Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Tiszteletbe tartva a véleményedet,azért megkérdezem, hogy mégis miből gondolod,hogy a pcr teszt nem alkalmas a fertőző betegségek azon belül a covid kimutatására?
Több bíróság ítélete alapján. Legutóbb Portugáliában, illetve Ausztriában volt precedens, hogy a bíróság kimondta, hogy valami nem stimmel ezekkel a PCR-tesztekkel. Magyarországon amennyire tudom, idáig csak az azonnali.hu írt a mainstream médiumok közül egy cikket róla: https://azonnali.hu/cikk/20210316_tenyleg-megbizhatatlanok-lennenek-a-pcr-tesztek
Eszerint a melegítések ciklusszámával van a gond, ha túl sokat "pörgetnek", akkor hamis eredmény születik. A cikk egyébként meglehetősen korrekt, mivel mindkét oldalt megszólaltatja.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Gyerekek!
Egyre több súlyos megbetegedésről hallani az oltást követően, amely nem egyszer halállal végződik!
..
MI FOLYIK ITT?
"
A kutatás során – némiképp meglepő módon – azt állapították meg,

AZ OLTOTTAK KÖZT ÖSSZESEN NYOLCSZOR OLYAN GYAKRAN FORDULT ELŐ A DÉL-AFRIKAI VARIÁNS, MINT AZOK KÖZT, AKIKET NEM OLTOTTAK BE. "
https://index.hu/techtud/2021/04/12/pfizer-del-afrikai-varians-kutatas/


Erre mi a konkrét magyarázat?! Mert azt nem magyarázzák meg, hogy mitől lehet hogy az oltott nagyobb arányban fertőződik meg a dél afrikai mutánstól, mint a nem oltott.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Gyerekek!
Egyre több súlyos megbetegedésről hallani az oltást követően, amely nem egyszer halállal végződik!
..
MI FOLYIK ITT?
És nem is most kezdődött!
Ismerősi körömben legalább 10 olyan halálesetet tudok felsoroni az elmúlt évekből, ahol előtte pár napon belül kenyeret evett az illető! Szóval csak óvatosan a kenyérevéssel! :)
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
"
A kutatás során – némiképp meglepő módon – azt állapították meg,

AZ OLTOTTAK KÖZT ÖSSZESEN NYOLCSZOR OLYAN GYAKRAN FORDULT ELŐ A DÉL-AFRIKAI VARIÁNS, MINT AZOK KÖZT, AKIKET NEM OLTOTTAK BE. "
https://index.hu/techtud/2021/04/12/pfizer-del-afrikai-varians-kutatas/


Erre mi a konkrét magyarázat?! Mert azt nem magyarázzák meg, hogy mitől lehet hogy az oltott nagyobb arányban fertőződik meg a dél afrikai mutánstól, mint a nem oltott.
Szerintem a beoltottak lazábban veszik a szabályokat, és könnyebben megfertőződnek, természetesen a dél-afrikaival. Míg a többiek jobban vigyáznak, és közülük a fertőzöttek jelentős része a classic változatot kapja, ami elfoglalja a helyet a dél-afrikai elől.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Szerintem a beoltottak lazábban veszik a szabályokat, és könnyebben megfertőződnek, természetesen a dél-afrikaival. Míg a többiek jobban vigyáznak, és közülük a fertőzöttek jelentős része a classic változatot kapja, ami elfoglalja a helyet a dél-afrikai elől.
Szerinted aki nem oltatja be magát, az ugyan minek vigyázna jobban?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Erre mi a konkrét magyarázat?! Mert azt nem magyarázzák meg, hogy mitől lehet hogy az oltott nagyobb arányban fertőződik meg a dél afrikai mutánstól, mint a nem oltott.
Az oltások az eredeti vírus ellen működnek a legnagyobb hatásfokkal. A mutánsok ellen még mindig jó lehet a hatékonyságuk, de azért biztos valamivel kisebb. Ergo természetes, hogy az oltás után megfertőződöttek között megnövekedett arányban fogunk olyan betegeket találni, akiket valamelyik mutáns fertőzött meg. Az lenne a fura, ha nem így lenne.
A kérdésed vagy egyszerű szövegértelmezési problémát jelent, vagy direkt félremagyarázást, pánikkeltést. Remélem csak az előbbiről van szó. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Szerinted aki nem oltatja be magát, az ugyan minek vigyázna jobban?
Hát hogy ne kapja el, nem?
Lehet, hogy még nem került rá a sor az oltásban, vagy nem is akar oltakozni, mert fél a beültetett csipptől, vagy nem is kaphat oltást valami miatt stb. De azért covidot sem szeretne magának.
 
G

Galthran

Guest
bdc880beae9f91f4f2f8a12e175cd44a35424709.jpg

fd43699935db4bed2a63c61fda775809be49cf37.jpg

8e4bd9dbf7a7ac8f7fb8381ab992f9d74fd8c793.jpg
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Hát hogy ne kapja el, nem?
Lehet, hogy még nem került rá a sor az oltásban, vagy nem is akar oltakozni, mert fél a beültetett csipptől, vagy nem is kaphat oltást valami miatt stb. De azért covidot sem szeretne magának.
Szerintem ez pont fordítva van. Aki fél a vírustól, az beoltatja magát, aki nem fél az valószínűleg meg nem. De mivel, hogy nem fél a vírustól, ezért nem érdekli különösebben a magatartáskövető viselkedés sem. Vagy csak azért érdekli, hogy ne kapjon büntetést.

De persze előfordulhat, hogy valaki a fertőződéstől, meg az oltástól is fél, de én ilyen emberrel nem nagyon találkoztam még. Illetve, előbb-utóbb mindenki találkozik a fertőzéssel, hacsak le nem vonul az illető egy atombunkerbe.
Az oltások az eredeti vírus ellen működnek a legnagyobb hatásfokkal. A mutánsok ellen még mindig jó lehet a hatékonyságuk, de azért biztos valamivel kisebb. Ergo természetes, hogy az oltás után megfertőződöttek között megnövekedett arányban fogunk olyan betegeket találni, akiket valamelyik mutáns fertőzött meg. Az lenne a fura, ha nem így lenne.
A kérdésed vagy egyszerű szövegértelmezési problémát jelent, vagy direkt félremagyarázást, pánikkeltést. Remélem csak az előbbiről van szó. :rolleyes:

Se nem félremagyarázás, se nem pánikkeltés. Ugyanis a te magyarázatod eszembe sem jutott, mert én teljesen másra gondoltam, de ez is lehet egy lehetséges magyarázat.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Szerintem ez pont fordítva van. Aki fél a vírustól, az beoltatja magát, aki nem fél az valószínűleg meg nem. De mivel, hogy nem fél a vírustól, ezért nem érdekli különösebben a magatartáskövető viselkedés sem. Vagy csak azért érdekli, hogy ne kapjon büntetést.

De persze előfordulhat, hogy valaki a fertőződéstől, meg az oltástól is fél, de én ilyen emberrel nem nagyon találkoztam még. Illetve, előbb-utóbb mindenki találkozik a fertőzéssel, hacsak le nem vonul az illető egy atombunkerbe.


Se nem félremagyarázás, se nem pánikkeltés. Ugyanis a te magyarázatod eszembe sem jutott, mert én teljesen másra gondoltam, de ez is lehet egy lehetséges magyarázat.
"De persze előfordulhat, hogy valaki a fertőződéstől, meg az oltástól is fél, de én ilyen emberrel nem nagyon találkoztam még."

Dehogynem, rengeteg ilyen ember van.
  • fél hogy csippet tesznek bele
  • a Bibliából olvasta ki az oltás tilalmát
  • annyira karanténban él, hogy oltakozni sem mer elmenni, nehogy ott kapja el
  • fél az oltás mellékhatásaitól
  • oltakozna, de nem került még rá a sor
  • EÜ problémák miatt nem kaphat oltást
  • fiatal életkorára nincs még jóváhagyott vakcina
stb.
Ezek ettől még betartják a járványügyi szabályokat.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113

Hányszor kell még elmondani, hogy a halálozási adatok nem összehasonlíthatóak nemzetközi viszonylatban?!?
M I N D E N Ü T T __ M Á S __ A __ P R O T O K O L L ! __

(agyameldobom, hogy egy év után is ezeket az alap dolgokat magyarázzuk... mintha fogyikhoz beszélne az ember...)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Jesszus, ez mit jelent?
A hölgy vélhetően véralvadásgátlót szed vagy hemofíliában szenved. A legtöbb intramuszkuláris injekciónál, a vakcina beadása után vérzés vagy véraláfutás fordulhat elő. Ez többnyire két héten belül eltűnik.
Egyébként nagyon ritka mellékhatásként bármelyik oltás után felléphet.

@boki tudsz az ismerősödnél ilyesmiről?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 390
113
Tudom, hogy a szomszéd nője mindig zöldebb és nyugaton minden jobb, főleg az USA-ban. :D
Viszont tegnap olvastam, hogy ott új oltási csúcs volt, 4,53 millió fő egy nap. Nálunk pedig 187 ezer volt a napi csúcs.
Mivel ők cc. 33-szor többen vannak, ezért, hogy pariban legyünk, ott kb. 6,2 millió/nap oltást kellene produkálni.
Vagyis az USA-nak még pedáloznia kell, hogy utolérje ezt a nyiszlett Közép-Európai országot. Ahol nincs is annyi vakcina mint ott.
Valamivel jobban állnak mint mi. 120 millióan kapták meg az első oltást. Az kb. 36 % mi pedig a 30 % -ot közelítjük. A nagy országok között a legjobban állnak. kb. úgy mint az angolok.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
"De persze előfordulhat, hogy valaki a fertőződéstől, meg az oltástól is fél, de én ilyen emberrel nem nagyon találkoztam még."

Dehogynem, rengeteg ilyen ember van.
  • fél hogy csippet tesznek bele
  • a Bibliából olvasta ki az oltás tilalmát
  • annyira karanténban él, hogy oltakozni sem mer elmenni, nehogy ott kapja el
  • fél az oltás mellékhatásaitól
  • oltakozna, de nem került még rá a sor
  • EÜ problémák miatt nem kaphat oltást
  • fiatal életkorára nincs még jóváhagyott vakcina
stb.
Ezek ettől még betartják a járványügyi szabályokat.
Izraelben aki akart, az élhetett szerintem az oltás lehetőségével már, akik nem éltek, azok pedig jellemzően a konzervatív zsidók, akik nem nagyon fognak a védekezéssel foglalkozni. Úgy vélem, hogy zeal magyarázata jobban megállja a helyét, bár nekem az is kérdőjeles.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 204
5 144
113
Nem is mondtam en semmi ilyesmit, en csak azt nem ertem, hogy miert nem mozgositottak oket harom honappal ezelott, az elso napon - gondolom, mert nem volt sem eleg vakcina, sem eleg katonai medic, sem felszereles.
A tényleges ok az volt hogy nem volt rájuk szükség vakcina hiányában.
 
  • Tetszik
Reactions: bel