Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ugyanezt tolta a Fidesz a migrik kapcsan...
Ott is a fidesznek volt igaza. Ez eddig sem volt titok ezen a fórumon illetve a napokban az eu is elismerte. :oops:
uram-batyam rendszer bemutatoja,
Azta'! Kemény ilyet mondani ellenzékiként, de okt.13. óta különösen vicces. o_O
Ja, tenyleg kiegyensulyozott a kozmedia, sot szerintem tul sok ellenzeki politikus mondhatja el benne a velemenyet.
Tájékoztatás a kötelességük és nem egy fórum, ahol szabadon szónokolhatnak a politikusok.
turelem es a leghulyebb kerdesekre is korrekt, higgadt valaszok adasa.
Így telik egy átlagos hétköznap, de most vészhelyzet van.
Aki erre nem kepes, az valasszon masik szakmat, mert alkalmatlan.
Aki embernek szar, az ne menjen újságírónak.
Pedig a koronavirussal ellentetben a migrik csak atutaztak, a virus meg marad...sajnos.
Nem tudod elengedni a migriket, pedig abban a témában sincs igazad. Inkább ne mondj róla semmit, vagy köszönd meg amiért így beleálltak a témába. Vagy felőlem megköszönheted Allahnak is. :rolleyes:
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Orbán Viktor kétszer használta ezt a kifejezést:
Kínai koronavírus.

Ízlelgessétek ezt a mondatot, mert a világban SENKI sem eri ezt így hívni. Azt hiszem az OBORnak a magyar határnál lesz a vége és a terjeszkedésüknek is.
Elég nyíltan nem kérünk a kommunizmusból, még ha sárga akkor sem.

Legalább lassan az egész világ az USA-tól az EU-n és O. o-on át Kínáig mindenki felfogja, hogy itt Magyarországon elkezdtük nevén nevezni a dolgokat.
Egyenlőre még csak kezdjük, remélhetőleg nem fekszünk be senkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy pozitív és egy negatív társadalmi következménnyel is számolni kell amiatt, hogy sokan a COVID-19 elleni védekezésképp önként vagy kényszerből otthoni karanténba vonulnak – állítják a Quartz által megkérdezett amerikai pszichológusok és szociálpszichológusok. A maradj otthon (#stayhome vagy #stayathome) mozgalom zászlaja alatt vállalt társadalmi izoláció hasonló lélektani helyzetet idéz elő, mint a háborús szituációkban foganatosított kijárási tilalmak vagy a természeti katasztrófák – véli a lapnak nyilatkozó Pepper Schwartz, a Washington Egyetem pszichológiaprofesszora.
A születések és a válások számát is megdobja az önkéntes karantén

Az új koronavírus-fertőzések magas száma miatt hétfő reggel Csehországban lezárták, elszigetelték az Olmützi régió 21 települését. A több tízezer lakost magába foglaló észak-morvaországi térségbe vezető utakat rendőrök őrzik - jelentette a közszolgálati cseh hírtelevízió (CT24). Csehországban ez az első eset, hogy egy nagyobb összefüggő térséget zártak le a hatóságok a járvány terjedésének megakadályozása érdekében. A három kisvárost és 18 falut magába foglaló térségben hétfő reggel már 25 fertőzöttet diagnosztikáltak, míg az egész Olmützi régióban a ferzőtöttek száma 32 - indokolta a döntést Ladislav Oklestek, a régió elöljárója.
Koronavírus: Csehországban lezártak 21 települést
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A tünetmentes fertőzöttek sokkal jobban terjeszthetik a vírust, mint eddig gondolták
Massachusettsben kialakult koronavírus-gócban legalább 82 érintettet olyan emberek fertőztek meg, akik nem mutattak a fertőzés pillanatában tüneteket (vagy végig tünetmentes maradt a fertőződésük, vagy még tartott a lappangási idő). Ez arra utal, hogy a világ számos járványügyi hatósága által hangoztatott nyugtató vélelem, miszerint csak a tünetes fertőzöttek fertőznek, messze áll a valóságtól.
Ez pontosan így van, ezért lett volna életbevágóan fontos a tesztelés. Ez a magyarázta annak is, hogy "fű alatt" nálunk is szétterjed a járvány, és tömegméretekben fog majd jelentkezni, mint olaszországban, elmontam világosan, és úgy is lesz SAAAJJNOS !!! Jobb lesz ha lelkileg felkészül mindenki !!! Nem fogok "litániákat" írni a kérdésről, eddig sem írtam, de alig páran fogták fel milyen nagy a vaszély !!! Elárulom, hogy most már TÖKMINDEGY, mert EL VAN BAXVA AZ EGÉSZ !!!!!! nem lehet már helyrehozni !!!! Jelenleg már csak a az exponenciális terjedés szűkítéséről lehet szó, a megállítása teljesen kizártnak tekinthető !!! JA, ÉS SŰRŰN IMÁDKOZZATOK, MERT AZ TEKINTHETŐ JELENLEG AZ AZ EGYIK MARADÉK HATÁSOS ESZKÖZNEK, HACSAK NEM HARAGSZANAK RÁK NAGYON "ODAÁT" Röviden ennyit tudok mondani a jelenlegi helyzetről. Arra szépen készítettem fel mindenkit, hogy a megfelelő élelmiszerekből, olcsó vitaminforrásokból tárazzon be, aki hallgatott rám az jól tette. Segíteni akartam, és meg is tettem. Ha most vásárol, szeretném ha az olaszokhoz hasonlóan úgy tegye, hogy a többi embernek is kellenek készletek, szóval lehetőleg nem kéne kifosztani a boltokat, csak ami valóban szükséges. Amúgy max 1 hónap hosszúságban várható a legkritikusabb időszak, az állam viszont lépni fog a lakossági ellátásra, szóval nem lesz éhenhalás, EZEN NE AGGÓDJON SENKI EZEN !!!! A kényelmetlenségeket ki lehet bírni !!!! Nyugodtan is !!! Nem kell sírógörcsöt kapni, mint a szicíliai magyar nő, mert semmi értelme !!!! SŐŐT EGYÁLTALÁN NEM KELL AZ EGEREKET ITATNI, ENNYI TARTÁS KELL AZ EMBEREKBE ! Szépen, nyugodtan, emelt fővel, majd túl leszünk rajta !!!! Ha megkérhetek mindenkit, ezt terjessze ! Nem kell "a hattyú halálát" játszani akkor sem, ha van néhány aki cirkuszol !!! Ha nagy tömegben nyugodtak az emberek, az átterjed a többire is ! Ez egy pszichológiai jelenség, ugyan az mint amint amikor tömegben begerjednek, csak ez a fordítottja !

Az én részemről nem okoz problémát ez az egész, én nem vagyok megmérgezve a 21. századi pszichikai / viselkedési / életmód hülyeségekkel !!!! Bármilyen helyzetben jól bírom lelkileg, és nem rogyok meg attól sem, ha úgy hullanak körülöttem az emberek mint a legyek, vagy nélkülözni, szűkösködni kell ! Lazán kibírom hidegvérrel. Amúgy had jegyezzem meg, hogy ez a mai ember messzire elrugaszkodott a valóságtól, és teljesen elhülyült !!! Nem, nem a mostani hatalmas cirkusztól látom ezt !!!!!!! Én már ezt mondtam 10-15 évvel ezelőtt is, ez független a mostani helyzettől !!!!!! Persze nem volt rá kézzelfogható objektív bizonyítékom, de az élet kiszámíthatatlan, most a kezembe adta a bizonyítékokat !!! :D:D:D Persze a pszichózisosak, az oltásellenes fajta az most sem fogja belátni hogy igazam volt, azok "beszólni" meg "cirkuszolni" fognak inkább velem, mint hogy elismerjék, belássák, hogy igazam volt. :) Az evolúcióban ők a kidobandó selejtek. De ezt sem fogják fel. :)
------------------------------------------------------
Némi magyarázat, nincs ellentmondás abban amit leírtam !;) (csak xolok...:p)
"Bármilyen helyzetben jól bírom lelkileg, és nem rogyok meg attól sem, ha úgy hullanak körülöttem az emberek mint a legyek, vagy nélkülözni, szűkösködni kell ! Lazán kibírom hidegvérrel."

Az hogy én bármit kibírok, elviselek, az nem azt jelenti, hogy amikor a többi idióta (virtuálisan értve persze) a szakadékba akar ugratni mindenkit a hülyesége, felelőtlensége és idiótasági miatt, akkor is "némán tűrök mint a birka". Ilyenkor szoktam úgy ordítani velük, hogy a hajuk is lobog a huzattól, hogy elkerüljem, hogy megrogyasszanak mindent !!! :) Ugyanis ha már mindent elbaxtak nem érdemes sem ordítani, sem szólni, mert akkor már nyakig ülünk a xarban, amit nem lehet többé visszacsinálni !!! :) (klasszikusok ezt úgy mondják, "már nem lehet visszalapátolni a xart a lóba"... :D:D:eek::p) Tehát most már nincs miért hangosan szólnom, mert annyira el van baxva minden !!! "Kapise" mindenki ? Ez van sajnos ! :) (ugye eddig szóltam NAGYON amíg volt / lett volna értelme, volt miért, de most már nincs !!!) Mindegy, majd kihúzzuk valahogy, nem kell kétségbe esni !!! :) Semmitől, ettől sem !! :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Amúgy most voltam kint ebédelni itt a Belvárosban. Vörösmarty tér és környéke érezhetően kiürült, emberek csak lézengenek.
Külföldiek aránya kb. ugyanaz, maszkot viselőket elvétve látni...
..
Viszont az elcsípett szófoszlányok és beszélgetések alapján mindenkinél a vírus a téma!
Az idő amúgy szép tiszta! :)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Ez pontosan így van, ezért lett volna életbevágóan fontos a tesztelés. Ez a magyarázta annak is, hogy "fű alatt" nálunk is szétterjed a járvány, és tömegméretekben fog majd jelentkezni, mint olaszországban, elmontam világosan, és úgy is lesz SAAAJJNOS !!! Jobb lesz ha lelkileg felkészül mindenki !!! Nem fogok "litániákat" írni a kérdésről, eddig sem írtam, de alig páran fogták fel milyen nagy a vaszély !!! Elárulom, hogy most már TÖKMINDEGY, mert EL VAN BAXVA AZ EGÉSZ !!!!!! nem lehet már helyrehozni !!!! Jelenleg már csak a az exponenciális terjedés szűkítéséről lehet szó, a megállítása teljesen kizártnak tekinthető !!! JA, ÉS SŰRŰN IMÁDKOZZATOK, MERT AZ TEKINTHETŐ JELENLEG AZ AZ EGYIK MARADÉK HATÁSOS ESZKÖZNEK, HACSAK NEM HARAGSZANAK RÁK NAGYON "ODAÁT" Röviden ennyit tudok mondani a jelenlegi helyzetről. Arra szépen készítettem fel mindenkit, hogy a megfelelő élelmiszerekből, olcsó vitaminforrásokból tárazzon be, aki hallgatott rám az jól tette. Segíteni akartam, és meg is tettem. Ha most vásárol, szeretném ha az olaszokhoz hasonlóan úgy tegye, hogy a többi embernek is kellenek készletek, szóval lehetőleg nem kéne kifosztani a boltokat, csak ami valóban szükséges. Amúgy max 1 hónap hosszúságban várható a legkritikusabb időszak, az állam viszont lépni fog a lakossági ellátásra, szóval nem lesz éhenhalás, EZEN NE AGGÓDJON SENKI EZEN !!!! A kényelmetlenségeket ki lehet bírni !!!! Nyugodtan is !!! Nem kell sírógörcsöt kapni, mint a szicíliai magyar nő, mert semmi értelme !!!! SŐŐT EGYÁLTALÁN NEM KELL AZ EGEREKET ITATNI, ENNYI TARTÁS KELL AZ EMBEREKBE ! Szépen, nyugodtan, emelt fővel, majd túl leszünk rajta !!!! Ha megkérhetek mindenkit, ezt terjessze ! Nem kell "a hattyú halálát" játszani akkor sem, ha van néhány aki cirkuszol !!! Ha nagy tömegben nyugodtak az emberek, az átterjed a többire is ! Ez egy pszichológiai jelenség, ugyan az mint amint amikor tömegben begerjednek, csak ez a fordítottja !

Az én részemről nem okoz problémát ez az egész, én nem vagyok megmérgezve a 21. századi pszichikai / viselkedési / életmód hülyeségekkel !!!! Bármilyen helyzetben jól bírom lelkileg, és nem rogyok meg attól sem, ha úgy hullanak körülöttem az emberek mint a legyek, vagy nélkülözni, szűkösködni kell ! Lazán kibírom hidegvérrel. Amúgy had jegyezzem meg, hogy ez a mai ember messzire elrugaszkodott a valóságtól, és teljesen elhülyült !!! Nem, nem a mostani hatalmas cirkusztól látom ezt !!!!!!! Én már ezt mondtam 10-15 évvel ezelőtt is, ez független a mostani helyzettől !!!!!! Persze nem volt rá kézzelfogható objektív bizonyítékom, de az élet kiszámíthatatlan, most a kezembe adta a bizonyítékokat !!! :D:D:D Persze a pszichózisosak, az oltásellenes fajta az most sem fogja belátni hogy igazam volt, azok "beszólni" meg "cirkuszolni" fognak inkább velem, mint hogy elismerjék, belássák, hogy igazam volt. :) Az evolúcióban ők a kidobandó selejtek. De ezt sem fogják fel. :)
------------------------------------------------------
Némi magyarázat, nincs ellentmondás abban amit leírtam !;) (csak xolok...:p)
"Bármilyen helyzetben jól bírom lelkileg, és nem rogyok meg attól sem, ha úgy hullanak körülöttem az emberek mint a legyek, vagy nélkülözni, szűkösködni kell ! Lazán kibírom hidegvérrel."

Az hogy én bármit kibírok, elviselek, az nem azt jelenti, hogy amikor a többi idióta (virtuálisan értve persze) a szakadékba akar ugratni mindenkit a hülyesége, felelőtlensége és idiótasági miatt, akkor is "némán tűrök mint a birka". Ilyenkor szoktam úgy ordítani velük, hogy a hajuk is lobog a huzattól, hogy elkerüljem, hogy megrogyasszanak mindent !!! :) Ugyanis ha már mindent elbaxtak nem érdemes sem ordítani, sem szólni, mert akkor már nyakig ülünk a xarban, amit nem lehet többé visszacsinálni !!! :) (klasszikusok ezt úgy mondják, "már nem lehet visszalapátolni a xart a lóba"... :D:D:eek::p) Tehát most már nincs miért hangosan szólnom, mert annyira el van baxva minden !!! "Kapise" mindenki ? Ez van sajnos ! :) (ugye eddig szóltam NAGYON amíg volt / lett volna értelme, volt miért, de most már nincs !!!) Mindegy, majd kihúzzuk valahogy, nem kell kétségbe esni !!! :) Semmitől, ettől sem !! :)
Te egy nagyon fasza csávó vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima and tonyo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Ez pontosan így van, ezért lett volna életbevágóan fontos a tesztelés. Ez a magyarázta annak is, hogy "fű alatt" nálunk is szétterjed a járvány, és tömegméretekben fog majd jelentkezni, mint olaszországban, elmontam világosan, és úgy is lesz SAAAJJNOS !!! Jobb lesz ha lelkileg felkészül mindenki !!! Nem fogok "litániákat" írni a kérdésről, eddig sem írtam, de alig páran fogták fel milyen nagy a vaszély !!! Elárulom, hogy most már TÖKMINDEGY, mert EL VAN BAXVA AZ EGÉSZ !!!!!! nem lehet már helyrehozni !!!! Jelenleg már csak a az exponenciális terjedés szűkítéséről lehet szó, a megállítása teljesen kizártnak tekinthető !!! JA, ÉS SŰRŰN IMÁDKOZZATOK, MERT AZ TEKINTHETŐ JELENLEG AZ AZ EGYIK MARADÉK HATÁSOS ESZKÖZNEK, HACSAK NEM HARAGSZANAK RÁK NAGYON "ODAÁT" Röviden ennyit tudok mondani a jelenlegi helyzetről. Arra szépen készítettem fel mindenkit, hogy a megfelelő élelmiszerekből, olcsó vitaminforrásokból tárazzon be, aki hallgatott rám az jól tette. Segíteni akartam, és meg is tettem. Ha most vásárol, szeretném ha az olaszokhoz hasonlóan úgy tegye, hogy a többi embernek is kellenek készletek, szóval lehetőleg nem kéne kifosztani a boltokat, csak ami valóban szükséges. Amúgy max 1 hónap hosszúságban várható a legkritikusabb időszak, az állam viszont lépni fog a lakossági ellátásra, szóval nem lesz éhenhalás, EZEN NE AGGÓDJON SENKI EZEN !!!! A kényelmetlenségeket ki lehet bírni !!!! Nyugodtan is !!! Nem kell sírógörcsöt kapni, mint a szicíliai magyar nő, mert semmi értelme !!!! SŐŐT EGYÁLTALÁN NEM KELL AZ EGEREKET ITATNI, ENNYI TARTÁS KELL AZ EMBEREKBE ! Szépen, nyugodtan, emelt fővel, majd túl leszünk rajta !!!! Ha megkérhetek mindenkit, ezt terjessze ! Nem kell "a hattyú halálát" játszani akkor sem, ha van néhány aki cirkuszol !!! Ha nagy tömegben nyugodtak az emberek, az átterjed a többire is ! Ez egy pszichológiai jelenség, ugyan az mint amint amikor tömegben begerjednek, csak ez a fordítottja !

Az én részemről nem okoz problémát ez az egész, én nem vagyok megmérgezve a 21. századi pszichikai / viselkedési / életmód hülyeségekkel !!!! Bármilyen helyzetben jól bírom lelkileg, és nem rogyok meg attól sem, ha úgy hullanak körülöttem az emberek mint a legyek, vagy nélkülözni, szűkösködni kell ! Lazán kibírom hidegvérrel. Amúgy had jegyezzem meg, hogy ez a mai ember messzire elrugaszkodott a valóságtól, és teljesen elhülyült !!! Nem, nem a mostani hatalmas cirkusztól látom ezt !!!!!!! Én már ezt mondtam 10-15 évvel ezelőtt is, ez független a mostani helyzettől !!!!!! Persze nem volt rá kézzelfogható objektív bizonyítékom, de az élet kiszámíthatatlan, most a kezembe adta a bizonyítékokat !!! :D:D:D Persze a pszichózisosak, az oltásellenes fajta az most sem fogja belátni hogy igazam volt, azok "beszólni" meg "cirkuszolni" fognak inkább velem, mint hogy elismerjék, belássák, hogy igazam volt. :) Az evolúcióban ők a kidobandó selejtek. De ezt sem fogják fel. :)
------------------------------------------------------
Némi magyarázat, nincs ellentmondás abban amit leírtam !;) (csak xolok...:p)
"Bármilyen helyzetben jól bírom lelkileg, és nem rogyok meg attól sem, ha úgy hullanak körülöttem az emberek mint a legyek, vagy nélkülözni, szűkösködni kell ! Lazán kibírom hidegvérrel."

Az hogy én bármit kibírok, elviselek, az nem azt jelenti, hogy amikor a többi idióta (virtuálisan értve persze) a szakadékba akar ugratni mindenkit a hülyesége, felelőtlensége és idiótasági miatt, akkor is "némán tűrök mint a birka". Ilyenkor szoktam úgy ordítani velük, hogy a hajuk is lobog a huzattól, hogy elkerüljem, hogy megrogyasszanak mindent !!! :) Ugyanis ha már mindent elbaxtak nem érdemes sem ordítani, sem szólni, mert akkor már nyakig ülünk a xarban, amit nem lehet többé visszacsinálni !!! :) (klasszikusok ezt úgy mondják, "már nem lehet visszalapátolni a xart a lóba"... :D:D:eek::p) Tehát most már nincs miért hangosan szólnom, mert annyira el van baxva minden !!! "Kapise" mindenki ? Ez van sajnos ! :) (ugye eddig szóltam NAGYON amíg volt / lett volna értelme, volt miért, de most már nincs !!!) Mindegy, majd kihúzzuk valahogy, nem kell kétségbe esni !!! :) Semmitől, ettől sem !! :)

Aki ilyen hosszan ecseteli, hogy mennyire köménymag és, hogy nem is fél, az nekem gyanús! :D;)
..
..
(ennyi vicc elmegy talán...)
 
B

b4l4g3

Guest
Azonban itt nem azt mondta a szovivo, hogy kivaltsagos Pinter, hanem elzavarta a verbe az ujsagirot maszatolva. Leirtam az elso hozzaszolasban. Engem nem zavart volna, ha elmondja, hogy azert volt extra teszteles neki, mert kulcsfigura. Teljesen ertheto, teljesen jogos lenne.

Nem ezt tette, hanem prezentaciot tartott abbol, hogyan nem szabad kommunikalni. Nem a kepessegeiert kerult o sem pozicioba.
Szerintem meg jól kezelte a helyzetet. Virág nyelven elküldte melegebb éghajlatra az idiótát, a hülye semmitérő kérdéseivel együtt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113


Drámai a helyzet az új koronavírus miatt az észak-olaszországi Piemont régióban, ahol terv készül arra, hogy a 80 év feletti vagy más okok miatt súlyos betegséggel küzdők esetében megtagadhatják az intenzív osztályon való kezelést, ha nem lesz elég kapacitás – többek között ez áll abban a dokumentumban, amelyet Torinó válságkezelő csoportja állított össze, és a brit The Telegraph birtokába jutott. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy halálra ítélik ezeket a betegeket. A tervezet összecseng azzal, amiről Christian Salaroli bergamói aneszteziológus számolt be közel egy hete a Corriere.it-nek. Mint elmondta, a bergamói kórházban a kórházi erőforrások és az intenzíves ágyak száma véges, ezért életkor és az egészségi állapot alapján döntik el, mely kritikus állapotban lévő beteget tudják intubálással lélegeztetni, a többiekről lényegében lemondanak. Olyan ez, mint a háborúban. A brit lap úgy tudja, a tervezet szerint akkor kerülhetne valaki a koronavírus okozta tüdőgyulladás miatt intenzív osztályra, ha 80 év alatti, vagy a társbetegségeket összegző pontozórendszer (Charlson Comorbidity Index) alapján kevesebb mint öt pontja van. Az orvosoknak azt a lehetőséget is mérlegelniük kell, hogy mennyi esélye van a páciensnek felépülnie egy újjáélesztésből. Ilyen döntésekre természetesen csak akkor kényszerülnek az orvosok, ha már nincs elég kapacitás a súlyos betegek kezelésére, de amilyen mértékben terjed a járvány Olaszországban, ez a pillanat valószínűleg eljön.
Olaszországban lemondhatnak a 80 év feletti súlyos koronás esetekről
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 699
113
Amúgy most voltam kint ebédelni itt a Belvárosban. Vörösmarty tér és környéke érezhetően kiürült, emberek csak lézengenek.
Külföldiek aránya kb. ugyanaz, maszkot viselőket elvétve látni...
..
Viszont az elcsípett szófoszlányok és beszélgetések alapján mindenkinél a vírus a téma!
Az idő amúgy szép tiszta! :)

Te leszel a forum stalkerje :p Neha kidugod az orrod enni es adsz nekunk helyzetjelentest akik a bunkerben ulunk 20 kilo liszttel meg cukorral :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
A fegyelmezettséggel a Felvidéken is van gond:
https://korkep.sk/cikkek/belfold/20...hetes-karantent-akar-meg-is-hosszabbithatjuk/
..
Tippmixelés vígan megy! :D
"„Az intézkedések célja, hogy védjük az 5,5 milliós országot, hogy ne jussunk abba a helyzetbe, mint Olaszország jutott“ – figyelmeztetett Pellegrini, aki egyben jelezte, az emberek sajnos nagyon felelőtlenek, mert ezekben a napoban is vígan látogatják a fogadóirodákat, vagy teli kocsmákban beszélik meg a koronajárvánnyal kapcsolatos dolgokat. „Az emberek fegyelmezetlensége miatt délután vélhetően még drasztikusabb intézkedéseket vezethetünk be. Például, hogy az üzletek, kocsmák, éttermek, fogadóirodák ne csak hétvégén, hanem egész héten be legyenek zárva. Az éttermekben legfeljebb az ebédkiadást engedélyezzük“ – jelezte a várható új intézkedéseket."
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 699
113


Drámai a helyzet az új koronavírus miatt az észak-olaszországi Piemont régióban, ahol terv készül arra, hogy a 80 év feletti vagy más okok miatt súlyos betegséggel küzdők esetében megtagadhatják az intenzív osztályon való kezelést, ha nem lesz elég kapacitás – többek között ez áll abban a dokumentumban, amelyet Torinó válságkezelő csoportja állított össze, és a brit The Telegraph birtokába jutott. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy halálra ítélik ezeket a betegeket. A tervezet összecseng azzal, amiről Christian Salaroli bergamói aneszteziológus számolt be közel egy hete a Corriere.it-nek. Mint elmondta, a bergamói kórházban a kórházi erőforrások és az intenzíves ágyak száma véges, ezért életkor és az egészségi állapot alapján döntik el, mely kritikus állapotban lévő beteget tudják intubálással lélegeztetni, a többiekről lényegében lemondanak. Olyan ez, mint a háborúban. A brit lap úgy tudja, a tervezet szerint akkor kerülhetne valaki a koronavírus okozta tüdőgyulladás miatt intenzív osztályra, ha 80 év alatti, vagy a társbetegségeket összegző pontozórendszer (Charlson Comorbidity Index) alapján kevesebb mint öt pontja van. Az orvosoknak azt a lehetőséget is mérlegelniük kell, hogy mennyi esélye van a páciensnek felépülnie egy újjáélesztésből. Ilyen döntésekre természetesen csak akkor kényszerülnek az orvosok, ha már nincs elég kapacitás a súlyos betegek kezelésére, de amilyen mértékben terjed a járvány Olaszországban, ez a pillanat valószínűleg eljön.
Olaszországban lemondhatnak a 80 év feletti súlyos koronás esetekről

Nem Romaniaban volt regen, hogy 70 eves kor felett mar nem ment ki a mento?