Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kifejtenéd bővebben miért is nem ingyen pénz az EU-s pénzügyi támogatás amit a járvány miatt kap az ország?
Fentebb már válaszoltam erre a kérdésre.
Wilson: többek között ezért jó h az eu tagjai vagyunk.
Mellékelt hivatkozás: irdataln pénzekhez jut a kormány az eu ból.
Az atv hírben volt az "ingyenpénz" vagy az "eu tart el minket" vagy simán ferdítesz?Inkább felhomályosítás ez nem tisztázás!
Ezekre is válaszoltam. Már csak ugyanazokat mantrázod, de azért köszi, hogy segítettél tisztázni a helyzetet. :rolleyes:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

Viszont mekkora baj, hogy az egykori értelmes közös piacból egy ekkora agyalágyult sz@rkupac lett mára!
De most legalább a történelem bekopogtatott a kisablakon és esély nyílik visszatérni az eredeti célkitűzésekhez!
..
Ha nem, és megy tovább a hülyeségroller a ballibsizmussal, akkor meg szétesik!
Lesz Germánia és ipari szövetségesei (V4), esetleg a hülyeségből kipofozott Svédország! Egy muszlimokkal torzsalkodó Mediterráneum és Gallia, plusz egy rész, ami az Orosz Birodalom gazdasági érdekszférája (Balkán).
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Maszkhoz: Tegnap FFP2 -es maszkban mentem vásárolni. Úgy néztek rám, mint egy UFO -ra, kvázi csend lett az ABC -ben, viszont csak úgy nyílt előttem az út, mint amikor Mózes kettéválaszotta tengert...! Magyarul elálltak az utamból..., igaz a pénztárnál mintha kicsi a rakást akartak volna "játszani" mert semmi térköz, mint a heringek...! Ez is azt mutatja, hogy mennyire nincsenek felkészítve az emberek, és mennyire nincsenek tisztában a COVID-19 járvánnyal. Ismerős rémült tekintettel nézett rám, mutogatva a férjének, hogy nézd már maszkban van...! A szintén ismerős pénztárost sajnálom, rémülten nézett rám, aztán mondta, hogy se maszk, se gumikesztyü a kp miatt, majd talán kapnak alkoholis kézfertőtlenítő gélt. Mindenesetre egy gyors kiragadott társadalmi felmérésnek beillett az a tegnapi bevásárlás. :p ;)
Tegnap bevásárlás dettó. Direkt a 15:00-s bejelentés elé időzítve, hátha valami nagyobb horderejű dolgot jelent be. ALDI. Vásárlók 1/4 maszkban, a maszkosok 2/3 ffp2 vagy jobban, a maradék sebészi vagy házi készítésű "varrott" maszkban. Pénztároson gumikesztyű. A vásárlás ezt leszámítva ugyanúgy ment mint máskor, azt leszámítva, hogy kaptam "pillantásokat" a maszk nélküliektől. Én nem teljesen azt éreztem, hogy UFO-nak néznek, egyszerűen sokan nem kapcsoltak időben, és nézd, ennek van... engem meg kikosaraznak a patikában/munkavédelmi boltban, mert már "rég" nincs. Én inkább úgy látom, hogy az FFP maszkok olyanok lesznek nemsokára, mint a rolex... egyfajta státusszimbólum, átmeneti funkcióval a veszélyhelyzet idejére.

Hirtelen eszembe jutott, hogy mikor jutunk oda, mint Franciaországban, ahol a letartóztatott személy direkt ráköhögött a rendőrre, pl csak bosszúból/értetlenségből lekapjuk az ffp maszkot arról, akinek van, pl olyan alakok, mint ez https://index.indavideo.hu/video/A_vitatkozo_ember
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azt szeretném megkérdezni, hogy hány db. FFP2-es maszkod van?

Nem publikus!
De mivel az egész családnak betáraztunk, így több tucatnyi. De ha abból indulsz ki, hogy egy átlag embernek kb. naponta, míg egy egészségügyi dolgozónak 4-6 óránként cserélnie kell a maszkot, mert elhasználódik (beleizzadsz, fertőződik a felülete és a szűrőmembrán, romlik a szűrőképessége az idő előrehaladtával, stb.), ez csepp a tengerben, olyan vész idejére szükségkészlet jellegű dolog.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem publikus!
De mivel az egész családnak betáraztunk, így több tucatnyi. De ha abból indulsz ki, hogy egy átlag embernek kb. naponta, míg egy egészségügyi dolgozónak 4-6 óránként cserélnie kell a maszkot, mert elhasználódik (beleizzadsz, fertőződik a felülete és a szűrőmembrán, romlik a szűrőképessége az idő előrehaladtával, stb.), ez csepp a tengerben, olyan vész idejére szükségkészlet jellegű dolog.

Kíváncsi vagyok a világ eljut-e majd oda, mint a "szocializmus" idején az arannyal. azaz magánszemély által csak egy korlátozott mennyiség lesz birtokolható, akinek ennél több van, azt "fel lehet nyomni" / beszolgáltatásra kötelezni.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Különleges (kísérleti) nulladik műsor a koronavírussal kapcsolatos tényekről, tévhitekről, életveszélyes téveszmékről. Részletes útmutató a helyes védekezésről, valamint a kerülendő tevékenységekről. A videó végén elemzés van, a jelenlegi és várható magyarországi helyzetről, a gazdasági válságról és a szakpolitikai kérdésekről.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
Fentebb már válaszoltam erre a kérdésre.

Ezekre is válaszoltam. Már csak ugyanazokat mantrázod, de azért köszi, hogy segítettél tisztázni a helyzetet. :rolleyes:

Értem a gondolatmenetedet és végeredményben igazad is van, sem extrapénz, sem ingyenpénz nincs (mea culpa h wilson hsz-eit nem tanulmányoztam végig).
Csakhogy ezen az alapon, a hadsereg, a családtámogatás, (pozitív) meg a stadion, haverok (negatív) sem kapott semmiféle extra támogatást soha, csak átcsoportosítás, mert azokat a pénzeket amúgys kiosztották volna.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Annak ellenére is szilárdan tartják magukat a „rákban sokkal többen halnak meg”, az „influenza minden évben százezreket öl meg” típusú érvek, hogy egyre világosabb, mekkora egészségügyi és gazdasági krízist okoz a COVID-19. Ami a szezonális influenzát illeti – túl azon, hogy az influenzavírusok már ismerősek az emberi immunrendszer számára –, ha pusztán a kórokozó számokban kifejezhető tulajdonságait nézzük, akkor is kevésbé tűnik veszélyesnek, mint a COVID-19-et kiváltó SARS-CoV-2 vírus, amely fertőzőbb, halálosabb, és nagyobb eséllyel tarolja le az egészségügyi rendszereket. Az influenza évente több százezer ember halálát okozza, míg a COVID-19 a mai napig kevesebb mint 9000 embert ölt meg. Ám míg az influenza egy adott évben szedhet ennyi áldozatot, az új, még egyáltalán nem kiismert koronavírusnak alig volt három hónapja, hogy kidühöngje magát. A legjózanabb becsléseket tevő epidemiológusok szerint is a világ felnőtt lakosságának 20-60 százaléka kaphatja el a vírust, amelyet a hosszú lappangási idő miatt tünetmentesen is könnyen továbbadhat az ember. Míg az influenzára évről évre készülhetnek az egészségügyi ellátó rendszerek, addig a koronavírus miatt hirtelen megugró betegszám mind az eszközök, mind a személyzet terén kimeríti az egészségügyi intézményeket. Mindez egy egyszerű ábrán kifejezve:
Egyetlen beszédes ábra arról, miért veszélyesebb a COVID-19, mint az influenza
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem publikus!
De mivel az egész családnak betáraztunk, így több tucatnyi. De ha abból indulsz ki, hogy egy átlag embernek kb. naponta, míg egy egészségügyi dolgozónak 4-6 óránként cserélnie kell a maszkot, mert elhasználódik (beleizzadsz, fertőződik a felülete és a szűrőmembrán, romlik a szűrőképessége az idő előrehaladtával, stb.), ez csepp a tengerben, olyan vész idejére szükségkészlet jellegű dolog.
Mi az hogy egy átlagembernek naponta, az egészségügyisnek meg 4-6 óránként cserélni kell? Te egy egész napon át hordod a maszkot? Éttlen szomjan? Mert remélem nem veszed vissza! o_O
Hagy kérdezzem meg, hogy emellett kesztyű, izolációs ruha, és szemüveg volt-e rajtad bevásárlásnál? Betartottad a szükséges higiéniai protokollt a felvételénél és a levételnél? Gondolom, hogy otthon a ruhádat levetted mielőtt a lakásba beléptél? Esetleg háztáji fertőtlenítő kamrát üzemeltél be?
Mert nekem ez nem "csepp a tengerben"-nek tűnik, hanem kivagyiságnak. Lehet, hogy neked szórakoztató, hogy mások marslakónak néznek, miközben tolod a bevásárlókocsit. De társadalmi szempontból hasznosabb lenne, ha bevinnéd a készleteidet valamelyik közeledben lévő kórházba...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
"Félreértès ne essék" az eu-n kívül mennyit kapnánk?
Félreértés ne essék, ha az EU-n kívül lennénk semmit se kapnánk, de nem is fizetnénk be semmit. Viszont nem lennének ennyire nyitottak a határok se, tehát sokkal korábban, gyorsabban és hatékonyabban be tudtunk volna zárkózni a járvány első jelére ...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mi az hogy egy átlagembernek naponta, az egészségügyisnek meg 4-6 óránként cserélni kell? Te egy egész napon át hordod a maszkot? Éttlen szomjan? Mert remélem nem veszed vissza! o_O
Hagy kérdezzem meg, hogy emellett kesztyű, izolációs ruha, és szemüveg volt-e rajtad bevásárlásnál? Betartottad a szükséges higiéniai protokollt a felvételénél és a levételnél? Gondolom, hogy otthon a ruhádat levetted mielőtt a lakásba beléptél? Esetleg háztáji fertőtlenítő kamrát üzemeltél be?
Mert nekem ez nem "csepp a tengerben"-nek tűnik, hanem kivagyiságnak. Lehet, hogy neked szórakoztató, hogy mások marslakónak néznek, miközben tolod a bevásárlókocsit. De társadalmi szempontból hasznosabb lenne, ha bevinnéd a készleteidet valamelyik közeledben lévő kórházba...
Ez undorító! Nehogy már az előrelátó állampolgárt vádoljuk morálisan a semmirekellő kormányzat felelőtlenségét takargatva!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kíváncsi vagyok a világ eljut-e majd oda, mint a "szocializmus" idején az arannyal. azaz magánszemély által csak egy korlátozott mennyiség lesz birtokolható, akinek ennél több van, azt "fel lehet nyomni" / beszolgáltatásra kötelezni.

Sajnos ez nagyon is benne van a pakliban! :(

Kapitalizmus van. Kínában rápörögnek és lesz elég. Ha igény van gyártás is lesz. Nem kell aggódni. Eddig minimális készlet kellett belőle nem volt értelme többet gyártani és profit is kicsi lehetett rajta.

Szóval a piac majd megoldja, de ehhez kell egy év.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and Python

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez az igazi:
1280px-Is_COVID-19_like_a_flu%3F_ENG.png
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez undorító! Nehogy már az előrelátó állampolgárt vádoljuk morálisan a semmirekellő kormányzat felelőtlenségét takargatva!
A világ összes kormányáról beszélsz. Senki sem készült föl erre, mert a kínai komcsik hónapokig hazudtak a járványról. Csak mikor a koreaiak és az olaszok bebuktak akkor jöttek rá mennyire gáz a helyzet. Akkor meg jöttek a lefoglalások és az üzérkedések azzal a készlettel ami volt.
Ha ennyire előrelátó és okos vagy miért nincs maszkgyárad? Gennyesre kereshetnéd magad. :p