Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Nézd nem akarom senkiről sem leszedni a keresztvizet, én csak azt szeretném, hogy minél többen beoltsák magukat, és minél kevesebb értelmetlen halál (az én szememben) és súlyos megbetegedés legyen amiatt mert valaki félt vagy bizonytalan volt az oltások miatt.Nem vagyok naív pontosan tudom, hogy vannak "menthetetlen vírus és oltástagadók" akiket semmivel sem lehet meggyőzni, de szerintem ha mindenki megteszi ami tőle telik, beoltatja magát betartja a védekezés "szabályait" akkor sokat lehet javítani a helyzeten....
Nézd Wilson én a jövő héten megyek és egy súlyos betegség után, közel 1500-as ellenanyagszint mellett beoltatom magam, DE csak Sinopharmmal! Ha ezek után oltás ellenes vagyok, hát nem tudok mit írni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kitől? Nekem ezért max egyszer (feltéve persze ha van túlvilág), vatikáni valutával fognak fizetni...:).Amúgy én ezt meggyőződésből csinálom....
Továbbra is, ő abból él, hogy másokat becsap a zöldmarhulással. Így el se tudja képzelni, hogy van aki nem így él.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
W

Wilson

Guest
Nézd Wilson én a jövő héten megyek és egy súlyos betegség után, közel 1500-as ellenanyagszint mellett beoltatom magam, DE csak Sinopharmmal! Ha ezek után oltás ellenes vagyok, hát nem tudok mit írni.
Nem gondolom, hogy oltásellenes vagy hiszen írtad korábban, hogy beoltattad magad....
 
W

Wilson

Guest
Továbbra is, ő abból él, hogy másokat becsap a zöldmarhulással. Így el se tudja képzelni, hogy van aki nem így él.
Én azért nem értem Ogre kérdését mert én nem hallottam arról, legalábbis Magyarországon,hogy valaki bármilyen anyagi ellenszolgáltatást kap azért, hogy bármilyen fórumon az oltásra buzdít ..m
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Nem gondolom, hogy oltásellenes vagy hiszen írtad korábban, hogy beoltattad magad....
Ami zavar engem, hogy lassan kötelezővé teszik mindenütt a fejlett világban, Úgy, hogy közben - akár a mi oltási védelmünket is áttörni képes - mutációk vígan jönnek ki a 3. világban. Szóval vagy globálisan beoltják még a bozóti mókust is vagy kár ez a nyugati világ kötelezése. Semmire sem jó, ha a glóbusz 2/3-a nem oltott. Vagy tévedek?
A 2/3 pedig utópia!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Kelleni kell de már nem érdekel alapon? LOL
Egy fajta antidepresszánst én is kapta a kórházban. A doki szerint ez arra volt jó, hogy volt egy olyan mellékhatása, ami a tüdő gyógyulás közbeni hegesedését megakadályozta. Tény, hogy - az utóvizsgalatok szerint - nálam nem maradt semmi nyoma a gyulladásnak, holott közel 60%-a érintett volta a tüdömnek.
 
W

Wilson

Guest
Ami zavar engem, hogy lassan kötelezővé teszik mindenütt a fejlett világban, Úgy, hogy közben - akár a mi oltási védelmünket is áttörni képes - mutációk vígan jönnek ki a 3. világban. Szóval vagy globálisan beoltják még a bozóti mókust is vagy kár ez a nyugati világ kötelezése. Semmire sem jó, ha a glóbusz 2/3-a nem oltott. Vagy tévedek?
A 2/3 pedig utópia!
Ebben azért nem értek veled egyet mert csak elég ránézni a jelenlegi magyar számokra, hogy az ember lássa, hogy az oltások működnek, abban igazad van, hogy minél előbb minél több embert kellene beoltani a harmadik világban. Az oltások kötelezövé tételével pedig a társadalom számára adjuk vissza a "szabadságot" hiszen akkor nem szükségesek a korlátozások, és nem mellesleg a gazdaság szempontjából is rendkívül hasznos lenne....
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Látom SzZsoltinak nem (és senkinek sem) akaródzik megválaszolni a fenti kérdéseket!
Ha már senki nem válaszol a feltett kérdésekre (bocs Wilson válaszolt, egy rövidet) beteszek egy másik fórumon írogató okos ember észrevételét a felvetett problémára.
Vagyis:

"Az oltás nagyrészt megvéd a régebbi variánsok halálos kimenetelétől, de az újakra nem biztos, hogy jó lesz, azokra újabb oltások kellenek majd.
Aki oltott az is elkapja, sőt fertőz is.

Ez azt jelenti, hogy két lehetőség lenne a vírus végleges megfékezésére:
– 8 milliárd embernek a 80%-át le kéne oltani viszonylag rövid idő alatt ugyanazzal az oltóanyaggal, ami az aktuális variánsokat megfékezné
– mindenki karanténba megy 2-3 hétre és magától kihal a vírus

Mivel a fenti lehetőségből egyik se kivitelezhető, ezért még évekig folytatódni fog ez a csiki-csuki, és nem a fejlett régiók milliós oltatlanjai miatt, hanem az elmaradt országok milliárdjai miatt, akik nem fognak oltóanyagot kapni, mert túl drága és még steril tűre sincs pénz, ezért ezekben a régiókban mindig ki fog fejlődni egy újabb variáns, ami végigsöpör a földön.

Ezért teljesen felesleges az európai részlegen egymás torkának esni, hogy ki oltott és hányszor és mennyire hülye a másik."


És itt a lényeg! A mutánsok nem a fejlett régiók milliós oltatlanjai miatt, hanem az elmaradt országok milliárdjai miatt fognak folyamatosan kialakulni.

Ennyi. Semmilyen oltáskötelezés nem állítja meg a vírus mutációját, ha az csak a fejlett régiókra lesz érvényes!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Ha már senki nem válaszol a feltett kérdésekre (bocs Wilson válaszolt, egy rövidet) beteszek egy másik fórumon írogató okos ember észrevételét a felvetett problémára.
Vagyis:

"Az oltás nagyrészt megvéd a régebbi variánsok halálos kimenetelétől, de az újakra nem biztos, hogy jó lesz, azokra újabb oltások kellenek majd.
Aki oltott az is elkapja, sőt fertőz is.

Ez azt jelenti, hogy két lehetőség lenne a vírus végleges megfékezésére:
– 8 milliárd embernek a 80%-át le kéne oltani viszonylag rövid idő alatt ugyanazzal az oltóanyaggal, ami az aktuális variánsokat megfékezné
– mindenki karanténba megy 2-3 hétre és magától kihal a vírus

Mivel a fenti lehetőségből egyik se kivitelezhető, ezért még évekig folytatódni fog ez a csiki-csuki, és nem a fejlett régiók milliós oltatlanjai miatt, hanem az elmaradt országok milliárdjai miatt, akik nem fognak oltóanyagot kapni, mert túl drága és még steril tűre sincs pénz, ezért ezekben a régiókban mindig ki fog fejlődni egy újabb variáns, ami végigsöpör a földön.

Ezért teljesen felesleges az európai részlegen egymás torkának esni, hogy ki oltott és hányszor és mennyire hülye a másik."


És itt a lényeg! A mutánsok nem a fejlett régiók milliós oltatlanjai miatt, hanem az elmaradt országok milliárdjai miatt fognak folyamatosan kialakulni.

Ennyi. Semmilyen oltáskötelezés nem állítja meg a vírus mutációját, ha az csak a fejlett régiókra lesz érvényes!
A vírus mutálódik! Ez a túlélésének egyik kulcsa! Csináltatsz bármit! Bizonyos feltételek mellett gazdaszervezetet talál és szaporodik! Nagyon nehéz egy járvány közepette megfelelő döntéseket hozni! Azt, hogy a populáció minden tagjára nézve pozitív legyen meg szinte lehetetlen! A fejlődő országokban meg bármi nemű járványügyi intézkedést betartatni meg képtelenség! Ez is igaz! Megoldás? Talán nincs is jó megoldás! Kell az oltás! De kellenek a higiéniai szabályok is, meg a távolságtartás is! És ez a kis geci egy idő múlva gyengülni fog mert fog! Idő kérdése az egész!
 
W

Wilson

Guest

Figyelmeztet az AstraZeneca kutatója: halálosabb világjárványok jöhetnek​

Portfolio2021. december 06. 17:26

A jövőbeli járványok fertőzőbbek és halálosabbak lehetnek, mint a koronavírus-járvány, ezért nagyobb mértékű finanszírozásra van szükség a pandémiára való felkészüléshez – figyelmeztetett az Oxford-AstraZeneca vakcina egyik megalkotója a brit BBCbeszámolója szerint.


Sarah Gilbert oltóanyag-kutatási professzor azt mondta, hogy több pénzre van szükség a következő világjárványra való felkészüléshez, hogy ne vesszenek kárba az elért eredmények.
A KUTATÓ ARRA IS FIGYELMEZTETETT, HOGY A VAKCINÁK KEVÉSBÉ HATÉKONYAK LEHETNEK AZ OMIKRON VARIÁNS ELLEN, ÉS HOZZÁTETTE, HOGY AZ EMBEREKNEK ÓVATOSNAK KELL LENNIÜK, AMÍG NEM TUDUNK TÖBBET AZ ÚJ VÁLTOZATRÓL.

Nem ez az utolsó alkalom, hogy egy vírus veszélyezteti életünket és megélhetésünket. Az igazság az, hogy a következő rosszabb is lehet. Lehet fertőzőbb, halálosabb, vagy mindkettő
– hangoztatta Dame Sarah, aki az év elején nyerte el címét a koronavírus-vakcina megalkotásában való részvételének elismeréseképp. Gilbert 2020 elején kezdte el koronavírus elleni oltóanyag tervezését, amikor a Covid-19 először megjelent Kínában.
Az Oxford-AstraZeneca vakcinája ma már a legszélesebb körben használatos oltóanyag szerte a világon, több mint 170 országba küldtek szállítmányokat.