Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
A háziorvos tudja elvileg hogy kinek van leginkább szüksége a vakcinára. Az ő feladata hogy képben legyen a páciensei egészségi állapotáról. Oltanak, illetve beküldik az embereket az oltóközpontokba.
amikor regisztraltok a netten, nincs par kerdes hogy van e cukorbetegseg, rak, problema a vesevel meg ilyenek?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 600
5 326
113
amikor regisztraltok a netten, nincs par kerdes hogy van e cukorbetegseg, rak, problema a vesevel meg ilyenek?
Nincs. Csak a tb számot meg az elérhetőségedet kell megadnod. Ez alapján le tudják kérdezni az adataidat. Pár éve már a labor eredmények, diagnózisok stb. fent vannak a neten. Meg tudod nézni a felírt gyógyszereket, stb. Nem kell már papír alapú recept sem.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nincs. Csak a tb számot meg az elérhetőségedet kell megadnod. Ez alapján le tudják kérdezni az adataidat. Pár éve már a labor eredmények, diagnózisok stb. fent vannak a neten. Meg tudod nézni a felírt gyógyszereket, stb. Nem kell már papír alapú recept sem.
ezt nalunk is meg lehet nezzni, de lehet gyorsabban meg a dolog ha ott van az a par kerdes. gyorsabban ki lehet szelektalni ki a veszelyeztetett/ki bir varni, stb mind hogy 10-15 percig nezni minden embernek a adatait a szamitogepen kulon kulon.....par milla ember adatait le kell kerdezni, donteni stb...sok ido az...

itt nagyon nagy a fusseraj, minden forditva menn, de ezt az oltas dolgot, ezt kivetelesen, nagyon profin megterveztek. ugylatszik az orvosokon mult, es a politikusok nem szartak sokat bele (mert tudva oket,ahova beleszolnak, ott toalis kaosz van).
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
M

molnibalage

Guest
Mekkora kupleráj az államigazgatástban?

A barátnőmmel személyesen mentem el kb 1,5 éve a háziorvoshoz bejelentkezni veled, oda ahova én is.
Most más miatt felment ügyintézni ügyfélkapun és mit lát?

Hogy nincs háziorvosa.
Ezt mutatja neki a rendszer.


Nekem meg mutatja.
Úgy, hogy ugyanoda jelentkeztem be, csak korábban.
Ugyanaz a folyamat ment le.

Hász beszarok bazdmeg...
Erre már nehéz mit mondani.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
Hívtam többször. Sajnos nem nagyon olt....aszonta talán május.

Hát ezzel a hozzáállással nem csoda, hogy ez a praxis le van maradva az oltásokkal...
Ez a baj, hogy van aki csak oltópontra küld, más meg küld oda is, meg olt maga is, sőt még talán már hétvégi napon is dolgozik. Lehet molni körzetében is hasolnó a gond.

Persze minden szektorban fellelhetők ilyen munkamorál-beli szélsőségek, de ezzel a rendszernek valóban kéne valamit kezdenie tudni.
Már tegnap is írtam, hogy lesznek hamarosan "kész" praxisok, míg máshol még az 50-esek sem lesznek beoltva...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 731
86 368
113
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Most már nekem is van oltóponti múltam, úgyhogy én is megosztom, amit tapasztaltam.

Szóval ca. január 5 körül regisztráltam. De csak két hete hívott a körzeti orvos, hogy akarok-e ruszki oltást? Mindent megbeszéltünk (hely, időpont, stb) mire már raknám le a telefont, ekkor megkérdi, hogy van-e ilyen meg olyan betegségem. Erre én, hát volt ilyen. Erre ő, hát akkor ezt nem kaphatom. Akkor csak a Pfizer, meg a Moderna jöhet szóba. Na azzal zárta, hogy majd szól, ha van valami.
Erre most vasárnap hív, hogy akarok-e Pfizert, mert egy nyugdíjas hölgy, valamilyen okból kórházba került, így nem kaphat oltást. Szóval én beugrók leszek, mivel már az idős hölgy adatai le vannak adva. De ő ad papírt, ír nekik is és minden rendben lesz.
Na ma el is mentem oltakozni. Teszem hozzá vidéki nagyvárosi kórházban levő oltópont. Belépek, hát mit látok? Kúrva nagy fejetlenség a folyosón. Eltelik 10 mp, erre megjelenik 2 katona, akik rendet vágnak a zömében nyugdíjasokat tartalmazó tömegben. Engem is beállít az egyikük papír ellenőrzést követően a megfelelő sorba. Távolságtartás, katona általi kézfertőtlenítő fújás, hőmérőzés, kikérdezés stb.
Eltelt egy perc, megjelent még három katona, a tömeg szépen elkezdett fogyni. Mígnem én is az osztály ajtajában álló adminisztrációs hölgyhöz értem.
Átadom a papírt, erre közli, hogy adjam át a oltási kártyát (itt már éreztem, hogy valami nem klappol). Mondtam neki, hogy első oltásra jöttem. Erre közli, hogy ez az oltópont az idősek 2. körös pfizer oltópontja. Kértem, hogy nézze már meg a nevem a listán, erre az első lapra rápillant. "Nem vagyok a listán" mondja. Erre én, de biztos? Erre az oltópont vezetőhöz kell mennem, ahol közli velem a vezető nő, hogy itt csak 2. körös oltás van, nem is vagyok a listán, illetve mára már befejezték a 2. körös pfizer oltást ("mert nincs"), pedig mögöttem még álltak páran. Egyébként pedig, ha rajta volnék a listán se bontanának ki miattam egy ampullát (pedig előtte azt mondta, hogy már nincs). Búcsúzóul közölték, hogy keressem a körzeti orvosomat.
/teszem hozzá halkan, hogy papír szerint jó helyen, jókor (13:30) jelentem meg/
Igen mérges lettem, de szó nélkül sarkon fordultam és elindultam haza, miközben a körzeti doki számát hívogattam. Úgy "hetven" hívás után meguntam, de rendes volt, mert visszahívott. Elmeséltem neki mindent. Erre elmondta, hogy ő mindenben a Megyei oltási bizottság eljárásrendje szerint járt el és nem érti hogy történhetett, de elnézést kért. Mondta, hogy már ő sem tud oltásra be utalni senkit, mert nincs mivel oltani ott (kórház - pfizer- állítólag). A doki egyébként kínait olt(ott).
Ekkor értettem meg, hogy én voltam a "kiesők" pótlására behívottak közül az, akinek már nem jutott krupliföld. De mindegy is, várok tovább, mást úgysem tudok.

Amúgy a szüleim kínait kaptak, mindkettőt komolyabb mellékhatások nélkül vették. Anyósék az első orosz után hidegrázással, illetve végtagfájdalommal voltak egy két napig, de amúgy semmi extra. Kollégák (30-tól 50-ig) vegyesen astrát, pfizert, sputnikot kaptak. Tán csak az egyik astrás -nak volt egy napig rossz közérzete.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 626
5 483
113
Mekkora kupleráj az államigazgatástban?

A barátnőmmel személyesen mentem el kb 1,5 éve a háziorvoshoz bejelentkezni veled, oda ahova én is.
Most más miatt felment ügyintézni ügyfélkapun és mit lát?

Hogy nincs háziorvosa.
Ezt mutatja neki a rendszer.


Nekem meg mutatja.
Úgy, hogy ugyanoda jelentkeztem be, csak korábban.
Ugyanaz a folyamat ment le.

Hász beszarok bazdmeg...
Erre már nehéz mit mondani.
Lehet hogy ott is emberek dolgoznak... :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
De még történet a szervezettségről.

Az ikertesó ír, aki az egyik volt általános iskolai osztálytársammal jóban van és dumál. Ő most Csepelen él.
Ő üzente, hogy nyugi, ő úgy tudja, hogy Csepelen az 50+ feletti korosztályt oltják Csepelen, őt sem oltották még.
Ez még jó is lenne, csak erre a bátyó közölte, hogy akkor a 42 éves csepeli barátja akkor hogyan lett beoltva vasárnap?

Beszarás ugye?
Lehet hogy ott is emberek dolgoznak... :rolleyes:

Csak hogyan lehet az, hogy a háziorvosa ellátta a bejelentkezés után, ha nem is ő volt?
A látogatása után sem sikerült észrevenni vagy nem sípolt a rendszer?
Hát, én ezt nem értem...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 600
5 326
113
ezt nalunk is meg lehet nezzni, de lehet gyorsabban meg a dolog ha ott van az a par kerdes. gyorsabban ki lehet szelektalni ki a veszelyeztetett/ki bir varni, stb mind hogy 10-15 percig nezni minden embernek a adatait a szamitogepen kulon kulon.....par milla ember adatait le kell kerdezni, donteni stb...sok ido az...

itt nagyon nagy a fusseraj, minden forditva menn, de ezt az oltas dolgot, ezt kivetelesen, nagyon profin megterveztek. ugylatszik az orvosokon mult, es a politikusok nem szartak sokat bele (mert tudva oket,ahova beleszolnak, ott toalis kaosz van).
Nem kell semmit embernek nézni. Minden betegségnek és vizsgálatnak van kódja. Ezeket felviszik a rendszerbe, mert a TB ez alapján fizet. Csak szoftver kell hozzá.

Most megnéztem a szemészeti diagnózisomat. H5210 és H5220 a diagnózis. Azért persze latinul is rajta van. :)
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 193
5 101
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 731
86 368
113
Hát ezzel a hozzáállással nem csoda, hogy ez a praxis le van maradva az oltásokkal...
Ez a baj, hogy van aki csak oltópontra küld, más meg küld oda is, meg olt maga is, sőt még talán már hétvégi napon is dolgozik. Lehet molni körzetében is hasolnó a gond.

Persze minden szektorban fellelhetők ilyen munkamorál-beli szélsőségek, de ezzel a rendszernek valóban kéne valamit kezdenie tudni.
Már tegnap is írtam, hogy lesznek hamarosan "kész" praxisok, míg máshol még az 50-esek sem lesznek beoltva...
Azt értsétek meg, hogy minden háziorvos praxis más. Ezért összehasonlítani őket irtó nagy baromság!

Pl. az enyémnek van a legnagyobb páciensállománya a körzetben. Nem véletlenül, mert jó orvos. Korábban nem volt ez fontos, max. kiírni írattatam ki magam, de ahogy öregszünk, már számít. Hozzá 30 beteg várt általában, míg a többihez összesen a fele. Mindez annak is köszönhető, hogy olyan dokitól vette át évekkel ezelőtt, akinek korábban szintén a legtöbb páciense volt a körzetben. Én is pár utcával odébbról jártam még az előzőhöz, majd maradtam a mostaninál amikor átvette. Éveken át hozzá nem lehetett időpontot kérni, mert majdnem összeverekedtek többször a betegei a ki volt ott előbb kapcsán. Többször előfordult, hogy már-már feladtam, és a mellettünk lévőhöz jelentkeztem át, mert a tököm tele volt azzal, hogy odamentem du. 4re hozzá, és bejutottam este 7kor. Aztán leszartam és maradtam. De nem bántam meg, mert tavaly szeptember-októberben, meg decemberben nagyon körültekinthetően járt el, vsz azért is volt rövid a kórházam. Viszont neki egyedül annyi páciense van, mint az összes többinek együtt sincs ... Szóval, míg az egyik dokinál már minden páciense megkapta az oltást, az enyémnél (full család oda járt) anyámék holnap értek oda, hogy megkapják a 2. körös Pfizerüket, és a fiatalok még szinte sehol.

Viszont a háziorvosod ismer a legjobban.

Ha figyeltétek a tendenciát, hogyhogynem az azonnali banki átutalás tavaly a covid előtt indult be. Ahogy a háziorvosoknál is az a fícsör, hogy lássák bárhol is kezelnek, vettek vért, voltál kórházban.

Le lehetett volna zavarni nélkülük is, de a mérlegelésben volt szabadságuk. Egyesek visszaéltek vele politikai meggyőződésből, vagy butaságból, míg mások becsületesen nyomják H-V! Ember függő az egész. De vakcina vagy van, vagy nincs. Az oltás meg ettől függ. Ha az lenne, mint az USAban, hogy annyi vakcinájuk van, hogy "tortákat küldözgetnek az óceánon át", akkor tök mindegy lenne. De sajnos nincs így.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 680
5 496
113
Nem kell semmit embernek nézni. Minden betegségnek és vizsgálatnak van kódja. Ezeket felviszik a rendszerbe, mert a TB ez alapján fizet. Csak szoftver kell hozzá.

Most megnéztem a szemészeti diagnózisomat. H5210 és H5220 a diagnózis. Azért persze latinul is rajta van. :)

Hol tudod megnézni?
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
196
43
Hoppá! Most már 2 hét alatt? Csak mert korábban azt méltóztattad nyilatkozni, hogy majd csak valamikor májusban lesz védettség. o_O :rolleyes: :D
... de a jelenlegi hivatalos álláspont 2 hét az oltás után...
Ha valakit hétvégén oltottak be, akkor a két hét az 24.-e. És az még csak az első oltás. Május elején kapja a 2. adagot, arra két hét május vége. Mi nem világos?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97