Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 615
94 110
113
https://hvg.hu/vilag/20200306_Tegnap_ota_49el_nott_a_halalos_aldozatok_szama_Olaszorszagban

"A 197 halott átlagéletkora 81 év. A halálozási ráta 4,25 százaléknak felel meg."
Hallgattam egy jó műsort. Halálozási rátát most követni fölösleges. Ez attól függ, melyik ország hogyan döntött, miként szűr. Olaszországban máshogy szűrnek, mint pl. Dél-Koreában. Koreában mkit a legenyhébb tünetekkel is, ezért a statisztika lefelé csal p. 0,5%-os arányt mutat. Az olaszoknál csak a lázas betegeket és a kozvetlen kontaktot, ezért magas.
Az infulenzánál ez az arány 0.1-0,4% közt van.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 615
94 110
113
A faszi azt mondta félreértés történt. Ő ugy ertette, hogy rendelőintézetes doki, beküldte a kórházba, a doki meg hogy várjon és jönnek érte. (nen tuti higy faszán beszél magyarul, holland) Mind1, maga bement, karanténban van.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az influenza és szövődményei imádják az alkoholt. Ugyanis az alkohol károsítja a nyálkahártyát, aminek következtében könnyebben fertőződünk meg és vizelethajtó hatású is, aminek következtében a tüdőt irntő szövődmények komolyabbak lesznek! És itt ami igaz az influenzára, az igaz a koronavírusra is.

Semmiképp ne igyatok alkoholt fertőzött területen!



A káposztának és a méznek tényleg vannak előnyös hatásai, de azok elhanyagolhatóak. Nem hátrány, ha részei a kiegyensúlyozott táplálkozásunknak, de semmi különösebb csodát ne várjunk tőlük.

Az immunrendszert pedig nem lehet feltuningolni, ahogy nem lehet méregteleníteni sem és más képtelenségeket csinálni. Ha bevisszük a szervezetünkbe a megfelelő mennyiségű fehérjét, zsírt, szénhidrátot és némi vitamint, nyomelemekkel együtt, akkor hátradőlhetünk, mert többet nem tehetünk. Ne dőljön be senki a táplálékkiegészítőknek, azoknak a tartalmát vagy megemésztjük, vagy kiszarjuk, cserébe viszont jó drágák!

Jelen tudásunk szerint a fertőzött területek és egyének kerülése az egyéni védőeszközök alkalmazásával együtt a hatékony megoldás és ez már nem nagyon fog változni, legföljebb újabb tucatnyi népi gyógymódról és modern táplálékkiegészítőről derül ki a közeljövőben, hogy semmit se érnek.
Azért normális élelmiszerekkel sok-mindent el lehet érni. Én sem javaslom az ilyen "műanyag" "táplálék kiegészítőket". Pld. hogy ezt alátámasszam, a napokban láttam egy valami összefoglaló cikket az omega3 kapszulákról, aminek a vizsgálatok és statisztikák szerint 0 azaz NULLA hatása volt az érrendszeri megbetegedések megelőzésére. Mint tudjuk, a tengeri halak tartalmaznak ilyen omega3 zsírsavakat, amik normál étel evéssel valóban felszívódnak, de mint most már tudjuk, a kivonatuk nem ér semmit. Nos erre biztatok én is mindenkit, hogy lehetőleg élelmiszerekkel vigye be a szervezet számára szükséges nyomelemeket, vitaminokat, fehérjéket, zsírsavakat, mert a kivonatok megbízhatósága és hatásossága igencsak kérdéses. Az alkohollal kapcsolatos figyelmeztetéseddel egyetértek. Amúgy én ritkán iszok alkoholt, még fiatalon persze sűrűbben előfordult velem is. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 124
88 244
113
Egy orat vart a mentokre? Pesten? Eleg kamandusz szaga van. Dk-s polgarmester kozlemenye.

Írja az index, hogy a "polgármester szerint", de akkor TÉNYLEG büntizni kellene már ezt a sok fa.zparasztot rémhírkeltésért. Kizártnak tartom, hogy Budapesten 1 órát vár valaki a mentőre! Még Kolonics halálakor a világ végére is 17 perc alatt kiértek, pedig ott is 37 percet hazudtak, de a DKs majom szerint ez itt 1 óra volt. Börtönnel büntetném a rémhírkeltést!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 124
88 244
113
azt pletykaljak itt a varosba hogy a csavo nem csak magyarba vot a tesonal, hanem volt olaszorszagban is...

csak ezt a tvn vhogy nem mondjak...

amugy mar cirkusz van, nyafognak a facen hogy nincsenek maszkok a gyogyszertarban.. kezfertotlenito sincs sehol...

en meg okos votam, olvastam itt a forumon hogy valaki hasznalja, es amikor votam magyarba vettem par darabot az auchnanaban..lett is hasznom ebbol az agyalasbol itt a forumon :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Várható volt. Totál hülyének nézik az embereket egyesek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 124
88 244
113
azt pletykaljak itt a varosba hogy a csavo nem csak magyarba vot a tesonal, hanem volt olaszorszagban is...

csak ezt a tvn vhogy nem mondjak...

amugy mar cirkusz van, nyafognak a facen hogy nincsenek maszkok a gyogyszertarban.. kezfertotlenito sincs sehol...

en meg okos votam, olvastam itt a forumon hogy valaki hasznalja, es amikor votam magyarba vettem par darabot az auchnanaban..lett is hasznom ebbol az agyalasbol itt a forumon :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Lefogadom, hogy a tesó nem koronavírusos ...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Fővárosi Vízművek a koronavírus magyarországi megjelenésére tekintettel életbe léptette a rendkívüli helyzetekre kidolgozott üzemmenet-folytonossági biztonsági tervét - közölte a vállalat pénteken a Facebook-oldalán. A cég azt írta: további intézkedésig a társaság lezárja ivóvízbázisainak védőterületét, ezekre a területekre a korábban kibocsátott belépési engedéllyel rendelkezők sem mehetnek be. Egyúttal felfüggesztik a további belépési engedélyek kibocsátását.
A Fővárosi Vízművek életbe léptette a rendkívüli helyzetekre kidolgozott tervét


Agyhalott...:

Humánumtól roskadozó megjegyzést tett az amerikai CNBC csatorna egyik szerkesztője, Rick Santelli csütörtökön a csatorna „The Exchange” című műsorában. Santelli a műsorvezető egy kérdésére, szerinte mi katalizálja a New York-i értéktőzsde főbb mutatóinak folyamatos zuhanását, azt mondta: „Nézze meg a helyi híreket. Az katalizálja.” Santelli ezután elmagyarázza, hogy az emberek túlzottan megijednek a járványtól, pedig most valami olyasmi történik, mintha egy influenzajárvány miatt helyeznék karanténba a fél világot. „Azt mondom, mindenkinek meg kéne kapnia ezt a vírust, és akkor egy hónapon belül túl lennénk az egészen, úgy, hogy a halálozási ráta valószínűleg nem lenne magasabb, mintha hosszan vonul végig a járvány, és közben pusztítást okoz a gazdaságban.” - zongorázta végig az elméletét Santelli.
A CNBC szerkesztője szerint mindenkit meg kéne fertőzni koronavírussal Amerikában, hogy a karanténozás ne lassítsa a gazdaságot
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én magamnak több szintet különítettem el az enyhe biológiai környezetre tartott felszerelésem alapján:

1. Az első budapesti fertőzöttől: tömegközlekedés maszkban és kesztyűben.
2. A budapesti fertőzöttek száma száznál több: tömegközlekedés sapkában, védőszemüvegben, maszkban és kesztyűben.
3. A budapesti fertőzöttek száma ötszáz fölött: ugyanez +egyszerhasználatos esőkabát.
4. A budapesti fertőzöttek száma ezer fölött: ugyanez +esővédő poncsó és váltóruha alatta.
5. Fertőzöttek számától függetlenül kórházlátogatás: szigetelt védőszemüvegben, maszkban, tyvek védőruhában, vegyszerálló védőkesztyűben.
6. Túlélés, fosztogatás, stb.: szigetelt védőszemüveg, félálarc, tyvek védőruha és vegyszerálló védőkesztyűben.

és ezt mind fel is mered venni? nem félsz, hogy a tömeg meglincsel a metrón, villamoson, buszon, hogy neked honnan van ennyi védőfelszerelés, mikor más is védekezne, de semmi nincs, amivel védekezhetne?

mellesleg nekem is van maszkom, szemüvegem is, de nem merem felvenni, félek a tömeg reakciójától...
kb. én lennék az egyetlen az utcán, járművön, aki maszkban lenne, mivel az elmúlt 1 hónapban 5 maszkos embert láttam Budapesten, összesen

(egyébként egy sem viselte helyesen a maszkot... 2-nek az orra fedetlen volt, 3 pedig nem húzta szét a maszkot függőleges irányban, így gyakorlatilag mint egy téglalap alakú odaragasztott bajusz úgy állt rajtuk a maszk - dehát nem tudják viselni, mert nem tájékoztatják őket, hiszen az az álláspont, hogy nem kell a maszk)

és ehhez a hivatalos álláspont is hozzájárult, mivel azt mondták, hogy csak a betegek hordjanak maszkot, az egészségesek ne
így most nem hordok, mert félek felvenni, pedig kellene, és volna is mit
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

Törölt tag 2361

Guest
Agyhalott...:

Humánumtól roskadozó megjegyzést tett az amerikai CNBC csatorna egyik szerkesztője, Rick Santelli csütörtökön a csatorna „The Exchange” című műsorában. Santelli a műsorvezető egy kérdésére, szerinte mi katalizálja a New York-i értéktőzsde főbb mutatóinak folyamatos zuhanását, azt mondta: „Nézze meg a helyi híreket. Az katalizálja.” Santelli ezután elmagyarázza, hogy az emberek túlzottan megijednek a járványtól, pedig most valami olyasmi történik, mintha egy influenzajárvány miatt helyeznék karanténba a fél világot. „Azt mondom, mindenkinek meg kéne kapnia ezt a vírust, és akkor egy hónapon belül túl lennénk az egészen, úgy, hogy a halálozási ráta valószínűleg nem lenne magasabb, mintha hosszan vonul végig a járvány, és közben pusztítást okoz a gazdaságban.” - zongorázta végig az elméletét Santelli.
A CNBC szerkesztője szerint mindenkit meg kéne fertőzni koronavírussal Amerikában, hogy a karanténozás ne lassítsa a gazdaságot


Nem az a gond hogy vannak debil emberek, az normalis.
A gond az hogy ilyenek kapnak lehetoseget hogy okoskodjonak a tvn..az mar nem normalis..
remelem elkapja majd es meglassa milyen jo dolog beteg lenni vagy belehalni.

amugy meg mi ez a alando marhulas a statisztikaval? egyeseknek fontosabb a gdp mennyi % mutat a tobbi meg le van szarva..forduljon fel fel vilag csak legyen egy pici novekedes...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
A Fővárosi Vízművek a koronavírus magyarországi megjelenésére tekintettel életbe léptette a rendkívüli helyzetekre kidolgozott üzemmenet-folytonossági biztonsági tervét - közölte a vállalat pénteken a Facebook-oldalán. A cég azt írta: további intézkedésig a társaság lezárja ivóvízbázisainak védőterületét, ezekre a területekre a korábban kibocsátott belépési engedéllyel rendelkezők sem mehetnek be. Egyúttal felfüggesztik a további belépési engedélyek kibocsátását.
A Fővárosi Vízművek életbe léptette a rendkívüli helyzetekre kidolgozott tervét

Végre valakiknek van terve valamire!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 472
4 647
113
Az influenza ellen van oltás, gyakorlatilag ingyen, de mégsem veszik fel, csak nagyon kevesen. Mindenki magasról tesz az egészre, pánikról sem szokott lenni.
Jelenleg nincs oltás, ezért az lenne a legfontosabb, hogy ne keltsenek pánikot... de ezt politikai okok miatt egyesek nem tudják megállni. :eek:

A főnéni azt mondta, hogy pcr-tesztet csinálnak (csak nem figyeltetek, pedig ő tényleg elmondta a lényeget :rolleyes:).
A pcr gyakorlatilag korlátlan mennyiségben elvégezhető és olcsó, habár nem egy gyorsteszt, de legalább pontos.

Te biztonságban vagy. Agyrákod már nem lehet...:hadonaszos:

Milyen járványt? A zombiapokalipszist ami csak a fejedben van?


Akkor megváltozna a véleményed? Hát, nem tudom....
Ez már a harmadik alkalom, hogy kifakadsz a témában, pedig az ilyesmi nem jellemző rád. Hiába a háborúk, lefejezések; a választásokat is mindig elintézed max egy fél mondattal, de ez most neked nagyon betalált. Ez inkább valami személyes érintettség lesz nálad. Valamelyik szerettednek vagy egy ide passzoló horror története, vagy amikor pici gyerek voltál, rajtad térdepeltek hárman az oltások beadásánál...
Szóval, Python, mi a sztori? :rolleyes:

Az az igazság, hogy már mindent elmondtak többször is. Csak annyival vannak lemaradva, hogy a bulvár jellegű hírekre nem szoktak reagálni. Átolvastam sok publikációt. Ezeket kis késéssel, felfújva és eltorzítva meg lehet találni az indexen és a többi függetlenobjektív újságban. A kormányoldalon eddig az ilyesmivel nem foglalkoztak annyira. Ott kimaradtak a szenzációhajhász spekulációk. Remélem ez így is marad.

Az nem úgy működik, hogy aki hangosabban hisztizik, azt kell letesztelni... :oops:

Minden normális ember tudja, hogy vannak ilyen kretének. Az sem titok, hogy egyes újságírók bármire kaphatóak, csak hogy betartsanak a kormánynak... Helyén kell kezelni az ilyen híreket.

Százával másoljátok be a pánikkeltő híreket... Azzal nehéz versenyre kelni.

A szemetek nem akarják kihírdetni a statáriumot. :hadonaszos:

Azért, mert - definíció szerint - nincs világméretű járvány. Kínán kívül eddig csak 3 járványos gócpont van. A többi helyen inkább csak olyan betegeket találtak, akik behurcolták a betegséget, és az új fertőzések száma még túl alacsony.

Lehetséges, hogy az olaszok belefutottak egy magas vírusszámú, szuperfertőző betegbe, vagy... ahogy a két másik Kínán kívüli járványos országban felmerült a terjesztés szándékossága... o_O


Ezek szerint akkor a puszta véletlen a valószínűbb (, pedig én is szívesebben konteóznék. :))

Hollywood agymosása ellen nem lehet tenni semmit sem.

Ja, azóta minden nap itt kelted a pánikot. :hadonaszos:
A H1N1 jarvany idejen az akkor ellenzekben levo Fidesz propagandaszeruen kampanyolt a vakcina beadas ellen. Csak hogy az akkori kormanybol ne legyen hos. En meg emlekszem ra, es ezek miatt tudom hogy a legaljasabb emberek akiknek semmi sem draga kerultek hatalomra azota.

Ez a kis hiszti a migransvalsagrol semmi ahhoz kepest amekkora kart okozott a magyarok egeszsegehez es joletehez valo hozzaallasuk. Ilyenek miatt nezem levegonek a fideszhivok erveit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 549
113
A H1N1 jarvany idejen az akkor ellenzekben levo Fidesz propagandaszeruen kampanyolt a vakcina beadas ellen. Csak hogy az akkori kormanybol ne legyen hos. En meg emlekszem ra, es ezek miatt tudom hogy a legaljasabb emberek akiknek semmi sem draga kerultek hatalomra azota.

Ez a kis hiszti a migransvalsagrol semmi ahhoz kepest amekkora kart okozott a magyarok egeszsegehez es joletehez valo hozzaallasuk. Ilyenek miatt nezem levegonek a fideszhivok erveit.
Azt azért remélem tudod, hogy itt akik ismerik a "munkásságod" legalább egy ideje, és eddig beleszartak a belpolitikába, vagy épp billegő szavazóként léteztek, most intézted el 90+%-nál hogy tegyen egy akkora X-et a Fideszre a következő alkalommal, hogy átszakad a papír :D !!!
 
T

Törölt tag 2361

Guest
és ezt mind fel is mered venni? nem félsz, hogy a tömeg meglincsel a metrón, villamoson, buszon, hogy neked honnan van ennyi védőfelszerelés, mikor más is védekezne, de semmi nincs, amivel védekezhetne?

mellesleg nekem is van maszkom, szemüvegem is, de nem merem felvenni, félek a tömeg reakciójától...
kb. én lennék az egyetlen az utcán, járművön, aki maszkban lenne, mivel az elmúlt 1 hónapban 5 maszkos embert láttam Budapesten, összesen

(egyébként egy sem viselte helyesen a maszkot... 2-nek az orra fedetlen volt, 3 pedig nem húzta szét a maszkot függőleges irányban, így gyakorlatilag mint egy téglalap alakú odaragasztott bajusz úgy állt rajtuk a maszk - dehát nem tudják viselni, mert nem tájékoztatják őket, hiszen az az álláspont, hogy nem kell a maszk)

és ehhez a hivatalos álláspont is hozzájárult, mivel azt mondták, hogy csak a betegek hordjanak maszkot, az egészségesek ne
így most nem hordok, mert félek felvenni, pedig kellene, és volna is mit

veszel ilyet, total nyugodt lehetsz...modern, szepen nezz ki...te leszel a legmenobb maszkos a varosba...

nem epp occo, de sebaj :D

https://www.airinum.com/products/urban-air-mask-2-0-limited-alan-walker?variant=21177219121257
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
és ezt mind fel is mered venni? nem félsz, hogy a tömeg meglincsel a metrón, villamoson, buszon, hogy neked honnan van ennyi védőfelszerelés, mikor más is védekezne, de semmi nincs, amivel védekezhetne?

Vettem. Meglehetősen olcsón, még a járvány előtt, sok minden mással együtt. Úgy állok hozzá, hogy hacsak nem kapok közvetlen atomcsapást, akkor még a harmadik világháborút is túl kell élnem.

A kevésbé felkészültek reakciói meg hidegen hagynak.

mellesleg nekem is van maszkom, szemüvegem is, de nem merem felvenni, félek a tömeg reakciójától...

Gyúrni kéne... ;)

kb. én lennék az egyetlen az utcán, járművön, aki maszkban lenne, mivel az elmúlt 1 hónapban 5 maszkos embert láttam Budapesten, összesen

Én se láttam szükségesnek mostanáig.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Írja az index, hogy a "polgármester szerint", de akkor TÉNYLEG büntizni kellene már ezt a sok fa.zparasztot rémhírkeltésért. Kizártnak tartom, hogy Budapesten 1 órát vár valaki a mentőre! Még Kolonics halálakor a világ végére is 17 perc alatt kiértek, pedig ott is 37 percet hazudtak, de a DKs majom szerint ez itt 1 óra volt. Börtönnel büntetném a rémhírkeltést!

Meglepodnel.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen