Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Március 17:

Ebben mi a feltételes mód? o_O Én azt írtam:

Hogy tud elindulni valami, ha még zár alatt van???
Vagy ez nem illik bele a TE prekoncepciódba?
Én elolvastam a cikket is. Ne költsd át!

" Egyelőre hiánycikk, de 120 ezer sebészi maszk érkezhet az országba Hamburgból. Erről a külügyminiszter már a múlt héten is beszélt, de a szállítmány még nincs Magyarországon. Talán a hét második felében megérkezik. "

Az újságíró is keveri a cikkben feltételes módot a kijelentővel. Gondolom ott is a prekoncepcióval lehet a probléma, mert amikor én hallgattam a Müllert és a Gulyást beszélni erről, akkor mindig feltételes módban nyilatkoztak. A lefoglalt maszkok megérkezéséről sem olvastam egyetlen sort sem, de nyugodtan javíts ki ha tévedek. Én lennék a legboldogabb.

Mem lehet h feloldották a zár alól aztán meg kell szervezni a szállítást (gondolom a vásárlónak)? Vagy éppen a határon vesztegel?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 836
113
Pfuu, ez már kezd cinkes lenni, de tényleg!

Bele sem merek gondolni hogy mi lehet abból, ha kezdenek majd kihullani kulcs pozíciókban lévő emberek, és másod meg harmad vonalas bólogató Jancsiknak kéne átvenni a boltot!

Az megvan mindenkinek, hogy nálunk ki a miniszterelnök helyettes?
Ha a világ átlagos országában olyan a reláció kvalitásban mint pl. nálunk Orbán és Semjén közt(most vonatkoztasson el mindenki attól hogy szereti a kormányt vagy sem!), az elég kemény jövőképet adhat itt ott! Néhány miniszter is kiesik majd akár egy egy kormányban, s pár szintén csinovnyik, önálló döntést még sosem hozó államtitkárnak kéne majd időnyomás alatt dönteni, az szép lehet a világ ilyen helyzetbe jutott országaiban!

Khm, ezért mondta Orbán Balázs, hogy nem azért kell a kötetlen időszak itthon sem, mert óbándiktátor, hanem ha elkezdenek kihullni a népek, akkor legyen esély a parlament működése nélkül döntést hozni!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zztop
T

Törölt tag 2361

Guest
amugy...ez a maszk meg teszt meg stb amit a cajnizok hozznak most ingyen vagy vagy meg is kell jol fizetni erte?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Nem mondott mást Ő sem, csak azt hogy ÍGÉRTEK neki 2 hét csúszás után valamit, 2 hete! Azóta csak a csend és a hullaszag! Illetve NEM, mert szerencsénkre a törökök, Kína, és az Üzbégek SEGÍTENEK! NEM SZAVAKBAN, VALÓJÁBAN!
Nem mondott mást Ő sem, csak azt hogy ÍGÉRTEK neki 2 hét csúszás után valamit, 2 hete! Azóta csak a csend és a hullaszag! Illetve NEM, mert szerencsénkre a törökök, Kína, és az Üzbégek SEGÍTENEK! NEM SZAVAKBAN, VALÓJÁBAN!

Kedvellek meg ez kicsit így túl van lihegve ...
Egyébként tényleg remelem, higy már nálunk van, csak nem tudunk róla.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 836
113
Az elméleti maximum a kábé 2 millió súlyos beteg lehetne az országban. Ne az utolsó reményt nyújtó védvonalnál kezdj el logisztikázni, hogy szerinted akár töredéke is elég lehetne indulásnak...

Még nincs engedélyezve sehol sem a vírus ellen, akkor hova a sietség? Még csak most vizsgálják a hatásosságát. Az egyik tanulmány szerint picit segít, a másik szerint inkább árt...

Megjegyzem ha nem hozta volna meg a kormány ezt az intézkedést, akkor meg az lenne a bajod. Nem sok esély van rá, de ha mégis működik, és a kormány eladná a készlet egy részét, akkor azt rohadt nehéz lenne kimagyarázni... Persze az ellenzéki politikusoknak kapóra jönne. :eek:

Köszönjük szépen!

Ez már csak erőltetett magyarázat. A SOTE mióta nem egyértelmű? A legnagyobb külföldi diákcsoport véletlenül éppen a német.


De vissza az eredeti kérdésre:
Itt nyilatkozik a Müller. Láthatóan elfelejt válaszolni a lefoglalt maszkok ügyére... Ildikó persze rákérdez még egyszer, mire az a lerázós válasz, hogy "Útban van,..." Itt egészíti ki az ezredes, hogy "Útban van, ... ha minden ... a tervek szerint zajlik, akkor a héten beérkezhet ez a szállítmány is az országba. Bízzunk benne, ... hogy ez így fog megtörténni."

Nekem ez nem úgy tűnik, mintha minden simán menne. Ezen a ponton már inkább füllentenék azt, hogy megérkezett, csak ne legyen belőle balhé... o_O

Értsétek meg, hogy a németek is padlón vannak, a fulltesztelés során elfogytak a tesztjeik nekik is, és most ők is ott ülnek tesztek nélkül úgy, hogy közben az egészségügynek is mennie kellene, de nem megy, mert ők is kifogytak (NOban SINCS mindenkinek maszkja!!!, akármit csipog a DK itthon Magyarország kapcsán), viszont emellett még van egyéb lehetőség, nem csak a szemétkedés:
-a németek is jót akarnak, csak maguknak, amíg a sajátjuk nem jön be, visszatartják
-már rég eltűnt, ellopták ->ciki, azért a kekeckedés
-tényleg fiszemfaszom okokból nem adják át
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Hat a beko-t es a tobbi hasonlo torok, horvat, kelet europi brandeket ( gorenje, vox meg stb) ugy kikerulnem mint a macskasz@rt az udvarba.
Azt csinálsz amit akarsz! Annyi garanciát adtak rá, illetve olyan ár/érték aránya van olyan felhasználói visszajelzésekkel, hogy inkább annak hiszek.

Azért került egyáltalán képbe, mert JÓ.
Utána a német - török vonalon meg 0.0000001 sec alatt eldöntöttem ÉN, a családi pénztáros hogy merre tovább előre!
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
999
1 572
93
A magyar tesztelési kapacitás egyébként mekkora? Az index még mindig ezt a tesztelést sulykolja. Tegnap az indexen volt egy németországos cikk, abban azt írták a németek talán fel tudnak menni heti 330 000 teszt felé (nem gyorsteszt, hanem az ami 4-6 órát tart).
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Azt csinálsz amit akarsz! Annyi garanciát adtak rá, illetve olyan ár/érték aránya van olyan felhasználói visszajelzésekkel, hogy inkább annak hiszek.

Azért került egyáltalán képbe, mert JÓ.
Utána a német - török vonalon meg 0.0000001 sec alatt eldöntöttem ÉN, a családi pénztáros hogy merre tovább előre!

hiaba garancia ha elromlik kb 3 honap mulva, ozt mire kicserelik a rossz alakatreszt, es kiderul hogy az sem jo, utana kicserelik az egesz mosogepet, es a megvett uj gepet, amit azert vettel mert kell most mindgya, fel evig nem hasznalod (szemelyes tapasztalat).
+ a gorenje porszivo amit azert vettem nemreg mert huu ex jugoba az volt a legjobb, anyemeknal 30 evig is kibirta, de baszus, masnap szetort az a hosszu plasztika cso.

par perces szidakozas utan eldontottem tobbet olyant nem veszek..

es igy...jebem im ja sve po spisku :D

persze ezek mind occok votak, jo ar /e ertek aranyal, de ami tul occo, az olyan is
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 020
113
Nézd, általában nem hasrapacsira veszek, veszünk műszaki terméket. Mondom a végén Beko és Bosch maradt a két opció, ár/érték arányban egyébként ÉN meg is vagyok mostanra győződve arról, hogy jobb termék mint a túlárazott Bosch. Kiderül!


Ennyit én beáldozok a törökök javára, ha rosszul tettem, legközelebb isten bizony keresek valami ÜZBÉG szart, ha Kína nem gyárt olyat ami nekünk kell :p!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Erre nem tudok mit reagálni, sztem valamit nem teljesen így akarhattál!
Valóban nem.
SilvioD: egyébként lehet hogy már itt is vannak csak nem tudunk róla
Zeal: szerintem elengedik a témát, a kínai szállítmányok megoldják a problémát, nincs idejük foglalkozni vele.
Szóval a németek már feloldották a zárlatot, "csak" haza kéne hozni (persze a két hét késés elég nagy 'opás)
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
hiaba garancia ha elromlik kb 3 honap mulva, ozt mire kicserelik a rossz alakatreszt, es kiderul hogy az sem jo, utana kicserelik az egesz mosogepet, es a megvett uj gepet, amit azert vettel mert kell most mindgya, fel evig nem hasznalod (szemelyes tapasztalat).
+ a gorenje porszivo amit azert vettem nemreg mert huu ex jugoba az volt a legjobb, anyemeknal 30 evig is kibirta, de baszus, masnap szetort az a hosszu plasztika cso.

par perces szidakozas utan eldontottem tobbet olyant nem veszek..

es igy...jebem im ja sve po spisku :D

persze ezek mind occok votak, jo ar /e ertek aranyal, de ami tul occo, az olyan is
Hülyeség. Azt vedd, amire a legtöbb gari van. Egyik sem az örökkévalóságnak készül.
Nálunk Beko mosógép két és fél éve szolgál, sokat van használva. Öt év garancia. Mikor vettem, több szakit megkérdeztem, mindegyik azt mondta, hogy olyant vegyek, amire a legtöbb garanciát adják. Legalábbis ebben az árkategóriában.
300 ezer felett kapni olyant is, ami kimegy a világból (MILE), de ebből éppen hatot-hetet lehet venni annyi pénzből. Az meg harminc év garancia. Van még kérdés?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 374
113
Itt nyilatkozik a Müller. Láthatóan elfelejt válaszolni a lefoglalt maszkok ügyére... Ildikó persze rákérdez még egyszer, mire az a lerázós válasz, hogy "Útban van,..." Itt egészíti ki az ezredes, hogy "Útban van, ... ha minden ... a tervek szerint zajlik, akkor a héten beérkezhet ez a szállítmány is az országba. Bízzunk benne, ... hogy ez így fog megtörténni."
Gondolom az elmúlt 2-3 hétben nem fogadtál nemzetközi szállítmányt... o_O
Csak szólok, hogy nekem volt olyan tételem, ami 2 hetet késett. Pusztán logisztikai okokból...
Ez már csak erőltetett magyarázat. A SOTE mióta nem egyértelmű? A legnagyobb külföldi diákcsoport véletlenül éppen a német.
És ez szerinted a német vámost Hamburgban mennyire érdekli? Szerinted egyáltalán tudni fogja, hogyha a szállítóra azt írják rá, csak így hogy SOTE, hogy mi az?
Még nincs engedélyezve sehol sem a vírus ellen, akkor hova a sietség? Még csak most vizsgálják a hatásosságát. Az egyik tanulmány szerint picit segít, a másik szerint inkább árt...
Miért volt akkor sietős az export stop?
Na látod, pont emiatt volt fontos a németeknél is az exportstop!
Az elméleti maximum a kábé 2 millió súlyos beteg lehetne az országban.
És ez hogyan jött ki?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hat a beko-t es a tobbi hasonlo torok, horvat, kelet europi brandeket ( gorenje, vox meg stb) ugy kikerulnem mint a macskasz@rt az udvarba.
Aztan nagy boszen megveszed valami nyugateuropai brand neve alatt kozben meg a BEKO GORENJE stb cegek gyartottak le csak a matrica mas. Olyan ez mint amikor a magyarok Becsbe mentek meg anno 88-90 ben hogy nyugati TV-t vegyenek es meg is vettek az AUDIOTON TV ket amik ORION gyartmanyuak voltak Mde in Kobanya vagy a PRIVILEG hutoket fagyasztokat amiket meg a LEHEL gyartott anno "tokes exportra"

No igy van ez ma nagyon sok nyugati gyartmannyal. Matrica!! De legalabb megnyugszik a vasarlo hogy neki sokkal jobb van mint a szomszednak aki BEKO-t vett.


:)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Pusztán logisztikai okokból...
Ez a szállítmány nem logisztikai okból késik, ezt te is tudod.
Szerinted egyáltalán tudni fogja, hogyha a szállítóra azt írják rá, csak így hogy SOTE, hogy mi az?
Legalább egy percbe beletelik mire kiderítik...
Na látod, pont emiatt volt fontos a németeknél is az exportstop!
Transzport, és nem export a szitu.
És ez hogyan jött ki?
Ha mindenki közel egy időben megfertőződne, és a betegek 20%-a lenne súlyos eset, akkor 10 milla lakosságnál éppen ennyi gyógyszerre lenne szükség hirtelen.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hülyeség. Azt vedd, amire a legtöbb gari van. Egyik sem az örökkévalóságnak készül.
Nálunk Beko mosógép két és fél éve szolgál, sokat van használva. Öt év garancia. Mikor vettem, több szakit megkérdeztem, mindegyik azt mondta, hogy olyant vegyek, amire a legtöbb garanciát adják. Legalábbis ebben az árkategóriában.
300 ezer felett kapni olyant is, ami kimegy a világból (MILE), de ebből éppen hatot-hetet lehet venni annyi pénzből. Az meg harminc év garancia. Van még kérdés?

A szakik jo tanacsot adtak. Megpedig azert mert a szakik sem tudjak tudhatjak melyik a jo mosogep huto mosogatogep stb. Ennek meg egyszeru oka van megpedig az hogy egy megalapozott szakmai velemenyhez hosszu evek szerviztapasztalata szukseges. Az az hogy lehessen latni mikent muxik a masina 5-10 eves kora kozott mennyi a szervizigenye. Azonban a mai gyartasi trendeknel egy egy tipust 2 max 3 evig gyartanak aztan jon az uj. Az az mire azt mondani a szaki hogy EZT VEDD addigra mar regen nincs gyartasban az utodja meg pont lutri megint. Vedd a legtobb garanciaval es MEGFELELO SZERVIZHATTERREL rendelkezo gepet.


Nincs jobb tanacs