Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A tudósok szerint minden bizonnyal új oltásra lesz szükség egy éven belül

444

Különböző, a járványban érintett szakterületek kutatóinak konszenzusos véleménye szerint egy éven belül új oltásokra lehet majd szükség a koronavírus ellen, mert a világ aluloltott részein kifejlődhet egy, a jelenlegi vakcináknak ellenálló mutáció.

Öröm az ürömben, hogy az új vírus elleni vakcina fejlesztése zökkenőmentesebb lehet: a know how már adott, így a fejlesztés sokkal kisebb költségű és gyorsabb lesz, és addigra már a gyártókapacitások is kiépülnek, így a második generációs vakcinákat azonnal nagy mennyiségben tudják majd előállítani. Más kérdés, hogy abban a helyzetben különösen hangsúlyossá válik, hogy az oltásokat globálisan is egyenletesen osszák szét, szemben az első hullám gyakorlatával, amikor a világ tehetősebb országai gyakorlatilag felvásárolták a szűkös készleteket a szegényebb országok elől.

Nyilván a jelenlegi helyzetben, amikor vakcinaszűke van, csak elméleti probléma, hogy bár adott országokban nagy arányú átoltottság érhető el, globálisan nagyon alacsony az imunizációs ráta, ezért a vírusnak módja van a gyors mutációra - a mutáció tempója nagyban függ attól, hogy hány fertőzött gazdaszervezetben mutálódhat a vírus.

A felmérésben, amit az Emberek Vakcinaszövetsége (Peolple's Vaccine Alliance) nevű ernyőszervezet végzett 28 ország 77 szakértőjének megkérdezésével, a válaszadók kétharmada vélte úgy, hogy egy éven belül hatástalanná válhatnak az első generációs koronavírusoltások. 88 százalékuk értett egyet azzal, hogy a sok országra jellemző alacsony átoltottság új, ellenállóbb mutációk létrejöttére ad lehetőséget. "Mutációk napról napra keletkeznek. Némelyik úgy változik, hogy fittebbé válik az elődeinél. Ezek a szerencsés variánsok aztán sokkal hatékonyabban fertőzhetnek, és kerülhetik ki az imunválaszt, mint a korábbi változatok" - írta erről közleményében Gregg Gonsalves, a Yale egyetem epidemiológus adjunktusa. "Amíg nem oltjuk be az egész világot, nyitva hagyjuk a lehetőséget több mutáció kialakulására" - írta. (Via The Guardian)
 
  • Vicces
  • Szomorú
Reactions: ogretankHU and bel
T

Törölt tag 1711

Guest
Mond mit nem lehet megérteni abban,hogy Magyarországon a jelenlegi helyzetben a korlátozásokkal éppen,hogy csak a felszínen vagy annak közelében tartható csak fent az egészségügyi ellátórendszer,nekem is dolgozik a családban olyan ember aki a covid intenzíven dolgozik Debrecenben gyakorlatilag szóról szóra ugyanazt mondja mint Chima3ra és sajnos az ismerőseim barátaim körében is sokan elkapták a vírust egyeseknél enyhébb panaszokat okozott másoknál sajnos súlyosabb tüneteket,Ha nem lennének korlátozások ez a vírus már hazavágta volna az egészségügyi ellátórendszert Magyarországon és ezt nem csak én látom így hanem az a családtagom is aki idestova 1 éve a covid intenzíven dolgozik,

Meg akik dobálóznak itt a 0.4% halálozással elfelejtik, hogy az az alapvírus volt és megbetegedésenként 0.4%.
Ami az idő múlásával szépen összeadódna és kijönne a spanyolnátha milliós halotti mennyisége...

Milyen alapkondíciókkal betegítette meg ennyire?

Nem tudom.

Tavaly kb az alábbi problémák merültek fel a lélegeztetőgépekkel kapcsolatban:

  • a magyar eü kb 2ezer géphez tud csak embert biztosítani
  • a beszerzett 16ezer gép messze több, mint amennyit biztonsági tartalékkal együtt is számítunk

Mocskosul utáltam a tartalékképzési számításokat anno, de rendszerkritikus, javíthatatlan berendezésből MINIMUM 3-4*-es hideg-meleg tartaléknak kell rendelkezésre állnia, mivel garantálni kell a folyamatos működést akkor is ha a beállított tartalék nem indulna be, vagy lerobbanna pár órán belül. Mindezt éveken keresztül.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 172
113
A 12. heti eredmények alapján a szennyvízminták átlagos koronavírus koncentrációja stagnál. A városok közül Salgótarjánban, Székesfehérváron, Szegeden, Zalaegerszegen, valamint az öt vizsgált Budapest környéki település (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) közös mintája esetében volt mérhető koncentráció növekedés, míg csökkenés Miskolc és Szekszárd esetében volt tapasztalható.Összesen 13 város szennyvízmintájában emelkedett kategóriában, 9 város mintájában pedig a mérsékelt kategóriában van a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja.

COVID_SZENNYV%C3%8DZ_12._h%C3%A9t.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 025
91 987
113
Ennyi!!!!


Wintermantel: Volt egy álmom...

Elkaptam a koronavírus fertőzést. Azt a fajtát, ami a nap minden percében az arcodba dörgöli jelentéktelenségedet és mulandóságodat – írja a politikus.


Hétfői bejegyzésében számolt be Wintermantel Zsolt, Újpest korábbi polgármestere, arról, hogy két héttel azelőtt elkapta a koronavírust. Sorai utaltak rá, hogy nem egyszerűen átment rajta a vírus, mint ahogy néhány szerencsés esetben lehet hallani, hanem komoly tünetekkel küszködött, sőt mi több lázálmáról is beszámolt:
„Szóval, miközben lázban égve fáztam, és azért imádkoztam, hogy másnap is legyen levegőm, volt egy álmom. Azt álmodtam, hogy egy olyan világban élek, ahol az első helyen mindig ÉN vagyok, amit szorosan követ a NEKEM JÁR, és a JOGOM VAN HOZZÁ. Én majd eldöntöm, hogy beoltatom-e magamat. Nekem jár a lehetőség, hogy választhassak a vakcinák között. Nekem jogom van hozzá, hogy maszk nélkül sétálgathassak, bármikor, ahogy kedvem tartja, nekem nem mondja meg senki, mit hogyan tegyek. Másokra nincs gondom, nem kell törődnöm velük.
Aztán felébredek, és azt látom, hogy míg én betegen fekszem, mások ápolnak. Megint mások gyógyítanak. Ismét mások segítenek, és sokan mások felajánlják a segítségüket. Aztán mások aggódnak és gyógyulást kívánnak. Mások fogják a kezemet és mások borogatják a fejemet, mert mások szeretnek.
Hát, én ezekért a másokért kérek mindenkit, hogy tegye egy kicsit félre, hogy NEKEM JÁR, meg, hogy JOGOM VAN HOZZÁ, meg MAJD ÉN TUDOM. Csak tartsák be a szabályokat, regisztrálják magukat, és vegyék fel az oltásokat! Jó egészséget mindenki másnak!”
– írja a politikus.
 
W

Wilson

Guest
A Budapesti Rendőr-főkapitányság komoly büntetéssel sújtotta azokat, akik részt vettek március 20-án a Hősök terén szervezett tüntetésen. Gődény György ezúttal “csak” szervezőként volt jelen, ez azt jelenti, hogy ezúttal egymilliós bírságot kapott, azaz most nem ő teheti zsebre a jogellenes tüntetések után járó szokásos dupla pénzbüntetést, írja a 24.hu.


A gyülekezés után 98 emberrel szemben indult eljárás részvétel, 216 személlyel szemben pedig tiltott csoportosulás miatt. Huszonkét embernek kell felelnie majd azért, mert nem viselt maszkot, hat embert az igazolás megtagadása miatt jelentettek fel. Tizenkilenc embert pedig több szabályt is megsértett egyszerre. Ezek a szabálysértési eljárások azonban még folyamatban vannak, írta a BRFK.


Ez Gődény György harmadik pénzbírsága 30 napon belül​

A most kiszabott bírságok azt jelentik, hogy a vírustagadó gyógyszerész már a harmadik súlyos pénzbírságot kapta egy hónap leforgása alatt. A február 28-i Hősök terén lévő tüntetés miatt szintén egymillió forintra büntették a tüntetés szervezéséért, illetve tartásáért. De hasonlóan súlyos büntetést kapott a március 15-ei alakításáért is. A február 28-ai, a március 15-ei és a március 20-i megmozdulás szervezése, tartása miatt kirótt bírságokat még senki nem fizette be a járvány miatti intézkedések ellen tiltakozó hangadók közül.
 
W

Wilson

Guest

Az amerikai járványügyi hatóság igazgatója egy negyedik hullámtól tart​

444

Egy lehetséges negyedik hullámra, pontosabban az újjáéledő járványra hívta fel a figyelmet Rochelle Walensky, az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatója. Walensky úgy fogalmazott, „jelenleg fél”, és ezt nem feltétlenül mint a CDC igazgatója mondja, hanem „mint feleség és anya, aki arra kér mindenkit, hogy egy ideig még tartson ki”.

Bár kiemelte azt is, hogy az oltások működnek, és ez reményt adhat mindenkinek, aggodalmát fejezte ki az emelkedő számok miatt. Kórházban is több embert ápolnak, mint egy héttel korábban, illetve az új megbetegedések száma is emelkedett tíz százalékkal egy hét alatt. Walensky ezért mindenkit arra kért, továbbra is hordják a maszkot, és tartsák egymástól a távolságot.

Rochelle Walensky, az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatója 2021. március 18-ánFotó: SUSAN WALSH/AFP

A Johns Hopkins adatai szerint a járvány kezdete óta eddig 549 364 amerikai halt meg a koronavírus miatt.
Eközben Joe Biden amerikai elnök bejelentette, hogy április 19-ig annyi vakcinát halmoznak fel, amennyi a felnőtt lakosság 90 százalékának elég, New York kormányzója, Andrew Cuomo pedig azt jelentette be, hogy New York államban kedden megkezdik a harminc éven felüliek oltását is.

Szakértők most attól tartanak, hogy a járványnak az oltások ellenére is lesz egy negyedik hulláma, mert sok állam szinte teljes
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 172
113
Március 29-ig 3 millió 621 ezer 817 ember regisztrált Magyarországon a koronavírus elleni oltásra – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) az atv.hu érdeklődésére.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 231
84 088
113
Ennyi!!!!


Wintermantel: Volt egy álmom...

Elkaptam a koronavírus fertőzést. Azt a fajtát, ami a nap minden percében az arcodba dörgöli jelentéktelenségedet és mulandóságodat – írja a politikus.


Hétfői bejegyzésében számolt be Wintermantel Zsolt, Újpest korábbi polgármestere, arról, hogy két héttel azelőtt elkapta a koronavírust. Sorai utaltak rá, hogy nem egyszerűen átment rajta a vírus, mint ahogy néhány szerencsés esetben lehet hallani, hanem komoly tünetekkel küszködött, sőt mi több lázálmáról is beszámolt:
„Szóval, miközben lázban égve fáztam, és azért imádkoztam, hogy másnap is legyen levegőm, volt egy álmom. Azt álmodtam, hogy egy olyan világban élek, ahol az első helyen mindig ÉN vagyok, amit szorosan követ a NEKEM JÁR, és a JOGOM VAN HOZZÁ. Én majd eldöntöm, hogy beoltatom-e magamat. Nekem jár a lehetőség, hogy választhassak a vakcinák között. Nekem jogom van hozzá, hogy maszk nélkül sétálgathassak, bármikor, ahogy kedvem tartja, nekem nem mondja meg senki, mit hogyan tegyek. Másokra nincs gondom, nem kell törődnöm velük.
Aztán felébredek, és azt látom, hogy míg én betegen fekszem, mások ápolnak. Megint mások gyógyítanak. Ismét mások segítenek, és sokan mások felajánlják a segítségüket. Aztán mások aggódnak és gyógyulást kívánnak. Mások fogják a kezemet és mások borogatják a fejemet, mert mások szeretnek.
Hát, én ezekért a másokért kérek mindenkit, hogy tegye egy kicsit félre, hogy NEKEM JÁR, meg, hogy JOGOM VAN HOZZÁ, meg MAJD ÉN TUDOM. Csak tartsák be a szabályokat, regisztrálják magukat, és vegyék fel az oltásokat! Jó egészséget mindenki másnak!”
– írja a politikus.
Pont most akartam. Tényleg ennyi! Nem kell több, főleg, hogy Gyurcsányiné Dobrev kb. a fél déká nagyfej társaságot taccsra tette a maszknélküli országjárásával. És még ki tudja hány rokon, szülő kapta el miatta!?
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and LMzek 2.0

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 668
3 994
113
Akik tavaly problémáztak az ezrével beszerzett lélegeztetőgépeken, most hova tűntek?
Ha legalább magukban elismerik, hogy tévedtek már az is valami; ha pedig leírják ide is, én bizony mondom like-olni fogom! Na, ki akar like-ot? ;) :(
Szia,

Nyilvanvaloan korrupcios buncselekmeny hasznalhatatlan eszkozt vasarolni az allam penzen.
Marpedig az a minimum 14 000 lelegeztetogep, amihez nincs szemelyzet (mert egy ev alatt keptelenek voltak kepezni intenziv szakapolokat) hasznalhatatlan. :-(
 
W

Wilson

Guest
Sokkal inkább szokatlan az, hogy még nem közölték a hivatalos adatokat ilyen szerintem az elmúlt egy évben még nem volt.Remélem nem azért nem közöltek adatokat mert annyira leterheltek a kórházak, hogy az adminisztrációra nincs elegendő erőforrás.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
T

Törölt tag 2577

Guest
Természetesen az engedélyezetlen oltásokra gondolok, a szerbiai események is jól mutatják hogy ez emberek nem nyelnek le mindent. A végén mi is külföldieket fogunk oltani az elutasított felesleg miatt. A lényeg hogy pörögjenek a számok.
Az AstraZeneca engedélyezetlen oltás? (Merthogy Szerbiában ezzel oltják a külföldieket). :D
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Most tagadtad le az egészségügyre nehezedő nyomást,rettentő konzekvens vagy... De a semmitmondó puffogáson kívül még mindig egyetlen releváns érv,ötlet vagy az égvilagon bármi nem jött tőled,szóval? Észrevetted már,hogy konkrétan a semmiről beszélsz? o_O:oops:
Idézd pontosan, hogy hol tagadtam le az egészségügyre nehezedő nyomást! Csak hogy konzekvensek legyünk végre! Nálam sok minden belefér, még a visszataszító személyeskedésed is, de a hazudozás az nem!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Természetesen az engedélyezetlen oltásokra gondolok, a szerbiai események is jól mutatják hogy ez emberek nem nyelnek le mindent. A végén mi is külföldieket fogunk oltani az elutasított felesleg miatt. A lényeg hogy pörögjenek a számok.
Mármint annak a szervezetnek az engedélyére gondolsz, aminek elődei engedélyezték a corgegant? Mert amúgy az OGyI nem, mégpedig szakmai és nem ideológiai okok miatt. Viszont a szputnyikot igen. Elgondolkodtató.