Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
T

Törölt tag 4082

Guest
Aha értem akkor megkeresem neked az ezzel kapcsolatos szlovák forrást mert úgy látom, hogy nálad is fent van az ellenzéki sajtóval kapcsolatos szemellenző.
Amúgy nem az ellenzéki sajtónak, hanem úgy egy az egyben a sajtónak nem hiszek. És az nem az ellenzéki sajtóval kapcsolatos szemellenző, hogy a kint élő ismerőseim nem tudtak semmiféle csak úgy 800 euróról, de a néphazugság igen.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Simán megtehették volna írtam ha a "kőgazdag" Szlovákia képes 800 eurót adni pl az idegenvezetőinek akkor a magyar állam is tudná támogatni a rászorulókat.
Nálunk forint van. Nem tudtad?:)
Szerinted mennyi forintot kellett volna adnia az államnak a magyar idegenvezetőnk?
 
W

Wilson

Guest
Nálunk forint van. Nem tudtad?:)
Szerinted mennyi forintot kellett volna adnia az államnak a magyar idegenvezetőnk?
Segítek neked ezt példának írtam mint ahogy azt is,hogy szerintem azoknak az embereknek akik a lezárások miatt önhibájukon kívül elvesztették a munkájukat/megélhetésüket és nem találtak munkát az államnak minimum a lezárások végéig pénzzel kellene támogatnia.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Segítek neked ezt példának írtam mint ahogy azt is,hogy szerintem azoknak az embereknek akik a lezárások miatt önhibájukon kívül elvesztették a munkájukat/megélhetésüket és nem találtak munkát az államnak minimum a lezárások végéig pénzzel kellene támogatnia.
Ne terelj!!!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Ne vigyünk bele belpolt semmi szükség rá.Amúgy nem értem sem nálad sem másnál azt, hogy ha az ember leírja a tényeket azt gondoljátok, hogy az támadás a kormányzat ellen holott egyáltalán nem annak szántam.Ami engem zavar ebben a kijelentésben az, hogy világosan látszik, hogy még mindíg nem tekintik partnernek a magyar lakosságot a járvány elleni "harcban".Mivel a magyar egészségügy a kapacitása határain van a minőségi intenzív ellátás tekintetében, tehát Viktor ezen kijelentése:

"lélegeztető kapacitás vége még nagyon messze!"

A minőségi intenzív ellátással kapcsolatban egyáltalán nem állja meg a helyét.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Már mitől lett volna rossz? A szociálliberális összeszerelőüzemből előreléptünk gyártó országgá és formálódik a fejlesztőország jövőképe is. A gazdaság majd tíz éven át csak fejlődött, a bérek növekedése végre kielégítő. A válságba a térség legstabilabb gazdaságával léptünk be, jelentős tartalékokkal.

Nem ez a baj, hanem az, hogy nincs válságkezelés most. Nem segítenek semmit a tönk szélére került százezreken és kisvállalkozásokon, hanem válságkezelés ürügyén ellopnak több ezer milliárdot.

Az első bekezdésedből szinte semmi nem igaz. De ez nem az a hely, ahol a propagandát cáfoljuk. Még így is kimoderálták a járvánnyal kapcsolatos hozzászólásomat, mert nem egyezik a Fidesz propagandájával.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az első bekezdésedből szinte semmi nem igaz. De ez nem az a hely, ahol a propagandát cáfoljuk. Még így is kimoderálták a járvánnyal kapcsolatos hozzászólásomat, mert nem egyezik a Fidesz propagandájával.
Attól, hogy az ellenzék propagandája még nem lesz igaz.
Huh, na ő se olvasott facebook kommenteket.
 
W

Wilson

Guest

És itt is van, maximum 880 euróig támogatnak, nem pedig 800 eurót adnak.

A munkanélküli segélyt meg 210 euróra emelték, más szabályai nem változtak.
Akkor ezt olvasd el légy szíves akinek (pl az idegenvezetők/turizmusban/vendéglátásban dolgozók) nincs bevétele a lezárások miatt megkapja a maximális összeget.Amúgy ez egy jó kis összefoglaló a szlovák támogatásokról.Ja és megemelték a maximális összeget 880 euróról 1100 euróra:)

https://www.istp.sk/clanok/15715/projekt-prva-pomoc-prispevok-od-statu-na-udrzanie-zamestnanosti
 
T

Törölt tag 4082

Guest
W

Wilson

Guest
Hát baromira nem. Legalább 80%os átoltottság kell ahhoz, hogy nyájimmunitásról beszélni lehessen. És ha meg fenn akarod tartani akkor 90+os.
A 60-65%-i beoltotthoz nyugodtan hozzászámolhatsz még 20%-t akik átestek a fertőzésen így védettek a covidtól,így jön ki a 80-85%-s nyájimmunitás.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Azt vágod,hogyha beadod a kérelmet és igazolod hogy rászorulsz( nincs jövedelmed) akkor megkapod (az állam kifizeti):)
Tényleg nagyon szuper. Egy kérdésem azért lenne. Ha valóban laza 1100 eurókat dobál az állam mindenkinek akinek nincs jövedelme, ezek miért is voltak?
Mert amúgy ha engem megdobnak az átlag jövedelmem 1,5szeresével csak úgy még drukkolok is a vírusnak.