőzésgyakoriság, azaz a megelőző hét napon regisztrált új fertőződések százezer lakosra vetített száma.

A lehetséges új intézkedésekről azt mondta, hogy javítana a helyzeten az esti és éjszakai kijárási tilalom, mert a magán-összejöveteleken a legnagyobb a fertőzési arány. Ugyanakkor alacsony fertőzésgyakoriság és hatékony tesztelési rendszer mellett el lehet kezdeni a korlátozások lebontását – tette hozzá a miniszter azzal kapcsolatban, hogy Saar-vidék tartományban húsvét után negatív gyorsteszttel ismét lehet majd járni moziba, múzeumba, be lehet ülni vendéglők kerthelyiségébe, és részt lehet venni kulturális rendezvényeken és sporteseményeken.

A kancellár, Angela Merkel legfőbb bizalmasai között számon tartott kereszténydemokrata (CDU) politikus – aki 2001-től 2009-ig a giesseni egyetemi klinika aneszteziológiai és intenzív terápiás intézetének tudományos munkatársaként dolgozott – elmondta, hogy
két hónapig kell még fokozott óvatossággal viselkedni, addigra lesz elég oltóanyag ahhoz, hogy Németország az egészségügyi ellátórendszer túlterhelése nélkül jusson ki a járványból.

Az oltási kampány első eredményei májusban jelentkezhetnek majd, járványlassító hatása pünkösdkor lesz érezhető, de csak akkor, ha sikerül megakadályozni, hogy a járványhelyzet teljesen kicsússzon az ellenőrzés alól – mondta a német kancelláriaminiszter.
Az adatok egyelőre a harmadik hullám gyorsuló emelkedését jelzik. A Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) adatai szerint a hétnapi fertőzésgyakoriság országos szinten már március 21-én átlépte a 100-as határértéket, és vasárnap reggel 129,70-en állt. Az intézet vasárnapi összesítése szerint 24 óra alatt 17 176 fertőződést szűrtek ki tesztekkel. Ez csaknem 25 százalékos növekedés az egy héttel korábbi 13 733-hoz képest. Az új regisztrált fertőződésekkel együtt 2 772 401 ember szervezetében mutatták ki a vírust.

Ugyanakkor a Covid-19-cel összefüggésben az egy nap alatt regisztrált halálesetek száma 90-re csökkent az egy héttel korábbi 99-ről. A csökkenést a legidősebb korosztályokra és a leginkább veszélyeztetett csoportokra összpontosító oltási kampány előrehaladásának tulajdonítják szakértők. Az új halálesetekkel 75 870-re emelkedett a járvány áldozatainak száma Németországban.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 2361
W

Wilson

Guest
Hallgattam rád... hát basszus, nem kellett volna. :D

erdemes a komentokat is elolvasni :D

A két kedvencem:)

"Ez sem lesz fenn már holnap reggel! Ezek leszednek mindent ami covid ellenes és rávilágít a szisztem@tikus népirtásr@"

"Ez igaz.A pfizer vakcinàban polietilén gliikollal csomagoljàk be. PEG ami roncsolja az emberi bőrt.viztaszito és trombózis. okozó."
 
  • Imádom
Reactions: Törölt tag 4082

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
A két kedvencem:)

"Ez sem lesz fenn már holnap reggel! Ezek leszednek mindent ami covid ellenes és rávilágít a szisztem@tikus népirtásr@"

"Ez igaz.A pfizer vakcinàban polietilén gliikollal csomagoljàk be. PEG ami roncsolja az emberi bőrt.viztaszito és trombózis. okozó."
Segédanyagként egyébként tényleg tartalmaz 2-[(polietilénglikol)-2000]-N,N-ditetradekilacetamidot. Feltételezik, hogy ez lehet az az összetevő, ami átlagosan 100.000 ember közül egynél anafilaxiás sokkot okoz, bár ezt még nem tudták bizonyítani.
Egyébként nem toxikus, biológiailag könnyen lebomló anyag.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and bel
W

Wilson

Guest
Segédanyagként egyébként tényleg tartalmaz 2-[(polietilénglikol)-2000]-N,N-ditetradekilacetamidot. Feltételezik, hogy ez lehet az az összetevő, ami átlagosan 100.000 ember közül egynél anafilaxiás sokkot okoz, bár ezt még nem tudták bizonyítani.
Egyébként nem toxikus, biológiailag könnyen lebomló anyag.
Igen tényleg van benne, én csak azért idéztem be mert annyira jellemző,hogy az emberek látnak vagy hallanak valamit rákeresnek az anyagra a neten és utána egyből jön a "betonbiztos" és "megcáfolhatatlan" kinyilatkoztatás.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Sziasztok! Én eddig csak olvastam ezt a topikot, inkább a katonai dolgokhoz szóltam hozzá.

Szerintetek mikor tetőzhet a harmadik hullám, meg lehet ezt egyáltalán jósolni nagyjából biztosra?
Az én tapasztalatom, hogy mindenki lazítást szeretne már, és nemigen hisznek már a hivatalos szerveknek, szakembereknek, aminek szerintem a többször elhangzott felelőtlen "ígérgetés", jóslás is az oka:
1. A kormány nyugodtan adhatott volna egy távoli határidőt,ameddig valószínű tényleg javul a helyzet, és elérjük a kívánt oltási számot is, ehelyett folyamatosan megy az ígérgetés és az egy héttel arrébb tologatás.

2.A virológusok, szakemberek is csak találgatnak szerintem, Zacher Gábor Március 24-et jósolt tetőzésnek ez nem jött be, Rusvai kedd-szerdát jósol tetőzésnek, mert szerinte a szennyvíz adatok alapján jól állunk(nem csökken csak stagnál, a friss adatokat nem tudjuk)Szlávik meg április közepét, most akkor kinek higgyen az ember? Persze tudom nem egyszerű megmondani a tetőzés idejét, de inkább egy távoli, de biztosabb dátum belengetése lett volna okosabb, mint ez a mindenki mást mond állapot.

Ma sokkal kevesebb teszttel majdnem ugyanannyi fertőzöttet találtak, mint tegnap, a portfolio oldalon is volt egy elemzés a heti mozgó átlagokról, hogy 14 megyében most kezd csak emelkedni igazán a fertőzés, és ahol eddig stagnált, csökkent ott is megindult megint felfelé, ebből nekem nem úgy tűnik, hogy közel lenne a tetőzés...
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Galgóczi Ágnes a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője szerint is még csak a harmadik hullám felszálló szakaszában vagyunk...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 795
113
Ennyire prioritás ennek a kormánynak a "család". Majd ez kerülhet a sírkövemre., meg az hogy egyvalaki szerint ez így van jól és ketten lájkolják.
Már bocs, de ez jött le neked belőle???
Nem azt irtam, hogy így jól van!!!
Írtam jogos a félelmed. Ha máshogy döntenek más kerül hátrébb a listán. Csak rossz és rosszabb döntések kozott lehet választani, mert nincs elég vakcina, a mutáció meg jobban terjed.

Ráadásul ajánlottam egy lehetőséget, ahogy előrébb kerülhetsz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 795
113
Értem tehát szerinted egy szó sem igaz belőle és a muksó nem ért a szakmájához?És te tételesen megtudod cáfolni az állításait.
Tegnap bemásoltam, mi okozta a problémát a kismamaoltásnál. A megjelentek 90%-a regisztráció nélkül csak úgy megjelent. Aztán apuka is kerte meg a szomszéd neni, aki elkísérte a kismamát. Ennek ellenér majd 1.000 for erőn felül beoltottak, az időpontra regisztrált 100-al szemben.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az első fertőzések után rövid idő alatt szekvenálták a vírus teljes 30 kbp-os genomját. Ha megismered a genomot, akkor tudod, hogy egy PCR-teszt során mit keresel. Ha van fertőzötted, akkor tudod, hogy milyen antitestet kell keresned. Ha ismered a vírust, akkor tudod, hogy milyen antigént szeretnél kimutatni.

A kínai gazdaság a kommunista párt irányítása alatt áll, ha azt mondják, hogy ez a gyár jövő héttől gyorstesztet gyárt, akkor bizony azt fog gyártani. És kb szarnak bele a részletekbe. Ott tudnak többezres ágyszámú kórházat pillanatok alatt felhúzni. Ez nálunk 3-4 év.
Azért ezt te sem veszed be kanyar nélkül ! Nulla idő alatt csak egy elhamarkodott házassági ajánlatot lehet tenni ! Én sok mindent sőt mindent IS elhiszek főleg a Kínai legendáriumokról . De azt senki se fogja nekem megmagyarázni , hogy hétfőn bejelentik a vírust és máris rendelkezésre áll többféle , több milliós készlettel a PCR teszt hozzá ! Ha rendelkezésre állt -márpedig igen - akkor 2 dolog lehet vagy jó sok ideje jelen volt és így volt idejük megalkotni a tesztet vagy pont Ő maguk alkották így meg még annyi problémát se okozott !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
A két kedvencem:)

"Ez sem lesz fenn már holnap reggel! Ezek leszednek mindent ami covid ellenes és rávilágít a szisztem@tikus népirtásr@"

"Ez igaz.A pfizer vakcinàban polietilén gliikollal csomagoljàk be. PEG ami roncsolja az emberi bőrt.viztaszito és trombózis. okozó."
Na ezt megmutatom a főninek :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 795
113
Sziasztok! Én eddig csak olvastam ezt a topikot, inkább a katonai dolgokhoz szóltam hozzá.

Szerintetek mikor tetőzhet a harmadik hullám, meg lehet ezt egyáltalán jósolni nagyjából biztosra?
Az én tapasztalatom, hogy mindenki lazítást szeretne már, és nemigen hisznek már a hivatalos szerveknek, szakembereknek, aminek szerintem a többször elhangzott felelőtlen "ígérgetés", jóslás is az oka:
1. A kormány nyugodtan adhatott volna egy távoli határidőt,ameddig valószínű tényleg javul a helyzet, és elérjük a kívánt oltási számot is, ehelyett folyamatosan megy az ígérgetés és az egy héttel arrébb tologatás.

2.A virológusok, szakemberek is csak találgatnak szerintem, Zacher Gábor Március 24-et jósolt tetőzésnek ez nem jött be, Rusvai kedd-szerdát jósol tetőzésnek, mert szerinte a szennyvíz adatok alapján jól állunk(nem csökken csak stagnál, a friss adatokat nem tudjuk)Szlávik meg április közepét, most akkor kinek higgyen az ember? Persze tudom nem egyszerű megmondani a tetőzés idejét, de inkább egy távoli, de biztosabb dátum belengetése lett volna okosabb, mint ez a mindenki mást mond állapot.

Ma sokkal kevesebb teszttel majdnem ugyanannyi fertőzöttet találtak, mint tegnap, a portfolio oldalon is volt egy elemzés a heti mozgó átlagokról, hogy 14 megyében most kezd csak emelkedni igazán a fertőzés, és ahol eddig stagnált, csökkent ott is megindult megint felfelé, ebből nekem nem úgy tűnik, hogy közel lenne a tetőzés...
Zachert hanyagold nem virológus, celebdoki.