Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
S mint látható, kijelöltetett az is, amiről TILOS KÉRDEZNI IS!
(Vagy lehet, de azonnali cenzúrát von maga után!)
..
A SAJÁT MAGATOK ÉS SZERETTEITEK ÉRDEKÉBEN KÉRLEK BENNETEKET, HOGY ELLENŐRIZTESSÉTEK MAGATOKAT/CSALÁDTAGOT, HA MÁR BE AKARJÁTOK MAGATOKAT OLTATNI MÉGIS, HOGY JELEN VAN-E A SZERVEZETETEKBEN KORONAVÍRUS!
KÜLÖNBEN KÖNNYEN SÚLYOS ÁLLAPOTBA KERÜLHETTEK!
VIGYÁZZUNK EGYMÁSRA!
@milagro szerintem bármiről kérdezhetsz, amennyiben nem azt pedzegeted benne, hogy az oltások miatt halnak meg emberek, stb., amiről tudjuk, hogy nem így van..
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
@milagro szerintem bármiről kérdezhetsz, amennyiben nem azt pedzegeted benne, hogy az oltások miatt halnak meg emberek, stb., amiről tudjuk, hogy nem így van..
Az oltás + a már jelen lévő de lappangó fertőzöttségről beszéltem! Annak együttes hatásáról, következményéről!
Mivel nem szűrik ki hitelt érdemlően a vakcinázás előtt, hogy mi a helyzet!
..
Ezt a kettős terhelést pedig láthatólag szignifikánsan sok ember szervezete nem tolerálja! Legalább is az én rokoni/ismerősi körömben biztosan így van, de elnézve a szitut, nem én vagyok a kivétel!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Az oltás + a már jelen lévő de lappangó fertőzöttségről beszéltem! Annak együttes hatásáról, következményéről!
Mivel nem szűrik ki hitelt érdemlően a vakcinázás előtt, hogy mi a helyzet!
..
Ezt a kettős terhelést pedig láthatólag szignifikánsan sok ember szervezete nem tolerálja! Legalább is az én rokoni/ismerősi körömben biztosan így van, de elnézve a szitut, nem én vagyok a kivétel!
Hát figyelj, én jelen pillanatban 20 (holnaptól 22) emberről tudok a családban, baráti/ismeretségi körben, aki kapott oltást és nem lett semmi negatív következménye.
Lehetne antigén tesztet végezni, de az elég megbízhatatlan. A PCR-teszt eredménye pedig leghamarabb másnapra lenne meg, amíg bizony újra tudna fertőződni a beoltandó személy..
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Az oltás + a már jelen lévő de lappangó fertőzöttségről beszéltem! Annak együttes hatásáról, következményéről!
Mivel nem szűrik ki hitelt érdemlően a vakcinázás előtt, hogy mi a helyzet!
..
Ezt a kettős terhelést pedig láthatólag szignifikánsan sok ember szervezete nem tolerál! Legalább is az én rokoni/ismerősi körömben biztosan így van, de elnézve a szitut, nem én vagyok a kivétel!

A facebook "Vakcinainfó - Az orvos válaszol" csoportjában az orvosok álláspontja:

"MI TÖRTÉNIK, HA LAPPANG BENNEM A COVID ÉS MEGKAPOM A VAKCINÁT?
A vakcina nem befolyásolja a fertőzés lefolyását, nem is javít, nem is ront rajta. Ettől függetlenül minden lázas betegség esetén ellenjavalt bármilyen oltás beadása, mert ilyen esetben nem alakulhat ki az elvárt %-os védettség az oltóanyag hatására.
Egyébként több esetben kifejezetten gyógyító, betegségmegelőző céllal adnak lappangó fertőzés gyanúja esetén védőoltást, pl. tetanusz fertőzés gyanúja esetén ez történik, ha valaki szennyeződéssel járó sérülést szenved el (ezügyben biztos Önöknek is vannak tapasztalataik). Alaptalan tehát a pletyka, miszerint a lappangó Covidra adott oltás súlyosbítaná a fertőzés lefolyását."
 
M

molnibalage

Guest
És ez igaz is, még ha nem is minden mutánsért ez a felelős!
De semmilyen járványos, vírus okozta betegség terjedésekor nem oltanak a járvány alatt!
Nem véletlenül ELŐTTE csak!!!!
Ezt a hülyeséget honnan vetted?
Szerinted a himlő hogyan tűnt el?
Nem oltottak, ahol volt himlő...?
Vagy mi?

Vagy hogyan képzeled, hogy mikor kéne COVID ellen oltani?
Mikor mindenki megfertőződött és belehalt, aki belehalt?

Az megvan, hogy Izraelben az esetszámok hogyan csökkentek.
Ahol járvány volt.
Kemény. Biztos a kézmosástól tűnt el.
Ja, nem...

Azért pislogok, hogy a kvázi lassan oltásellenes tevékenységedet még eltűri az oldal.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Balfék baloldalról Kamu éppen törölni akarta a regisztrációt pár napja.

en mar elmagyaraztam hogy vannak ennek elonyei is. van orszag ahol nem kell regisztralni, felhivod a covid osztalyt, es masnap mesz az oltasra. nincs macerra, nincs kinlodas, az oregek/szamitogep analfabetak sem nem kell hogy keresenek valakit hogy beregisztralja oket az interneten stb

a politikaba nem megyek bele, de unnalmas vagy mar, meg a humor topicban is azt irod hogy balfek ellenzek o_O
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
A facebook "Vakcinainfó - Az orvos válaszol" csoportjában az orvosok álláspontja:

"MI TÖRTÉNIK, HA LAPPANG BENNEM A COVID ÉS MEGKAPOM A VAKCINÁT?
A vakcina nem befolyásolja a fertőzés lefolyását, nem is javít, nem is ront rajta. Ettől függetlenül minden lázas betegség esetén ellenjavalt bármilyen oltás beadása, mert ilyen esetben nem alakulhat ki az elvárt %-os védettség az oltóanyag hatására.
Egyébként több esetben kifejezetten gyógyító, betegségmegelőző céllal adnak lappangó fertőzés gyanúja esetén védőoltást, pl. tetanusz fertőzés gyanúja esetén ez történik, ha valaki szennyeződéssel járó sérülést szenved el (ezügyben biztos Önöknek is vannak tapasztalataik). Alaptalan tehát a pletyka, miszerint a lappangó Covidra adott oltás súlyosbítaná a fertőzés lefolyását."
1. Nekem nem ez a tapasztalatom.
2. Más szakember viszont ennek a szöges ellentétét állítja, lásd alább:

Akkor ez egy nagyon-nagyon szomorú és felelőtlen eljárás!
Nem az a bemondás, hogy fél órácska egy PCR-gyorsteszt csak??? o_O
---
"A víruskutató a vakcinákkal kapcsolatban arról is beszélt, hogy nem szerencsés, ha valaki úgy kapja meg az oltást, hogy közben épp megfertőződött a koronavírussal is. Bár ez előre megjósolhatatlan, az esetek bizonyos részében, de nem száz százalékában ugyanis ilyenkor AZ IMMUNRENDSZER FIGYELME AZ OLTÓANYAGRA IRÁNYUL, KÖSZÖNHETŐEN AZ ABBAN TALÁLHATÓ STIMULÁLÓ (ADJUVÁNS) SZEREKNEK, ÍGY KEVÉSBÉ TUDJA FÉKEN TARTANI MAGÁT A FERTŐZÉST.
..
Ennek következtében a betegség vagy kialakul, amit egyébként esetlegesen tünetmentesen vészelt volna át az illető, vagy adott esetben súlyosabb formában jelentkezhet – tette hozzá Rusvai Miklós."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
1. Nekem nem ez a tapasztalatom.
2. Más szakember viszont ennek a szöges ellentétét állítja, lásd alább:
forrás:
Nem is szabadna a járvány kellős közepén oltani!
Megint emlékeztetnék a rokonságban bekövetkezett esetekre!
..
Vajon a háromszáz halottból, hányat oltottak be az elmúlt hetekben?
Na ez az, amit soha nem fognak bevallani!

..
/Egyébként a cikk a vércsoportokkal indít!/
---
"A víruskutató a vakcinákkal kapcsolatban arról is beszélt, hogy nem szerencsés, ha valaki úgy kapja meg az oltást, hogy közben épp megfertőződött a koronavírussal is. Bár ez előre megjósolhatatlan, az esetek bizonyos részében, de nem száz százalékában ugyanis ilyenkor AZ IMMUNRENDSZER FIGYELME AZ OLTÓANYAGRA IRÁNYUL, KÖSZÖNHETŐEN AZ ABBAN TALÁLHATÓ STIMULÁLÓ (ADJUVÁNS) SZEREKNEK, ÍGY KEVÉSBÉ TUDJA FÉKEN TARTANI MAGÁT A FERTŐZÉST.
..
Ennek következtében a betegség vagy kialakul, amit egyébként esetlegesen tünetmentesen vészelt volna át az illető, vagy adott esetben súlyosabb formában jelentkezhet – tette hozzá Rusvai Miklós, kiemelve, hogy olyanról nincs tudomása, hogy valakit beoltanak olyan esetben, amikor már fertőződött, és ez mondjuk halálhoz vezetne."
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 193
5 102
113
Mi a különbség?
Az utolsó háromszáz elhunyt esetében (ma reggel, vagyis 2021. április 13-án, 8.57-kor fejeztem be az adatok feldolgozását) mindössze tíz százalékuknál, vagyis harminc embernél szerepelt az alapbetegségek rubrikában az, hogy „nem ismert alapbetegség”, illetve „adatok feltöltés alatt”.

Vagyis, amennyiben Magyarországon a szlovákiai módszer szerint tartanánk nyilván a Covid-áldozatokat, akkor az elmúlt nagyjából 24 órában harminc halottunk lenne.”



Ha érdekel részletesebben:

Szlovákia​

Szlovákiában a COVID-ban elhunytak kategóriájába az elhalálozott páciens elsősorban a kórképe alapján kerül be, mondta Janega Urbán Andrea, a pozsonyi Comenius Egyetem Patológia Tanszékének oktatója szlovákiai tudósítónk kérdésére.

Megnézik, hogy milyen a betegség lefolyása, illetve milyen a röntgen, a CT és a laboratóriumi vizsgálatok. Utóbbiba beletartozik a fertőzést igazoló COVID-teszt is” – fogalmazott.

A lélegeztetőgépre kapcsolás is ilyen tényező. Ha egy ilyen páciens elhalálozik, akkor már csak a klinikai adatok alapján is a COVID-áldozat kategóriájába kerül. Ilyen esetben, amikor az antigénteszt, vagy PCR-teszt is igazolja a fertőzöttséget, nem is rendelnek el boncolást.

Vannak azonban olyan esetek, amikor a COVID-19-re jellemző klinikai képből hiányzik valamely tényező, de a beteg mégis elhalálozik.

Ezekben az esetekben rendelünk el boncolást” ‒ tette hozzá Janega Urbán Andrea. Ennek keretében szövettani vizsgálatot is végeznek. „Magukból a szövetekből is ki tudjuk mutatni, a COVID vírus antigénjeit” ‒ magyarázta az egyetemi oktató. Így kétséget kizáróan megállapítják, hogy az illető COVID-19-ben hunyt-e el, vagy sem.

Janega Urbán Andrea patológus azt is elmondta, hogy az elhunytak másik kategóriájába tartoznak azok, akik az elhalálozás pillanatában ugyan COVID-fertőzöttek voltak, de a halál elsődleges oka nem ez a betegség volt.

Arról is beszélt, hogy a két kategória között éles határt tudnak vonni. Például, ha egy COVID-pozitív beteg szívrohamban veszti el az életét, akkor speciális vizsgálatokkal elemzik, hogy ezt a vírus okozta-e. Az egyetemi oktató szerint a statisztikába csak az első csoportba tartozó, az igazoltan a COVID-19 következtében elhunyt betegek tartoznak.
 
W

Wilson

Guest
Ezt már egyszer beraktad ide,de nincs más választásunk ahogyan a járványos gyermekbénulás vagy a TBC esetén sem volt ha arra várnánk,hogy vége legyen a járványnak akkor belátható időn belül nem oltanánk be senkit és teljesen tönkre vágnánk a gazdaságot és a társadalmat az ismétlődő lezárásokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
che cosa? aztán ha agyvérzést okoz s a beteg azt már nem bírja ki akkor nem az oltás a hibás hanem az agyvérzés.?
Miért okozna agyvérzést?
Ha okozna is, azt maximum elenyésző mértékben tenné. De még, ha 10.000 esetből 1-nél ki is váltaná, akkor is kisebb lenne az esélye, mint meghalni koronavírusban. Azt próbáld már légy szíves megérteni, hogy az előnyei messze meghaladják az esetleges hátrányait. És amíg ez a helyzet fennáll, addig folytatni lehet és kell az oltást.

(Amúgy fura, meg mertem volna esküdni, hogy ignore-on vagyok nálad. :p :cool:)
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Ezt a hülyeséget honnan vetted?
Szerinted a himlő hogyan tűnt el?
Nem oltottak, ahol volt himlő...?
Vagy mi?

Vagy hogyan képzeled, hogy mikor kéne COVID ellen oltani?
Mikor mindenki megfertőződött és belehalt, aki belehalt?

Az megvan, hogy Izraelben az esetszámok hogyan csökkentek.
Ahol járvány volt.
Kemény. Biztos a kézmosástól tűnt el.
Ja, nem...

Azért pislogok, hogy a kvázi lassan oltásellenes tevékenységedet még eltűri az oldal.
Szerintem nem igazán értetted meg, mire hívtam fel a figyelmet!
Rusvai Miklós szintén oltásellenes?
..
A biztosítékot az verte ki, hogy rámutattam arra a szakmai felelőtlenségre, ami országos szinten folyik!
Hogy tudniillik ész nélkül rá van bízva az egyén tűrőképességére az, hogy "ráoltanak" a járvány közepén egy esetlegesen csak enyhe lefolyást eredményező lappangó fázisban lévő megfertőződöttségre, s hogy aztán rajta múlik, hogy ezt hogy viseli! S ezt a kockázatot NEM ZÁRJÁK KI egyértelműen!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg
T

Törölt tag 4082

Guest
Szerintem nem igazán értetted meg, mire hívtam fel a figyelmet!
Rusvai Miklós szintén oltásellenes?
..
A biztosítékot az verte ki, hogy rámutattam arra a szakmai felelőtlenségre, ami országos szinten folyik!
Hogy tudniillik ész nélkül rá van bízva az egyén tűrőképességére az, hogy "ráoltanak" a járvány közepén egy esetlegesen csak enyhe lefolyást eredményező lappangó fázisban lévő megfertőződöttségre, s hogy aztán rajta múlik, hogy ezt hogy viseli! S ezt a kockázatot NEM ZÁRJÁK KI egyértelműen!
Ilyen kockázat nincs. Ez leginkább ezért van.