Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 812
113
Kb. 20 km -es a sor!
Rengetege vendégmunkásmenne haza, de a határzár miatt nem tudnak átmenni Magyarországon. Románia humanitárius folyosót kér állampolgárai hazajutásához.
https://index.hu/belfold/2020/03/17/magyarorszag_ausztria_hatarzar_dugo_roman_bolgar_vendegmunkas/
Volt ekkora sor már pénteken is.
A poén az hogy ránk fognak haragudni a románok, pedig mi zártunk utoljára. A cseh és szlovák határ már múlt hét ota zárva. Esetleg a horvátok felé kerülhetnek, bár lehet ők is zártak.
Bár meglesz az a humanitárius folyosó.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

Egy étteremben csak. Rajtam kívül senki! :cool::D
Érezhetően jóval kevesebben vannak, de akik lent vannak az utcán azoknak csak kb. 10%-án látok maszkot!
..
Azért nem mondom, maszk nélküliként a metrón kaptam pár szúrós tekintetet a maszkosoktól...
Szóval nem tudom mi lesz itt csütörtök-péntek magasságában...:rolleyes:
Lehet, hogy a zombivá vedlett maszkosok már betámadják az átlagpógárt!??? :D
..
Hazafelé kell pár kifli, majd kiderül beengednek-e spárba pl.
(de mondom, a rettegők fent lehetnek a retesz mögött, mert Bajcsyn is vidám társaságok sörözgettek a teraszokon)
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Volt ekkora sor már pénteken is.
A poén az hogy ránk fognak haragudni a románok, pedig mi zártunk utoljára. A cseh és szlovák határ már múlt hét ota zárva. Esetleg a horvátok felé kerülhetnek, bár lehet ők is zártak.
Bár meglesz az a humanitárius folyosó.

Bármi van, a románok ránk mindig haragszanak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 335
113
Azt írta az index, hogy ha a nővér felvisz egy csomagot a karanténba, akkor az már mínusz egy maszk mert utána rögtön el kell dobni az előírás szerint. Azért ez elég nagy pazarlás ebben a helyzetben, bár nyilván megvan az oka. De akkor mondjuk tíz perc (csak tipp) használat után eldobják, mikor már nem 50 Ft-ért szerezhető be korlátlan mennyiségben? Írták is, hogy ezért összevonják a csomag felvitelét más dolgokkal. Persze tudom, karantén, ahol fertőzöttek tartózkodnak...
Gondolj bele hogy ha nem viszi fel mert lenn var valamire meg. Fent viszont kell, de mivel nincs ezert csuszik valami... Egy darabokon ne lovagoljanak mert ilyenkor nem ez szamit.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Volt ekkora sor már pénteken is.
A poén az hogy ránk fognak haragudni a románok, pedig mi zártunk utoljára. A cseh és szlovák határ már múlt hét ota zárva. Esetleg a horvátok felé kerülhetnek, bár lehet ők is zártak.
Bár meglesz az a humanitárius folyosó.
Remélem jól emlékszem a hírre, de a román külügy szerint a magyar külügyminiszter egyszeri és megismételhetetlen átutazási lehetőséget megígért nekik, csak kijelölt útvonalon keresztül. Az egyeztetések zajlanak.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Indexeseket szembecsapja a valóság. Kattints a facebookos kommentekre.


Na erről van szó. Belementek a faszerdőbe úgy, hogy folyamatosan a farkukat markolászták közben a Koronavírus kapcsán, és amikor a sok farkas, farkas után tiszta G (sperma) lett az arcuk, rájöttek, hogy jé, a csóringer nem fog kijönni megcsinálni a vízvezetéket, mert éppen túlhypeolták a kocsmát, akkor elkezdenek kéregetni, hogy legalább a hülye dolgozóikat, akik a hvg-24-rtl-index-444 csapat hergelése miatt szintén utcára fognak kerülni, na azokat valahogy megtámogassák. Erre nem az van, hogy válság alatt nem a senkiházi csepűrágókra szórja majd a pénzt a Hadházyt is pillanatok alatt kisegítő "társadalom"?! :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Szerinted mennyire van szüksége az egészségügyiseknek, rendőröknek, katonáknak, az ellátás megszervezésében dolgozóknak, bolti eladóknak, a lényeges, le nem állítható üzemekben dolgozóknak, szállításban résztvevőknek, stb...? Fenneknek igaza van. Nem azért nem ajánlják, mert nem hasznos mindenkinek, hanem azért, mert kevés van és az a kevés úgy hasznosul legjobban, ha a lényegesebb feladatot végzőket védi.

Jó lenne, ha a kínaiak nekünk is küldenének valamit a jó kapcsolatra tekintettel. Maszkot, tesztet, orvost, stb... De Koreától is elfogadnám. Milyen jó lett volna januárban felajánlani a segítségünket. Most joggal várhatnánk el a viszonzást.

Több milla maszk van, csak ameddig nem kötelező viselni, sőt, azt mondják, csak a betegek viseljék, nem fogja a kormány osztogatni őket. Előbb lesz teljes otthoni karantén, mint mindenkin maszk. De annak, akinek kell, annak van. Ha megkövetelik, hogy csak maszkban mehetsz boltba, akkor fogsz kapni. Az fog, aki megy. Ennyi. Családonként 1-1 ember.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Na erről van szó. Belementek a faszerdőbe úgy, hogy folyamatosan a farkukat markolászták közben a Koronavírus kapcsán, és amikor a sok farkas, farkas után tiszta G (sperma) lett az arcuk, rájöttek, hogy jé, a csóringer nem fog kijönni megcsinálni a vízvezetéket, mert éppen túlhypeolták a kocsmát, akkor elkezdenek kéregetni, hogy legalább a hülye dolgozóikat, akik a hvg-24-rtl-index-444 csapat hergelése miatt szintén utcára fognak kerülni, na azokat valahogy megtámogassák. Erre nem az van, hogy válság alatt nem a senkiházi csepűrágókra szórja majd a pénzt a Hadházyt is pillanatok alatt kisegítő "társadalom"?! :)
Remelem ez a hazaaruló, tetű banda bedobja a törölközőt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Egy étteremben csak. Rajtam kívül senki! :cool::D
Érezhetően jóval kevesebben vannak, de akik lent vannak az utcán azoknak csak kb. 10%-án látok maszkot!
..
Azért nem mondom, maszk nélküliként a metrón kaptam pár szúrós tekintetet a maszkosoktól...
Szóval nem tudom mi lesz itt csütörtök-péntek magasságában...:rolleyes:
Lehet, hogy a zombivá vedlett maszkosok már betámadják az átlagpógárt!??? :D
..
Hazafelé kell pár kifli, majd kiderül beengednek-e spárba pl.
(de mondom, a rettegők fent lehetnek a retesz mögött, mert Bajcsyn is vidám társaságok sörözgettek a teraszokon)
Két napja voltam boltban. Volt rajtam is maszk, nem sima műtős. Megnézték páran maszk nélküliek ill. pár hasonló maszkos. Aztán bejött két nagycsöcsű szőke nő olyan maszkokkal, amit itthon tuti nem lehet beszerezni ..., vagy ha igen, aranyáron. Úgy megnézték őket, és kivételesen nem csak mint nőket. Amikor elmentek mellettünk, megszólalt mellettem egy viszonylag jól kinéző, de maszk nélküli MILF kat. nő: "büdös kurvák". Össze is mosolyodott mindenki, aki mellette állt. Aztán a nő is elengedett egy mosolyt, majd megszólalt: Miért? Ilyet máshogy ... :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Bírom ezt a drága meg nincs maszk faszságot is ! Mi egy nap alatt 12 ezer db szemüveg plasztik lencsét csinálunk meg aminek ára db lehet akár 50 ezer forint is .
ttt meg maszk gyártási szarsággal jöttek valahol

images
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
A gazdasági visszaesésről csak eszembe jutott a mai infó. Az élet nem áll le a cégnél, ezért gondoskodni kell a munkához (telephely felújítás) alapanyagokról. Bemegyek a helyi gipszkartonos boltba. Mondom mit szeretnék és kérdezem meddig akarnak kitartani a nyitvatartással. Mondja az eladó, hogy sokra ne számítsak, mert a szakik már kifosztották a készleteket, hogy ha baj van azért az embereiknek tudjanak némi munkát adni a következő időszakban. Fasza mondom, akkor mire számítsak? Nem tudja, de az árak is várhatóan feljebb fognak kúszni, mert a nagy gyártó (KNAUF) beszüntette a gyártását az olcsóbb tábláknak és most csak a drágább változatot hajlandó gyártani. Mivel senki sem szeretne leállni, ezért meg fogják venni azt is. Nem kell annyira félteni a piacot, amit tudnak kompenzálnak. Én még optimista vagyok egy pár napig, hétig.... aztán majd kiderül a lényeg.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 737
113
Azért nem mondom, maszk nélküliként a metrón kaptam pár szúrós tekintetet a maszkosoktól...

Én meg a maszkosokra nézek nagyon gyanakvóan... mert azt mondták, hogy a maszk a vírus ellen nem véd, csak az hordja aki beteg, hogy ne fertőzzön tovább... tehát aki hordja az mind beteg... akkor meg mit keres az utcán, tömegközlekedésen?!? Maradjon otthon karanténban!