Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
A maszkokkal kapcsolatban már többször elmondták, hogy nem véd a vírusfertőzéstől (más nyálkahártyán keresztül is fertőz, pl szemen keresztül, ezért ne piszkáld az arcodat, ha kint vagy a fertőző közegben). Elsősorban azok viseljék akik már fertőzöttek. Próbálom begyűjteni azt a levelet amit egy sürgősségi osztály vezetője tett közzé ezzel is kapcsolatban. Ha meglesz felrakom...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 047
113
De az is lehet, hogy a sofőr kinyitotta az időseknek az első ajtót, hogy így védje őket a többi utastól. (hiszen szinte senkin nincs maszk)
"Kizárt dolog, mert nem tudom.." Sajnos éltem át már velük rossz dolgokat, szóval az is lehet, hogy neked van igazad de én arra hajlok, hogy nekem van.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
Én meg a maszkosokra nézek nagyon gyanakvóan... mert azt mondták, hogy a maszk a vírus ellen nem véd, csak az hordja aki beteg, hogy ne fertőzzön tovább... tehát aki hordja az mind beteg... akkor meg mit keres az utcán, tömegközlekedésen?!?
Maradjon otthon karanténban!

Én csak boltban veszem fel, mert sok a bouongiorno ehhé! :)

 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Én meg a maszkosokra nézek nagyon gyanakvóan... mert azt mondták, hogy a maszk a vírus ellen nem véd, csak az hordja aki beteg, hogy ne fertőzzön tovább... tehát aki hordja az mind beteg... akkor meg mit keres az utcán, tömegközlekedésen?!? Maradjon otthon karanténban!

Ez is jogos nézőpont! Meg logikus.
Influenzás maradjon bent a lakásban!
..
Amúgy még egyet, aztán visszaállok komolyba!
Láttam egy olyan nőt is, aki olyan középkori bőranyagból készült madárcsőr-maszkban volt!
 
T

Törölt tag 2361

Guest
https://parameter.sk/egy-fiatal-szl...rol-milyen-koronavirusosnak-lenni-ausztriaban

"Kérdem én, hogyan működik az osztrák egészségügy, mikor három orvos is azzal küld haza, hogy influenzám van, majd másnap kiderül, hogy pozitív a koronavírus-teszted, de azóta sem jelentkezik egyetlen orvos sem az egészségi állapotom miatt?"

en siman beperelnem oket..
orvost is, korhazat is..



nevetek mar 2 perce ezen...

nesze neked trumpli meg demokrata hoax :D

Furi ez a vírus. Olyan mintha GDP - re terjedne. Putri országokban nincs, csak ahol pénz van.

Mert a putri orszagban nincs penz es a buta penzehes idiotak ott nem kaparnak a hatalomert...igy, a nyugati tarsaikhoz szemben nem birnak oriasi karokat csinalni.

ez a virusz terjedese es az egesz cirkusz korulotte nem a orvosi szakma bune (ok trombitaljak mar 3 honapja mit kell csinalni hiaba). ez a virus terjedese a birokratak bune es senki mase.

ej..fel europa problemaba de a merkel banya es a makaroni meg tovabb is a nyitot tarsadalom politikaja utan rinyalnak, es veszekednek mindenkivel aki rajukzarja a hatart...egyszeruen nem akarjak elfogadni hogy a politikajuk nem tartja a vizet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
en siman beperelnem oket..
orvost is, korhazat is..




nevetek mar 2 perce ezen...

nesze neked trumpli meg demokrata hoax :D



Mert a putri orszagban nincs penz es a buta penzehes idiotak ott nem kaparnak a hatalomert...igy, a nyugati tarsaikhoz szemben nem birnak oriasi karokat csinalni.

ez a virusz terjedese es az egesz cirkusz korulotte nem a orvosi szakma bune (ok trombitaljak mar 3 honapja mit kell csinalni hiaba). ez a virus terjedese a birokratak bune es senki mase.

ej..fel europa problemaba de a merkel banya es a makaroni meg tovabb is a nyitot tarsadalom politikaja utan rinyalnak, es veszekednek mindenkivel aki rajukzarja a hatart...egyszeruen nem akarjak elfogadni hogy a politikajuk nem tartja a vizet.

GDP=Illegális bevándorlás=Vírus jobban terjed, mert fegyelmezetlenül továbbadják az illegális bevándorlók.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Közben meg:

(Samsung S20 csoportban:
Samsung hivatalos kereskedés felhívása..

"Változó nyitvatartás és hitelre való értékesítés szünetelése." )

Na most akarjon valaki hitelt felvenni a jövőben...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
"Na, mi van? Itt ülnek? Olvasgatnak?...Jól teszik!...Minek mennének máshová, nem? De!...Na ugye. Besenyő M. E. István, azaz Besenyő Menés Ellenes István, elmondanám Önöknek, hogy a menés ellen vagyok. Én se megyek kérem sehova, mert korábban észrevettem, hogy mindig gyött a utcán szembe is ember. Észrevettem kérem! Odament, ahonnan én gyüttem. És ekkor kérdem én: mér' ment oda, ahonnan én már rég elgyüttem? Mit akar? Matat a maradékba? De hát nincsen ott semmi érdekes, kérem, én azt már ő előtte megnéztem. Hát pont ezér' gyüttem el! Nem kell sehova se menni. A viszontlátásra!"
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and vilmoci

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 464
10 450
113
Volt ekkora sor már pénteken is.
A poén az hogy ránk fognak haragudni a románok, pedig mi zártunk utoljára. A cseh és szlovák határ már múlt hét ota zárva. Esetleg a horvátok felé kerülhetnek, bár lehet ők is zártak.
Bár meglesz az a humanitárius folyosó.

Szar helyen van a határátkelő, ha áttoljuk a Kárpátokba akkor csomó Erdélyi román hazamehet
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ismerős most jött át Ausztriából. Határon megkérdezte viccesen a rendőr, ugye nem hoz vírust. És beengedték.
Se lázmérő, se kérdőív, se házi karantén határozat.
Tirolból jött.

W T F ???????
(mindenesetre mi mondtuk neki, hogy 2 hétig látni sem akarjuk)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
Pedig rövidre lehetne zárni. Nem jutnak át az EUból Romániába a kint ragadt románok. Kint Népszavazás, mint ahogy ők tették 100 éve, éssss ... :)

Khm.
90082151_2972731096113188_3864738901541257216_o.jpg

89508226_2972731029446528_5207303256878874624_o.jpg
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Operatív törzs most jelentette ezt (is) be:

  • Csak magyarok jöhetnek Magyarországra, aki hazatér külföldről: kötelező a hatósági, kéthetes házi karantén

Ezen igazodjon ki az ember (ingázok)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
Fantasztikus magyar eredményt jelentett be Müller Cecília
Kiss Zoltán virológus vezetésével elsőként sikerült izolálni az új koronavírust Magyarországon. Ezzel lehetőség nyílik a hazai vakcinák kifejlesztésére - jelentette be Müller Cecília. Hamarosan elérhető lesz a vírus élő és nem élő formája a nemzetközi kutatók számára. A kutatóink az elsők, akiknek ez Magyarországon sikerült.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
Operatív törzs most jelentette ezt (is) be:

  • Csak magyarok jöhetnek Magyarországra, aki hazatér külföldről: kötelező a hatósági, kéthetes házi karantén

Ezen igazodjon ki az ember (ingázok)

Itt van a pontos átkelési időpont
21-24 óra között a román és a bolgár állampolgárok, míg 24-05 között csak a román állampolgárok mehetnek keresztül Magyarországon - mondta Lakatos Tibor.
Fantasztikus magyar eredményt jelentett be Müller Cecília
Kiss Zoltán virológus vezetésével elsőként sikerült izolálni az új koronavírust Magyarországon. Ezzel lehetőség nyílik a hazai vakcinák kifejlesztésére - jelentette be Müller Cecília. Hamarosan elérhető lesz a vírus élő és nem élő formája a nemzetközi kutatók számára. A kutatóink az elsők, akiknek ez Magyarországon sikerült.

Oktatásegészségügy, mi?

Látjuk az index.hu tarhálásán, hogy ismét két panel, ami nem jött be ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....Jó lenne, ha a kínaiak nekünk is küldenének valamit a jó kapcsolatra tekintettel. Maszkot, tesztet, orvost, stb... De Koreától is elfogadnám. Milyen jó lett volna januárban felajánlani a segítségünket. Most joggal várhatnánk el a viszonzást.
Korea még nem tudna segíteni. Nem volt náluk maszkgyártás, 100% import volt. Most indult be náluk is az első gyár, 0-24-ben tolják full kapacitással, de így is heti 2 maszk/emberre kellett korlátozniuk a KF94 (nálunk N95) maszkokat. Orvosaik kimerülve, tesztlaborok full kapacitáson. Amíg nem takarítják ki a saját országukat nem fognak segíteni.

Ellenben Kínának csak kis %-át érintette a vírus és ott elkezdtek felpörögni a gyárak. Hamarosan a fél világ tőlük veszi a maszkot. Megint ők járnak jól.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
Mostantól a súlyos, ismeretlen tüdőgyulladásban szenvedőknél azonnal elvégzik a laborvizsgálatot
A koronavírus-fertőzéssel kapcsolatban mobil mintavevő egységeket hoznak létre az Országos Mentőszolgálattal együttműködve - közölte az országos helyettes tisztifőorvos az Országgyűlés népjóléti bizottságának ülésén kedden, Budapesten. Surján Orsolya elmondta, mostantól a súlyos, ismeretlen tüdőgyulladásban szenvedőknél elvégzik a laborvizsgálatot, már nem nézik az utazási előzményt. Aki nem igényel kórházi ellátást, otthon maradhat - mondta a szakember.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 811
113
Eltűnt egy CEU-s egyetemista
https://mandiner.hu/cikk/20200317_eltunt_egy_ceu_s_egyetemista
A fiú közvetlen kapcsolatban volt azokkal az iráni hallgatókkal, akik megszegték a járvány miatt bevezetett karantén szabályait a Szent László Kórházban.

A koronavírus hordozója lehet az a pakisztáni, a budapesti CEU-n tanuló fiatalember, akinek több mint egy hete veszett nyoma, miután közvetlen ismerőseit, a karantén szabályait később súlyosan megszegő irániakat a Szent László Kórházba szállították – írja a Pesti Srácok.

A portál információi szerint Raza Khan talán épp azért tűnt el, mert maga is fertőzött lehet, de nem akart karanténba vonulni. A férfit a rendőrség eltűnt személyként keresi.