Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Már megint ez az ökör Dékás ...

Ahogy az index, ő se fogja fel, hogy nem jó az irány. Gondja van? Operatív Törzs, nem a médiának nyilatkozni. Pozícióba került, és azt hiszi ő az Operatív Törzs. A műsor amit előad az IMF hitel körüli mizériára emlékeztet.

Mindeközben:
Németországban leállítják a teszteket, nincsen értelme!
https://www.vadhajtasok.hu/2020/03/...agban-leallitjak-a-teszteket-nincsen-ertelme/
Merkel negyedik katasztrofalis hibaja a virushoz valo hozzaallasuk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Gyerekkoromban négyszáz négyzetméter kert felásásában és beültetésében segédkeztem a nagyszülőknek (idővel a javát én), meg csirkék is voltak. Csak értelme semmi, mert a háztartás fogyasztásának ha öt százalékát adta az elpazarolt mérhetetlen munkaóra! Kizárólag lekvárból volt elég a termés másfél tucat szilvafáról.
Masfel kilo dughagyma pl nagyjabol eleg egy evre. Persze mindent nincs ertelme ultetni, meg tobb tenyezo jatszik kozre, de nekem valahogy jo 12 ora munka utan egy orat kapirgalva kiszelloztetni neha a fejemet.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Ha csak egy csöpp agyad lenne, akkor értenéd a járványügyi jelentőségét a tömegközlekedés elkerülésének. Dehát sajnos nincs.
Es akkor mi lesz a következő az ingyen benzin te szerencsétlen?! Ne essünk már at a ló masik oldalara. Szep lenne a bedugult varos, ami egyebkent is horror barhol az orszagban, mert senki nem ül buszra meg metróra. A gondolkodast bizd arra akinek ez a feladata. Te csak ne adj ötleteket!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nyilvánosan elnézést kért Andrej Babis cseh miniszterelnök, hogy az országban nagy hiány van a védőmaszkokból, amelyeket a koronavírus elleni védekezés céljából vásárolnak rendkívüli méretekben az egészségügyi intézetek és a lakosság. „Elnézést kérünk. Nem tudom, ki döntött arról, hogy az állami tartalékban csak 10 ezer orvosi maszk van, és nem legalább kétmillió. Mindenkitől elnézést kérünk, de az egész világ arcmaszkokat akar, és a kínaiak az egyetlenek, akik ezt képesek legyártani. És ha az egész világ arcmaszkot akar, akkor a helyzet olyan, amilyen. Mindent megteszünk, amit tudunk, és kérjük a közvélemény megértését. Ez rosszabb, mint a háború” - jelentette ki Babis a kormány nevében újságírói kérdésre válaszolva a kabinet rendkívüli keddi ülése utáni sajtótájékoztatón.
A cseh miniszterelnök nyilvánosan elnézést kért, amiért nincs elég védőmaszk az országban

„A hölgyet múlt héten tüdőgyulladással kezelték otthon, a hétvégén bekerült a Dél-pesti Kórházba, utána átkerült a Szent László Kórházba, miután megállapították, hogy koronavírusa van” - mondta egy Facebook videóban Pápai Mihály, Gyál polgármestere egy gyáli nőről, akiről kiderült, koronavírus-fertőzése van. A városban ezen kívül otthoni karanténban van egy pár, de ők jól vannak, nincsenek tüneteik sem. A monori önkormányzati honlap is hírt adott egy koronavírusos betegről, de sem a korát sem a nemét nem árulták el. A beteg tesztje március 16-án hozott pozitív eredmény, és március 9-én otthonában látta el egy helyi háziorvos, aki jelenleg otthoni karanténban van, de jól érzi magát. Az önkormányzat azt írja, a háziorvossal azóta kontaktusba került személyeket, így az általa ellátott betegeket, nem szükséges járványügyi megfigyelés alá helyezni a járási tiszti főorvos által küldött tájékoztató szerint.
Monoron és Gyálon is megjelent a koronavírus
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Lemaradhattál róla de megint van mert Matolcsiék vettek.
Nem én mondtam, a threadben fentebb állították mások, én csak ironizáltam, mert épp ezért lenne logikus a néhai trezor kipofásítása. Ahogy azon is ironizáltam, hogy nincs régi trezorterme amit épp most újítanak fel sebtiben, mert csak a szétverésig jutottak amikor visszavásárolták, és csak nemrég indult újra a munka rajta. Az, hogy a 444-esek szerint wellness-bunker épül az marhára nem érdekel, mert mint mondták a tervek titkosítottak, és ilyenkor ilyesmivel szokták etetni a népet. A logikus az lenne, ha visszakapná eredeti funkcióját, még ha nem is titkos, mert az már, a második világháborúban megszűnt annak lenni.

Más.

Amúgy hova tűntek azok, akik pár napja még azzal kardoskodtak, hogy ez csak egy influenza komolyságú cucc? Majd két hét múlva szívesen látnám az arcukat. Főleg azoknak akik a mellett kardoskodtak, hogy ez csak "ellenzéki hisztériakeltés", szívesen megnéztem volna az arcukat, amikor OV teljesen helyesen kihirdette a veszélyhelyzetet, majd kiigazította a kezdeti nagyobb hibákat pár további szigorítással.
Persze még mindig kérdéses, hogy ezek az intézkedések, illetve az az időpont amikor meghozták őket, elég drasztikusak voltak-e illetve idejében hozták-e meg őket. Onnan fog kiderülni, hogy az egészségügyi rendszerünk fogja-e bírni kapacitással az ellátandókat.
Mindezt roppant nehéz előre megmondani, még szakembereknek is.

Újra elmondom, mert sokak élete múlhat rajta: Akinek van bármilyen függőben levő orvosi ellátása, az próbálja meg kikönyörögni, hogy intézzék el még most, amíg még nincs teljes őrület a kórházakban, mert senki sem tudhatja, hogy mennyi ideig fog a "tetőzés" elhúzódni. Sokan nem koronában haltak meg a már "nagybeteg" országokban, hanem azért, mert elhalasztották a rövid időre halasztható beavatkozását. Utolsó figyelmeztetés. (feleségem ma reggel hoztam haza a kórházból - remélem már nem kell visszamennünk, de ha vissza kell, minél előbb megtesszük).
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
Nyilvánosan elnézést kért Andrej Babis cseh miniszterelnök, hogy az országban nagy hiány van a védőmaszkokból, amelyeket a koronavírus elleni védekezés céljából vásárolnak rendkívüli méretekben az egészségügyi intézetek és a lakosság. „Elnézést kérünk. Nem tudom, ki döntött arról, hogy az állami tartalékban csak 10 ezer orvosi maszk van, és nem legalább kétmillió. Mindenkitől elnézést kérünk, de az egész világ arcmaszkokat akar, és a kínaiak az egyetlenek, akik ezt képesek legyártani. És ha az egész világ arcmaszkot akar, akkor a helyzet olyan, amilyen. Mindent megteszünk, amit tudunk, és kérjük a közvélemény megértését. Ez rosszabb, mint a háború” - jelentette ki Babis a kormány nevében újságírói kérdésre válaszolva a kabinet rendkívüli keddi ülése utáni sajtótájékoztatón.
A cseh miniszterelnök nyilvánosan elnézést kért, amiért nincs elég védőmaszk az országban
Korrekt
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and enzo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Es akkor mi lesz a következő az ingyen benzin te szerencsétlen?! Ne essünk már at a ló masik oldalara. Szep lenne a bedugult varos, ami egyebkent is horror barhol az orszagban, mert senki nem ül buszra meg metróra. A gondolkodast bizd arra akinek ez a feladata. Te csak ne adj ötleteket!
Gyere már ki a bunkerből a felszínre, mert nincs semmilyen bedugult város! :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
90144627_10222062027037327_6528217317732515840_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem én mondtam, a threadben fentebb állították mások, én csak ironizáltam, mert épp ezért lenne logikus a néhai trezor kipofásítása. Ahogy azon is ironizáltam, hogy nincs régi trezorterme amit épp most újítanak fel sebtiben, mert csak a szétverésig jutottak amikor visszavásárolták, és csak nemrég indult újra a munka rajta. Az, hogy a 444-esek szerint wellness-bunker épül az marhára nem érdekel, mert mint mondták a tervek titkosítottak, és ilyenkor ilyesmivel szokták etetni a népet. A logikus az lenne, ha visszakapná eredeti funkcióját, még ha nem is titkos, mert az már, a második világháborúban megszűnt annak lenni.
Logikus lenne a zavaros összeesküvéselméletekben hívőknek, de mindenki más kiröhögi az ilyen spekulációkat, mert tudja, hogy vannak megfelelő létesítmények a különféle tartalékok őrzésére és a budai vár pincerendszere alá vájt csöpnnyi kis világháborús bunker minden, csak nem megfelelő erre a célra a XXI. században, ahogy eredetileg se volt az, mert nem annak épült! Kizárólag kisebb értékeket terveztek ott tárolni eredetileg is. Nem is tároltak benne aranyat soha, mert az a bunker a nemzeti bank vezetésének épült a második világháború előtt, az akkori kormányzati negyedben. Ez a gazdaságirányítás egy fontos intézménynek vezetési pontja volt anno.

Itt lehet olvasni róla részletesebben!