Kérhetsz.Valamelyik politikus 3 szuptnyikot kapott ! Én kérhetek majd 3-diknak is sino-t? ? (ha lesz )
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Kérhetsz.Valamelyik politikus 3 szuptnyikot kapott ! Én kérhetek majd 3-diknak is sino-t? ? (ha lesz )
Lehet hisztizni és végtelen mennyiségű tesztet követelni, mert abból soha semennyi nem elég. Függetlenül attól, hogy ez egyáltalán megvalósítható-e, hogy mennyibe kerül, hogy mekkora pocsékolás, hogy mekkora a kapacitás igénye, hogy menyi pénzt, erőforrást von el a hatékonyabb védekezési módszerektől, hogy mennyi egészségügyi kapacitást köt le akkor, amikor az szűk keresztmetszet, meg hogy mennyi értelme van. Lehet pipának lenni, meg dühöngeni és érzelmi alapon hibáztatni az egészségügyiseket. Lehet a jó kis hangulatkeltő "emberéletekről van szó" szöveggel jönni. Lehet kijelenteni, hogy nagy felindultságodban semmivel sem hagyod magad meggyőzni. Lehet negatív tesztek százezreit követelni naponta.
Ehhez mindenkinek joga van, még akkor is ha teljesen észszerűtlen.
De a helyzet a következő:
- A tünetmentesek véletlenszerű kiszűréséhez az egész lakosságot kellene napi rendszerességgel végig tesztelni, úgy hogy aznapra, vagy legkésőbb másnapra meglegyen az eredmény. Ez nemes egyszerűséggel lehetetlen, a világ minden országa számára. A szlovákok megpróbálkoztak a tömeges lakosság teszteléssel. Na nem PCR-el, mert azt ők is belátták, hogy képtelenség lenne, hanem antigén gyorsteszttel. És nem naponta, hanem két alkalommal, pár nap alatt lebonyolítva. Nem értek el vele semmit. Mint ahogy más ország sem tudott eredményt elérni a lakosság bármilyen mértékben tömeges tesztelésével.
- Az ismert esetek célzott körbe tesztelése is elég korlátozott hatékonyságú. Egy fertőzött körül le kellene tesztelni a családját, munkahelyén mindenkit, akivel érintkezett, a gyereke osztálytársait, stb... Egy fertőzött miatt simán 50-100 embert is, vagy még többet. Mindenkit legalább 2-szer. Közben mindenkit karanténban tartani 10-14 napig, mert különben az egésznek nincs semmi értelme. És még ezzel a módszerrel is csak az átadott fertőzések talán felét lehetne megtalálni, vagy még kevesebbet, mert a többit a tömegközlekedésen, üzletben, étteremben, ügyintézés közben, játszótéren, stb... szórta el. A kontaktkutatással és körbe teszteléssel nálunk is megpróbálkoztak a járvány elején és más országokban is. Kezdetben (az első 3 hétben) nálunk is 20-50 hatósági karanténos jutott egy aktív esetre. Az elején volt olyan nap, hogy 110 teszt jutott egy pozitív esetre. Sőt az 1. és a 2. hullám közt, 2020 júniusban volt olyan nap hogy 5311 tesztből találtak egy pozitív esetet. Meg lehetett ezzel fogni a járványt? Nem. Bármelyik másik ország képes volt tartósan ellenállni a járványnak azáltal, hogy sokat tesztelt? Nem.
- De még ha eltekintünk is attól, hogy a kontaktkutatás és körbe tesztelés meglehetősen korlátozott hatékonyságúnak bizonyult a gyakorlatban, akkor is ezt csak addig érdemes csinálni, amíg a terjedés közösségi szakaszba nem lép és tömegesre nem vált. Ebben a szakaszban már definíció szerint nem lehet kideríteni, hogy ki kitől kapta és kinek adta tovább. Attól még, hogy a tünetei alapján körbe tesztelgetik a pozitív eseteket, minden ilyen esetre jó pár olyan fog jutni, amely lappangási időn belül, vagy végig tünetmentes, vagy tünetes, de enyhe és nem veszi komolyan. Ha csak nagyon szerényen 4-5-szörös látencia faktorral számolunk, akkor is a szabadon járkáló hordozók 20-25%-át látja és tudja körbe tesztelni a rendszer egy adott pillanatban. A többi vígan terjeszti a járványt, mert azelőtt, vagy anélkül válik fertőzőképessé, hogy tünetei lennének és azelőtt, vagy anélkül, hogy az őt megfertőzőt ki tudták volna szűrni. Egyszerűen nem esik bele a körbe tesztelésbe.
- Továbbá a kontaktkutatást és körbe tesztelést addig lehet csinálni, amíg van rá kapacitás. Amíg napi pár eset van egy Magyarország méretű országban. Már napi néhány tucat eset fölött is a kontaktkutatásra nincs kapacitás, mert az rendkívül erőforrás igényes. Már napi pár száz eset fölött is a körbe tesztelésre nincs kapacitás, mert ha az összes pozitív esetre legalább 2 x 50-100 tesztet kell elvégezni, akkor ez 200-300 esetnél már önmagában napi 20-60 ezer teszt lenne és akkor az egyéb tesztelendő csoportokra, még semmi sem jutott. Köztük az összes felsőléguti tünetesre sem, akik ha tesztelik őket nagyobb részben negatívnak bizonyulnának, de azért köztük vannak a ma ténylegesen megtalálásra kerülő COVID fertőzöttek. Márpedig egész egyszerűen nincs Magyarországon napi százeres nagyságrendű PCR teszthez elég ember, eszköz, anyag. De a gyakorlatban most napi 10 ezer eset felett tartunk. Ehhez napi 10 milliós nagyságrendű teszt kellene a körbe teszteléshez. Amit te elképzelsz, az jelenleg kivitelezhetetlen.
- Ha úgy tetszik, van egy tesztkapacitás. Ha az még arra is csak gyengén elég így járványhullám csúcsán, hogy a gyanús tüneteseket leteszteljék, akkor a körülöttük lévő tünetmentesekre értelemszerűen nem jut. Na most akkor mit kellene tenni? Nem tesztelni a tüneteseket azért hogy a tünetmentesek közt esetleg lehessen találni pár esetet? Nincs végtelen tesztkapacitás. Ami van, azzal kell gazdálkodni. Azt kell a leghatékonyabban felhasználni. Márpedig a tünetmentesek tesztelgetése nagyságrenddel kevésbé hatékony, mint a gyanús tüneteket produkálóké.
Osszefoglalnad? Meg a forummotor sem enged 1000 karakter felett...Folytatás:
- A PCR teszt időigénye egy újabb probléma. Sajnos a delta variánsnak már annyira rövid a lappangási ideje és főleg a fertőzéstől a fertőzőképessé válásig eltelő ciklusidő, hogy mire a PCR tesztnek eredménye lenne, addigra jó eséllyel a tünetek is megjelennek. De hogy a kontaktok előbb válnak fertőzőképessé, mint ahogy PCR-el meg lehet őket fogni, az 100%-ig biztos. Márpedig pusztán ez is értelmetlenné teszi a körbe teszteléses módszert. Mire valakinek megjelennek a tünetei, addigra az által megfertőzöttek fele már fertőzőképes, a másik fele pedig a PCR körbetesztelés időtartama és eredményeihez szükséges idő alatt válna fertőzőképessé.
- Na meg persze az is totál kivitelezhetetlen, hogy minden fertőzött miatt másik 50-100 embert zárjunk karanténba, mert akkor az ország megszűnik működni. Márpedig karantén nélkül a tesztelésnek nincs sok értelme, hiszen a teszt nem akadályozza meg, hogy valaki továbbadja a fertőzést.
- Az egyetlen ország, ahol a tömeges karantén, tömeges teszteléssel egybekötve működik, az Kína. De ehhez az kell, hogy szinte hermetikusan elzárják magukat. A beutazás rendkívül szigorú feltételekhez kötött a tömeges behurcolás elkerülése érdekében. Ha pedig találnak pár esetet, akkor teljesen lezárnak 10 milliós városokat és végig tesztelik az ott élőket. Na nem egyenként, mert arra még az 1,4 milliárdos Kínának sem lenne kapacitása, hanem csoportos teszteléssel. Ehhez Kína erőforrásai kellenek. De még ott sem a tesztelés a lényeg, hanem a végletesen szigorú karantén, a 10 milliós város lezárása 2 hétre. Ez itt a nyitott Európában nem megy, ahol a határok átjárhatók. Ahol a határforgalom az országok lakosságához képest több nagyságrenddel nagyobb, mint Kínában, ahol a lakosság nem fogadná el nem tartaná be azokat az intézkedéseket, amit Kínában megcsinálnak. Ahol ha ezt egy ország önmagába megpróbálná, de a többi országban szabadon terjed a járvány, akkor az eszméletlen szigorú ország semmit nem érne a külső behurcolási nyomással szemben csak szénné szívatná saját magát.
- Hol vennék le a sok százezer mintát. A mentősöknek, betegszállítóknak erre most nincs kapacitása. A háziorvosoknak sem. Örülnek, ha a tünetesek gyorstesztjeit megoldják a normál betegellátás és az oltások mellett. A rengeteg tünetmentes kontakt szaladgáljon tesztre keresztbe-kasul városban, ahelyett, hogy aki teheti az inkább otthon maradna? Ez aztán a hatékony megoldás, mármint ha a járványt direkt terjeszteni akarjuk!
- Nem árt azt is figyelembe venni, hogy nem áll rendelkezésre végtelen mennyiségű pénz és végtelen erőforrás. A tesztelés fajlagosan nagyon drága. Ezen a héten volt 52 ezer tesztes napunk- Ez tesztenként közel 20 ezer forinttal napi 1 milliárd Ft. Még ha műszakilag és emberileg adott is lenne a lehetőség ennek a megtöbbszörözésére (de nem adott), akkor sem érné meg. Napi 1 milliárd Ft töredékéből a teljes lakosságot el lehetne látni napi egy ingyenes maszkkal. Márpedig 10 millió maszk nagyságrenddel többet használ a járvány ellen, mint 52 ezer teszt. Ha egy fertőzöttet 2 x 50-100 PCR teszttel körbe tesztelünk, az 2-4 millió Ft-ba kerül. Ugyanezt az embert 2 adag oltással beoltani a legdrágább, adagonként 10 ezer forintos oltóanyaggal 20 ezer forint költség. Az ő táppénze átlagkereset esetén 10 napra kb. 90 ezer Ft, annak érdekében, hogy maradjon otthon. Ugye látszik hogy egységnyi pénzt mennyivel értelmesebb és hatékonyabb módon is el lehet költeni a védekezésre, mint a tesztek erőltetése?
- Mennyi egy PCR teszt időigénye? Maga az eljárás a laborban kb. 4 óra, de a mintát is le kell venni, szállítani, adminisztrálni, kiértékelni, kiértesíteni. Ezt meg lehet szorozni a kontaktok számával. Ezzel szemeben egy oltás megvan pár perc alatt, a háziorvos pedig telefonon szintén pár perc alatt veheti rá a fertőzöttet, hogy ő maga is maradjon otthon és a nem tesztelt családtagja is, ha tehetik.
- Mennyi egy PCR teszt átfutása mintavételtől az értesítésig? Optimális esetben 1-2 nap, de mostanság inkább 4-5 nap, vagy több.
- Aztán tessék belegondolni, hogy amikor túl van !
"Covid booster near me" es adott egy listát.Csaxólok, aki most regisztrációbval megy kikerüli a sort és hamarabb kap oltást, nem kell 2 órát várnia. Ez a várakozás azoknak van, akik otthon nem tudnak 10 perc alatt regelni. Persze biztos van egy elenyésző kivétel, aki szeretne, de tököm tudja, miert nem tudm Nekik is ajánlok 1 lehetőséget. Felhivja az oltópontot és úgy kér időpontot. 1 próbát megér, van ismerősöm, ahol működött.
– nyilatkozta. A szakértő ezenfelül arról is beszélt, hogy a vektorvakcináknál (Szputnyik, Janssen, AstraZeneca) is új oltóanyagra lehet szükség, ezek előállítása körülbelül két-három hónapot vehet igénybe.Hogyha egy olyan mutáció történik, ami elsősorban a tüskefehérjére korlátozódik, akkor ezeket az inaktivált vakcinákat ez kevésbé érinti. Tehát valószínű, hogy a relatív hatásossága a Sinopharm-vakcinának jobb lesz, mint a Pfizeré
Már a mostani variáns esetében is ezt mondták, aztán a gyakorlatban nem igazolódott. Illetve pontosabban nem tudjuk, csak a pletykák vannak arról, hogy a kínai oltás kevésbé hatásos. Ismerve a kormány kommunikációját, biztos vagyok benne, hogy ha a kínai hatásosabb lenne, ezzel lenne tele a sajtó.Laikusként számomra már az omikron megjelenésekor gyanus volt, higy a lesajnált Sino ez ellen hatásosabb kehet.....sajnis a qrva Unios utazási buz8skodás miatt harmadikra nem azt választottam.
Boldogkői Zsolt molekuláris biológus arról beszélt, hogy miközben az omikron-variáns tüskefehérje-mutációi miatt csökkenhet az mRNS-vakcinák hatásossága, az elölt vírussal dolgozó kínai vakcinát ez kevésbé befolyásolja.
– nyilatkozta. A szakértő ezenfelül arról is beszélt, hogy a vektorvakcináknál (Szputnyik, Janssen, AstraZeneca) is új oltóanyagra lehet szükség, ezek előállítása körülbelül két-három hónapot vehet igénybe.
Laikusként számomra már az omikron megjelenésekor gyanus volt, higy a lesajnált Sino ez ellen hatásosabb kehet.....sajnis a qrva Unios utazási buz8skodás miatt harmadikra nem azt választottam.
Boldogkői Zsolt molekuláris biológus arról beszélt, hogy miközben az omikron-variáns tüskefehérje-mutációi miatt csökkenhet az mRNS-vakcinák hatásossága, az elölt vírussal dolgozó kínai vakcinát ez kevésbé befolyásolja.
– nyilatkozta. A szakértő ezenfelül arról is beszélt, hogy a vektorvakcináknál (Szputnyik, Janssen, AstraZeneca) is új oltóanyagra lehet szükség, ezek előállítása körülbelül két-három hónapot vehet igénybe.
Ausztrália tiltakozik. Értem, hogy egy sziget, de akkor is.
- Az ismert esetek célzott körbe tesztelése is elég korlátozott hatékonyságú. Egy fertőzött körül le kellene tesztelni a családját, munkahelyén mindenkit, akivel érintkezett, a gyereke osztálytársait, stb... Egy fertőzött miatt simán 50-100 embert is, vagy még többet. Mindenkit legalább 2-szer. Közben mindenkit karanténban tartani 10-14 napig, mert különben az egésznek nincs semmi értelme. És még ezzel a módszerrel is csak az átadott fertőzések talán felét lehetne megtalálni, vagy még kevesebbet, mert a többit a tömegközlekedésen, üzletben, étteremben, ügyintézés közben, játszótéren, stb... szórta el. A kontaktkutatással és körbe teszteléssel nálunk is megpróbálkoztak a járvány elején és más országokban is. Kezdetben (az első 3 hétben) nálunk is 20-50 hatósági karanténos jutott egy aktív esetre. Az elején volt olyan nap, hogy 110 teszt jutott egy pozitív esetre. Sőt az 1. és a 2. hullám közt, 2020 júniusban volt olyan nap hogy 5311 tesztből találtak egy pozitív esetet. Meg lehetett ezzel fogni a járványt? Nem. Bármelyik másik ország képes volt tartósan ellenállni a járványnak azáltal, hogy sokat tesztelt? Nem.
Igen, valóban működik, de ha az összes hullámnál ezt csináltuk volna akkor belátható idő alatt a GDP-nket egy 100 évvel a múltba lőjük vissza, lesz egy halom elégedetlen munkanélküli, jöhetnek a szélsőségek, esetleg megint jöhet az admirális a fehér lovon, meg a bőrdzsekis fazon a páncélvonaton, rengeteg halál az egyéb feszültségek levezetése által.Az első hullám pontosan azért volt olyan kicsi (oltás nélkül!), mert alacsony esetszámnál is zárás volt (talán túl is tolva) és ez módszer működik.
Naná, hogy nem működik, akkor a "kurva okos" kormányunk napi 6-8 ezer táján döntött úgy, hogy "maszkot fel újra".
Azért írtam, hogy túl volt tolva.Igen, valóban működik, de ha az összes hullámnál ezt csináltuk volna akkor belátható idő alatt a GDP-nket egy 100 évvel a múltba lőjük vissza, lesz egy halom elégedetlen munkanélküli, jöhetnek a szélsőségek, esetleg megint jöhet az admirális a fehér lovon, meg a bőrdzsekis fazon a páncélvonaton, rengeteg halál az egyéb feszültségek levezetése által.
Abban teljesen igazad van, hogy a "maszkot fel" csak egy kis népszerűtlenség árán valószínűleg rengeteg életet menthetett volna meg... sajnos tartok tőle más politikusnak is a népszerűség az első, a politikus politikus marad, akármelyik oldalról jön, és nem "jó" hanem "népszerű" dolgokat csinálnak, lesz ami lesz, ld "panem et circenses".
Ez csak úgy változhatna ha a politika megelégedne a szakmai járványkezeléssel, és nem nyúlna bele, nem akarná azt népszerűségnövelésre használni, hanem belenyugodna hogy ez egy szakmai ügy és ha marha népszerűtlen a szakmai helyzetkezelés, akkor vagy kiáll mellette vagy kirúgja időnként a szakmai vezetőt. Nagyon kevés olyan helyet látok, ahol kizárólag szakmai alapon kezelnék (ÁNTSZ) a járványt és nea kormányok intézkednének. Talán Svédország volt ilyesmi, az sem teljesen.
- Most meg maszk felvételével minek kellet várni? Gyak ingyen vagy. Nem csodaszer, de semmibe nem került volna már szept közepén-vagy végén kötelezővé tenni. Én kb. okt első hete óta hordom önként.
Ehhehehe. Ez vicces lesz. Egy oltásos védettek, két oltásos védtelenek és három oltásos védettek harcolnak a kórházi ágyakért az oltatlanokkal.A hétvégén is folytatódik az oltási akcióhét, hétfőtől szombat estig már 742 ezren vettek fel oltást - olvasható a koronavirus.gov.hu-n.
A megjelentek 82%- a, 609 ezer fő már a megerősítő harmadik oltásért érkezett az oltópontokra, és
91 EZER EDDIG OLTATLAN EMBER IS ÚGY DÖNTÖTT, HOGY FELVESZI AZ ELSŐ OLTÁSÁT.
A legtöbb oltást eddig pénteken adták be, 139 520-an jelentek meg az oltásért.
Ne röhögj, inkább oltasd be magad!Ehhehehe. Ez vicces lesz. Egy oltásos védettek, két oltásos védtelenek és három oltásos védettek harcolnak a kórházi ágyakért az oltatlanokkal.
Miért mit gondoltál? A PCR lényegében egy örökítőanyag kivonás+amplifikálás. Amivel több mint egy ilyen kitt, az az, hogy a végén hozzányomsz egy oligót, és egy köteg dNTPt, aztán amplifikálod. Aztán, hogy milyen speckó van az oligón vagy a dNTPn meghatározza, hogy PCR reverz PCR rtPCR vagy nyeszletfaszúcicafasz PCR. A klinikumban jellemzően rtPCRt használsz, azaz valamivel, pl torma peroxidázzal jelölöd a beépülési reakciót, ezzel kvantifikálod is azt.Ez így sima DNS tisztító kittnek tűnik, ezt akarta kiosztani az ellenzék? Maxiprep midiprep?
Mert így még akkor kaphatod az antivirális szereket, amikor még érnek is valamit, és nem csak annyit, mint halottnak a CSOK.Azzal nem értek egyet, hogy a több tesztelés nem csökkentheti a járványt. Ha még tünetmentes, vagy korai fázisban van, vagy a betegségben bizonytalanok esetében döntő lehet, hogy kimutatódik-e a
A szűk keresztmetszet igazából az volt, hogy mennyi a gép, és a személyzet, de alapból is hülyeség amit mondanak. Amibe bele lehetne szállni, de sztem iszonyatosan baromság, az az, hogy minek szereztük be. Erre azért az a válasz, hogySzerintem ez azt sem tudja, hogy ezek nem önműködőek, mint a gyorsteszt... Mármint kell hozzá gép, meg laborszemélyzet, aki kezeli. Nem tudom mit tartalmaz egy ilyen készlet, de gondolom a szűk keresztmetszet máshol volt.
Nem, ez nem igaz. Az emberek nagy részének nincs annyi tartaléka, hogy egy megfázással otthon maradjon. Márpedig a covid fertőzés nagy többségben ilyen tünetekkel indul. Szóval sajnos a tesztelés szükséges lett volna. Az megint más kérdés, hogy gyorsteszt bőven elégséges, de ezt nem hangsúlyozzuk.Közveszélyes sült bolond az, aki tünetekkel emberek közé megy, mert még nem jött meg a teszteredménye, vagy eleve nem is tesztelték és ő sem tesztelteti magát. Ha meg otthon marad a tünetei miatt, akkor teszt nélkül is megoldódik a probléma. D
Ezen mondjuk segítene, ha az elmúlt 12 évben nem kukmantotruk volna el az egészségügy fejlesztését. De ebből a szempontból abszolút semleges vagyok, maradjunk az elmúlt 30 évnél.A PCR teszt időigénye egy újabb probléma. Sajnos a delta variánsnak már annyira rövid a lappangási ideje és főleg a fertőzéstől a fertőzőképessé válásig eltelő ciklusidő, hogy mire a PCR tesztnek eredménye lenne, addigra jó eséllyel a tünetek is megjelennek. De hogy a kontaktok előbb válnak fertőzőképessé, mint ahogy PCR-el meg lehet őket fogni, az 100%-ig biztos. Márpedig pusztán ez is értelmetlenné teszi a körbe teszteléses módszert. Mire valakinek megjelennek a tünetei, addigra az által megfertőzöttek fele már fertőzőképes, a másik fele pedig a PCR körbetesztelés időtartama és eredményeihez szükséges idő alatt válna fertőzőképessé.
Kb 90 perc. Adminisztrációval, futással, kiértékeléssel együtt. Szálítással, mintavétellel meg 4 nap.Mennyi egy PCR teszt időigénye? Maga az eljárás a laborban kb. 4 óra, de a mintát is le kell venni, szállítani, adminisztrálni, kiértékelni, kiértesíteni. Ezt meg lehet szorozni a kontaktok számával.
Linket erről.Boldogkői Zsolt molekuláris biológus arról beszélt, hogy miközben az omikron-variáns tüskefehérje-mutációi miatt csökkenhet az mRNS-vakcinák hatásossága, az elölt vírussal dolgozó kínai vakcinát ez kevésbé befolyásolja.