Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
A "Racionális Életért Közösség" egy halom futóbolond gyűjteménye, akik szerint az oltás egy hú de ilyen-olyan veszélyes cucc. Szerintük az mRNS-alapú vakcinák génmanipulációt végeznek... ezzel lehet, hogy a sok hülyét ott megvezetik, de minden valóságalap nélkül. A PCR-tesztekről meg olyanok alkotnak véleményt az oldalon, akiknek fingjuk nincs a működési elvéről.

Geert Vanden Bossche egész marhasága könnyen megcáfolható: szerinte a járvány alatti oltások miatt vannak új, veszélyesebb, könnyebben terjedő mutánsok. Érdekes módon a brit mutánst jóval az oltási kampányok előtt észlelték. Szóval magyarázd már el nekem, hogy mi is történt itt. o_O
A hozzászólásod első része a te személyes véleményed, nem az a lényeg, hogy ki tette közzé, hanem a tartalma. A sok butaság között időnként lehet igazság is.
A második részben már végre a tartalommal foglalkozol, magyarázattal pedig én egészen biztos nem tartozok, mert nincs nálam a bölcsek köve. Azt tudom, hogy Geert Vanden Bossche nem egy hülye gyerek, ez persze nem jelenti azt, hogy nem tévedhet. Hasonlókat mond, mint Sucharit Bhakdi professzor. Utólag könnyebb lesz igazságot tenni, addig pedig követem az óvatosság elvét.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 193
5 101
113
Pontosan!
És a valóságos helyzet pedig az, számítás ide vagy oda, hogy +10.5%-os többlethalálozást voltak kénytelenek elkönyvelni tavaly! Nyilvánvaló, hogy nem egyformán számolunk velük. (Legalább is 2020-ban ez biztosan így volt még!)
És ebből a 10,5% ból ami (5900 fő) mennyit fedett le a Covid halottak száma? 2138-at ami a 36% a mindössze.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 276
113
A hozzászólásod első része a te személyes véleményed, nem az a lényeg, hogy ki tette közzé, hanem a tartalma. A sok butaság között időnként lehet igazság is.
A tartalma hülyeség, függetlenül attól, hogy mit gondolok a közzétevőkről. Alább láthatod, hogy például az mRNS-alapú oltásoknál miért is marhaság génmanipulációról beszélni.
Az mRNS alapú oltóanyagok (Pfizer-BioNTech, Moderna) esetén sejtmentes in vitro transzkripcióval készítettek egyszálú, 5'-cap struktúrájú mRNS-t. Az így előállított messenger RNS-t lipid nanorészecskébe csomagolták. Az mRNS kódolja a membránhoz rögzített teljes tüskefehérjét, a hélixben 2 pontmutációt hordozva. Itt két aminosavat prolinra cserétek, hogy egyrészt növeljék a stabilitást, másrészt pedig immunitási szempontból ez váltja ki a legerősebb választ. A hírvivő RNS a lipidburokba csomagolva bejut a sejt citoplazmájába (de a sejtmagba nem!), majd a riboszómák (a sejtek fehérjegyárai) elkezdik a tüskefehérjék legyártását (lásd az alábbi képen):
1280px-Ribosome_mRNA_translation_en.svg.png

A termelt tüskefehérje kijut a sejtfelszínre, az immunrendszer elemei észlelik, majd antitestekkel (~humorális immunválasz) és és memória sejtek előállításával (~sejtes immunválasz) felkészül az újabb fertőzésre. Ezalatt mivel feladatát elvégezte, az mRNS leválik a riboszómákról, majd a sejt lebontja alkotóelemeire.
Az alábbi képen magát a hatásmechanizmust látjátok:
1024px-RNA_vaccine-en.svg.png

A lényeg, hogy a becsomagolt mRNS endocitózissal bejut az immunsejtekbe, a riboszómákon elkészül a tüskefehérje, amely mivel immunogén hatású, a szervezet a proteaszómákban lebontja. Az MHC-val jelzett fő hisztokompatibilitási komplex fontos szerepet játszik a fertőző betegségek leküzdésében. A szervezetben pedig CD4 és CD8 immunválaszt generál.

Összegezve, mivel a hírvivő RNS nem jut be a genomba és maximum néhány 2-3 nappal a bejutás után lebomlik, így igen nagy valószínűséggel nem okoz semmilyen maradandó káros hatást.
A PCR-teszteknél is hülyeség, hogy ne lehetne vele kórokozók jelenlétét kimutatni. Szakmai gyakorlaton pont ilyesmiben segítkeztem egy molekuláris biológiával foglalkozó magánlabornál és egészen véletlenül sokszor sikerült kimutatni ezt-azt.
A második részben már végre a tartalommal foglalkozol, magyarázattal pedig én egészen biztos nem tartozok, mert nincs nálam a bölcsek köve. Azt tudom, hogy Geert Vanden Bossche nem egy hülye gyerek, ez persze nem jelenti azt, hogy nem tévedhet. Hasonlókat mond, mint Sucharit Bhakdi professzor. Utólag könnyebb lesz igazságot tenni, addig pedig követem az óvatosság elvét.
Konkrétan egy józan ésszel teljesíthetetlen dolgot vár el az emberiségtől, név szerint azt, hogy engedjük szabadjára a járványt és ne avatkozzunk be a már meglévő oltásokkal..
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ezt a háziorvos hívogatást nem értem.
  1. Gondolom neki is teli van a töke az egésszel...
  2. Attól, hogy csak zargatom na jó kedve lesz vagy csak felbaszom az agyát...?
  3. De ettől nem lesz vakcinája és a rendszer nem fog megváltozni, csak mert én hívogatom.
Ma hívták a bátyámat oltani, engem még mindig nem...


A kedves hatalom megint csak segget csinált a szájából, mert azt mondták, hogy a veszélyeztetett korcsoport után regisztráco sorrend.
Hát lófaszt. Látjuk az eredményt. Totál káosz és összevisszaság a behívás.

Jan elején regeltem, amikor talán 1,5 millió embe regelt.
Most oltották be a 3 milliomodikat. Úgy, hogy már ki nincs beoltva, aki 60+ felett és veszélyeztetett...?
Az egyik állapotos barátomat 2 hete oltották be. Két 30 alatti ismerőst 1,5 és 1 hete.

Én meg 38 évesen ülök és várok...

Sőt, olyat hallok, hogy Budán egyes rendelőnél délután 4 felé odamentve sokszor előfordul, hogy random várakozót is beoltanak AZ-val.
41 éves, krónikus betegként ma kaptam meg az első Szputnyikot. Nagyon háziorvosfüggő ez, hogy kinek hány és milyen összetételű betege van, ezért lett volna jobb, ha arányosítják az oltás szállításokat a háziorvosi praxisok méretéhez/igényeihez vagy központilag az EESZT-ből szervezték volna, és a háziorvosokkal csak a rangsort rakatták volna fel. Lehet a te háziorvosodnak is ilyen nagy praxisa van, mint az enyémnek, itt még a nem krónikusakról szó sincs...
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
196
43
Olvasd már el légyszi' a HVG-s, Merkely-s cikket - amit belinkeltem -, hogy hogyan is alakul ki a védettség!
Mert rohadtul nem varázsütésre 0%-ról 92%-ra a 21-28. napon.
Pont ezzel ping-pongozunk, de legalább te is kimondtad. Nem varázsütésre, de a jelenlegi hivatalos álláspont 2 hét az oltás után, Merkely is ezt nyilatkozta. Nem dolgoztam soha gyógyszerekkel, nem gondolom, hogy fogok, ezért én kénytelen vagyok ezt elfogadni. Ha te tudod a védettség-idő függvény alakját, akkor nyugodtan írd le, hogy exponenciális vagy logaritmikus. Tfh lineáris, akkor április 19-én az előre vettek között sokan lesznek, akiknek 40-45% körüli a védettségük. Szidjátok a kínai vakcinát, mert csak 70-80% a hatásfoka, de ehhez meg úgy állunk hozzá hogy jóvanazúgy, ne várjuk meg, míg rendesen hatni kezd?
Ezért mondom, hogy felháborító felelőtlenség és butaság nyitni úgy, hogy az előre soroltak nagy részének még az első oltása se lesz benyomva 2 hete az április 19-i időpontban.
Ja, a 291 emberből mennyi volt beoltva?
Különben, miért csinálsz magadból hülyét?
Nem tudom mennyi, nem számoltam meg. Nyugodtan leírhatod, ha neked van megbízható adatod róla. Ha pedig egyikünknek sincs, akkor ezt kár volt felhozni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 680
5 496
113
Ezt a háziorvos hívogatást nem értem.
  1. Gondolom neki is teli van a töke az egésszel...
  2. Attól, hogy csak zargatom na jó kedve lesz vagy csak felbaszom az agyát...?
  3. De ettől nem lesz vakcinája és a rendszer nem fog megváltozni, csak mert én hívogatom.
Ma hívták a bátyámat oltani, engem még mindig nem...


A kedves hatalom megint csak segget csinált a szájából, mert azt mondták, hogy a veszélyeztetett korcsoport után regisztráco sorrend.
Hát lófaszt. Látjuk az eredményt. Totál káosz és összevisszaság a behívás.

Jan elején regeltem, amikor talán 1,5 millió embe regelt.
Most oltották be a 3 milliomodikat. Úgy, hogy már ki nincs beoltva, aki 60+ felett és veszélyeztetett...?
Az egyik állapotos barátomat 2 hete oltották be. Két 30 alatti ismerőst 1,5 és 1 hete.

Én meg 38 évesen ülök és várok...

Sőt, olyat hallok, hogy Budán egyes rendelőnél délután 4 felé odamentve sokszor előfordul, hogy random várakozót is beoltanak AZ-val.

Ha nem hívogatod, akkor meg maradj csendben, és várj türelmesen.... Nem én vagyok az első itt a fórumon, aki ugyan így, rákérdezés után kap vakcinát. Persze, nem így kellene működnie, de ez van. Az se igaz, hogy nincs, érdekes mód nekünk is tud adni a doki Astrát is, Szputnyikot is.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 276
113
A Roche-tól napokon belül megérkezhet egy a koronavírusos betegek kezelésére felhasználható új készítmény. A Roche gyógyszerét Magyarország a világon az elsők között veti be, segítve a kórházakban fekvő fertőzötteket az életveszély elkerülésében - tette hozzá Szijjártó Péter.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Én csak attól tartok, hogy a fórumtopic nemsokára komoly tartalmi változáson fog átmenni, mert el fognak tűnni azok, akik vállalták az oltást és megkapták, az oltásdisztribúció miatt aggódók, viszont egyre több antivaxxer fog kibújni a kavicsok alól, akik rettegnek attól, hogy kényszeroltás lesz, vagy miért érik őket hátrányok, Gődény klub. Az értelmesebbje meg már akkorra megnyugszik, mert megkapta az oltását, és nem lesz kedve a galambokkal sakkozni...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerintem nálunk is hasonló lesz akkor, ha majd mindenkinek jut vakcina.
itt sincs mindenkinek, nem furdunk epp a vakcinakban.
csak, mivel sok oltasellenes van itt is, annak a resznek, aki be akarja oltalni magat, azoknak lesz eleg, sot meg marad is.

amugy ezt a haziorvos dolgot sem ertem.

nalunk kulon egy resz van ami csak a covidal/vakcinaval stb foglalkozik, total el vannak kulonitve a tobbitol. a haziorvosom azt sem tudja h be e vagyok oltva vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Ha nem hívogatod, akkor meg maradj csendben, és várj türelmesen.... Nem én vagyok az első itt a fórumon, aki ugyan így, rákérdezés után kap vakcinát. Persze, nem így kellene működnie, de ez van. Az se igaz, hogy nincs, érdekes mód nekünk is tud adni a doki Astrát is, Szputnyikot is.
Hívtam már, múlt hét pénteken. Annyit tudott mondani, hogy lövése nincs.
Szerinted akkor ez mitől változna meg ma, mikor közöltem, hogy nekem aztán jó a kínai, jó az orosz is. És mégis, azóta is se kép, se hang.

Az, hogy nincs = NEKI nincs. Az, hogy nálad van és kaphattál az nálam miben releváns?

Nem esik le a gond? Ez a vegytiszta szervezetlenség jele. Ide és oda küldözgetnek vakcinát és oltogatnak be azt, akit éppen kb. sikerül. Amikor Bp és vonzáskörzeténél, ahogy nagy népsűrűség és relatíva gyorsan tud 3M+ ember mozogni, akkor nem az kéne, hogy az adott csoportot néhány helyre csődítik össze és akkor nem összevissza oltanának. Hogy van ahol, 40+ felett, máshol meg 20 közelében....

Vagy ma egy adatbázis és XXI. századi IT mellett olyan kurva nehéz paxisonként megnézni és csoportba rendezni azt embereket?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A tartalma hülyeség, függetlenül attól, hogy mit gondolok a közzétevőkről. Alább láthatod, hogy például az mRNS-alapú oltásoknál miért is marhaság génmanipulációról beszélni.
Nem a gén technológia az ördögi hanem a nano ! Az oltás csak egy ürügy kell legyen , a hordozó az már lehet sima vakcina" folyadék" . Ha már bent van a szervezetben már csak egy aktivátor kell mondjuk az ivóvízbe és bármikor befolyásolható annak élete aki oltva van !

De ugye ez hülyeség , konteó , scifi etc ! Vagy nem és akkor nagyon nagy gáz van/lehet ! Sose váljon valóra ! De ugye az atom energia is jó célra lett kitalálva csak utána egyes gonoszok fegyvert csináltak belőle !

Mielőtt habzó szájjal osztani kezdenél csak szólok tegnap este regisztráltam ! Na nem azért mert megváltozott a véleményem hanem mert a Görögök már most kijelentették , hogy nem engednek be nyáron ha nincs oltásom !
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 276
113
Nem a gén technológia az ördögi hanem a nano ! Az oltás csak egy ürügy kell legyen , a hordozó az már lehet sima vakcina" folyadék" . Ha már bent van a szervezetben már csak egy aktivátor kell mondjuk az ivóvízbe és bármikor befolyásolható annak élete aki oltva van !
Ehhez viszont kellene szerte a világban több tízezer/százezer közreműködő titoktartása is. Szerinted ez a mai világban sikerülne?
De ugye ez hülyeség , konteó , scifi etc ! Vagy nem és akkor nagyon nagy gáz van/lehet ! Sose váljon valóra ! De ugye az atom energia is jó célra lett kitalálva csak utána egyes gonoszok fegyvert csináltak belőle !
Ez sajnos így igaz... :(
Mielőtt habzó szájjal osztani kezdenél csak szólok tegnap este regisztráltam ! Na nem azért mert megváltozott a véleményem hanem mert a Görögök már most kijelentették , hogy nem engednek be nyáron ha nincs oltásom !
Úgy gondolom, hogy nagyon jó döntést hoztál, függetlenül attól, hogy mi vett rá téged! :)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 600
5 326
113
itt sincs mindenkinek, nem furdunk epp a vakcinakban.
csak, mivel sok oltasellenes van itt is, annak a resznek, aki be akarja oltalni magat, azoknak lesz eleg, sot meg marad is.

amugy ezt a haziorvos dolgot sem ertem.

nalunk kulon egy resz van ami csak a covidal/vakcinaval stb foglalkozik, total el vannak kulonitve a tobbitol. a haziorvosom azt sem tudja h be e vagyok oltva vagy nem.
A háziorvos tudja elvileg hogy kinek van leginkább szüksége a vakcinára. Az ő feladata hogy képben legyen a páciensei egészségi állapotáról. Oltanak, illetve beküldik az embereket az oltóközpontokba.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Mert a XXI. században nem tartom elképzelhetőnek, hogy ne lenne akár csak egy ember, aki ne hozná ezt nyilvánosságra.
1. Az emberiség a XX. század óta nem lett erkölcsösebb.
2. Ha nyilvánosságra is hoznák, úgyse hinnéd el. Gyorsan ráhúznátok az illetőre a "konteós őrült" lepedőjét.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby