Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Akkor nevess.
Amiket leírsz az mind igaz, de ezeket még mindig ki lehet kerülni. Először csak a készpénz fog megszűnni, és csak utána fog jönni a chip szerintem.
És ha megszűnik a kp akkor mi van?
Ma is a kp kivétel elektronikus művelet.

Te valami hivatásos rettegő vagy? A fodraszon kívül kb sehol nem fizetek kp val. Púp az ember hátán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Tudjátok mikor fog érkezni a 6. hullám? Megmondom. Az 5. és a 7. között!

Nem vagyok vírustagadó. Az antitest teszt szerint - már legalább egyszer, de szerintem többször is - átestem rajta. Visszagondolva, egy éve voltak olyan tüneteim, amelyek a fertőzésre utalnak, és még most is előjönnek ízületi fájások, amelyből tudom, hogy valóság.

Nem vagyok beoltva. Reményem szerint nem is leszek.

Nem vagyok oltás ellenes, senkit nem akarok lebeszélni róla. Mondhatnám úgy is, lehetőleg minél többen tegyék meg, hogy nekem ne kelljen.

Amikor szóba kerül, hogy miért nem kérek oltást, akkor a tömörség okán csak azt szoktam mondani, hogy szkeptikus vagyok a csinált vírus ellen csinált oltásokkal. Valójában nem gondolom, hogy jelenleg bármi bajom lehetne az oltásoktól. Ha van is valami összeesküvés magában az oltásokban, akkor azt nem most vetik be az elején, amikor még újdonság és sokan bizalmatlanok. A valós indokom összetettebb. Amikor elindult a világjárvány és látszott, hogy mi sem maradunk ki belőle, akkor a környezetemnek felvázoltam a szerintem elképzelhető forgatókönyveket. Az egyik szerint, tartós lesz a vírus jelenléte, egy végtelen történet, ahol az influenzához hasonlóan, újra és újra visszatér a vírus, változó variánsokkal, ezért a védőoltások is csak átmenetileg hoznak megoldást, újra és újra ismételni kell. Az utazásokhoz és a közösségben tartózkodáshoz szükséges aktuális védettségi állapotot (kinek van friss oltása) nyilván kell majd tartani, illetve mindenhol, a helyszínen igazolni is kell, ami persze rengeteg adminisztrációt jelent. Egy idő után, amikor már megszokott és elfogadott a folyamatos ismétlő oltás, valakiben majd megszületik a korszakos ötlet, hogy a legegyszerűbb igazolási módszer az oltási adatokat tartalmazó és minden oltásnál aktualizálható, testbe ültetett chip. A kutyáknál már úgyis bevált. Ezzel meg is érkeztünk, na nem az eszközhöz, hanem a célhoz.

Szóval, én pusztán elvi okból nem kérem az oltást, csak így tudok jelképes ellenállást kifejteni, egy szerintem nagy valószínűséggel megvalósuló, orwelli világ ellen.



Egy nem szó szerinti, csak tartalmi szintű idézet:
„Ha elég nagy káoszt okozunk, akkor az emberek bármit elfogadnak, hogy biztonságban érezhessék magukat.”
Jaja! Te is az "elvi alapon idióták" kicsi, de annál hangosabb, és önérzetesebb táborát erősíted. BRAVO!
Ezért kár volt regisztrálni! :cool:
A belső vívódásaidat tartsd meg magadnak, vagy fordulj pszichiáterhez!
F@sz se kíváncsi arra, hogy te miért nem oltatod be magad! Lassan jó lenne egy anonim vírustagadó/vakcina rettegők klubját létrehozni.
Valami olyanra gondolok, mint az "anonim transzszexuálisok klubja".
Könnyebb lenne a moderátorok dolga is. Így csoport szinten lehetne jogosultságokat, ban- okat kiosztani.
Egy kattintás és kész.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Úgy, ahogy a futárcégnek a ház előtti autónál. Csak akarat kérdése. Ha a mai nyugdíjasok "kikopnak" kikopik a kézpénz is.
Hát arrafelé, ahol én vásárolok nyoma nincs annak, hogy átállnának kártyára.
Én személy szerint mindig is készpénzpárti voltam.
Vidéken szerintem ez még nem reális alternatíva: kp-ért veszem a zöldséget és a füstöltet háztól, a takarmányt, az állatokat... nem most fog kikopni, az egyszer biztos.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Hát arrafelé, ahol én vásárolok nyoma nincs annak, hogy átállnának kártyára.
Én személy szerint mindig is készpénzpárti voltam.
Vidéken szerintem ez még nem reális alternatíva: kp-ért veszem a zöldséget és a füstöltet háztól, a takarmányt, az állatokat... nem most fog kikopni, az egyszer biztos.
Meg fogja oldani a falus ember a cserekereskedelmet kp. és kártya nélkül is. Lehet, pálesz lesz a fizetőeszköz :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Most tartunk a harmadik oltásnál. USA a negyediknél. Borítékolható az ötödik. mRNS vakcinát uniós beszerzésből már nem kapunk. Elvileg a kormány az elölt sino meg a vektor sputnik licencgyártásáról tárgyal. Vektorra vektorral ráoltani elvileg ellenjavallt. Akinek volt már vektor oltása, annak hosszú távon csak a kínai lesz az opció? (ha lejártak/elfogytak a készletek + visszajöttek a kölcsönvakcinák). Vagy valamilyen bejelentésről lemaradtam? Vagy a kormány úgy döntött, hogy mégis lehet vektorra vektorral?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Most tartunk a harmadik oltásnál. USA a negyediknél. Borítékolható az ötödik. mRNS vakcinát uniós beszerzésből már nem kapunk. Elvileg a kormány az elölt sino meg a vektor sputnik licencgyártásáról tárgyal. Vektorra vektorral ráoltani elvileg ellenjavallt. Akinek volt már vektor oltása, annak hosszú távon csak a kínai lesz az opció? (ha lejártak/elfogytak a készletek + visszajöttek a kölcsönvakcinák). Vagy valamilyen bejelentésről lemaradtam? Vagy a kormány úgy döntött, hogy mégis lehet vektorra vektorral?
Az a baj, hogy nálunk az egészségüg s politika nagyrészt, nem szakma.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Wilson