Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Szâmomra az a megdöbbentő, hogy a kórházi alkalmazott ezzel nem volt tisztában...
Igen az is megdöbbentő, de az is, hogy manapság úgy halnak meg az emberek, mint régen az álatok. Még az utolsó vigaszban sincs részük (legtöbben nem is igénylik:(). Ehhez képest egy szál gyertya (persze nem az intenzíven - de arra is lenne megoldás, valami elemes...) a haldokló fejénél, nem lenne extra dolog, csak olyan emberi.
Na de hol vagyunk mi ettől jelenleg, a nagy felvilágosult (micsoda ellentmondás :rolleyes: ) anyagias világunkban.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Ez most miért fontos?
Semmit sem bizonyít!
Így is úgy is beteg lett.
Na meg az oltás nem garancia semmire, mint már százszor elmondták. Csak eshetőlegesen óv meg a fertőzéstől, ha azt megkapod a tűnetes betegségtől, ha azt is, akkor a kórháztól, ha abba is bekerülsz, akkor a lélegeztető géptől, és ha véletlenül arra is felkerülsz akkor a haláltól. Természetesen - az oltásnak köszönhetően - minden romlást mutató "lépcsőfokon" egyre kevesebb oltott megy lefele - szembe az oltatlanokkal.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
1.249.694 fertőzött (+3.005)
3.854 kórházban (-165)
357 lélegeztetőgépen (-17)
113.057 aktív eset (-3.721)
1.097.628 gyógyult (+6.611)
39.009 elhunyt (+115)
6.257.771 kapott oltást (+5.118)
3.161.930 kapott harmadik oltást (+8.460)
9.135.056 mintavétel (+15.551)
15.599 hatósági házi karanténban (-176)
20c112d9ab5620bdde915b92f2ae8466.png
1.253.055 fertőzött (+3.361)
3.697 kórházban (-157)
342 lélegeztetőgépen (-15)
107.420 aktív eset (-5.637)
1.106.531 gyógyult (+8.903)
38.104 elhunyt (+95)
6.262.698 kapott oltást (+4.927)
3.170.694 kapott harmadik oltást (+8.764)
9.152.694 mintavétel (+17.638)
16.380 hatósági házi karanténban (+781)
ac6ff65ef85c5ea63d52279d449b2f82.png
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 646
3 238
113
Ez most miért fontos?
Semmit sem bizonyít!
Így is úgy is beteg lett.
Na meg az oltás nem garancia semmire, mint már százszor elmondták. Csak eshetőlegesen óv meg a fertőzéstől, ha azt megkapod a tűnetes betegségtől, ha azt is, akkor a kórháztól, ha abba is bekerülsz, akkor a lélegeztető géptől, és ha véletlenül arra is felkerülsz akkor a haláltól. Természetesen - az oltásnak köszönhetően - minden romlást mutató "lépcsőfokon" egyre kevesebb oltott megy lefele - szembe az oltatlanokkal.

Nem azért tettem be, mert bizonyít bármit is, de ha már úton-útfélen leírják, ha valaki oltatlanul kerül be ( mindezt egy meglehetősen primitív stílusban), akkor úgy fair ha arról is beszámolunk ha valaki oltottan.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Nem azért tettem be, mert bizonyít bármit is, de ha már úton-útfélen leírják, ha valaki oltatlanul kerül be ( mindezt egy meglehetősen primitív stílusban), akkor úgy fair ha arról is beszámolunk ha valaki oltottan.
Természetesen jól tetted. Mindenről be kell számolni, hogy az emberek tájékozódását segíti.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Én nem hiszem, hogy az állatvilágban létezik olyan, hogy egy állat csak a másik hímnemű állattal hajlandó közösülni. Vagy szerinted a hím a hímet meghágja és a nőstényt meg elküldi? Legtöbbször dominanciát fejeznek ki vele.

Ha mégis létezik, ettől még ez egy evolúciós zsákutca marad.
Erről hirtelen Cili néni dominanciát kifejező bírsága jutott eszembe, mert mi másra jó? Nem állnak egymás hegyén-hátán az emberek, hogy oltást követelnek, nincs oltási kapacitás probléma, szóval mire is volt jó ez? Azon kívül, hogy megmutatják ki a főnök és tőlünk kaptátok a fizetésemelést...


(nem mintha sajnálnám a háziorvosokat, gyakorlatilag ami óta covid van agyakorlatilag lehetetlen bejutni a rendelőbe, telefonon elérni is művészet, így megértem Kásler kötelező visszahívás rendelkezését is.)

Ami szilvesztert illeti valaki azt mondta, hogy a facebookon vagy valahol azzal menőzött kamu az oltási igazolása, de kell a munkához, így utólag nyilván senki nem vállal be egy közokirathamisítást...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 646
3 238
113
Erről hirtelen Cili néni dominanciát kifejező bírsága jutott eszembe, mert mi másra jó? Nem állnak egymás hegyén-hátán az emberek, hogy oltást követelnek, nincs oltási kapacitás probléma, szóval mire is volt jó ez? Azon kívül, hogy megmutatják ki a főnök és tőlünk kaptátok a fizetésemelést...


(nem mintha sajnálnám a háziorvosokat, gyakorlatilag ami óta covid van agyakorlatilag lehetetlen bejutni a rendelőbe, telefonon elérni is művészet, így megértem Kásler kötelező visszahívás rendelkezését is.)


Ami szilvesztert illeti valaki azt mondta, hogy a facebookon vagy valahol azzal menőzött kamu az oltási igazolása, de kell a munkához, így utólag nyilván senki nem vállal be egy közokirathamisítást...

Ezzel a parancsuralmi rendszerrel én sem tudok egyetérteni, lehetne ezt normálisabban is csinálni.

A Szilveszterrel kapcsolatban pedig csak másod kézből vannak információk. Az idézett bejegyzés szerint:

" A család orvosa hívott segítséget kérve. Pont azért, mert a helyi ellátóban az antikoagulációs terápia beemelésével (a heparin hatását ugye mi elég jól kikutattuk) a nővéremék 25 százalék mortalitással kezelik a Covid-betegeket. De a Korányiban az ország egyik legjobb Covid-orvosa kezeli. Itt és most kérem mellőzzük a fals infókat. Egydózisú vektorvakcinát vett fel."

Hogy igaz, vagy sem, nyilván erről sosem lesz egzakt, perdöntő bizonyíték. Ha valaki számára hiteles Letoha Tamás, akkor elhiszi, ha nem, akkor meg nem hiszi. Ettől még persze a háziorvosa trükközhetett, de ezt már senki sem tudhatja, csak az orvos meg a páciense.

" valaki azt mondta, hogy a facebookon vagy valahol azzal menőzött"

Erről jó lenne valamilyen forrás. Szerintem, ha ez így történt volna, akkor azt leközölték volna szenzációként és a csapból is ez folyna, ettől függetlenül bármi lehetséges. Bár én úgy tudom, hogy az oltottat és az oltatlant más kezelésben részesítik, ha jól emlékszem Romániával kapcsolatban olvastam ezt, hogy így bukott le sok ember, akik csak papíron voltak oltottak. Erről is jó lenne valami, hogy itthon ez hogy megy.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ezzel a parancsuralmi rendszerrel én sem tudok egyetérteni, lehetne ezt normálisabban is csinálni.

A Szilveszterrel kapcsolatban pedig csak másod kézből vannak információk. Az idézett bejegyzés szerint:

" A család orvosa hívott segítséget kérve. Pont azért, mert a helyi ellátóban az antikoagulációs terápia beemelésével (a heparin hatását ugye mi elég jól kikutattuk) a nővéremék 25 százalék mortalitással kezelik a Covid-betegeket. De a Korányiban az ország egyik legjobb Covid-orvosa kezeli. Itt és most kérem mellőzzük a fals infókat. Egydózisú vektorvakcinát vett fel."

Hogy igaz, vagy sem, nyilván erről sosem lesz egzakt, perdöntő bizonyíték. Ha valaki számára hiteles Letoha Tamás, akkor elhiszi, ha nem, akkor meg nem hiszi. Ettől még persze a háziorvosa trükközhetett, de ezt már senki sem tudhatja, csak az orvos meg a páciense.

" valaki azt mondta, hogy a facebookon vagy valahol azzal menőzött"

Erről jó lenne valamilyen forrás. Szerintem, ha ez így történt volna, akkor azt leközölték volna szenzációként és a csapból is ez folyna, ettől függetlenül bármi lehetséges. Bár én úgy tudom, hogy az oltottat és az oltatlant más kezelésben részesítik, ha jól emlékszem Romániával kapcsolatban olvastam ezt, hogy így bukott le sok ember, akik csak papíron voltak oltottak. Erről is jó lenne valami, hogy itthon ez hogy megy.
Akinek a blogján ez volt úgy látom törölte, most már csak kereső cacheben van meg, az biztos, hogy covid szkeptikus tartalmakat osztott meg.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Ezzel a parancsuralmi rendszerrel én sem tudok egyetérteni, lehetne ezt normálisabban is csinálni.

A Szilveszterrel kapcsolatban pedig csak másod kézből vannak információk. Az idézett bejegyzés szerint:

" A család orvosa hívott segítséget kérve. Pont azért, mert a helyi ellátóban az antikoagulációs terápia beemelésével (a heparin hatását ugye mi elég jól kikutattuk) a nővéremék 25 százalék mortalitással kezelik a Covid-betegeket. De a Korányiban az ország egyik legjobb Covid-orvosa kezeli. Itt és most kérem mellőzzük a fals infókat. Egydózisú vektorvakcinát vett fel."

Hogy igaz, vagy sem, nyilván erről sosem lesz egzakt, perdöntő bizonyíték. Ha valaki számára hiteles Letoha Tamás, akkor elhiszi, ha nem, akkor meg nem hiszi. Ettől még persze a háziorvosa trükközhetett, de ezt már senki sem tudhatja, csak az orvos meg a páciense.

" valaki azt mondta, hogy a facebookon vagy valahol azzal menőzött"

Erről jó lenne valamilyen forrás. Szerintem, ha ez így történt volna, akkor azt leközölték volna szenzációként és a csapból is ez folyna, ettől függetlenül bármi lehetséges. Bár én úgy tudom, hogy az oltottat és az oltatlant más kezelésben részesítik, ha jól emlékszem Romániával kapcsolatban olvastam ezt, hogy így bukott le sok ember, akik csak papíron voltak oltottak. Erről is jó lenne valami, hogy itthon ez hogy megy.
Én írtam, mert egy sportoldal fórumán is téma volt, ahol arról beszéltek, hogy korábban a facebook oldalán a kommentek között azt írta, hogy szerzett magának védettségi igazolást fű alatt, hogy tudjon menni Ausztriába dolgozni. De nem írták, hogy mikor, melyik bejegyzése alatt volt ez, úgyhogy megtalálni ezt elég melós volna. Szóval bizonyítékot mögé tenni, nem nagyon lehet. Ami biztos (és ami hihetővé tette a dolgot), hogy a facebookján gyakorlatilag csak oltásellenes propaganda volt / van felrakva, megosztva.

Amúgy ha egydózisú vektorvakcinát mondtak, akkor az gondolom Janssen volt, ami 67%-os hatékonyságú két héttel az oltás után. Ha meg a tetejében tavasszal, vagy nyár elején kapta meg, akkor ráadásul már ennyi sem ősz végén. Jó volna pontos infókat kapni, de valószínűleg nem fogunk.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Van néhány probléma azzal, hogy a hatóságok, nemzetközi szervezetek, szakértők folyamatosan prognózisokat adnak közzé a járvány jövőbeli terjedéséről. Az emberek belefásulnak a dologba, már csak legyintenek az újabb hullámokra. Ez valahol jó, mert kevesebbet stresszelnek miatta (már aki stresszelt), de rossz is, mert így félvállról veszik a védekezést, hajlamosabbak könnyelműen viselkedni. Ami egy ördögi spirált hoz létre addig, amíg a közösségek kollektíve immunitást nem szereznek (és így majd egyszer talán lecseng a pandémia és beköszönt az endémia).
Azt hiszem annó erre is hoztam példának a Pásztorfiú és a farkas tanmesét , amikor mindenért farkast kiáltott aztán amikor tényleg jött a farkas akkor már senki se vette komolyan !
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 595
113
Azt hiszem annó erre is hoztam példának a Pásztorfiú és a farkas tanmesét , amikor mindenért farkast kiáltott aztán amikor tényleg jött a farkas akkor már senki se vette komolyan !
A tanmese igaz, bár szerintem ha korábban komolyan vette volna mindenki a farkas kiáltást, akkor talán el sem jutunk a mostani farkasfalkáig. De valószínűleg tényleg csak illúzió, túl sok hibalehetőség van, amelyet csak végletekig fegyelmezett lakossággal és kemény kezű kormányzással lehetne kikerülni. Így aztán úgy vagyunk, ahogy vagyunk, és az isten se tudja, hová tartunk és mikorra érünk oda.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A tanmese igaz, bár szerintem ha korábban komolyan vette volna mindenki a farkas kiáltást, akkor talán el sem jutunk a mostani farkasfalkáig. De valószínűleg tényleg csak illúzió, túl sok hibalehetőség van, amelyet csak végletekig fegyelmezett lakossággal és kemény kezű kormányzással lehetne kikerülni. Így aztán úgy vagyunk, ahogy vagyunk, és az isten se tudja, hová tartunk és mikorra érünk oda.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 002
7 163
113
Ez most miért fontos?
Semmit sem bizonyít!
Így is úgy is beteg lett.
Na meg az oltás nem garancia semmire, mint már százszor elmondták. Csak eshetőlegesen óv meg a fertőzéstől, ha azt megkapod a tűnetes betegségtől, ha azt is, akkor a kórháztól, ha abba is bekerülsz, akkor a lélegeztető géptől, és ha véletlenül arra is felkerülsz akkor a haláltól. Természetesen - az oltásnak köszönhetően - minden romlást mutató "lépcsőfokon" egyre kevesebb oltott megy lefele - szembe az oltatlanokkal.
azért számít mert a Magyar média össze vissza hazudik ahogy a torkán kifér hogy félelmet keltsenek minél több emberben aki eddig nem oltatta magát.