Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Ezt most találtam,így már nem csodálkozom semmin :)

tubi.jpg

Laposföldesek...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ennyire hiszékenyek vagyunk?

A Greater Idaho Falls Science Fair versenyén tavasszal elsô díjat nyert egy egyetemi hallgató, aki megpróbálta megmutatni, milyen könnyen bedôlünk a tudományos köntösbe burkolt, környezeti ártalmakkal fenyegetô szövegeknek. A fiatalember egy petícióhoz gyûjtött aláírásokat, amelyben a "dihidrogén-monoxid" (Víz) nevû vegyszer szigorú ellenôrzését vagy teljes betiltását követelte. Hiszen az anyag - többek között - túlzott izzadást, hányást okozhat, a savas esô fô komponense, gáz állapotban súlyos égést idézhet elô, hozzájárul az erózióhoz.


A pályázó ötven embert kérdezett meg, hogy támogatná-e a vegyszer betiltását. Negyvenhárom igennel válaszolt, hat nem tudott dönteni, és csak egy jött rá, hogy a dihidrogén-monoxid egyszerûen víz.



TILTSÁK BE A DIHIDROGÉN-MONOXIDOT!

A LÁTHATATLAN GYILKOS


A dihidrogén-monoxid színtelen, szagtalan, íztelen, és ezreket pusztít el minden évben! A halált legtöbbször az okozza, hogy a DHMO véletlenül a tüdôbe kerül, de ezzel a dihidrogén-monoxid ártalmai korántsem merültek ki. Abban a testrészben, amelyik hosszan érintkezik a szilárd DHMO-val, súlyos szövetkárosodás jöhet létre. Ha a DHMO az emésztôrendszerbe jut, túlzott izzadás és vizeletkiválasztás következhet be, de felfúvódás, hányinger, hányás is elôfordulhat. A DHMO-dependencia kialakulása után a szer megvonása biztos halált jelent.

A dihidrogén-monoxid

  • savként is ismert, és a savas esô fô komponense,
  • hozzájárul az üvegházhatáshoz,
  • súlyos égést okozhat,
  • hozzájárul természeti környezetünk eróziójához,
  • számos fém korrózióját, rozsdásodását sietteti,
  • hibát okozhat az áramszolgáltatásban, rontja az autók fékhatását,
  • rákos daganatokban is kimutatható.
A SZENNYEZÉS JÁRVÁNYSZERÛ MÉRETEKET ÖLT!

Amerika szinte minden folyójában, tavában, medencéjében megtalálható ma a dihidrogén-monoxid. De a szennyezés az egész Földre kiterjed, és az antarktiszi jégtakarót is elérte. A DHMO több millió dolláros kárt okozott a Közép-Nyugaton és nemrég Kaliforniában is!

A veszély ellenére a dihidrogén-monoxidot felhasználják

  • ipari oldószerként és hûtôanyagként,
  • atomerômûvekben,
  • poliuretán hab gyártásához,
  • tûzoltáshoz,
  • különbözô kegyetlen állatkísérletekben,
  • a rovarirtók permetezéséhez,
  • a gyorséttermek egyes készítményeihez és más élelmiszerekhez.
A gyárak a szennyezett DHMO-t a folyókba és a tengerekbe engedik, és semmi sem állíthatja meg ôket, mert az eljárásuk még mindig törvényes. A DHMO óriási hatást fejt ki az élôvilágra. Ezt nem tûrhetjük tovább szó nélkül!

ÁLLJUK ÚTJÁT A BORZALOMNAK!

Az amerikai kormány azért nem tiltja be ennek a káros vegyszernek a termelését, elosztását és felhasználását, mert gazdasági szempontból hasznos a nemzetnek. A haditengerészet és más katonai szervezetek is kísérleteket folytatnak a DHMO-val, és több milliárd dolláros berendezéseket terveznek háborús hasznosítására. Több száz katonai kutatóintézetbe bonyolult, föld alatti hálózaton érkezik tonnaszám a DHMO. Sok intézmény nagy mennyiséget tárol késôbbi felhasználás céljára.

MÉG NEM KÉSÔ!

Cselekedjünk MOST, hogy az újabb szennyezôdést megakadályozzuk! Tudjunk meg többet errôl a veszélyes vegyszerrôl!

A tudatlanság önmagunknak és embertársainknak is árthat!

:):)
igazuk van.

inkabb palinkat igyon az ember :D
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Leonidas and Wilson
W

Wilson

Guest
a "dihidrogén-monoxid"igazuk van.

inkabb palinkat igyon az ember :D
Na látod:)

Amúgy van benne valami:),kb 20 éve Debrecentől nem messze rendszeresen egy adott vízen horgásztunk és a horgászhelytől nem messze egy tanyán élt egy idős bácsi aki a tanya körüli földjein növénytermesztéssel foglalkozott,igazi régi vágású parasztember volt lóval szántott stb,
a lényeg az,hogy összehaverkodtunk vele és rendszeresen megálltunk a tanyájánál és ha kellett neki valami a városból akkor elhoztuk neki.

Egy ilyen alkalommal rekkenő júniusi melegben is megálltunk a tanyájánál meg is jelent az öreg,de alig tudott beszélni annyira rekedt volt,egyből kérdeztük tőle,hogy Józsi bácsi csak nem elkapott el valami nyavalyát ?Mire az öreg egy francokat (nem így mondta:)) felnőtt életemben most másodszor ittam vizet,mivel elfogyott a söröm és a pálinkám itt a tanyán és annyira megszomjaztam a kukorica kapálása közben,hogy kénytelen voltam inni a gémeskútból felhúzott vízből.

Meg is fogadtam magamban édes fiam, hogy még egyszer olyan nem lesz,hogy én kifogyjak a tanyán a sörből és a pálinkából,és ezt a haláláig becsületesen be is tartotta.:)

Úgy ,hogy bizonyos emberekre tényleg veszélyes a a "dihidrogén-monoxid":)
 
W

Wilson

Guest
https://mfor.hu/cikkek/makro/szep-csendben-elindult-egy-orszagos-antitest-vizsgalat-.html

"
a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja a kínai Sinopharm oltásra várakozók között egy olyan nyomtatványt osztogat, amelyben 12 hónapos önkéntes antitestvizsgálatban való részvételre invitálják az aláírót.

„Fontos az oltások minél szélesebb körű nyomon követése, mint a mellékhatás, mind az immunológiai hatás területén. Ezért arra kérjük, hogy segítse az immunológiai hatékonyság pontosabb nyomon követését az alábbi vizsgálatokhoz történő beleegyezésével” – áll a nyomtatvány elején.

A vizsgálatban való részvétel feltétele, hogy az első oltáskor ne álljon fenn SARS-CoV2 fertőzöttség. A vizsgálat során két cső natív vért és két cső alvadás gátolt vérmintát vesznek le, ezekből megállapítják a SARS-CoV2 elleni humorális (ellenanyagokhoz kötött és cellurális/sejtes) immunválaszt, ugyanis, ha korábban átesett a betegségen esetleg tünetmentesen, akkor ezek az immunológiai paraméterek mérhetőek a vérmintából."
 
W

Wilson

Guest
https://24.hu/belfold/2021/04/30/fi...eutazhassanak-a-jarvanyugyi-korlatozas-alatt/

"A megalapozott gyanú szerint a gyanúsítottak anyagi ellenszolgáltatásért biztosítottak ukrán állampolgárok részére fiktív munkaszerződéseket és igazolásokat, amelyek lehetővé tették számukra a Magyarországra történő belépést úgy, hogy megfeleljenek a járványügyi készültségi időszak utazási korlátozásaira vonatkozó szabályoknak, így közreműködtek abban, hogy a beutazott külföldiek jogellenesen Nyugat-Európába utazhassanak."
 
  • Dühítő
Reactions: Törölt tag 1711

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 814
25 437
113
Értem én, hogy nem megy a német - nekem sem - de nem olyan nagy dolog betenni a translate-be.
Íme a nyers fordítás:
A Szövetségi Egészségbiztonsági Hivatal (BASG) 82 halálesetet jelentett a COVID-19 elleni oltás közelében (69 BioNTech / Pfizer, 6 Moderna, 7 AstraZeneca). A boncolási jelentés alapján 4 betegnél kizárható volt az oltással való kapcsolat. 19 embernél az oltás a COVID-19 betegség inkubációs periódusában esett le, amelynek során a betegek meghaltak. További 30-nak súlyos korábbi betegségei voltak, amelyek feltehetően a halál okát jelentették. 1 esetben összefüggés van az oltással (a súlyos véralvadási rendellenességek következtében elhunyt 49 éves beteg halála), egy másik személynél nem jelent meg az oltás védőhatása. 27 további eset (19 BioNTech / Pfizer, 5 Moderna és 3 AstraZeneca) még tisztázatlan, vagy további információt nem sikerült beszerezni. Folyamatban vannak annak vizsgálata, hogy van-e kapcsolat az oltással.

Azaz 82 oltást követő haláleset így oszlik el:
  • 4 betegnél kizárták a vakcina hatását
  • 19 embernél a fertőzés hamarabb jött, mint mielőtt kialakulhatott volna a védelem
  • 30 beteg olyan súlyos betegséggel küzdött, ami önmaga is megölte volna őket
  • 1 betegnél konkrétan véralvadási gondot okozott a vakcina (49 éves paciens)
  • 27 még tisztázatlan ok
De ami a legfontosabb, ezek a számok a 2.761.329 beadott oltás beadása után

További infók:
Ehhez jön még egy pár élet életveszélyes állapotú oltott.
  • összesen 71 életveszélyes eset fordult elő oltás után (nincs részletezve, hogy végül is Covid volt-e a kiváltó, vagy csak hozzájárult)
  • specifikusan 8 főnél fordult elő szívizom gyulladás (közülük egy 81 éves beteg belehalt ebbe)
  • a 71-ből 35-ten már felgyógyultak, a maradék 36 még nem

Összesen 327 beteg került kórházba különböző okokból az oltások után. Ebből 165 beteg már meggyógyult. A maradék még vagy gyógyul, vagy már meghalt (ez utóbbit én tettem hozzá).

Számold ki légyszi, hogy 327 / 2.761.329 mennyire is jön ki!

Neked ez mitől tűnik emberkísérletnek???:rolleyes:
Annyira megy a német azért még... ne aggódj!
A 82, az meg 82, akármilyen maszatolást is biggyesztettek mellé! Ha nem annyi lenne az annyi, akkor bele sem került volna a jelentésbe! Kihagyni, avagy kisebb számot írni egyszerűbb!
..
Mitől emberkísérlet?
Szerinted minek nevezzem, amikor idő hiányában se lehetett ezeket a szereket úgy kifejleszteni, hogy azok valóban biztonságosak és hatásosak legyenek!
..
Szerinted miért nem vállalja sem a gyártó, sem az állam a felelősséget?
Szerinted miért nem alkalmazzák az AstraZeneca vakcináját a fél EU-ban?
Szerinted miért megy a nyilvános vita és ötletelés, hogy hány oltás is kell, és milyen időközönként?
Szerinted miért kellett a Johnson&Johnson gyártósorát bezárni?
stb.
..
Aki ebbe részt vesz, ám tegye!
 
W

Wilson

Guest
Az a 82 halál(amelyek közül nincs mindegyik megerősítve) eset 2.761.329 oltás mellett következett be és semmilyen maszatolást nincs mellé bebigyesztve, a jelenleg forgalomba lévő gyógyszerek/fogamzásgátlók közül jó pár esetében ennél az aránynál jóval nagyobb a kockázat,de érdekes módon mégis zsákszámra kapkodják be ezeket az emberek,gondolom akkor ezen logika mentén ezek is valósidejű emberkísérleteknek számítanak a szemedben?Holott ezek már x éve a piacon vannak.
 
W

Wilson

Guest
https://24.hu/kozelet/2021/04/30/koronavirus-halalozasok-szuletesek-2021-marcius-ksh/


"A tavalyi év azonos időszakához képest 40 százalékkal többen haltak meg idén.
Az előzetes adatok szerint 2020 márciusához viszonyítva idén márciusban 40 százalékkal emelkedett a halálozások száma – közölte pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az 1983-as, rendkívül magasan tetőző influenzajárvány óta nem volt ilyen nagymértékű a márciusi halálozások száma, aminek hátterében a koronavírus-fertőzés okozta halálozások megnövekedett száma állhat."

:(:(
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 119
88 232
113
Ez, de nagy f.szság! Értem én miért mondja, és miért így, de roppant nagy baromságot beszél, főleg indiai mutánssal a kapuban!

 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 814
25 437
113
Annyira megy a német azért még... ne aggódj!
A 82, az meg 82, akármilyen maszatolást is biggyesztettek mellé! Ha nem annyi lenne az annyi, akkor bele sem került volna a jelentésbe! Kihagyni, avagy kisebb számot írni egyszerűbb!
..
Mitől emberkísérlet?
Szerinted minek nevezzem, amikor idő hiányában se lehetett ezeket a szereket úgy kifejleszteni, hogy azok valóban biztonságosak és hatásosak legyenek!
..
Szerinted miért nem vállalja sem a gyártó, sem az állam a felelősséget?
Szerinted miért nem alkalmazzák az AstraZeneca vakcináját a fél EU-ban?
Szerinted miért megy a nyilvános vita és ötletelés, hogy hány oltás is kell, és milyen időközönként?
Szerinted miért kellett a Johnson&Johnson gyártósorát bezárni?
stb.
..
Aki ebbe részt vesz, ám tegye!
Tessék!
Most vizsgálják az egyiket, mennyire hatásos és meddig, milyen hosszan!
---
"A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja a kínai Sinopharm oltásra várakozók között egy olyan nyomtatványt osztogat, amelyben 12 hónapos önkéntes antitestvizsgálatban való részvételre invitálják az aláírót."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 814
25 437
113
Ez, de nagy f.szság! Értem én miért mondja, és miért így, de roppant nagy baromságot beszél, főleg indiai mutánssal a kapuban!

Ráadásul annak fényében, hogy április 20-ig 273 embert nem védett meg a haláltól a dupla oltás, illetve 5.700 embert a megbetegedéstől!
..
Amúgy hagyd már ezt az indiai mutánsozást!
Millió mutáns lesz még a hírekben, csak hogy jobban fosson a nép.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 327
113
Mitől emberkísérlet?
Szerinted minek nevezzem, amikor idő hiányában se lehetett ezeket a szereket úgy kifejleszteni, hogy azok valóban biztonságosak és hatásosak legyenek!
..
Már vagy 100-szor leírtuk itt neked, hogy az oltások kifejlesztése általában azért tart annyi ideig, mert nincs rá elég pénz. Most viszont zsákszámra öntötték az államok és alapítványok a cégekhez, csak dolgozzanak már rajta.
Szerinted miért nem vállalja sem a gyártó, sem az állam a felelősséget?
Szerinted miért nem alkalmazzák az AstraZeneca vakcináját a fél EU-ban?
Szerinted miért megy a nyilvános vita és ötletelés, hogy hány oltás is kell, és milyen időközönként?
Szerinted miért kellett a Johnson&Johnson gyártósorát bezárni?
stb.
..
Aki ebbe részt vesz, ám tegye!
Minden egyes engedélyezési eljáráson átestek, ám ezt te nagyvonalúan mindig figyelmen kívül hagyod.
Az AZ esetén nagyrészt csak a szokásos szardobálás megy a konkurens cégek között. Olyan elenyésző esetben okozhat csak vérrögképződést, hogy statisztikailag szinte nincs is értelme vizsgálni. (Majd, ha egyszer nem lesz világjárvány, na majd akkor lehet rajta lovagolni. Most fontosabb, hogy ne dobjuk fel a talpunkat.)
Hogy miből mennyi és milyen időközönként kell majd kiderül. Most úgy néz ki, hogy egy évig védeni fog mindegyik. Hogy tovább is tart-e, majd meglátjuk.
A J&J gyártósora esetén emberi hiba történt. Leírtuk, kitárgyaltuk, de te még mindig ezen lovagolsz.

Köszi, hogy megengeded nekünk, hogy ne dögöljünk bele a betegségbe. :)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 327
113
És rám haragszotok, meg mindenkire, aki ebben nem hajlandó részt venni...
:(
Mert nem igazán értem a problémád, meg úgy általában azokét, akik ezen lovagolnak. Hogy ha azok az emberek, akik járatosak az orvoslásban, biológiában beadatják maguknak, mert bíznak benne, akkor egy a témában kevésbé járatos ember nem tudom, hogy miért nem tud hinni nekik és beadatni.
Én bízom abban, amit tanultam és abban is, ami információt megkeresve el tudtam olvasni a vakcinákról. Pontosan ezért adattam be magamnak az elsőt, amit felajánlottak (AstraZeneca).

Mikor Facebookon, Instán belefutok önjelölt szakértőkbe (ezek többnyire valamilyen influenszerek), csak verem a fejem a falba és arra gondolok, valami ilyesmit kéne velük eljátszani:
oltasok.jpg