Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Csak tippelek, de gondolom azért nem így használják az oldalon, mert a lélegeztetőgépes intenzív ágy a szűk keresztmetszet. Egy enyhe tünetekkel rendelkező beteg vagy egy oxigént igénylő tüdőgyulladásos az szinte mindegy, mert belőlük számolatlanul el tud látni a rendszer.

A tüdőgyuszi olyan magas arányban jelentkezik (igazából az az alap, hiszen a vírus elsősorban ott támad), hogy az biztos, hogy önmagában nem elégséges elkülönítő ismérv a súlyosnak minősítéshez. Mint ahogy önmagban a komolyabb láz sem az.

Azok az oldalak, ahol egyáltalán közölnek súlyos esetszámot, azaz ezek:
https://www.worldometers.info/coronavirus/
https://bnonews.com/index.php/2020/03/the-latest-coronavirus-cases/

nem maguk állnak neki elkülöníteni a súlyos eseteket, részletes esetleírás alapján, hanem egyszerűen átveszik, amit az információ forrás közöl. Tehát praktikusan az a súlyos eset, amit az információ források annak neveznek.
Sok országban eleve nem közlik a súlyos esetek számát, vagy az adatról ránézésre is üvölt, hogy nem megbízható. Akik közlik és az arányok kb. stimmelnek, azok jó esetben valamilyen WHO ajánlás alapján minősítenek (már ha egyáltalán van ilyen WHO ajánlás, amiben erősen kételkedek , mert a WHO-nál sem láttam ilyen adatot közölni), vagy saját kútfőből, annyi módszerrel, ahány ország.
Jó eséllyel a komoly, gépi lélegeztetést igényló légzési nehézség, az alapbetegség, vagy szövődmény miatt a tüdőn kívül más szervet is érintő elégtelenség, vagy a nagyon nehezen csillapítható, veszélyesen magas láz lehet elsősorban a besorolás alapja.

Ezért is félrevezető, amikor egyesek úgy fogalmaznak, hogy az esetek 80%-a enyhe. Nem. Legfeljebb az esetek 80%-a nem elég súlyos ahhoz, hogy a fentiek szerint, az adatközlés szempontjából is súlyosnak minősítsék. De ettől még a beteg tüdeje gyulladt, keményen lázas, erősen köhög, fáradt, levert (mintha átment volna rajta a vonat), fájnak az izmai, ízületei, szörtyög a tüdejében a váladék, esetleg hasmenése van, hány. Szóval csupa móka és kacagás.

Közben találtam számadatokat a tünetekre vonatkozóan (az egyik kínai tanulmányban):
Láz - 87%
Köhögés - 55%
Fáradtság - 42%
Izomfájdalom - 30%
Váladék képződés (hörgőkben) - 29%
Nehézlégzés - 29%
Mellkasi nyomás-érzés - 20%
Hasmenés - 14%
Fejfájás - 14%
Étvágytalanság - 10%
Mellkasi fájdalom - 9%
Torokfájdalom - 9%
Kábultság - 7%
Szívdobogás-érzés - 7%
Hányás - 4%
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Hétfőtől Ugandába sem tudtok utazni, Yoweri Museveni elnök ugyanis elrendelte a koronavírus miatt a teljes határzárat, tudósít az ugandai Daily Monitor:
https://www.monitor.co.ug/News/Nati...nal-flights/688334-5499830-ndqbb9z/index.html
..
További szigorításként vezetik ezt be, mivel március 18. óta a belépés eleve már csak karanténba vonulás terhe mellett volt lehetséges!
Eddig egyébként vírus mentesek.
..
“Consequently, we have decided among other things, to prohibit all incoming passengers where by air, land or water. All passenger planes coming from outside Uganda from landing at any of the airports in Uganda.”

Na pont nem úszták meg, Dubajból jutott be:
https://www.observer.ug/news/headlines/63978-uganda-confirms-first-coronavirus-case
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 197
26 916
113
Elkapta a koronavírust egy szegedi orvos, aki nem vonult karanténba az ausztriai síelés után, hanem bement dolgozni

A Szegedi Tudományegyetem egyik vezetője is elkapta a koronavírust – tudta meg az RTL Híradója. A csatorna információi szerint az orvos múlt héten Ausztriában volt síelni, de nem vonult házi karanténba, miután hazajött.
EHELYETT BEMENT DOLGOZNI, ÉS MŰTÖTT IS.
Az egyetemen most mindenkit tesztelnek a vírusra, aki kapcsolatba került az orvossal.

Múlt héten százról indult és nyolcszáznál végződött az ausztriai fertőzöttek száma. És ez a mocskos idióta egy orvos volt és nem is akármilyen orvos, hanem egy egyetemi vezető! Minimum elvárom, hogy az ilyen söpredék max vályogvetéssel foglalatoskodhasson élete hátralévő részében!
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Az influenza napi halálozási maximuma háromszáz halott lehet az olaszoknál. De ez csak becslés, sehol nincs erről pontos adat, utólag kalkulálják összevetve a járvány időszakát a halálozások megugrásával és annak okaival.
Szegedi Egyetem virológus processzora: Kínában az idei influenza járványban több százmillióan fertőződhettek meg a halálos áldozatok száma 60-70 ezer.:eek:
"Közel 13ezer halálos áldozata van az új koronavírus járványnak világszerte."
"Angelo Borrelli, az olasz polgári védelmi hatóság vezetője egyébként hangsúlyozta, a betegek jelentős többségenem az új koronavírus következtében haltak meg.Akik meghaltak, azok eleve más betegséggel küzdöttek, a meghalt emberek átlagéletkora továbbra is 80 év felett van. Azt mondta: ha azt számolnák, hányan halnak meg kizárólag a koronavírus-fertőzés miatt, akkor Olaszországban is nagyon alacsony lenne a halálozási ráta."
Akkor most ez tényleg mi? Nem igazán értem az egészet.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 197
26 916
113
"Angelo Borrelli, az olasz polgári védelmi hatóság vezetője egyébként hangsúlyozta, a betegek jelentős többségenem az új koronavírus következtében haltak meg.Akik meghaltak, azok eleve más betegséggel küzdöttek, a meghalt emberek átlagéletkora továbbra is 80 év felett van. Azt mondta: ha azt számolnák, hányan halnak meg kizárólag a koronavírus-fertőzés miatt, akkor Olaszországban is nagyon alacsony lenne a halálozási ráta."
Akkor most ez tényleg mi? Nem igazán értem az egészet.
Vita volt az olaszoknál, hogy kategorizálják a halottakat, végül a szigorú módszert fogadták el, miszerint akinél a koronavírus hozzájárult a halálozáshoz, azt a koronavírus áldozatának tekintik, függetlenül attól, hogy mi volt a konkrét halálozási ok. Magyarán nem trükköznek tüdőgyulladással, keringési rendellenességgel, egyébbel, hanem beírják,hogy koronavírus okozta. Úgy tűnik a polgári védelem politikai okból ezt ellenzi, de az orvosok meg ragaszkodnak hozzá. Egyikójük így fogalmazott:

"Hazugság, hogy nem a vírustól halnak meg a betegek, a halálukat a vírus okozza, nem más, mert az "intersticiális tüdőgyulladás" olyan légzési problémákat okoz, amellyel a beteg már nem tud megbirkózni. Azt állítani, hogy nem a vírus okozza halálukat, még az áldozatokkal szemben is tiszteletlenség szerinte." - mondta el a lapnak Christian Salaroli bergamói aneszteziológus.
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Csak tippelek, de gondolom azért nem így használják az oldalon, mert a lélegeztetőgépes intenzív ágy a szűk keresztmetszet. Egy enyhe tünetekkel rendelkező beteg vagy egy oxigént igénylő tüdőgyulladásos az szinte mindegy, mert belőlük számolatlanul el tud látni a rendszer.
Azzal a tüdőgyulladással amit a corona vírus okoz (vagy a szövődménye) az a baj, hogy (meg nem mondom most a kórkép nevét) a legdurvább pusztítást végzi a tüdőben. Magyarán, egy esetleges gyógyulás után (nem jellemző) is nagy mértékben csökken a tüdőben a használható légzőfelület a maradandó sérülés miatt. (ez nem valami szakszerű, de hülyeséget nem írok le). Volt olyan gyakorlott orvos aki egészen kétségbe esett amikor kezelte a beteget és látta a végeredményt, pedig látott más sok mindent.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Itt szarbiaba total kaosz van

ebbe honapba 318.000 gastarbeiter jott haza, sok van beteg is kozottuk, a karantent nem tartsak be, az emberek debilek, mindenen okoskodnak, orvosoknak alig van felszereles (most hoznak kinabol), a politikusok no comment.

bezarnak majd mindent, csak bolt gyogyszerter nyitva, most szigoritanak, 17-05 tilos a kijaras, ha a gastok, es a mindenfele setalo oregek szarakodnak tovabb 0-24 kijarasi tiltalom lesz. a betegek szama lassan de nagyon biztosan no, tobben vannak gepen.

nemtom mi lesz, de nem jo ez igy.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 197
26 916
113
Azzal a tüdőgyulladással amit a corona vírus okoz (vagy a szövődménye) az a baj, hogy (meg nem mondom most a kórkép nevét) a legdurvább pusztítást végzi a tüdőben. Magyarán, egy esetleges gyógyulás után (nem jellemző) is nagy mértékben csökken a tüdőben a használható légzőfelület a maradandó sérülés miatt. (ez nem valami szakszerű, de hülyeséget nem írok le). Volt olyan gyakorlott orvos aki egészen kétségbe esett amikor kezelte a beteget és látta a végeredményt, pedig látott más sok mindent.
A koronavírus okozta tüdőgyulladásból felépülők negyedét érinti a tüdőkapacitás csökkenése.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Ezt is megértük:
https://www.rt.com/news/483740-trump-kim-coronavirus-cooperation/
..
"According to the outlet, the President “was impressed by the efforts made by the Chairman [Kim] to defend his people from the serious threat of the epidemic.”"
..
5e766d6f85f5406b7d19b0d3.JPG
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 100
3 055
113
Elkapta a koronavírust egy szegedi orvos, aki nem vonult karanténba az ausztriai síelés után, hanem bement dolgozni

A Szegedi Tudományegyetem egyik vezetője is elkapta a koronavírust – tudta meg az RTL Híradója. A csatorna információi szerint az orvos múlt héten Ausztriában volt síelni, de nem vonult házi karanténba, miután hazajött.
EHELYETT BEMENT DOLGOZNI, ÉS MŰTÖTT IS.
Az egyetemen most mindenkit tesztelnek a vírusra, aki kapcsolatba került az orvossal.

Múlt héten százról indult és nyolcszáznál végződött az ausztriai fertőzöttek száma. És ez a mocskos idióta egy orvos volt és nem is akármilyen orvos, hanem egy egyetemi vezető! Minimum elvárom, hogy az ilyen söpredék max vályogvetéssel foglalatoskodhasson élete hátralévő részében!

Most mondta nővérem találkozott vele csütörtökön:( várják az eredményt....2 hét nyenyó miatta......lehet hétfőn felkeresem a úri embert és egy kicsit átrendezem az arcát és a kezét....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Sikerült kiharcolnom egy hőemelkedést ! 36,3 C bal hónaljban, 36,4 jobb hónaljban. Ez egy gyors-szondás mérés volt, de pontos. Mivel a 36,0 C az nálam már kiváló, nagy örömömben, hogy visszatérek a halandó emberiség közé, AZONNAL elővettem 2 higanyos és egy elektromos lázmérőt, és szimultán mértem a hárommal a két hónaljban, az egyik higanyossal meg szájban. "Elvileg" a szájban +0,3 C-al magasabb kellett volna hogy legyen, de az is csak 36,4 C-t mutatott nagy bánatomra. :D:D:D Tíz egész percig mértem velük, hogy tuti legyen az eredmény, a legkisebb hiba se lehessen. Nálam ez az érték már hőemelkedésnek számít.

Namost a lázmérés ötlete azon alapult, hogy nagyon fáztam 2-3 órája. Azóta felnyomtam a hőmérsékletet 25 C-ra, így már nem fázok. Amúgy étvágyam olyan nagy van, hogy 24 órában éhes vagyok. (már nem merek enni, mert mindig tudnák) A korlátozott száj szárazság érzeten kívül semmilyen lényeges tünetem nincsen, egy kicsit kevésbé érzem magam jól mint korábban. A tippem - ez már megint egy újabb influenza, ezen a télen már a 3. vagy a negyedik. Az első kettő volt rossz novemberben és decemberben (karácsony előttől és utánig), de lázam persze akkor sem sem volt. Azért ez sem egy álom ami nálam van, hogy nagyon nehezen megy fel a lázam, ha meg felmegy, már érdemes nézetni egy koporsót, mert akkor aztán végem van. Szóval SEMMI NEM AZ AMINEK LÁTSZIK ELSŐRE. Ez ami nekem van áldás és átok is egyszerre. Viszont az tény, hogy amiken én már átvergődtem, az 3 embernek is rendes adag lenne egy életre, nem hogy egynek. Talán nem is mind élték volna túl. Nekem tulajdonképpen semmi részem nem volt ezekben, mert ha lehet nagyon-is kikerülöm a betegségeket, ezt a mostani koronavírust sem szeretném megkapni, jó az nélkülem is, van elég akin kutathatják, nem kellenek hozzá hegylakós páciensek. :) Persze egyszer nekem is annyi lesz, efelől semmi kétségem. Tüdőgyulladást egyébként már annyit átéltem, hogy azonnal megmondom amikor van egy nekem. Láz persze az semmi, de ha erősebb hallani lehet (a szöttyögést) ha meghallgatják, és a röntgen is kimutatja. De nem sok tünete van nálam. Lehet hogy a láz hiánya is okozza a kevés járulékos tünetet, mert az igen megterhelő, én is akkor pusztulok meg, amikor megemelkedik a lázam, mert nekem is képes rá ha nagy gáz van. Pár hete rákerestem erre az alacsonyabb testhőmérsékletre ami nekem van. Volt ahol statisztikákat emlegettek, hogy hosszabban élnek. Én nem, tudom, ez relatív, majd ha 100 éves leszek mert megértem akkor elmesélem. :) De egyenlőre néha fél lábbal többször a koporsóban álltam már, úgy hogy azok nem a hosszú élet előjelei voltak... :D:D:D:D:D (persze, én is tudom a hosszú élet titkát, nem bonyolult, az a lényege, hogy NEM SZABAD MEGHALNI !!! :eek::rolleyes::D:D:cool: )
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 609
113

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
A JÓ ISTEN ÁLDJON MEG!

Sikerült kiharcolnom egy hőemelkedést ! 36,3 C bal hónaljban, 36,4 jobb hónaljban. Ez egy gyors-szondás mérés volt, de pontos. Mivel a 36,0 C az nálam már kiváló, nagy örömömben, hogy visszatérek a halandó emberiség közé, AZONNAL elővettem 2 higanyos és egy elektromos lázmérőt, és szimultán mértem a hárommal a két hónaljban, az egyik higanyossal meg szájban. "Elvileg" a szájban +0,3 C-al magasabb kellett volna hogy legyen, de az is csak 36,4 C-t mutatott nagy bánatomra. :D:D:D Tíz egész percig mértem velük, hogy tuti legyen az eredmény, a legkisebb hiba se lehessen. Nálam ez az érték már hőemelkedésnek számít.

Namost a lázmérés ötlete azon alapult, hogy nagyon fáztam 2-3 órája. Azóta felnyomtam a hőmérsékletet 25 C-ra, így már nem fázok. Amúgy étvágyam olyan nagy van, hogy 24 órában éhes vagyok. (már nem merek enni, mert mindig tudnák) A korlátozott száj szárazság érzeten kívül semmilyen lényeges tünetem nincsen, egy kicsit kevésbé érzem magam jól mint korábban. A tippem - ez már megint egy újabb influenza, ezen a télen már a 3. vagy a negyedik. Az első kettő volt rossz novemberben és decemberben (karácsony előttől és utánig), de lázam persze akkor sem sem volt. Azért ez sem egy álom ami nálam van, hogy nagyon nehezen megy fel a lázam, ha meg felmegy, már érdemes nézetni egy koporsót, mert akkor aztán végem van. Szóval SEMMI NEM AZ AMINEK LÁTSZIK ELSŐRE. Ez ami nekem van áldás és átok is egyszerre. Viszont az tény, hogy amiken én már átvergődtem, az 3 embernek is rendes adag lenne egy életre, nem hogy egynek. Talán nem is mind élték volna túl. Nekem tulajdonképpen semmi részem nem volt ezekben, mert ha lehet nagyon-is kikerülöm a betegségeket, ezt a mostani koronavírust sem szeretném megkapni, jó az nélkülem is, van elég akin kutathatják, nem kellenek hozzá hegylakós páciensek. :) Persze egyszer nekem is annyi lesz, efelől semmi kétségem. Tüdőgyulladást egyébként már annyit átéltem, hogy azonnal megmondom amikor van egy nekem. Láz persze az semmi, de ha erősebb hallani lehet (a szöttyögést) ha meghallgatják, és a röntgen is kimutatja. De nem sok tünete van nálam. Lehet hogy a láz hiánya is okozza a kevés járulékos tünetet, mert az igen megterhelő, én is akkor pusztulok meg, amikor megemelkedik a lázam, mert nekem is képes rá ha nagy gáz van. Pár hete rákerestem erre az alacsonyabb testhőmérsékletre ami nekem van. Volt ahol statisztikákat emlegettek, hogy hosszabban élnek. Én nem, tudom, ez relatív, majd ha 100 éves leszek mert megértem akkor elmesélem. :) De egyenlőre néha fél lábbal többször a koporsóban álltam már, úgy hogy azok nem a hosszú élet előjelei voltak... :D:D:D:D:D (persze, én is tudom a hosszú élet titkát, nem bonyolult, az a lényege, hogy NEM SZABAD MEGHALNI !!! :eek::rolleyes::D:D:cool: )
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas