A kínai járványügyi intézet azon gondolkodik, hogy keverné az egyes koronavírus elleni vakcináit és akár variálná az egyes dózisok sorrendjét annak érdekében, hogy hatékonyabbá tegye a vakcinákat – számol be a hírről a Financial Times.
www.portfolio.hu
kiemelném ezt:
"az intézet már dolgozik azon, miképpen tudná orvosolni az elérhető kínai vakcinák esetében azt a problémát, hogy nem bírnak kellően magas hatékonysággal."
Egyébként meg okoskodás helyett elég megnézni a járványgörbe alakulását Izraelben meg UK-ben vs. az UAE-ben meg Chiláben
Elterjedt a neten, hogy a kínai járványügy vezetője, Gao Fu állítólag arról beszélt, hogy a vakcináik nem elég hatékonyak. Maga a szakember is rémhírterjesztéssel vádolta utólag a sajtót, mondván, kiforgatták a szavait: nem azt mondta, hogy nem elég hatékonyak a vakcináik, hanem azt, hogy hozzák a korábban ígért hatékonyságot, de még hatékonyabbá lehet tenni őket
A kínai nyilatkozat nem azt jelenti, hogy a
Sinopharm-vakcina nem éri el a korábban ígért 79 százalékos hatékonyságot. A vakcina hatékony, aki tehát megkapta a két szabályos oltást, az nem hal meg, nem kerül lélegeztetőgépre„ – mondta a Ripost7-nek
dr. Rusvai Miklós.
A védettsége kialakult, de a kórt ettől még elkaphatja – csak sokkal kevésbé lesz súlyos a lefolyása. Ez a többi koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagok esetében is így van. A tünetek között tehát az oltások után is megjelenhet láz, légzőszervi problémák, fejfájás és fáradékonyság. Tehát a kínaiak nem azt cáfolták, hogy a Sinopharm 79 százalékos hatékonysága nem igaz, csak szeretnének a vakcinájuknál magasabb hatékonyságot elérni – tájékoztat a virológus.
A kínai árukkal szemben mindig is előítéletek voltak. Miközben nem kellene, hiszen az általuk kidolgozott vakcina egy olyan technológián alapul, amely hatalmas múltra tekint vissza. Az lehetséges, hogy akik a kínai oltás után elvégzik a gyorstesztet, azoknak esetleg alacsonyabb az immunválaszuk. A kezdetektől tudtuk, hogy az inaktivált vakcinák nem provokálnak olyan jó immunválaszt, mint az RNS-vakcinák vagy a vektorvakcinák. Viszont a mellékhatásuk is kevesebb és továbbra is elmondható, hogy biztonságosak.
Félreértették és manipulálták a kínai tudós szavait
„Nincs ok aggodalomra, véd a Sinopharm-vakcina – hangsúlyozta dr. Tóth Sándor virológus. A kínai vakcinánál eleve alacsonyabb ellenanyag várható, mint a többieknél. Ennek nagyon egyszerű a magyarázata. A kínai vakcina a vírus összes antigénjét tartalmazza, tehát az immunválasz nem egyetlen antigénre összpontosul, hanem az egész vírusfehérje-kínálat mentén megoszlik. A fajlagos ellenanyag-mennyiség az egyes antigénekre tekintve természetes módon alacsonyabb. Tehát az immunrendszer kapacitása megoszlik a különböző vírusantigének között. A második oltás után már biztos, hogy elegendő immunválaszt kapunk az antigénre.
A nyilatkozatot sokan félreértették és ebből következett a manipuláció, ami elindított egy lavinát. Én olvastam az eredeti nyilatkozatot. Ráadásul itt csak egyetlen vakcinát nevesítettek a 14 fejlesztendő közül, a Sinovac CoronaVac nevű vakcinájával nálunk nem is oltanak. Mi a Sinopharmot használjuk. A Sinovac egy kínai magáncég, a Sinopharm-oltóanyagot pedig állami cég gyártja. A CoronaVacot egy tavalyi vizsgálat 50 százalékos hatékonyságúnak találta. Erre a gyenge brazíliai eredményre utaltak vissza a konferencián, ahol általában beszéltek a vakcinákról és ezt az egyet nevesítették. A nálunk használt Sinopharm meg sem volt említve. Sajnos, ezt a félreértést itthoni influencerek is kiemelik és hangoztatják, ami nagyon megtévesztő lehet – hangsúlyozta a szakember.