Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Vagy meg lesz tartva és új célt kap! Itt az alkalom, hogy begyűjtsenek egy sereg renitens alakot!
Minden lezárva, röpködni, menekülni nem lehet!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
Sok sikert USA!


Vajon szólni kellene nekik, hogy Koreában tegnap halt meg egy 17 éves fiú? Nem csak a boomereket viszi, hiába nevezik boomer removernek és nyugdíjreformnak?

Mindeközben Szaud-arábia:
ETbxTsjXYAEuWtk

89955013_3051464061560171_4675663623635337216_o.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Sziasztok,2 infó:

1. Én most "kényszerszabin" vagyok,mert múlthéten kint voltam az osztrákoknál...
Jelezték a kollégáim,hogy valamilyen úton-módon bekellene jutnom a "telephelyre" egy papírért,amivel igazolni tudom,ha megállítanak,hogy dolgozom..
(Vezetőség már megkapta a fülest)
2. Tegnap este dumáltam a haverommal,aki Németországban él. Ő mondta,hogy 30ezer amerikait vezényeltek át Németországba.
Nem egyszer olvastalak titeket,mekkora szarban van a Bundeswehr..Nem lepődnék meg,ha ami támogatással elrendelnék a kijárási tilalmat...

VAGY MÁS IRÁNYT KAP A DEFENDER 2020!
..
Merkel mondott valami érdekeset tegnap a beszédében, nem volt időm még meghallgatni...(??)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Maszkhoz: Tegnap FFP2 -es maszkban mentem vásárolni. Úgy néztek rám, mint egy UFO -ra, kvázi csend lett az ABC -ben, viszont csak úgy nyílt előttem az út, mint amikor Mózes kettéválaszotta tengert...! Magyarul elálltak az utamból..., igaz a pénztárnál mintha kicsi a rakást akartak volna "játszani" mert semmi térköz, mint a heringek...! Ez is azt mutatja, hogy mennyire nincsenek felkészítve az emberek, és mennyire nincsenek tisztában a COVID-19 járvánnyal. Ismerős rémült tekintettel nézett rám, mutogatva a férjének, hogy nézd már maszkban van...! A szintén ismerős pénztárost sajnálom, rémülten nézett rám, aztán mondta, hogy se maszk, se gumikesztyü a kp miatt, majd talán kapnak alkoholis kézfertőtlenítő gélt. Mindenesetre egy gyors kiragadott társadalmi felmérésnek beillett az a tegnapi bevásárlás. :p ;)

Megijedtek tőled a népek, hogy már elkaptad! :rolleyes:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A magyar kormánynak vitathatatlan érdemei vannak abban, hogy a magyar gazdaságot tartós növekedési pályára állította, csökkentette a sebezhetőségét, vagyis válságállóbbá tette az országot. Azonban voltak komoly hiányosságai is, mégpedig az oktatásban és az egészségügyben, amit évek óta hangsúlyoznak a szakértők. És most egy olyan válság előtt állunk, ahol a magyar gazdaság Achilles-sarkait éri a kihívás, a koronavírus ugyanis ezt a két alulfinanszírozott szektort teszi próbára.
Koronavírus: Magyarország Achilles-sarkainak kell most helytállni

Sorra érkeznek a hírek, milyen gazdaságélénkítő lépéseket tesznek az országok: az EKB mennyiségi lazítási lépést jelentett be, Ausztrália szintén mennyiségi lazításba kezdett és kamatot vágott, Dél-Korea 39 milliárd dolláros mentőcsomagot jelentett be a kkv-szektornak, Donald Trump aláírta a 250 milliárd dolláros mentőcsomagot.
Lélegeztetőgépre teszik a világgazdaságot, újabb országok tettek rendkívüli lépéseket a járvány miatt
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
Itt az eredeti, portfolios link: https://www.portfolio.hu/unios-forr...gyarorszag-is-hatalmas-osszegekhez-jut-419479
Azt írja: "...hatalmas EU-pénzeket csoportosítanak át a tagállamok részére a közös költségvetésből..."
Nekem ez nem tűnik ingyenpénznek, de te tudod.

Sőt, olyanokat írnak, hogy:
"Fontos persze hozzátenni, hogy


EZ NEM PLUSZ EU-S PÉNZ, HANEM AZ ELŐRE MEGÍGÉRT, DE EDDIG MÉG FEL NEM HASZNÁLT PÉNZEK ÁTCSOPORTOSÍTÁSA A KORONAVÍRUS ELLENI KÜZDELEMRE. ÍGY TEHÁT A GAZDASÁG MÁS RÉSZÉRŐL MAJD HIÁNYOZNI FOGNAK, DE MÉG ÍGY IS NAGYON JÓL JÖNNEK A VÉSZHELYZETBEN.

"
Szóval...:rolleyes:

Tök jól megcáfoltad amit nem állított senki, mert rajtad kívül ingyenpénzről nem olvastam mostanában.
Ja a portfolio ilyenlor megbízható?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megijedtek tőled a népek, hogy már elkaptad! :rolleyes:

Nem mindenki, hisz nem orvosi maszkban voltam. ;) Inkább az volt, hogy hú basszus nekünk nincs is maszkunk..., meg ha van is, csak orvosi maszk, nem ilyen komolyabb féle. Pénztárnál két melóssal beszélgettünk a liszt, cukor felvásárlási lázról, de mondtam nekik ez már lecsengőben, most a WC papír a sláger. Nevettek is nagyot, de azért utána érdeklődtek, hogy hol lehet ilyen komolyabb maszkot beszerezni. Azokat az arcokat látni kellett volna, amikor közöltem, hogy február közepe óta az EU -ban még ez az FFP2 -es is hiánycikk, nem hogy az FFP3 -as; de már az orvosi maszkokat is kifosztották a patikákból, szóval egyenlőre sehol nem tudnak venni, ha csak nincs egészségügyes ismerősük aki esetleg tud szerezni stikában orvosi maszkot! Azért volt ott ám elemi erejű felismerés némi cifra szóösszetételű mondattal megkontrázva, ezt higgyétek el nekem!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tök jól megcáfoltad amit nem állított senki, mert rajtad kívül ingyenpénzről nem olvastam mostanában.
Vagyis szerinted sem ingyenpénz? Ezt beszéld meg az eredeti linket beíró Wilsonnal.
Ja a portfolio ilyenlor megbízható?
Gondoltam neked ez elfogadhatóbb. Remélem nem baj.
És még nem válaszoltál, az eu nélkül mennyi jönne?
Nulla forint extra pénz jönne az eu-n kívül, de ugyanúgy nulla forint extra pénz jön az eu-n belül is.
Én csak segítettem ezt tisztázni. Nem értem ez miért fáj neked ennyire. :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Maszkhoz: Tegnap FFP2 -es maszkban mentem vásárolni. Úgy néztek rám, mint egy UFO -ra, kvázi csend lett az ABC -ben, viszont csak úgy nyílt előttem az út, mint amikor Mózes kettéválaszotta tengert...! Magyarul elálltak az utamból..., igaz a pénztárnál mintha kicsi a rakást akartak volna "játszani" mert semmi térköz, mint a heringek...! Ez is azt mutatja, hogy mennyire nincsenek felkészítve az emberek, és mennyire nincsenek tisztában a COVID-19 járvánnyal. Ismerős rémült tekintettel nézett rám, mutogatva a férjének, hogy nézd már maszkban van...! A szintén ismerős pénztárost sajnálom, rémülten nézett rám, aztán mondta, hogy se maszk, se gumikesztyü a kp miatt, majd talán kapnak alkoholis kézfertőtlenítő gélt. Mindenesetre egy gyors kiragadott társadalmi felmérésnek beillett az a tegnapi bevásárlás. :p ;)
Azt szeretném megkérdezni, hogy hány db. FFP2-es maszkod van?
 
W

Wilson

Guest
Vagyis szerinted sem ingyenpénz? Ezt beszéld meg az eredeti linket beíró Wilsonnal.

Gondoltam neked ez elfogadhatóbb. Remélem nem baj.

Nulla forint extra pénz jönne az eu-n kívül, de ugyanúgy nulla forint extra pénz jön az eu-n belül is.
Én csak segítettem ezt tisztázni. Nem értem ez miért fáj neked ennyire. :rolleyes:

Kifejtenéd bővebben miért is nem ingyen pénz az EU-s pénzügyi támogatás amit a járvány miatt kap az ország?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
Vagyis szerinted sem ingyenpénz? Ezt beszéld meg az eredeti linket beíró Wilsonnal.

Gondoltam neked ez elfogadhatóbb. Remélem nem baj.

Nulla forint extra pénz jönne az eu-n kívül, de ugyanúgy nulla forint extra pénz jön az eu-n belül is.
Én csak segítettem ezt tisztázni. Nem értem ez miért fáj neked ennyire. :rolleyes:

Wilson: többek között ezért jó h az eu tagjai vagyunk.
Mellékelt hivatkozás: irdataln pénzekhez jut a kormány az eu ból.
Az atv hírben volt az "ingyenpénz" vagy az "eu tart el minket" vagy simán ferdítesz?Inkább felhomályosítás ez nem tisztázás!