Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
1.940.824 fertőzött (+8.036, az előző héten)
628 kórházban (+140)
16 lélegeztetőgépen (+6)
15.907 aktív eset (+4.712)
1.878.221 gyógyult (+3.289)
46.696 elhunyt (+35)
6.412.386 kapott oltást (+389)
3.885.874 kapott harmadik oltást (+1.082)
307.965 fő már a negyedik oltását is felvette (+2.045)
1.951.079 fertőzött (+10.255, az előző héten)
866 kórházban (+238)
17 lélegeztetőgépen (+1)
21.258 aktív eset (+5.351)
1.883.085 gyógyult (+4.864)
46.736 elhunyt (+40)
6.412.843 kapott oltást (+457)
3.887.027 kapott harmadik oltást (+1.153)
311.547 fő már a negyedik oltását is felvette (+3.582)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113

Ja, én is pontosan értem, miért maradt le az utolsó mondat vége a videóban. :D

Amúgy a CRIPSR-Cas9-ről van szó, ami egy nagyon ígéretes technológia lehet a genetikai eredetű betegségek gyógyításában.

A teljes videó és a kapcsolódó anyagok megtekinthetőek itt:

 
  • Tetszik
Reactions: zeal
W

Wilson

Guest

A járvány nem vész el, csak átalakul – mi várható most a Covidtól?​


 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ti mit gondoltok a negyedikről?
Én szüleimmel (75+) fölvetettem. De magam még nem tudom.
Mi az előző három?
Megbízható nem hivatalos infó alapján, nagy különbségek nincsenek.
Ha (de gondolom nem) kínait kaptál az kb halottnak a csók. Rövid távon ért valamit, ha ért.
A pfizer tisztán mostanra elmúlóban.
A kevert AZ+Pfizer, Szputnyik+Pfizer, J&J+Pfizer (Pfizer modernával helyettesíthető) egész gyors visszaépülést tesz lehetővé.
Ab teszt adhat támpontot, de az új verzióról nem sok infó van ilyen tekintetben.
Azt gondolom, ha veszélyeztetett vagy, és sokat dolgozol kockázatos területen érdemes egy másik elven működő vakcina. Erre amúgy még a kínai is jó.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Mi az előző három?
Megbízható nem hivatalos infó alapján, nagy különbségek nincsenek.
Ha (de gondolom nem) kínait kaptál az kb halottnak a csók. Rövid távon ért valamit, ha ért.
A pfizer tisztán mostanra elmúlóban.
A kevert AZ+Pfizer, Szputnyik+Pfizer, J&J+Pfizer (Pfizer modernával helyettesíthető) egész gyors visszaépülést tesz lehetővé.
Ab teszt adhat támpontot, de az új verzióról nem sok infó van ilyen tekintetben.
Azt gondolom, ha veszélyeztetett vagy, és sokat dolgozol kockázatos területen érdemes egy másik elven működő vakcina. Erre amúgy még a kínai is jó.
1-2 Sputnik,
3. Pfizer volt
 
  • Szomorú
Reactions: milagro

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
1-2 Sputnik,
3. Pfizer volt
Az elég jó kombó. A ruszki vakcinárol sok mindent el lehet mondani (buzi erős oltási mellékhatások, nem kifejezett törekves az eu megfeleltségre, stb) de azt nem, hogy ne működött volna. A pfizer meg jó boost rá.
De ettől függetlenül, kisebbfajta csoda lenne, ha maradt volna ab-d. Csak kb biztos lehetsz a szekunder immunválaszban.
Tényleg rád van bízva, én talan J&Jt vennék fel, ilyenre, ha lehet. De az mRNSek se ártanak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Az elég jó kombó. A ruszki vakcinárol sok mindent el lehet mondani (buzi erős oltási mellékhatások, nem kifejezett törekves az eu megfeleltségre, stb) de azt nem, hogy ne működött volna. A pfizer meg jó boost rá.
De ettől függetlenül, kisebbfajta csoda lenne, ha maradt volna ab-d. Csak kb biztos lehetsz a szekunder immunválaszban.
Tényleg rád van bízva, én talan J&Jt vennék fel, ilyenre, ha lehet. De az mRNSek se ártanak.
Igazság szerint csak az első Sputnikra volt -talán- közepes immunválasz, másodikra semmi.
Pfizerre sem sok :/

Te mostanában vennéd fel ha nekem lennél, vagy még várnál vele?
 
  • Vicces
Reactions: milagro

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Igazság szerint csak az első Sputnikra volt -talán- közepes immunválasz, másodikra semmi.
Pfizerre sem sok :/

Te mostanában vennéd fel ha nekem lennél, vagy még várnál vele?
Az a nehéz a dologban, hogy az immunválasz meglehetősen összetett dolog. Főleg mert nagyon nehezen mérhető, és legjobb tudomásom szerint nem nagyon van T és B memóriasejt teszt. Pedig jelenleg ez lenne a kérdés az esetedben.
Amúgy erősen attól függ, hogy milyen szinten vagy kockázati csoport (kapcsolati szám, betegségek stb)
Van egy elméletem a dologról, szerintem ez a vírus kultúrális és nem szezonális, de bizonyítékom nincs rá, és igazából már az állategészségügyet is otthagytam, nem hogy az emberit. Szóval minden infóm másodkezes, úgy olvasd, és fogadd meg.
De a teljes vírus miatt most lehet én egy sinopharmot adatnék be.
Elsőre nem túl jó, de ha van memóriasejted, nagyon is reagálni fog rá a szervezeted. Elvileg persze.
Néha nagyon jól jönne ha globális szabványokban egyeznénk meg ezen, mert így kb nincs se egyenkövetelmény (az orosz szabvány kb olyan szigorú, mint az EUs, csak mások a prioritások, a kínai pl egy vicc hozzájuk képest, de attól még nem lesz mérgező, a magyar extra durva stb) se valós keresztvizsgálatok.
Szóval amikor azt írom, hogy ez vagy az, az saját infók, és tapasztalatok alapján van.
És hiába örülnék, ha tudnék, sajnos nem tudok valódi felelőséget vállalni a dologért.
Remélem azért picit segítek
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
811
777
93
Az elég jó kombó. A ruszki vakcinárol sok mindent el lehet mondani (buzi erős oltási mellékhatások, nem kifejezett törekves az eu megfeleltségre, stb) de azt nem, hogy ne működött volna. A pfizer meg jó boost rá.
De ettől függetlenül, kisebbfajta csoda lenne, ha maradt volna ab-d. Csak kb biztos lehetsz a szekunder immunválaszban.
Tényleg rád van bízva, én talan J&Jt vennék fel, ilyenre, ha lehet. De az mRNSek se ártanak.
Nekem a sputniktol semmilyen mellék hatás nem volt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU