Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 258
68 063
113
Szerintem ide illik, noha nagyon szűkszavú...
Vajon mit, kiket ellenőriznek?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ellenorzest-rendeltek-el-tobb-megyeben-418449
..
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Zala megye közigazgatási területére vonatkozóan rendeltek el fokozott ellenőrzést a jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése, felderítése, illetve megszakítása érdekében. Az ellenőrzés szombaton 0 órától szeptember 6. éjfélig tart.
Deli hatarszakasz mind, jon a joido es igy jonnek a gibbonok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 898
87 101
113
Repülés
Országúti budik
Légkondi
Rendezvényközpontok-rendezvények

Szerintem ezek a legveszélyesebb területek.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az elmúlt huszonnégy órában csaknem ötvennel, 148-ról 197-re nőtt a halottak száma Olaszországban a koronavírus-járvány következtében. Az olasz polgári védelmi hatóság péntek este közölt adatai szerint a Covid-19 vírus okozta járvány fertőzöttjeinek száma elérte a 4636-t, a betegek több mint felét kórházban kezelik. A 197 halott átlagéletkora 81 év. A halálozási ráta 4,25 százaléknak felel meg. A halottak száma egy nappal korábban, szerdáról csütörtökre, majdnem ugyanennyivel, negyvennyolccal emelkedett. A polgári védelem vezetője, Angelo Borrelli elmondta, pénteken 37-en haltak meg Lombardiában, heten Emilia Romagnában, két-két személy Veneto és Piemonte tartományban, egy személy Lazióban. A halottak életkora 62 és 95 év között volt. A polgári védelmi hatóság vezetője elmondta, hogy a fertőzöttek több mint hetven százaléka férfi. Eddig 523-en gyógyultak meg, ez a betegek több mint tizenegy százaléka. A halottakat és gyógyultakat levonva az igazolt fertőzöttek száma 3916.
Koronavírus: egy nap alatt ötvennel nőtt a halottak száma Olaszországban

Az országoknak együtt kell fellépni a koronavírus ellen ahelyett, hogy utazási korlátozásokat vezetnének be egymással szemben - szögezte le pénteken Genfben Mike Ryan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vészhelyzeti programjának ügyvezető igazgatója. Nagyon fontos, hogy az emberek megértsék: ezek a korlátozások nem segítenek - hangsúlyozta Ryan nem sokkal az után, hogy Japán és Dél-Korea kölcsönösen beutazást érintő korlátozásokat vezetett be egymás állampolgárai ellen. A főigazgató azt mondta, az ilyen korlátozásokat csak gondos, tudományos tényeken alapuló mérlegelések után lehet alkalmazni, és semmiképpen sem hosszú időre. Iránnal kapcsolatban úgy fogalmazott, reméli, hogy a teheráni vezetés lépéseket fog tenni a vírus visszaszorításának az érdekében. Úgy vélte, az iráni kormány és az egészségügyi rendszer immár összehangolja a járvány ellen tett lépéseket. Hamisnak nevezte azonban azokat a reményeket, amelyek szerint a koronavírus az influenzához hasonlóan eltűnik a nyár beköszöntével.
A WHO szerint a koronavírus nem fog eltűnni az influenzához hasonlóan nyáron

Már a Szent László kórházban, karanténban van az a holland férfi, aki reggel jelentkezett egy XVIII. kerületi szakrendelőben fejfájásra panaszkodva, és közölte az orvossal, hogy van egy szintén holland ismerőse, akinél „nagy valószínűséggel” koronavírus fertőzést állapítottak meg.
Már karanténban van a XVIII. kerületi rendelőből távozó koronavírus-gyanús férfi

A koronavírus-járvány elleni védekezésről az operatív törzs pénteki ülésén úgy döntött, hogy át kell csoportosítani a Szent László Kórház kapacitásait, írja a koronavirus.gov.hu. Múlt hét vasárnap beszélt arról Kásler Miklós, hogy a magyar egészségügy úgy készült, hogy még tömeges fertőzés esetén is elegendő legyen a magyar egészségügy kapacitása. Az országban 29 infektológiai osztály működik, az ágyak száma több mint 800 – közölte. Az ellátás központja a Szent László Kórház, amely a legsúlyosabb betegek kezelésére is felkészült.
Átcsoportosítanak a Szent Lászlóban, hogy legyen elég ember a koronavírus kezelésére
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egy jó "betépés" is lehet antivirális, az influenza sem nagyon szereti.az alkoholt, Persze ez a módszer sajnos nem mindenkinek ajánlott és elérhető és csak korlátoltan áll rendelkezésre, de a "betépés" is lehet hasznos, bár a mértéket, az adagolást itt is helyesen kell kezelni . (se sokat se keveset)

Az influenza és szövődményei imádják az alkoholt. Ugyanis az alkohol károsítja a nyálkahártyát, aminek következtében könnyebben fertőződünk meg és vizelethajtó hatású is, aminek következtében a tüdőt irntő szövődmények komolyabbak lesznek! És itt ami igaz az influenzára, az igaz a koronavírusra is.

Semmiképp ne igyatok alkoholt fertőzött területen!

"Roppant érdekes módon" itt is kiemelten említik a savanyú káposztát, amit korábban már én is említettem.

A káposztának és a méznek tényleg vannak előnyös hatásai, de azok elhanyagolhatóak. Nem hátrány, ha részei a kiegyensúlyozott táplálkozásunknak, de semmi különösebb csodát ne várjunk tőlük.

Az immunrendszert pedig nem lehet feltuningolni, ahogy nem lehet méregteleníteni sem és más képtelenségeket csinálni. Ha bevisszük a szervezetünkbe a megfelelő mennyiségű fehérjét, zsírt, szénhidrátot és némi vitamint, nyomelemekkel együtt, akkor hátradőlhetünk, mert többet nem tehetünk. Ne dőljön be senki a táplálékkiegészítőknek, azoknak a tartalmát vagy megemésztjük, vagy kiszarjuk, cserébe viszont jó drágák!

Jelen tudásunk szerint a fertőzött területek és egyének kerülése az egyéni védőeszközök alkalmazásával együtt a hatékony megoldás és ez már nem nagyon fog változni, legföljebb újabb tucatnyi népi gyógymódról és modern táplálékkiegészítőről derül ki a közeljövőben, hogy semmit se érnek.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Én magamnak több szintet különítettem el az enyhe biológiai környezetre tartott felszerelésem alapján:

1. Az első budapesti fertőzöttől: tömegközlekedés maszkban és kesztyűben.
2. A budapesti fertőzöttek száma száznál több: tömegközlekedés sapkában, védőszemüvegben, maszkban és kesztyűben.
3. A budapesti fertőzöttek száma ötszáz fölött: ugyanez +egyszerhasználatos esőkabát.
4. A budapesti fertőzöttek száma ezer fölött: ugyanez +esővédő poncsó és váltóruha alatta.
5. Fertőzöttek számától függetlenül kórházlátogatás: szigetelt védőszemüvegben, maszkban, tyvek védőruhában, vegyszerálló védőkesztyűben.
6. Túlélés, fosztogatás, stb.: szigetelt védőszemüveg, félálarc, tyvek védőruha és vegyszerálló védőkesztyűben.
Szerintem a 3.-tól már a lángszórót is használhatnál.:)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egy orat vart a mentokre? Pesten? Eleg kamandusz szaga van. Dk-s polgarmester kozlemenye.

Nem a mentőkre várt, hanem a speciális betegszállításra! Két külön dolog, jó eséllyel a magyarországi eü. személyzet kilencven százalékának semmilyen hatékony védőeszköze nincs, a Szent Lászlóban állomásozhat egy különleges csapat és ők járnak ki.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szerintem a 3.-tól már a lángszórót is használhatnál.:)
Amit írtam, az az influenzára is igaz egy néhány évtizedenként bekövetkező keményebb járvány idején! Az egyes pont a minimum kelllene legyen átlagos influenzajárvány idején is, hogy ne legyen vagy ötezer halottja minden évben Magyarországon!
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mi lesz ha virusunk kitart oszig es akkor ujra kezdi? :rolleyes:
Gáz... Jó nagy gáz...:)

Azért ezzel várjunk még, majd ha odaértük a szeptemberhez, azt az akadályt akkor kell átugrani. Szándékosan nem írok verziókról, mert amíg nem tudják a mások az eshetőségeket, addig terjeszthetik a rémhíreket. Most abszolúte nem rólad van antigonosz, hanem rengetegen járnak ide olvasni, ezt múltkor felmértem, pld szíria témában, és mivel reggel 5 volt, úgy gondolom, hogy firkászok is voltak közte. Szóval majd ha odaérünk és ott lesz még, akkor át fogjuk ugorni az akadályt. Egyenlőre szerintem a legfontosabb az exponenciális terjedés megakadályozása, később pedig a meleg, a nap, a szaporodó baktériumok is be fognak segíteni, és reméljük nyár közepére sikerül majd eltüntetni az egészet. :)
Ja, közben eszembe jutott, valami kínai (vagy valami keleti ferdeszemű bölcsesség) közmondást akartam írni, de nem jutott eszembe, valahogy így szól - "majd ha odaértünk a folyóhoz, át fogunk kelni rajta"

Más
Említettem, hogy egy betépés is lehet megelőző jellegű. Nos azonnal bele is akadtam (véletlenül) egy "lacifer" nevű magyar találmányba, ez konkrétan 69% százalékosnak van írva. Persze egy vicc, de nem tudom volt-e már, úgy hogy ideteszem "lacifert" (ha tudom), bár ez humor, úgy hogy most
OFF
ON
 
T

Törölt tag 2361

Guest
azt pletykaljak itt a varosba hogy a csavo nem csak magyarba vot a tesonal, hanem volt olaszorszagban is...

csak ezt a tvn vhogy nem mondjak...

amugy mar cirkusz van, nyafognak a facen hogy nincsenek maszkok a gyogyszertarban.. kezfertotlenito sincs sehol...

en meg okos votam, olvastam itt a forumon hogy valaki hasznalja, es amikor votam magyarba vettem par darabot az auchnanaban..lett is hasznom ebbol az agyalasbol itt a forumon :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mivel nem vagyunk barátok,...
Így legyen ötösöm a lottón, de nyugi, másnak is kalandos az élete.
Felőlem lehetsz kritikus és durcás is, csak ez inkább valami revansnak tűnt a részedről. Elhiheted, nem véletlen kérdeztem rá. Nem vagyunk barátok, és nem is leszünk, amíg másra vetíted ki a sérelmeidet... :rolleyes:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 258
68 063
113
Nem a mentőkre várt, hanem a speciális betegszállításra! Két külön dolog, jó eséllyel a magyarországi eü. személyzet kilencven százalékának semmilyen hatékony védőeszköze nincs, a Szent Lászlóban állomásozhat egy különleges csapat és ők járnak ki.
Mentoket irtak. Igy hatasosabb a fogalmazas...