Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Már elvégzik a koronavírus tesztet a kórházban fekvő, lázas, súlyos akut légúti fertőzéses betegeknél is, még ha ezeket a tüneteket semmilyen különösebb körülmény nem indokolja – közölte az atv.hu érdeklődésére a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).
Az új koronavírus betegséggel kapcsolatban Müller Cecília országos tisztifőorvos a múlt héten már jelezte: módosulni fog a tesztek elvégzéséhez szükséges előfeltételek protokollja. Eddig akkor végezték el a koronavírus tesztet, ha egy akut légúti fertőzésben szenvedő betegnél fennállt legalább a hirtelen kezdődő, 38 fokosnál magasabb láz, a légszomj, vagy a köhögés egy feltétele. Emellett, ha a tünetek kezdetét megelőző 14 napban az új koronavírus által leginkább fertőzött területen járt, vagy szoros kapcsolatban volt valószínűleg fertőzött személlyel. Most a protokoll új, harmadik „feltétellel”, esetleírással egészül ki. Eszerint, a jövőben azokon a betegeken is elvégzik a járványügyi vizsgálatot, a koronavírus tesztet, akik kórházi kezelést igényelnek, lázasak, súlyos akut légúti fertőzésben szenvednek – és esetükben ezeket a tüneteket semmilyen különösebb körülmény nem indokolja.
Változik a szűrési protokoll
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 446
113
Hehe. Előhozták a Momentumost jobbról.

És szintén le is söpörték a kérdést. Ennyit a válaszokról. A saját oldalt is ugyanúgy kiosztják, nem csak a 444et.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 221
2 741
113
20 kg? huhh... elesztod is van hozza? :D

Valojaban mar eszemet sem tudom mikor vettunk utoljara cukrot (a vendegeknek van egy doboz kocka). Apos hozott talan maganak anno 1 kilot, hogy az o kavejaba rakjunk ha nalunk van. Amugy amennyire lehet kivezettuk az etrendunkbol pl. kaveba, teaba nem rakok -> azota erezni is a kulombozo teak mas izet :)

Egyebbkent is az emberek ezt felfoghatnak egy lehetosegkent, hogy atterjenek a cukor es glutenmentes eletvitelre :p

Amugy, prepper szituacioba azt hallottam a cukor jo a nyilt sebekre, mert valahogy fertotlenit. Talan afrikas videoban lattam, hogy ott nehol nincs jobb modszer, igy elterjedt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 446
113

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
"Végezetül a sokkal több vírustesztet követelő hangokra úgy válaszolt, hogy a teszt sem azonnal, hanem csak napok múltán mutatja ki a fertőzést, amikor a szervezet már elkezdett ellenanyagot termelni: Szeretném eloszlatni azt az illúziót, hogy több teszteléssel ki tudnánk szűrni a fertőzötteket. Csak a bizonyos fokig előrehaladott fertőzés állapítható meg a teszteléssel.

EZ NEM IGAZ, EZ HAZUGSÁG !!!! Az ellenanyagos teszt NEM HASZNÁLHATÓ !!! CSAK A MÁSIK !!

AKKOR EGÉSZ KÍNA HÜLYE ? MEG EGÉSZ DÉL-KOREA ??? AKIKNEK LÉTSZÜKSÉGLET VOLT A TESZTELÉS A MEGÁLLÍTÁSHOZ ???

DE LEGALÁBB MEGKÉRDEZETT VOLNA VALAKIT, MIELŐTT EKKORA BAROMSÁGOT MOND !!!

A LÉGUTAKBAN A MÉG TÜNETEKET NEM MUTATÓ FERTŐZÉS MÁR KIMUTATHATÓ !!!! MIELŐTT MÉG 30-50 EMBERT ÖSSZEFERTŐZNE A FIGURA !!!!

ORBÁN MOST VÁGTA EL MAGÁT ELŐTTEM !!!! EZZEL VÉGE A RENOMÉJÁNAK NÁLAM !!!
(az egész világ hülye, csak ő a "helikopter" !!! Most már legalább tudom miért lett elqrva minden ! Orbán irányított, ahogy azt korábban mondtam !!! A "politikus" "irányított" a saját "népszerűsége" meg "egoja" miatt, aztán jól elbaxott mindent !!! Nembaj, de legalább elmondta, volt akkora hülye, így már tudjuk, kinek köszönhetjük az elbaxást !!! Asszem kéne egy új miniszterelnök, mert ennek lejárt a szavatossága... de nagyon !)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 446
113
EZ NEM IGAZ, EZ HAZUGSÁG !!!! Az ellenanyagos teszt NEM HASZNÁLHATÓ !!! CSAK A MÁSIK !!

AKKOR EGÉSZ KÍNA HÜLYE ? MEG EGÉSZ DÉL-KOREA ??? AKIKNEK LÉTSZÜKSÉGLET VOLT A TESZTELÉS A MEGÁLLÍTÁSHOZ ???

DE LEGALÁBB MEGKÉRDEZETT VOLNA VALAKIT, MIELŐTT EKKORA BAROMSÁGOT MOND !!!

A LÉGUTAKBAN A MÉG TÜNETEKET NEM MUTATÓ FERTŐZÉS MÁR KIMUTATHATÓ !!!! MIELŐTT MÉG 30-50 EMBERT ÖSSZEFERTŐZNE A FIGURA !!!!

ORBÁN MOST VÁGTA EL MAGÁT ELŐTTEM !!!! EZZEL VÉGE A RENOMÉJÁNAK NÁLAM !!!
(az egész világ hülye, csak ő a "helikopter" !!! Most már legalább tudom miért lett elqrva minden ! Orbán irányított, ahogy azt korábban mondtam !!! A "politikus" "irányított" a saját "népszerűsége" meg "egoja" miatt, aztán jól elbaxott mindent !!! Nembaj, de legalább elmondta, volt akkora hülye, így már tudjuk, kinek köszönhetjük az elbaxást !!! Asszem kéne egy új miniszterelnök, mert ennek lejárt a szavatossága... de nagyon !)

És ha mégis neki van igaza, nem neked? Akkor, önleszopás vagy seppuku? Csak kérdezem, mert dumáltok, hogy mit Ferizek, ti meg Orbánoztok mire is, miközben nem ő, hanem az országos tiszti főorvos mondta (elődje az, aki leöntötte magát egy vödör vízzel 6 évvel ezelőtt ....), és még lehet, hogy Ő tudja jobban a tízmillió virológus országában, nem?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 446
113
És ha mégis neki van igaza, nem neked? Akkor, önleszopás vagy seppuku? Csak kérdezem, mert dumáltok, hogy mit Ferizek, ti meg Orbánoztok mire is, miközben nem ő, hanem az országos tiszti főorvos mondta (elődje az, aki leöntötte magát egy vödör vízzel 6 évvel ezelőtt ....), és még lehet, hogy Ő tudja jobban a tízmillió virológus országában, nem?
A jövő héten egy új, azonnal eredményt mutató koronavírus-gyorsteszt érkezik Magyarországra
http://medicalonline.hu/eu_gazdasag/cikk/erkezik_a_koronavirus_gyorsteszt_magyarorszagra
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Pintér Sándor tesztje negatív lett
Müller Cecília elmondta, abban az esetben készítenek laboratóriumi vizsgálatot egy kontaktszemélynél, ha szoros kapcsolatban volt a fertőzöttel. Minden esetben ezt az elvet követik. Pintér Sándor és még 41 személy vizsgálata elsőként negatív lett.
Pintér SándorT MI A JÓ BÜDÖS FRANCNAK IS KELLETT TESZTELNI, HA "SEMMIT NEM ÉR A TESZT" EGY "KIBIC" ORBÁN SZERINT ???? REMÉLEM EZEK UTÁN AZ ISTEN KIOSZTJA NEKIK MAJD AZ ADAGJUKAT, MERT ISTENT JÁTSZANAK !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 446
113
Az önkormányzattól lehet segítséget kérni
Ha nincs családja egy idős embernek, akkor az önkormányzattól lehet kérni a segítséget - mondta Müller Cecília. Nagyon sok egyéni kezdeményezés született már, megmozdultak az emberek - tette hozzá.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 622
8 293
113
Aminek a tömeges előállítására adott lehetőségeket Orbán istenség "vezérlete" miatt elbaxták ???? Ha nem ér semmit a teszt, mi a faxnak is hozzák ? Orbán nagyon nagyot hazudott !!! Ezt most úgy eqúrta mint a "Feri", egálba kerültek !!!

Gondolom a tévedés jógát fenntartod?
Amúgy mi a szakirányú végzettséged?
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 756
17 377
113
Nem, nem zavar ahogy írtál, szerintem rendben van. Nem értünk egyet több dologban. A "piacolat járja karantén időben", ebben igazad van, viszont ez ellen való szicíliai hozzáállás, ahol jár a rendőrautó, és hangosbemondón mondja, aki nem tartja be a szabályokat elvisz !! Itt a mai másik példa is, az izraeli, annak a telefonját hallgatják le akiét akarják, és aki lebukik karanténben mászkálással, azt elviszik, aztán annyi !!! Te a "a karantén megszegés" az csak az állam, a kormány hozzáállásán múlik !!! Oda kell csördíteni egyet az ostorral, ahol nem tudják mi a rend, a szabályok !!! Ugye ezt is megírtam korábban, hogy rendkívüli állapot kell, ideiglenes intézkedésekkel !!!!! Szigorú szabályokkal, bebörtönzéssel, annak aki nem érti meg !!! (figyeltél te rendesen, miket írtam én korábban ???? :eek::D:D:D:hadonaszos: Szó nem volt a "demokrácia" fenntartásáról, SŐŐT KIFEJEZETTEN AZ ÁTMENETI FELSZÁMOLÁSÁRÓL ÍRTAM, AMI A JÁRVÁNY MEGFÉKEZÉSÉHEZ KELL !!! Most emeljem ki ezeket is vastagon ??? Figyelj inkább jobban máskor, jó ???:rolleyes::D:D:p (nem haragszom rád meg a többire sem, ahol dolgoznak ott hullik a forgács is.. :):):cool::p))

Na térjünk rá a tesztelésekre is !!! Ugye ott van a (pécsi) virológus videoja (Python hozta korábban), aki nem két napja, még csak nem is két éve van a kutatásban, az is elmondta VILÁGOSAN, hogy elegendő tesztelésre alkalmas gép van az országban, mivel ezek speckós automata gépek. Nem figyeltél megint ??? :rolleyes::D:D:p Nem tudjuk megfelelően zárni a fertőzések terjedését, ha a tünetmentesekről nem tudunk !!!! EZ VILÁGOSAN KIDERÜL MIND A KÍNAI, MIND A DÉL-KOREAI INTÉZKEDÉSEKBŐL !!!! Megint nem figyeltél ??? :rolleyes::) Tehát van elég gép a teszteléshez, csak nem gyártattak hozzá reagenseket !!! KURRRVÁÁRA NAGY HIBA !!! Erről is írtam korábban, hogy bérgyártatásban azonnal ide kell hozni, AZZOONNAL !!! felszabadítani a gyártókapacitásokat rá, mivel nálunk az is megvan !!!! Vészhelyzet, rendkívüli állapot, HA KELL REKVIRÁLÁSSAL KELL HOZZÁFÉRNI !!! Írtam róla ! Ezeket is emeljem ki ?? Figyeltél ? :D:D:p

Egyébként ha odafigyeltél, már jóval korábban próbáltam instruálni az embereket, milyen immunrendszert segítő vitamin és nyomelemforrásokat szerezzenek be, nemrég ez-ügyben nyomatékosítva a korábban általam elmondottakat !!! Figyeltél, tudsz ezekről ? ;):eek::rolleyes: Szóval én nem csak a számat jártattam, próbáltam mindent megtenni, hogy azt tegyék az emberek amit kell, és arra is sokszor felhívtam a figyelmet, hogy nem kell kétségbeesni, csak nyugodtan készüljenek fel. Figyeltél, emlékszel ezekre ? :rolleyes::)

Szóval én nyugodt vagyok, mindenhol mindenkinek próbáltam segíteni !!! :) A bolondok persze ezt sem hallották meg, csak velem kezdtek cirkuszolni ! Nem sok, csak 5-8 ember, nem igazán zavart ! :) A nagy-része itt a fórumon azért megértette, hogy jó az amiket mondok, és sok kurrens információt is hoztam, az sem mellékes. Politikával viszont nem foglalkoztam !!!!! Ez sokak szerint a nagy "bűnöm", hogy minden elbaxott politikustól függetlenül, a különböző politikai oldalak szidása nélkül, racionálisan, ember és profizmus irányából foglalkoztam a témával, a lehető legtöbbet segítve az embereknek a felkészülésre !!! :D:D:D:D Hááát... ez van !!! Akinek ez nem tetszett, az baxogasson nyugodtan, úgy is kiröhögöm !!! :rolleyes::D:D:D:D:D (tehát nálam NEM "jópofizás" a szmájlik, tényleg vidáman veszem a dolgokat - ez persze a "savanyú Jóskáknál" persze kurrrvanagy "bűn"... :D:D:D)

Remélem most már kicsit világosabban látsz velem kapcsolatban, meg még pár ember. Én MINDENKIT továbbra is nyugalomra és a szabályok betartására intek. A "dicsőségről" már lemaradtunk, akkor legalább ez ne legyen elbaxva, így hamarabb mászhatunk ki a gödörből. NEM TESZTELNI EZERREL, TÖMEGÉVEL PEDIG TOVÁBBRA IS EGY ŐRÜLTSÉG !!! :):p:p Így kiemelve, nagybetűvel !! :rolleyes::p:p Csak ott nem érdemes tömegével tesztelni, ahol körbezárt karanténok vannak !!!! Ott a karanténokat, a többi megfertőzését a karanténokban, a karantén szabályokat felrúgókat kell VASKÉZZEL MEGFEGYELMEZNI !!! Ez sajnos nem megy másképp (a világon sehol), ezt meg kell érteni ! Ez van !
EZT A HÜLYE POLITIZÁLÁST MEG HAGY MÁR KI AZ EGÉSZBŐL, MERT SEMMI KÖZE A JÁRVÁNYHOZ ! ;) Na... Neked is minden jót kívánok ! Amiket írtam azoknak utána lehet nézni a korábbi oldalakon (javítani meg nem lehet ezeket), úgy hogy én nem beszéltem mellé. Az is köztudott azoknak akik figyeltek, hogy ém már 10 éves korom körül egy ennél 100x súlyosabb fertőzéssel voltam kb. 4 hétig karanténban (kis túlzással akit messziről láttam azt is leolták, de legalább 500 embert a suli miatt !!!!), sokkal veszélyesebb helyen, egy fertőző osztályon, ahol ha mégvalamit elkapok másoktól (hozta pld. a levegő másoktól), akkor ott biztos végem lett volna. Mikor már nem fertőztem de még minden jele jól megfigyelhető volt rajtam, egy egész egyetem hallgatóit képezték ki rajtam az időbeni felismerésre. Amúgy rengeteg dolgot tettem már ezért a kurva országért, úgy hogy kár engem baxogatni !:) (sajnos vagy hála istennek ezekről nem akarok beszélni, de lenne mit bőven !!! :):p)
Nem, nem figyeltem... sőt lassan megszokom, hogy hülye is vagyok
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 019
113
Holnap megyek melózni. Sajnos nálunk a leállás nem annyira egyszerű mert vegyi üzem.
Közben meg hívtak hogy mennem kell vért adni ha tudok. O rh negatív. Ja majd elfelejtettem. Mindenki nyugodt. Remélem így is marad.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and blogen

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 446
113
Aminek a tömeges előállítására adott lehetőségeket Orbán istenség "vezérlete" miatt elbaxták ???? Ha nem ér semmit a teszt, mi a faxnak is hozzák ? Orbán nagyon nagyot hazudott !!! Ezt most úgy eqúrta mint a "Feri", egálba kerültek !!!
Valamit te nagyon keversz, pedig ezek nem prím számok.