Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Dél Afrikában 21% volt az eddigi hullámok mortalitása???Így persze, hogy az Omikron ehhez képest szinte egyszerű náthának tűnik nekik, és még így is majdnem minden 20. beteg meghalt az Omikron hullámban is náluk...

A koronavírus omikron variánsa rekordgyorsasággal terjed, viszont a korábbinál enyhébb tüneteket okoz – állapította meg egy friss dél-afrikai kutatás. A szakemberek szerint ha így folytatódik, akkor élesen elválhatnak egymástól az új esetszámok és a halálozási adatok, végső soron pedig ez a variáns hozhatja el a járvány végét.

A friss tanulmány szerint az omikronnal fertőzött betegek mindössze 4,5%-a halt meg a kórházba kerülés után, ami jelentősen elmarad a korábbi hullámok 21%-os arányától
. Emellett lényegesen kevesebb ember szorult intenzív ápolásra, így a kórházak terhelése is alacsonyabb.

  • A tanulmány további fontos megállapításai:
  • A betegek átlagosan 4 napot töltenek kórházban a korábbi 8,8 nap helyett.
  • A betegek átlagéletkora 39 év, ami alacsonyabb az előző hullámok 50 événél.
  • Az intenzív osztályra a betegek egy százaléka került a korábbi hullámok 4,3%-ával szemben
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Dél Afrikában 21% volt az eddigi hullámok mortalitása???Így persze, hogy az Omikron ehhez képest szinte egyszerű náthának tűnik nekik, és még így is majdnem minden 20. beteg meghalt az Omikron hullámban is náluk...

A koronavírus omikron variánsa rekordgyorsasággal terjed, viszont a korábbinál enyhébb tüneteket okoz – állapította meg egy friss dél-afrikai kutatás. A szakemberek szerint ha így folytatódik, akkor élesen elválhatnak egymástól az új esetszámok és a halálozási adatok, végső soron pedig ez a variáns hozhatja el a járvány végét.

A friss tanulmány szerint az omikronnal fertőzött betegek mindössze 4,5%-a halt meg a kórházba kerülés után, ami jelentősen elmarad a korábbi hullámok 21%-os arányától. Emellett lényegesen kevesebb ember szorult intenzív ápolásra, így a kórházak terhelése is alacsonyabb.

  • A tanulmány további fontos megállapításai:
  • A betegek átlagosan 4 napot töltenek kórházban a korábbi 8,8 nap helyett.
  • A betegek átlagéletkora 39 év, ami alacsonyabb az előző hullámok 50 événél.
  • Az intenzív osztályra a betegek egy százaléka került a korábbi hullámok 4,3%-ával szemben
csalóka a cikk a betegek.
  • Az intenzív osztályra a betegek egy százaléka került a korábbi hullámok 4,3%-ával szemben.
  • és ebből jön hogy
  • A friss tanulmány szerint az omikronnal fertőzött betegek mindössze 4,5%-a halt meg a kórházba kerülés után, ami jelentősen elmarad a korábbi hullámok 21%-os arányától.
  • tehát a KORHÁZBAKERÜLŐK 1% kerül lélegeztetőgépre és a LÉLEGEZTETŐGÉPRE KERÜLŐK KÖZÜL hal meg 4.5 %
Tehát durván NEGYEDELŐDŐTT az intenzív osztályos betegek száma és NEGYEDELŐDÖTT (a1/4 ed) közül azok akik meghalnak LÉLEGEZTETŐN.
Tehát az eredetiről kb 6% ra zuhan a halálozás/fertőzött
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Ennek fényében kifejezetten érdekes és egyben lesújtó, hogy a lélegeztetőgépes segítségre szoruló betegek aránya a teljes kórházban fekvő betegekhez képest visszaemelkedett - a koronavírus-járvány időszakának nagy részét jellemző - 10% körüli értékre. Miközben november végén a módszertani váltás miatt ez a szám még 7% alatt is volt.

Ez egy szokásos hangulatkeltő Portfolios cikk, a nagyon szakértő Csiki Gergely Portfolios lapigazgató tollából. Rácsodálkoznak arra, hogy a járvány lefelé tartó szakaszában a kevésbé súlyos kórházi ápoltakat előbb kiengedték és a lélegeztetettek tovább maradtak, így nőtt a lélegeztetettek aránya a kórházi ápoltakon belül. Ezt emelik ki. Holott abszolút értékben csökkent a lélelegeztetőn lévők száma is, az említett módszertani váltás utáni 618-as csúcsról 291-re, 1 hónap alatt. Megpróbálják a tényszerű csökkenést növekedéssé átmagyarázni.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
csalóka a cikk a betegek.
Kedves Szittya. Kérdésem lenne hozzád.
Hol lehet Kínai oltást kérni, biztosra (hogy ne kelljen házalni miatta).
A barátom most szánta el magát (persze semmi kényszer :rolleyes: , csak a munkahely elvesztése lenne neki) az oltásra és Kínait szeretne. Volt már két helyen és nem adtak ilyent. Úgy hogy eljött.
Menjen esetleg nagy kórházi oltópontokra? Ott van ilyen? És ha van, de elhallgatják, mit tehet? Előre köszönöm a segítséged.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Kedves Szittya. Kérdésem lenne hozzád.
Hol lehet Kínai oltást kérni, biztosra (hogy ne kelljen házalni miatta).
A barátom most szánta el magát (persze semmi kényszer :rolleyes: , csak a munkahely elvesztése lenne neki) az oltásra és Kínait szeretne. Volt már két helyen és nem adtak ilyent. Úgy hogy eljött.
Menjen esetleg nagy kórházi oltópontokra? Ott van ilyen? És ha van, de elhallgatják, mit tehet? Előre köszönöm a segítséged.
Nagyobb oltópontokon beadják a kínait. A kicsiknél ignorálják. De háziorvosok is azzal szeretnek oltani mert nem kell olvasztgatni higítgatni. nem olyan mint a moderna hogy felszívás után max 10 percig ha nincs beadva kuka...
A nagyobb korházakba nagyobb a fluktuáció oltóorvosok és főápolók közöztt így nem tudják a pfizer emberei megédesgetni azokat... (és általába sok orvos ott jobban keres annál hogy ilyennel vacakoljon...) paravános helyeken meg nem merik lefényképezni a beadott oltási listájukat... (mert sajnos ilyen is van...) gondolom hogy a /főre megkapja a pfizertől a pénzét...) általába ezek azok skik halásszák be az oltandókat állnak kint az ajtóba és lecsapnak hogy ők olthassák be a pácienst nehogy a másik oltoorvoshoz menjen.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
ez az eggyik 6 oltópontos helyen történt...
feltünt nekünk hogy már 2 napja vólt két olyan oltópont akik szinte versenyeztek az oltandókért (nem vólt nagy tömeg) csodálkoztunk hogy jajj de szorgosak hisz a 6 ból így vólt olyan orvos aki adig adott be óltást... ezeknek meg a nővérük integetnek már a regisztrációs púltnál levőknek hogy majd hozájuk mennyenek miköze az előző oltandó még ki sem jött tőlük...
a. nap már azthittük valami kvótát kap az a 2 oltópont a kórháztól...beszélgettünk a többekkel hát nem...(a kórháztól)az eübe pletykásak egyébként)
na amikor a műszakjuk végén összekelett szedni a beadott óltások listáját vettük észre hogy mind2 orvos a 160+ os óltásából 2 db vólt nem pfízer az egyiknek a másiknak mind pfizer vólt... (a többi oltópontnak a fele vagy a fele se vólt pfizer...) tovább nem részletezem... (de ugye a katonák közt nem csak lövészek vannak hanem vóltam én már belső ellenőrrel is :D aki bizony sok mindenre fényt derített... kiválló KNBSZ es lenne egy korházba...) sok csalafintaságot kiszúrt pl hogy miért kell minden héten 3-500 exitzsák (hullazsák) egy reumás járóbeteg részlegre...(eper palántának)... nem azért mert gyógymasszázs közben olyan sokan elpatkolnak egy 3. rendű kórház reumáján...(amúgy ha rosszúl lenne sem a reumán halna meg valaki hanem átvinnék osztályra.)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nagyobb oltópontokon beadják a kínait. A kicsiknél ignorálják. De háziorvosok is azzal szeretnek oltani mert nem kell olvasztgatni higítgatni. nem olyan mint a moderna hogy felszívás után max 10 percig ha nincs beadva kuka...
A nagyobb korházakba nagyobb a fluktuáció oltóorvosok és főápolók közöztt így nem tudják a pfizer emberei megédesgetni azokat... (és általába sok orvos ott jobban keres annál hogy ilyennel vacakoljon...) paravános helyeken meg nem merik lefényképezni a beadott oltási listájukat... (mert sajnos ilyen is van...) gondolom hogy a /főre megkapja a pfizertől a pénzét...) általába ezek azok skik halásszák be az oltandókat állnak kint az ajtóba és lecsapnak hogy ők olthassák be a pácienst nehogy a másik oltoorvoshoz menjen.)
Köszönöm a nevében is. Mert bennem már van a kickickínai oltásból :D .
Remélem fél év múlva is lesz Sinopharm, hogy a 3. is az legyen.
Belém Pajszert az biztos, hogy nem tolnak. És ha köteleznének, NA az lesz az a lépcső, amit majd nem lépek meg, bár mi is legyen a következménye. Inkább elmegyek Szerbiába és ha ott sem adnak, akkor veszek jegyet az Emirtusba.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 864
56 553
113
ez az eggyik 6 oltópontos helyen történt...
feltünt nekünk hogy már 2 napja vólt két olyan oltópont akik szinte versenyeztek az oltandókért (nem vólt nagy tömeg) csodálkoztunk hogy jajj de szorgosak hisz a 6 ból így vólt olyan orvos aki adig adott be óltást... ezeknek meg a nővérük integetnek már a regisztrációs púltnál levőknek hogy majd hozájuk mennyenek miköze az előző oltandó még ki sem jött tőlük...
a. nap már azthittük valami kvótát kap az a 2 oltópont a kórháztól...beszélgettünk a többekkel hát nem...(a kórháztól)az eübe pletykásak egyébként)
na amikor a műszakjuk végén összekelett szedni a beadott óltások listáját vettük észre hogy mind2 orvos a 160+ os óltásából 2 db vólt nem pfízer az egyiknek a másiknak mind pfizer vólt... (a többi oltópontnak a fele vagy a fele se vólt pfizer...) tovább nem részletezem... (de ugye a katonák közt nem csak lövészek vannak hanem vóltam én már belső ellenőrrel is :D aki bizony sok mindenre fényt derített... kiválló KNBSZ es lenne egy korházba...) sok csalafintaságot kiszúrt pl hogy miért kell minden héten 3-500 exitzsák (hullazsák) egy reumás járóbeteg részlegre...(eper palántának)... nem azért mert gyógymasszázs közben olyan sokan elpatkolnak egy 3. rendű kórház reumáján...(amúgy ha rosszúl lenne sem a reumán halna meg valaki hanem átvinnék osztályra.)
A hullazsákokat bizony túltolták…….:)
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ehhez képest a valóság: "A készítmény kémiai és fizikai stabilitása a gumidugó első átszúrását követően 2 ºC és 25 ºC közötti hőmérsékleten 6 órán át igazolt." Jéé, mégis fel lehet használni...
Valamit nem értesz. Nem gumidugós fioláról beszélt Szittya, hanem ha felszívják fecskendőben. A kettő tartósító képessége valószínű, hogy más. :rolleyes:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Valamit nem értesz. Nem gumidugós fioláról beszélt Szittya, hanem ha felszívják fecskendőben. A kettő tartósító képessége valószínű, hogy más. :rolleyes:
Ja hogy úgy, akkor félreértettem. Azt tényleg egyből be kell adni.
Mindazonáltal könnyen megelőzhető a pazarlás azzal, hogy nem szívják fel előre fecskendőbe és egyből lesz egy 6 órás időablak, amiben felhasználható.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Ja hogy úgy, akkor félreértettem. Azt tényleg egyből be kell adni.
Mindazonáltal könnyen megelőzhető a pazarlás azzal, hogy nem szívják fel előre fecskendőbe és egyből lesz egy 6 órás időablak, amiben felhasználható.

Ehhez képest én eddig csak azt láttam az oltópontokon, hogy előre be vannak készítve a Pfizerrel töltött fecskendők. Mondván hogy ki kell olvasztani, hígítani kell (ez csak Pfizerre igaz) és ha nem készülnek elő, akkor nem megy flottul a folyamat.
Viszont így tény, hogy mindenkire a Pfizert tukmálják. Aki nem kér kifejezetten mást, az automatikusan Pfizert kap. Értem, hogy ebből van a legnagyobb lejáró készlet és ezt szeretnék eloltani (míg a Sinopharm sima hűtőben, a Janssen mélyhűtőben elvan 2 évig is) de így finom szólva nem állítható teljes biztonsággal, hogy az oltakozni vágyó a neki személy szerint legmegfelelőbb oltóanyagot kapja 3.-ra.
A háziorvos más eset. Az én háziorvosom írt egy körlevelet, hogy mikor olt és hogy ki mit kér (Szputnyik nincs). Tehát előre tudja hogy kinek mi a szíve vágya és hogy ki mit kapott korában, így nem csak egyfélét készít elő.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Ehhez képest én eddig csak azt láttam az oltópontokon, hogy előre be vannak készítve a Pfizerrel töltött fecskendők. Mondván hogy ki kell olvasztani, hígítani kell (ez csak Pfizerre igaz) és ha nem készülnek elő, akkor nem megy flottul a folyamat.
Nálam eddig mindig előttem szívták fel az oltóanyagot. Igaz én nem Pfizert kaptam..
Viszont így tény, hogy mindenkire a Pfizert tukmálják. Aki nem kér kifejezetten mást, az automatikusan Pfizert kap. Értem, hogy ebből van a legnagyobb lejáró készlet és ezt szeretnék eloltani (míg a Sinopharm sima hűtőben, a Janssen mélyhűtőben elvan 2 évig is) de így finom szólva nem állítható teljes biztonsággal, hogy az oltakozni vágyó a neki személy szerint legmegfelelőbb oltóanyagot kapja 3.-ra.
Lássuk be, a legtöbb ember leszarja, hogy mit kap, a lényeg, hogy minél előbb túlessen rajta.
A háziorvos más eset. Az én háziorvosom írt egy körlevelet, hogy mikor olt és hogy ki mit kér (Szputnyik nincs). Tehát előre tudja hogy kinek mi a szíve vágya és hogy ki mit kapott korában, így nem csak egyfélét készít elő.
Nálunk csak Pfizer és Moderna van a háziorvosnál.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Nálam eddig mindig előttem szívták fel az oltóanyagot. Igaz én nem Pfizert kaptam..

Nekem is a hűtőből vették elő a Sinopharmot, mert azt kértem, de bekészítve, a tálcán Pfizer volt. Aztán amikor máskor, másik oltóponton jártam, ugyanezt láttam. És ha azt előre oda készítették, akkor el is akarják oltani, bármilyen oltási előzménnyel érkezik is a delikvens, hiszen a fecskendőben már csak nagyon rövid ideig lehet tartani (3. oltásnál ugye előre nem tudják ki jön, még az időpont foglalásosak sem személyre szabott sorrendben érkeznek).
A Modernát naná hogy előtted szívják fel, hiszen abból van akinek fél adagot adnak, van akinek egészet. Meg azt nem kell hígítani, legfeljebb csak kiolvasztani, tehát meg lehet várni a dugó átszúrásával az első Modernára vágyót.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Lehet, de ennyi napi fertőzöttre az USAban egyik hullám alatt sem emlékszek.

Persze hogy nem emlékszel. Az omikron Észak-Amerikában, Ausztráliában és Nyugat-Európában is alaposan megdöntötte a korábbi esetszám csúcsokat. Minden bizonnyal nálunk is meg fogja.
Igen, az átoltottság és az előző hullám(ok)ban szerzett természetes védettség ellenére is. Azért azt tegyük hozzá hogy legfeljebb az első 2 adagos átoltottság volt magas ezekben az országokban és azok nagy többsége már nem volt friss. De attól még, hogy nincs nyájimmunitás, van fogékony népesség és egy magasabb fertőző képességű vírus változat el tudja érni őket is, attól még, hogy az oltások nem 100%-ban védenek és a hatékonyságuk idővel is csökken (sajnos viszonylag rövid idő után is) és attól még, hogy az omikron ki tudja cselezni bizonyos hányadban a védettséget (a természetest is és az oltással szerzettet is), az oltásoknak azért bőven van értelme. Oltások nélkül sokkal cudarabbul állnánk.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Nekem is a hűtőből vették elő a Sinopharmot, mert azt kértem, de bekészítve, a tálcán Pfizer volt. Aztán amikor máskor, másik oltóponton jártam, ugyanezt láttam. És ha azt előre oda készítették, akkor el is akarják oltani, bármilyen oltási előzménnyel érkezik is a delikvens, hiszen a fecskendőben már csak nagyon rövid ideig lehet tartani (3. oltásnál ugye előre nem tudják ki jön, még az időpont foglalásosak sem személyre szabott sorrendben érkeznek).
A Modernát naná hogy előtted szívják fel, hiszen abból van akinek fél adagot adnak, van akinek egészet. Meg azt nem kell hígítani, legfeljebb csak kiolvasztani, tehát meg lehet várni a dugó átszúrásával az első Modernára vágyót.
Ezért lenne talán jobb az időpontfoglalóban egy olyan opciót felajánlani, hogy a delikvens bejelölheti az általa preferált oltóanyagot. Így esetleg tervezhetőbbé válna az oltás.
Lehet, de ennyi napi fertőzöttre az USAban egyik hullám alatt sem emlékszek.
Új variáns, sok oltatlan, sok "lejárt" védettségű...