Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Igen, ahogy a többit is idomítják. Pl. az iskolában már azt is aki egyet tüsszent kizárják! Azzal a felkiáltással, hogy "te vírusos vagy".
Mi lesz itt te jó ég, ha már a gyermekeknek is adható lesz a Pajszer. Nagyszünetben autódafé a nem oltottaknak?????
Te mit szívtál?! A Mikulás hozta biztosan!
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Kicsit hajmeresztő szerintem, hogy párhuzamot vonsz a két dolog között......
Komolyan mondom feláll a szőr a hátamon! Mert annak a gyereknek több esze van mint egy némelyik felnőttnek és mert kiállt az anyja mellett! De a gyerek ÁVH tanonc :eek: :confused: Amit azon a videón láttunk meg 100% jogos felháborodás volt!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Ha már gyerekek és az oltás...

Ismerősök enyhén járványszkeptikusak és oltáskritikusak voltak sokáig. A szülők végül beoltatták magukat, de már akkor közölték, hogy a gyerekek nem lesznek sose beoltva, mert nem kell ez nekik. Ja és 3. oltást sem kérnek.
Kb. 1-1,5 hónapja a lányuk megfertőződött. A karanténban szépen megfertőződött az ikertesója, a kistesója és a szülei is. A legkisebb hamar felgyógyult, a szüleit nagyon megrángatta, 1 hónapra kiestek a munkából, a két nagyobbik gyerek (emlékeim szerint 7. osztályosak) is elég szarul volt. A leányzó csak úgy kapott jól levegőt, ha a hasára fordult. Végül szerencsére mindenki felépült.
Ma már ott tartanak, hogy mihelyt lehet, beoltatják a gyerekeket és maguknak is beadatják a 3. dózist...
 
W

Wilson

Guest
Te mit szívtál?! A Mikulás hozta biztosan!
:):)

4944.jpg
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Ha már gyerekek és az oltás...

Ismerősök enyhén járványszkeptikusak és oltáskritikusak voltak sokáig. A szülők végül beoltatták magukat, de már akkor közölték, hogy a gyerekek nem lesznek sose beoltva, mert nem kell ez nekik. Ja és 3. oltást sem kérnek.
Kb. 1-1,5 hónapja a lányuk megfertőződött. A karanténban szépen megfertőződött az ikertesója, a kistesója és a szülei is. A legkisebb hamar felgyógyult, a szüleit nagyon megrángatta, 1 hónapra kiestek a munkából, a két nagyobbik gyerek (emlékeim szerint 7. osztályosak) is elég szarul volt. A leányzó csak úgy kapott jól levegőt, ha a hasára fordult. Végül szerencsére mindenki felépült.
Ma már ott tartanak, hogy mihelyt lehet, beoltatják a gyerekeket és maguknak is beadatják a 3. dózist...
Rengeted a COVID-os gyerek! És sajnos vittem nagyon rosszállapotút Szegedre a Klinikára!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Igen, ahogy a többit is idomítják. Pl. az iskolában már azt is aki egyet tüsszent kizárják! Azzal a felkiáltással, hogy "te vírusos vagy".
Mi lesz itt te jó ég, ha már a gyermekeknek is adható lesz a Pajszer. Nagyszünetben autódafé a nem oltottaknak?????
Egy jóféle pocózás. Csak ne a gyereknek, hanem a szüleinek.
 
W

Wilson

Guest
Ok. Ki ahogyan akarja. Én a gyermekeimet nem ebben a hisztiben nevelem. De nem is nevelem a védekezés ellen! De nem ez a mindennapjuk.
Sajnos az iskolai hatásoktól nem tudom őket megóvni.
Természetesen ez függ a gyerekek életkorától is, de mivel sajnos őket is érinti a dolog, így szerintem a lehető legőszintébben el kell mondani nekik, hogy mi a helyzet, de ez nem jelenti azt, hogy sokkolni vagy éppen ellenkezőleg elbagatelizálni kellene előttük covid járványt.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Rengeted a COVID-os gyerek! És sajnos vittem nagyon rosszállapotút Szegedre a Klinikára!
Ez így van. Nagyon sokan vannak. Az iskolánkban is előfordult legalább egy jó pár (két-három tucat a 240-ből). Valamennyi 1-2 hét alatt jól és szövődmény mentesen (Jó, kivárjuk a végét :rolleyes: ) gyógyult.
Nem mindegy a tálalás. A szajha média pont a feszkót kelti.
Az arányok kapcsán egy vicc jutott az eszembe.
Az újgazdag úriasszony sétál és elhalad egy hentesbolt előtt és meglátja kiírva, hogy lóhúsos libakolbász eladó. Betér a henteshez és megkérdi: mondja kérem, milyen arányban van liba és ló hús a kolbászban? Mire a hentes: egy az egyben, kedves asszonyom. Ezt hogy érti - kérdi a hölgy? Egy liba egy ló.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Természetesen ez függ a gyerekek életkorától is, de mivel sajnos őket is érinti a dolog, így szerintem a lehető legőszintébben el kell mondani nekik, hogy mi a helyzet, de ez nem jelenti azt, hogy sokkolni vagy éppen ellenkezőleg elbagatelizálni kellene előttük covid járványt.
Igen a kórházból kijövetel után is (mert előtte is tájékoztattam őket, csak még akkor nem tudtam, hogy mi a lényeg) elmondtam, hogy nagyon is létezi ez a vírus és nagyon nagyon rossz lefolyású is lehet, ha az ember immunrendszere nem megfelelő. Így nagyon vigyázzanak és hordjanak maszkot, mossanak kezet és ha lehet kerüljék az iskolán kívüli csoportokat. Ha betegségre utaló jelt tapasztalunk (taknyosak, köhögnek egyszer egyszer), nem engedjük őket suliba, veszünk ki szabit (betegszabadsággal éhen lehet halni) és otthon tartjuk őket. Banzáj, buli leállítva. Most pufogtak, hogy miért nem mehetnek szülinapi ünnepre. Csak, mert megbeszéltük - mondtam.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113

Lélegeztetőgépen az olimpiai bajnok Csollány Szilveszter​


Hétfőn délután kapott szárnyra a hír a közösségi oldalakon, hogy lélegeztetőgépre került egy magyar olimpikon. Az Index több forrásból is úgy értesült, hogy az illető sportoló Csollány Szilveszter.

A Magyar Nemzet azt írja, november 23-án telefonon kereste Csollány Szilvesztert, aki egy hét türelmet kér, mert gyengélkedik. Múlt hétfőn csak SMS-ben reagált a megkeresésükre, azt üzente, hogy továbbra sem tud nyilatkozni, mert kórházba került. A lap délután úgy értesült, hogy az olimpikon súlyos állapotban van, először Sopronban kezelték, majd Budapestre szállították.

Kerestük a Magyar Tornaszövetséget is, de az információnkat sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánták. A Sydneyben olimpiai bajnoki címet szerző tornászt információink szerint koronavírus-fertőzéssel egy budapesti kórházban ápolják.

 
W

Wilson

Guest
Ez így van. Nagyon sokan vannak. A i iskolánkban is előfordult legalább egy jó pár (két-három tucat a 240-ből). Valamennyi 1-2 hét alatt jól és szövődmény mentesen (Jó, kivárjuk a végét :rolleyes: ) gyógyult.
Nem mindegy a tálalás. A szajha média pont a feszkót kelti.
Az arányok kapcsán egy vicc jutott az eszembe.
Az újgazdag úriasszony sétál és elhalad egy hentesbolt előtt és meglátja kiírva, hogy lóhúsos libakolbász eladó. Betér a henteshez és megkérdi: mondja kérem, milyen arányban van liba és ló hús a kolbászban? Mire a hentes: egy az egyben, kedves asszonyom. Ezt hogy érti - kérdi a hölgy? Egy liba egy ló.

Kívánom tiszta szívemből, hogy ne menj át azon amin én, sőt meg se betegedj! És azt is kívánom, hogy két év múlva jól leszedhesd rólam a keresztvizet, mert akkor tényleg mind jól jártunk (nekem ez megéri;)).
Nézd nem akarom senkiről sem leszedni a keresztvizet, én csak azt szeretném, hogy minél többen beoltsák magukat, és minél kevesebb értelmetlen halál (az én szememben) és súlyos megbetegedés legyen amiatt mert valaki félt vagy bizonytalan volt az oltások miatt.Nem vagyok naív pontosan tudom, hogy vannak "menthetetlen vírus és oltástagadók" akiket semmivel sem lehet meggyőzni, de szerintem ha mindenki megteszi ami tőle telik, beoltatja magát betartja a védekezés "szabályait" akkor sokat lehet javítani a helyzeten....