Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na, tegnap én is megkaptam az Astra Zenecát. Maga az oltási pont tök jól meg volt szervezbe, mindenki szépen sorban állt, a dokik is teljesen jó hangulatban voltak - sokkal elnyúzottabb orvosokra számítottam.

Maga az oltást nem is lehetett érezni, pókfonál vastagságú tűt használtak. Az immunreakciók kb 6 órával később jöttek, hirtelen felszökő lázzal este, és minden testrészem fáit, egy irgalmatlan fostos fejfájás kíséretében. De kb mozogni nem tudtam, annyira kiütött, szóval ha ez a gyenge vírus, milyen lehet a valódi? A tünetek mostanra kezdenek úgy eltűnni, ahogy jöttek, egy algoflex segített, de arra mindenki számítson, hogy kb fél-egy napig ki lesz ütbe.
Nálam semmilyen reakció nem volt az Astra Zenecára, még az oltás helyén sem. Gyakorlatilag annyira semmi nem volt, mintha desztillált vizet vagy fiziológiás sóoldatot kaptam volna, pár óra elteltével már a helyét sem tudtam volna megmondani, pontosan hova bökték be. Idővel sem volt semmilyen reakció sem az oltás helyén sem máshol. Ez ugye azt a tényt erősíti, hogy korábban már VALÓBAN 3x is megfertőződtem, tehát védett voltam már ellene. Ezért nem kaptam el anno decemberben "a 4 napos KEK villámlátogatásomon" sem a fertőzöttekkel teli osztályon. Amúgy az első fertőzésem az kemény volt, több mint 1 hét KO, az összes jellegzetes tünettel. Csakhogy akkor még hírből sem ismerte senki a Covidot, 2019 október végén. Pedig az volt ! :D:D
No, most jött az info, hogy pénteken kapok Astrát, 78-as születésűként most kerültem sorra.
A családban eddig mindenki mást kapott, volt pfizer, kínai és szputnyik, most kipróbáljuk ezt is :)
Nálunk is vegyes a kép, Pfizer és kínai volt a többieknek. Van aki a másodikat is megkapta már.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 446
113
Könyvesbolt, virágbolt, ruházati és sportszer üzletek, bútor és műszaki áruházak, fodrász, kozmetikus, műkörmös...

Ezt valamilyen szinten azért nevezhetjük nyitásnak.
Járvány szempontjából nem igazán. Eddig a Super és a Hiperekben vették meg ugyan azokat a dóóógokat, csak tömegben. A lazítást szerintem úgy értsd, hogy olyan "engedmény" ami rontja a reprodukciós számot.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Blitz97
T

Törölt tag 4082

Guest
Rohadt kontraproduktív.
Azt vágjátok, hogy nem arról nyilatkozik a patás, hogy holnap lehet-e itt meccset rendezni, hanem majd a nyári ebről?
Azaz a jelenlegi oltási sebességet figyelve kb teltházat is megígérhet, de félházat nyugodtan.

Ez az 1.
A 2. meg az, hogy a Búvár Hencser az ellenzékhez képest tanulékony lény. Gyerekek, nem tudom ki emlékszik, de én azért igen. 2016ban konkrétan népünnepélyt hozott egy egy eb meccs. Ennyire szarja le az átlag a Nemzeti 11et. Na akkor tuti jó ötlet ellenük kampányolni.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Szép konteo, nagy siker lesz a facen.
Ó, ez már tegnap is az volt :)
Tegnap már telefonon is visszahallottam családtagtól, ismerőstől ezt az elméletet. Mivel nem akartam senkivel összeveszni emiatt, kitérő választ adtam, de alapvetően elég gáz szerintem, hogy egyáltalán felmerül ez. Mindkét oldal felelős érte...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Tegnap délelőtt kaptam meg az első szputnyik-V-t. Kb. éjféltől álmatlanság, majd fej - és ízületi fájdalmak, reggel kicsit másnapos érzet aztán kb 10-re megszűnt. Többen is hasonló élményekről számoltak be.
Lehet hogy vodka a vivőanyag?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tegnap délelőtt kaptam meg az első szputnyik-V-t. Kb. éjféltől álmatlanság, majd fej - és ízületi fájdalmak, reggel kicsit másnapos érzet aztán kb 10-re megszűnt. Többen is hasonló élményekről számoltak be.
Lehet hogy vodka a vivőanyag?
Csak rögvest lehúzod a fertőtlenítőt ha hat, és mivel hatott fel se tűnik mar ;)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Akkor mi értelme volt ezeket bezáratni?

Nincsenek jó megoldások. Az eü.,, a gazdaság és a közvélemény elvárásai szerint szlalomozik a kormány. Ezek egymással ellentétes elvárások.
Sztem a boltokban létszámkorlátozás értelmesebb megoldás mint a zárás.Ez a lépés helyes, nem fogja járványgörbét rontani.

Az este 8 helyetti 10 órás zárás egyértelműen rontja. Ezt a nép kenyszerítette ki. Xar lépés.

A szolgaltatások megnyitása járványszempontból xar lépés, de az itt dolgozóknak a túlélés. Válassz!
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Tegnap délelőtt kaptam meg az első szputnyik-V-t. Kb. éjféltől álmatlanság, majd fej - és ízületi fájdalmak, reggel kicsit másnapos érzet aztán kb 10-re megszűnt. Többen is hasonló élményekről számoltak be.
Lehet hogy vodka a vivőanyag?

Pár hete utána olvasgattam az orosz oltási programnak, ott nyilatkozta a főorvos, hogy a reakciók erőteljesen életkor függők, idősek meg se érzik, 20-on éveseket meg napokra kiütheti, mivel hevesebben, erősebben reagál az immunrendszerük.
Meg ott a beoltottak kapnak 1 A4-es lapot rajta a várható mellékhatásokról, így ha vmi nem stimmel azonnal tudják hívni a kórházat.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
Nincsenek jó megoldások. Az eü.,, a gazdaság és a közvélemény elvárásai szerint szlalomozik a kormány. Ezek egymással ellentétes elvárások.
Sztem a boltokban létszámkorlátozás értelmesebb megoldás mint a zárás.Ez a lépés helyes, nem fogja járványgörbét rontani.

Az este 8 helyetti 10 órás zárás egyértelműen rontja. Ezt a nép kenyszerítette ki. Xar lépés.

A szolgaltatások megnyitása járványszempontból xar lépés, de az itt dolgozóknak a túlélés. Válassz!
Tudom, hogy ez olyan, mint a szakállas poén, hogy: cégünk gyorsan, olcsón és jól dolgozik. Ön ebből kettőt választhat!

Csupán arra akartam rávilágítani a kettővel ezelőtti hozzászólásomban, ha újra engedünk bizonyos szektorokat dolgozni, akkor a (részleges) nyitást nevezzük (részleges) nyitásnak!
 
W

Wilson

Guest
Korainak tartják a nyitást az orvosok

Index

A kormány mától feloldotta a korlátozások egy részét. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnökségének határozott álláspontja, hogy a korlátozások feloldásának jelenleg egészségügyi, járványügyi alapon nyugvó szakmai indoka nincs – írja szerdai közleményében a MOK.

A nyitás megkezdését korainak tartjuk. Változatlanul nem a jelenlegi oltottsági szintet, hanem a járványadatok javulását és az ellátórendszer terhelésének csökkenését tekintjük a nyitás feltételének

– írják, hozzátéve, hogy az adatok alapján tegnap csúcsot döntött a koronavírusban elhunytak száma, a lélegeztetőgépen lévők száma magas szinten stagnál, és sajnos egyre több a kórházi ellátásra szoruló beteg. Jelen ismereteink szerint a járvány harmadik hullámának – jó esetben is – a platóját értük el.

A közleményben arra is kitérnek, hogy a koronavírus elleni oltás csak a második oltást követő hetedik nap után nyújt járványügyi szempontból is megnyugtató, bizonyítottan magas szintű védettséget.

Minden ennél korábbi időpontban csak részleges védettség áll fenn, ami lehetővé teszi a fertőzés terjedését és hamis biztonságérzetet nyújt. Miközben a boltok hosszabb nyitvatartását, így a vásárlók időben, valamint térben való jobb elosztását jó iránynak tartjuk, az egyéb szolgáltatások és főként az oktatási intézmények nyitását határozottan korainak ítéljük meg

– figyelmeztet MOK. A közleményben kérik a lakosságot, hogy – függetlenül attól, hogy számos szolgáltatás újra elérhető – ne változtassanak eddigi szokásaikon, továbbra is a lehető legszükségesebb esetben menjenek csak boltba, publikus helyekre, tartsák a távolságot, hordják a maszkot és ne látogassák ismerőseiket, rokonaikat.


Fokozottan tartsa be mindenki a járványügyi előírásokat, mert a súlyos áldozatokat követelő harmadik hullámon még egyáltalán nem vagyunk túl


– hangsúlyozza az orvosi kamara.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) továbbra is ajánlja az AstraZeneca-oltások használatát, mivel annak előnyei jóval meghaladják a hátrányait – jelentette a gyógyszerügynökség szerda délután.
A vizsgálatok eredményeit szerdán közölte honlapján az EMA. Mint írják, van összefüggés az AstraZeneca vakcinája és a világban tapasztalt kevés vérrögképződéses eset között, ennek ellenére ajánlják a vakcinát.
Az EMA tájékoztatása szerint fel kell hívni az egészségügyi dolgozók, valamint a beoltottak figyelmét arra, hogy mellékhatásként az oltást követő két hétben vérrög képződhet a szervezetükben.
A gyógyszerügynökség tájékoztatójában felhívta a figyelmet: az Európai Gazdasági Térség országaiban és Nagy-Britanniában több mint 25 millió embert oltottak be AstraZenecával. Mindössze 62 esetben számoltak be agyi, 24 további alkalommal pedig belső szerveket érintő trombózisról, közülük 18-an vesztették életüket.
Ha valakinek AstraZeneca-oltást ajánlanak, azt el kell fogadni, ugyanis sokkal nagyobb esélye van annak, hogy valaki meghal a koronavírusban, mint annak, hogy a vakcina mellékhatásaként veszti életét
– hangsúlyozta Emer Cooke, az EMA igazgatója az eredményeket ismertető sajtótájékoztatón.


Másfél órája én is megkaptam az AstraZenca első dózisát a háziorvosomtól! :)
(Egyébként a velem együtt megjelentek életkor-eloszlásán látszott, hogy sokan nem fogadták el, mint felajánlott vakcinát, mivel huszonévestől a hatvanas korosztályig minden előfordult.)