Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
De azért a Mekibe Te is bedobsz néha napján egy fincsi sajtburgert!
Miért történhet meg, ha meg is történik? Szóval alapból ha tisztában van az emberiség ezzel, miért nem lép fel vele szemben, ha közben tolja a felelősdit ugyanaz a réteg aki szabályozólag felléphetne és fenn is tartja magának ezt a jogkört? Nem bukott el?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85
W

Wilson

Guest
Gondolom itt lenne az ideje lerombolni a civilizációt. :rolleyes:
Néhány rosszabb pillanatban már megfordult a fejemben, hogy ...:):)

15960299-876499-8f7e6776937bacf3f6358f18b3401105-wm.jpg

Szeretem ennek az az emberbaráti alátámasztását azzal, hogy amúgy minden vonalon mocskos undorító halálos mérgeket tömnek beléd, szóval hidd el, ez pont azért nem olyan, mert láthatod, hogy még a kajáddal is mérgeznek. :D
Ok, akkor ne legyen oltás.....
Hagyjuk, hogy a természet elvégezze a dolgát, ha kékre vált arccal magyar emberek tömegei levegő után kapkodva halnak meg a túlzsúfolt magyar intenzív osztályokon és emellett nagyon sok ember szorul kórházi kezelésre és utána szintén tömegeknek lesz hosszú ideig tartó covid szövődménye ami nagyon negatívan kihat az élet minőségükre, az mennyire lenne emberbaráti hozzáállás?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Néhány rosszabb pillanatban már megfordult a fejemben, hogy ...:):)

15960299-876499-8f7e6776937bacf3f6358f18b3401105-wm.jpg


Ok, akkor ne legyen oltás.....
Hagyjuk, hogy a természet elvégezze a dolgát, ha kékre vált arccal magyar emberek tömegei levegő után kapkodva halnak meg a túlzsúfolt magyar intenzív osztályokon és emellett nagyon sok ember szorul kórházi kezelésre és utána szintén tömegeknek lesz hosszú ideig tartó covid szövődménye ami nagyon negatívan kihat az élet minőségükre, az mennyire lenne emberbaráti hozzáállás?
Pont mint mérgező kajával etetni?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
A hétfői CNBC-interjúban még csak arról beszélt a Moderna vezére, hogy a most elérhető vakcinák kevésbé lehetnek hatékonyak a koronavírus omikron variánsával szemben, de a mértékre még nem tett jelzést, a kedd reggel megjelent Financial Times-interjúban viszont már egyenesen úgy fogalmazott, hogy „jelentősen csökken” a hatékonyság, mert annyira sok mutációt mutat a variáns a tüskefehérjében. Erre a kifejezésre beszakadtak a nemzetközi pénz- és tőkepiacok, írja a Portfolió.
Forrás: https://kuruc.info/r/64/236772/

:D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nyugi. Orbán,migráns krízist megelőző tusványosi beszédében kijelentette hogy mi a kialakuló új világrendben a győztesek közt leszünk..:rolleyes:... Már azóta beszélnek erről. Azóta Amerika szétbaszta a közel keletett,észak afrikát, megindult Európa szétzűllesztése, vuhanban kiengedték a vírust, a nemzeteket megosztották akik így oltott-oltattlan pártoskodással vannak elfoglalva, kreáltak egy üzemanyag hiányt, inog a nemzetközi pènz ès tőke piac, a kínai ingatlan lufi csak nő és nő.....minden oly szépen halad egy irányba, mi meg azt tesszük amit kína által kitömött WHO bácsi elő ír.
Éppen ebben a témában volt egy igen érdekes előadás az MTA-n. Nem a gyíkemberes új világrendről szól, de így összeszedve azért elég jól szemlélteti a globalizációs politikában végbement változásokat. Megéri meghallgatni Kiss Endre prof előadását. Igazán elgondolkodtató.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Akinek a gyermeke kórházba került emiatt a sz......r miatt az szerinted pont ugyanígy egy világméretű összesküvést lát a dolgok mögött?
És ha tetszik neked vagy sem az oltások sok ember életét mentették meg úgy Magyarországon mint világszerte ...
Igen oltsanak be, felnőtt vagyok, el tudom dönteni, hogy mit akarok.
DE egy olyan oltást, mint az mRNS alapú Pajszer, aminek nem ismerjük a hosszú távú hatásait, engedtessék meg, hogy ne adassam be a gyerekemnek:mad:.
Vagy ez is kényszerítve lesz? Ha minden kötél szakad és meg kell óvni (mert felbukkan egy őket is veszélyeztető variáns), akkor inkább a hagyományos Kínait adatom be. De ha nem muszáj, egyiket sem, mert eddig ez a vírus a soraikban nem okozott nagy gondot. Jó volt beteg, sőt súlyos beteg (lélegeztető gépes is - csak, hogy megnyugodj), sőt halál is. Erre azt mondom, mint ti - mRNS oltóanyagot pártolók, az oltás esetenként súlyos mellékhatásai kapcsán -, hogy az említett betegséglefolyás, számszerűleg elenyésző számban fordul elő. Tudom, ha az enyém lett volna.....bla, bla, bla. Megy a mantra. De kérdem én, mi lenne ha az oltástól épp az enyém lesz beteg. Kb. annyira nyugtatna meg az, hogy kevés és ritkán előforduló mellékhatása van az mRNS szernek, mint azokat akiknek a gyereke a COV19 miatt a kevés számú, súlyos tünetesek között lenne.

Még egyszer mondom. A gyerekeknél az esetek többségénél nem súlyos lefolyású a COV19, így nem hiszem, hogy kell valami beavatkozás a betegség lefolyásának könnyítése érdekében (mert megelőzésre egyébként sem jó!).
Honnan tudom ezt?
Hát tapasztalatból! Amikor a kisgyerekem nekünk is hazahozta az óvodából, ő kb. 4 nap alatt - nagyon enyhe tünetekkel (végig játszott) - átesett rajta, a feleségem 3 hét ágy (majdnem kórház) és pedig majd két hét kórházzal úsztam meg. A nagyobb gyerekek is kb. enyhe fejfájás, két-három nap gyengélkedéssel túl voltak rajta. Akitől kapta a kicsi az oviban, az is pár nap alatt gyógyult (felnőtteket ott is kiütötte). Az iskolában több gyerek is benne volt. Nagyon gyorsan és szövődménymentesen gyógyultak (csakhogy megnyugtassalak, merthogy ez a másik vesszőparipátok).
Ezek tükrében nem tartom indokoltnak, hogy egy hosszú távú hatásában ismeretlen mRNS oltást toljunk beléjük.
Ja, hogy szerintetek ők terjesztik a kórságot. Persze. Meg a tetűt is! Jó, hogy nem akarjátok begyűjteni őket! Talán még ez is eljön - nem is olyan sokára.

És tisztázzunk egy dolgot! Én nem oltás ellenes vagyok, hanem mRNS alapú oltások alkalmazását tartom korainak! A többiben úgy ahogyan megbízok. Főleg a kínaiban (még ha a kórus azt is zengi, hogy az nem olyan hatékony /én, vállalom/), ami a hagyományos módszerrel készül.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Koronavírus-fertőzésben meghalt Wlassics Katalin mentőorvos, akit idén májusban az Év Veszprémi Mentősének választottak – derül ki a Veszprémkukac nevű helyi oldalon megjelent tájékoztatásból. A tragikus hírt a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége is megerősítette. Mint írták, „gyászolunk. Koronavírus-fertőzésben meghalt az év veszprémi mentőse.”

 
M

molnibalage

Guest
Éppen ebben a témában volt egy igen érdekes előadás az MTA-n. Nem a gyíkemberes új világrendről szól, de így összeszedve azért elég jól szemlélteti a globalizációs politikában végbement változásokat. Megéri meghallgatni Kiss Endre prof előadását. Igazán elgondolkodtató.
Mit kellett volna kihallanom belőle, ami érdekes?
Az előadás felét kb. öncélú szellemi maszturbációnak találtam a semmire, a másik fele meg közhely volt vagy tök evidens.

De ez az új világrend faszságot természetesen nem támasztja alá.

Mondjuk, hogy csak 1990 óta hányadik újféle világrend kéne és akkor melyik új az új én már nem tudom...
De remélem senki nem hagyta otthon ma sem a foliasipkát. Én inkább a pamutot tettem fel tekerés közben. Az jó is valamire.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mit kellett volna kihallanom belőle, ami érdekes?
Az előadás felét kb. öncélú szellemi maszturbációnak találtam a semmire, a másik fele meg közhely volt vagy tök evidens.
És még az előadásmód sem feltétlen a legkellemesebb, tudom, de aztán meghallgattam újra, és beláttam, sok igazság van abban amit mondott.
Nem azért linkeltem be, mert annyi újat mond, hanem mert itt egy előadásban van összeszedve sok olyan változás, ami a jövőben meg fogja határozni a globális politikát. A járvány alatt más megvilágításba kerültek a kormányok, az állami és a magán eü, az állami támogatások vagy a határok, stb. Mindez csak utólag tűnik evidensnek, de korábban sok mindenben más volt az elit véleménye.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
A beadott oltások 82%-a harmadik oltás, de 102 ezer oltatlan is beadatta magának a koronavírus elleni vakcinát.

abra-496030.jpg


A 831 ezer főből 15 ezer volt 18 év alatti. A beoltottak teljes száma Magyarországon már 6 126 420 fő, közülük 5 842 885 fő már a második oltását is megkapta, 2 515 398 fő pedig már a harmadik oltást is felvették.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and bel