Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Tudom, hogy a szomszéd nője mindig zöldebb és nyugaton minden jobb, főleg az USA-ban. :D
Viszont tegnap olvastam, hogy ott új oltási csúcs volt, 4,53 millió fő egy nap. Nálunk pedig 187 ezer volt a napi csúcs.
Mivel ők cc. 33-szor többen vannak, ezért, hogy pariban legyünk, ott kb. 6,2 millió/nap oltást kellene produkálni.
Vagyis az USA-nak még pedáloznia kell, hogy utolérje ezt a nyiszlett Közép-Európai országot. Ahol nincs is annyi vakcina mint ott.
Majd, ha Magyarországon is lesznek akkora és olyan alacsony népsűrűségű területek, mint az USA-ban, akkor vegyük újra ezt elő azt az összeshasonlítást.
Alaszkában konkrétan utak sincsenek a települések számottevő százalékban. Ok, a lakosság ott nincs 400k fő, de azért mutatja a problémát.
Szóval egy egyszerű faék párhuzamnak érdekes, csak nem releváns.

Lehet, hogy vannak sűrűn lakott populációs központok az USA-ban, és sokak fejében ez él, de ha a jellemző USA népsűrűség jóval s magyar alatt van.

Az USA középső területei magyar szemmel nézve szinte kis túlzással lakatlanok...
Itthon 100 fő/km2 országos átlag. Meg hát itthon nincs annyi rendezetlen státuszú ember, mint ott, akiket szintén kezelni kell. (Illegális bevándorlók, stb.)

q0blhowuewz31.png

us.png

342077-d4a113c653f818d08a842e1df0947ecd.png


A nagy nyugat felé áramlás és a "Nyugat meghódítása" után is 120+ évvel ezt látni...
Ha nem lett volna Kaliforniai aranyláz, akkor lehet, hogy még így sem nézne ki...
De ez már OFF.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 877
113
Az Egyesült Államokban egyelőre szüneteltetik a Johnson&Johnson egydózisú, Janssen nevet viselő vakcinájának használatát, mert az oltás után két héten belül hat beoltott szervezetében is vérrög alakult ki, írja a New York Times. Mind a hat beoltott 18 és 48 év közötti nő volt. Egy közülük meghalt, egy pedig súlyos állapotban került kórházba.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: milagro and L.O.B

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 611
113
Erre mi a konkrét magyarázat?! Mert azt nem magyarázzák meg, hogy mitől lehet hogy az oltott nagyobb arányban fertőződik meg a dél afrikai mutánstól, mint a nem oltott.
erről már hónapokkal ezelőtt beszéltek nem kormányzati források hogy az oltott nagyobb veszélynek lesz kitéve a vírussal szembe...de persze ezt nem naccságos Szlávik mondta úgyhogy nem lehet igaz. :oops:
 
  • Vicces
Reactions: Blitz97

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 263
8 182
113
Hányszor kell még elmondani, hogy a halálozási adatok nem összehasonlíthatóak nemzetközi viszonylatban?!?
M I N D E N Ü T T __ M Á S A P R O T O K O L L ! __

(agyameldobom, hogy egy év után is ezeket az alap dolgokat magyarázzuk... mintha fogyikhoz beszélne az ember...)
A számok azok egyszerű mérőszámok. Protokolltól függetlenül. A tények nem hazudnak, ellentétben azokkal, akik bagatellizálni/magyarázni szeretnék.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Majd, ha Magyarországon is lesznek akkora és olyan alacsony népsűrűségű területek, mint az USA-ban, akkor vegyük újra ezt elő azt az összeshasonlítást.

Én nem vagyok biztos benne, hogy ez az érvelés megállja a helyét.
Alapvetően szerintem nem az átlagos népsűrűség számít.
Nagyon nem mindegy, hogy 100km2-enként van egy 10ezres település, vagy 5km2-enként egy 500 fős falu. Pedig az átlagos népsűrűsége egyforma.
Az már inkább számíthat, hogy a népesség mekkora mértékben városiasodott, ill. mekkora az átlagos településméret.

De egyébként az amerikaiaknál a mobilitás sem összehasonlítható, ha ott 30km-t kell autózni egy oltópontra, sztem simán belefér, itthon inkább lenne károgás belőle. Az autóhasználat, és ennek költségei is nagyon eltérőek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Én ilyen képet a Johnson vakcinájának beadása után láttam. Extrém esetben allergiás reakció???
A hölgy vélhetően véralvadásgátlót szed vagy hemofíliában szenved. A legtöbb intramuszkuláris injekciónál, a vakcina beadása után vérzés vagy véraláfutás fordulhat elő. Ez többnyire két héten belül eltűnik.
Egyébként nagyon ritka mellékhatásként szinte bármelyik oltás után felléphet.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 877
113
A hölgy vélhetően véralvadásgátlót szed vagy hemofíliában szenved. A legtöbb intramuszkuláris injekciónál, a vakcina beadása után vérzés vagy véraláfutás fordulhat elő. Ez többnyire két héten belül eltűnik.
Egyébként nagyon ritka mellékhatásként bármelyik oltás után felléphet.

@boki tudsz az ismerősödnél ilyesmiről?
Nem ismerem az egészségügyi állapotát.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
A számok azok egyszerű mérőszámok. Protokolltól függetlenül. A tények nem hazudnak, ellentétben azokkal, akik bagatellizálni/magyarázni szeretnék.

Mit nem lehet megérteni az alatt, hogy nem minden országban számolják egyformán a covid halottakat? Ennyire nem lehetsz sötét!
(szólj, ha tévedek, és akkor nem küszködöm tovább)

Ha valamit össze akarsz hasonlítani tényszerűen, akkor a 2020-as év heteit/hónapjait hasonlítsd össze minden országban a korábbi évek átlagával. Az mutat valamit.
Az, hogy melyik ország hány covid halottat tüntet fel a statisztikában, abból semmi komoly következtetést nem érdemes levonni. Van ahol az az érdek, hogy minél kevesebbnek látszódjon, van ahol az, hogy minél többnek. Van ahol meg próbálják reálisan meghatározni. NINCS EGYSÉGES PROTOKOLL
 
  • Tetszik
Reactions: hete and zztop

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
erről már hónapokkal ezelőtt beszéltek nem kormányzati források hogy az oltott nagyobb veszélynek lesz kitéve a vírussal szembe...de persze ezt nem naccságos Szlávik mondta úgyhogy nem lehet igaz. :oops:
Nos, Geert Vanden Bossche pont erről adott interjút nem rég, magát a videót nem linkelem be, mert megvannak a vélemény nyilvánításnak az adott keretei ezen a fórumon, de ha rákerestek bizonyos oldalakra( például a Racionális Életért Közösség Facebook oldalára), akkor könnyedén megtalálja az, akit érdekel egy másik vélemény is a hivataloson kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and milagro

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 263
8 182
113
Mit nem lehet megérteni az alatt, hogy nem minden országban számolják egyformán a covid halottakat? Ennyire nem lehetsz sötét!
(szólj, ha tévedek, és akkor nem küszködöm tovább)

Ha valamit össze akarsz hasonlítani tényszerűen, akkor a 2020-as év heteit/hónapjait hasonlítsd össze minden országban a korábbi évek átlagával. Az mutat valamit.
Az, hogy melyik ország hány covid halottat tüntet fel a statisztikában, abból semmi komoly következtetést nem érdemes levonni. Van ahol az az érdek, hogy minél kevesebbnek látszódjon, van ahol az, hogy minél többnek. Van ahol meg próbálják reálisan meghatározni. NINCS EGYSÉGES PROTOKOLL
Az összes, Covidban elhunyt beteg számát látod egymillió lakosra vetítve. Ez elég konkrét. Te meg azt akarod mondani, hogy másképp számolják az elhunytakat, itthon, meg külföldön.
"A halálozások számának összevetésében azonban óvatosnak kell lenni, hiszen nem minden országban számítják azonos módszertannal a koronavírusos elhunytak számát. A legtöbb ország azonban azt a módszert választja, amit Magyarország is, miszerint ha egy beteg akkor hal meg, amikor pozitív a koronavírus tesztje, akkor ő a járvány áldozata."
Tehát, qva szarok a számaink - világviszonylatban is. Ami meg tény, akkor is, ha mellébeszélsz, meg arcoskodsz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Az összes, Covidban elhunyt beteg számát látod egymillió lakosra vetítve.
Most ezen ne húzd fel magad, de igaza van. Vmelyik országnál biztosan a covidban elhunytak számát látod, de nálunk a Coviddal elhunytak számát. A különbség nem csak nyelvi játék.

Az mindenesetre elgondolkodtató, amikor utolag, pl. Mexikó 120.000-et, halottakat könyvelnek el a covid áldozataihoz.

A megbízható szám az évi többlethalálozás lesz.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Akkor komolyan.
A világon beoltottak több százmillió embert pár hónap alatt. Nyilván történt az oltásokat követően (is) rengeteg haláleset, infarktus, embólia, vakbélgyulladás, aranyér, vesegörcs, stb.
Csak nem az oltás miatt.
2 hete volt fullgyuladasom vagy mi a fene.
zugot, fajt, nem ereztem jol magam.. stb.

kiirtak valami inekciot, most nem tudom hogy az volt a baj hogy aki beadta az ujonc, soha nem lattam elobb, vagy az inekcio volt olyan, de az egesz seggem bedagadt tolle, ugy fajt hogy alig ertem haza, es aztan otthol is alig birtam menni.

szoval...ha keresunk olyan gyogyszert aminek nincs valami melekhatasa, akor azt hiszem, olyat nem fogunk talalni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and zztop
T

Törölt tag 4082

Guest
2 hete volt fullgyuladasom vagy mi a fene.
zugot, fajt, nem ereztem jol magam.. stb.

kiirtak valami inekciot, most nem tudom hogy az volt a baj hogy aki beadta az ujonc, soha nem lattam elobb, vagy az inekcio volt olyan, de az egesz seggem bedagadt tolle, ugy fajt hogy alig ertem haza, es aztan otthol is alig birtam menni.

szoval...ha keresunk olyan gyogyszert aminek nincs valami melekhatasa, akor azt hiszem, olyat nem fogunk talalni.
Mert az a gyógyszer, aminek nincs mellékhatása, annak hatása sincs
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
egeszsegesen is nagyobb a lehetosege hogy bekeruljon korhazba a virus miatt, mint hogy a vakcina miatt gondja legyen.
Na ez az amiről beszélek!
Hogy látva azt, ami folyik, pont a fordítottja az igaz!
Megint jutott mára egy temetés... :(
Természetesen be volt oltva!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Nos, Geert Vanden Bossche pont erről adott interjút nem rég, magát a videót nem linkelem be, mert megvannak a vélemény nyilvánításnak az adott keretei ezen a fórumon, de ha rákerestek bizonyos oldalakra( például a Racionális Életért Közösség Facebook oldalára), akkor könnyedén megtalálja az, akit érdekel egy másik vélemény is a hivataloson kívül.
A "Racionális Életért Közösség" egy halom futóbolond gyűjteménye, akik szerint az oltás egy hú de ilyen-olyan veszélyes cucc. Szerintük az mRNS-alapú vakcinák génmanipulációt végeznek... ezzel lehet, hogy a sok hülyét ott megvezetik, de minden valóságalap nélkül. A PCR-tesztekről meg olyanok alkotnak véleményt az oldalon, akiknek fingjuk nincs a működési elvéről.

Geert Vanden Bossche egész marhasága könnyen megcáfolható: szerinte a járvány alatti oltások miatt vannak új, veszélyesebb, könnyebben terjedő mutánsok. Érdekes módon a brit mutánst jóval az oltási kampányok előtt észlelték. Szóval magyarázd már el nekem, hogy mi is történt itt. o_O