Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 727
4 115
113
Tehát, amikor nem volt február, marciusban elég Pfizer, akkor melyik vakcina ért többet a februári kínai amit 80as faterom kapott, vagy a májusi Pfizer???
Szia,

50% esellyel ugyanannyit ert, mintha sos vizet kapott volna. :-(

(Gyk. 50 ev alatt csak kicsit rosszabb, mint a tobbi, tehat ha lopas felar nelkul a kinaiaktol vesszuk, majd az 50 vagy 60 ev alattiak kapjak meg ezeket, akkor az jo dontes lett volna arra a kb negyed evre.)
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: ogretankHU and zeal

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 646
32 241
113
Mennyire helytálló a jelen helyzetben az a háziorvosi vélekedés, hogy ha egy közös háztartásban van egy PCR teszt által pozitív eredménnyel rendelkező családtag, viszont a többiek tünetmentes, akkor nekik, a tünetmenteseknek, nem kell karanténban maradniuk. Természetesen mindenkinek két oltása van.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 055
5 551
113
Kiváncsi lennék mire alapozza ezt a "jóslást"...Mert addig oké, hogy a Román helyzethez képest jobban állunk sokkal, de egyenlőre senki sem látja a végét a 4. hullámnak, mindenki felfutó szakaszról beszél és legoptimistább becslések szerint december elején lehet a tetőzés valamikor...


Az átoltottság valószínűleg befolyásolja az esetszámok dinamikáját, így a korábbiaknál laposabb járványhullámra lehet számítani – mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője hétfő reggel az M1-nek.


Hozzátette: míg például Romániában alacsony átoltottság mellett robbanásszerűen növekedő esetszámmal, az egészségügyi rendszert megterhelő járvánnyal állnak szemben, addig Magyarországon az esetszámok emelkedésének mértéke nem hasonlítható a romániai léptékhez.

 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Tudjátok mi a legszomorúbb?….Az,hogy a hétvégén meghalt 214 ember pedig nem kellett volna…..csak ez a sok buzi vírustagadó ne lenne…akinek nem inge…..megint mivel van tele a topik?….Azzal,hogy emberkísérlet van azzal,hogy a rohadt gyógyszergyárak azzal,hogy összeesküvés mindenhol……….Ezzel szemben megint lett 1 hét alatt több,mint 30.000 ezer beteg……JA EZ NEM SZÁMÍT…….igaza van Orbánnak aki nem veszi fel az majd beledöglik…..ez kell tessék.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Gyógyuljon meg minél előbb!
---
"Elkapta a koronavírust és súlyosbodó tünetei miatt kórházba került Kósa Lajos."
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Asszem van egy hormon tartalmú spray, aminek most vizsgálják a hatását mint fertőzést megelőző, nyálkahártya vírusvédelmet "doppingoló" ellenszert.

Ez "véletlenül" nem az az asztma elleni spray, amit sportolók is szoktak használni, valóban dopping céllal, de legálisan, mert asztmásnak adják ki magukat.

Amilyen állapotban "természetes" továbbra is szeretnének sportolni, miután nem nőték ki, mint a gyermekkori asztmások xx%-a/jelentős többsége(ide kérném az orvos fórumtagok ismert adatait beírni majd a válaszokban --Kössssz! --) felnőttköra elején kigyógyul.

Még1 Kösssssz!!! :D :D :D


.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 660
19 030
113
Asszem van egy hormon tartalmú spray, aminek most vizsgálják a hatását mint fertőzést megelőző, nyálkahártya vírusvédelmet "doppingoló" ellenszert.

Ez "véletlenül" nem az az asztma elleni spray, amit sportolók is szoktak használni, valóban dopping céllal, de legálisan, mert asztmásnak adják ki magukat.

Amilyen állapotban "természetes" továbbra is szeretnének sportolni, miután nem nőték ki, mint a gyermekkori asztmások xx%-a/jelentős többsége(ide kérném az orvos fórumtagok ismert adatait beírni majd a válaszokban --Kössssz! --) felnőttköra elején kigyógyul.

Még1 Kösssssz!!! :D :D :D


.
Születésemtől fogva asthmás vagyok! Nem nőttem ki! Mondjuk nem adtam neki lehetőséget, mert dohányzom! Milyen asthma spray gondolsz? Amit asthmások használnak ( Ventolin, Berodual, Atrovent) azok szelektív béta-2 receptor agonisták amik hőrgőtágítók! Melette használnak inhallációs kortikoszteroidokat amik gyulladáscsökkentő hatásúak!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113

Születésemtől fogva asthmás vagyok! Nem nőttem ki! Mondjuk nem adtam neki lehetőséget, mert dohányzom! Milyen asthma spray gondolsz? Amit asthmások használnak ( Ventolin, Berodual, Atrovent) azok szelektív béta-2 receptor agonisták amik hőrgőtágítók! Melette használnak inhallációs kortikoszteroidokat amik gyulladáscsökkentő hatásúak!
sima ventolint szoktak tolni, szalbatumol van benne
kedvenc cikkem erről ez:
„Tudtommal az összlakosság két százaléka asztmás, a döntőben viszont, ha jól számoltam, mindenki az volt, csak én nem."
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 660
19 030
113
sima ventolint szoktak tolni, szalbatumol van benne
kedvenc cikkem erről ez:
„Tudtommal az összlakosság két százaléka asztmás, a döntőben viszont, ha jól számoltam, mindenki az volt, csak én nem."
Nem egy csodagyógyszer a Ventolin!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Születésemtől fogva asthmás vagyok! Nem nőttem ki! Mondjuk nem adtam neki lehetőséget, mert dohányzom! Milyen asthma spray gondolsz? Amit asthmások használnak ( Ventolin, Berodual, Atrovent) azok szelektív béta-2 receptor agonisták amik hőrgőtágítók! Melette használnak inhallációs kortikoszteroidokat amik gyulladáscsökkentő hatásúak!


Valamilyen szteroid tartalmú asztma esetén használatos spray, amit sportolók csak orvosi receptre szedhetnek. Meg nem erősített hírek szerint néhány százalékos O2 töbletet jelent a 20-30(3)-os profi sportolóknál.
Sharapova teniszezőnek volt 2 éves eltiltása, mert "elfelejtette" meghoszabbítani pár nappal/vissza-dátumozták, egyebek...

Szerintem erről a spray-ről van szó, a Covid-elleni mellékhatásával. A nyálkahártya védekező rendszerének a hatékonyságát sokszorozza.

...szerintem.

Csak ennek néznék utána.


sima ventolint szoktak tolni, szalbatumol van benne
kedvenc cikkem erről ez:
„Tudtommal az összlakosság két százaléka asztmás, a döntőben viszont, ha jól számoltam, mindenki az volt, csak én nem."

leginkább fedőszerként használják, mivel arra kiváló+valóban pici előny a hörgőtágítás, és mással nem kiváltható, szóval kaphatsz rá tue engedélyt.


Nézem.

Kössssz!


.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
leginkább fedőszerként használják, mivel arra kiváló+valóban pici előny a hörgőtágítás, és mással nem kiváltható, szóval kaphatsz rá tue engedélyt.

Valamilyen szteroid tartalmú asztma esetén használatos spray, amit sportolók csak orvosi receptre szedhetnek. Meg nem erősített hírek szerint néhány százalékos O2 töbletet jelent a 20-30(3)-os profi sportolóknál.
Sharapova teniszezőnek volt 2 éves eltiltása, mert "elfelejtette" meghoszabbítani pár nappal/vissza-dátumozták, egyebek...

Szerintem erről a spray-ről van szó, a Covid-elleni mellékhatásával. A nyálkahártya védekező rendszerének a hatékonyságát sokszorozza.

...szerintem.

Csak ennek néznék utána.







Nézem.

Kössssz!


.

Szerintem nem erről van szó. a spray neve nem jut eszembe, de --emlékeim szerint-- nem ez volt. Ennek a hatóanyaga nem is szteroid(hormon-hatású anyag).
...vagy csak nem találtam rá erre az infóra.

...vagyis? :eek:

...egy lista esetleg a szóba-jöhetőkről?


U.I.: ...mint említettem, --szerintem-- olyan spray, aminél sportolók esetén, engedély/bejelentés szükséges a szteriod-tartalom miatt.


...vagy esetleg a link, ha valaki megtalálja!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Tudjátok mi a legszomorúbb?….Az,hogy a hétvégén meghalt 214 ember pedig nem kellett volna…..csak ez a sok buzi vírustagadó ne lenne…akinek nem inge…..megint mivel van tele a topik?….Azzal,hogy emberkísérlet van azzal,hogy a rohadt gyógyszergyárak azzal,hogy összeesküvés mindenhol……….Ezzel szemben megint lett 1 hét alatt több,mint 30.000 ezer beteg……JA EZ NEM SZÁMÍT…….igaza van Orbánnak aki nem veszi fel az majd beledöglik…..ez kell tessék.
Értem a dühöd, de vmi nem kóser az oltásokkal sem. Sokkal kevesbé védenek, mint gondoltuk. Ennek mi az oka?? Eleve gyengébb védettséget adnak az új vírusvariánsok ellen, vagy túl hamar veszítenek a hatékonyságukból?? Sajnos őszinte választ erre nem nagyon kapsz.

Mindezzel együtt mki vegye fel a harmadik oltást. Aki az elsőt eddig nem vette fel, úgysem fogja, amíg nem kötelező, max. A kórházi kezelése után.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Értem a dühöd, de vmi nem kóser az oltásokkal sem. Sokkal kevesbé védenek, mint gondoltuk. Ennek mi az oka?? Eleve gyengébb védettséget adnak az új vírusvariánsok ellen, vagy túl hamar veszítenek a hatékonyságukból?? Sajnos őszinte választ erre nem nagyon kapsz.
Változik a vírus egy-egy mutáció során, így természetes, hogy az eredeti vírus ellen kifejlesztett vakcina nem úgy hat a sokadik mutáns ellen, mint eredetileg. Rövid idő alatt csökken a hatékonyság? Mihez képest?
Van olyan betegség kombó, ami ellen 6 védőoltást kell beadni. Ehhez képest 3 nem sok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 025
87 810
113
Gyógyuljon meg minél előbb!
---
"Elkapta a koronavírust és súlyosbodó tünetei miatt kórházba került Kósa Lajos."
Hány oltáson volt túl? Ő is kínais?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Értem a dühöd, de vmi nem kóser az oltásokkal sem. Sokkal kevesbé védenek, mint gondoltuk. Ennek mi az oka?? Eleve gyengébb védettséget adnak az új vírusvariánsok ellen, vagy túl hamar veszítenek a hatékonyságukból?? Sajnos őszinte választ erre nem nagyon kapsz.

Mindezzel együtt mki vegye fel a harmadik oltást. Aki az elsőt eddig nem vette fel, úgysem fogja, amíg nem kötelező, max. A kórházi kezelése után.
A kettő együtt, de ezen nem értem, hogy miért csodálkozol? Ezt folyamatosan kommunikálták is.
Mármint hogy a delta ellen már az az antitest szám, amit egy 5-6 hónapos oltás (legyen az bármelyik is) produkál, nem elegendő. Nem döglesz bele, de nincs is sterilizáló hatása.
Ha egy olyan mutáció jött volna, ami nem a virulensséget, hanem mondjuk a szimptómákat befolyásolja, akkor lehet, hogy már túl lennénk a nyájimmunitás határán.