Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Sivatagi rabló banda ;) !
Nyilván addig nyomni fogom ezt az anti német propagandát, amíg el nem jut mami fülébe, vagy hogy cinkes már nekik hogy fél Mo. TÓÓÓVAJ'-t kiált ha elhangzik a nevük !
Még kedden beérkezett a visszatartott német szállítmány, csak a kormány nem járt élen a lekommunikálásában!
 
T

torsen

Guest
Ott irja kaptunk 94 milla segelyt is.

Szerintem itt az a baj hogy amikor eu csin vmit akor nincs vucic a tvn h cirkuszt csinaljon belole. Es igazuk van. Amikor volt az a nagy arviz a horvatok, nemetek, szlovenok segitetek eloszor, de a tvn azt mondtak h juppii eloszor jottek a ruszkik, volt nagy felhajtas is, az igazi elsoket meg nem is emlitettek mert ok nem popularisak a nepek kozzot...

Ez mind egy rohadt politika semmi mas.

Irtam mar h szegyen h egy jarvanyt hasznalnak ki egyesek politikai csatarozasra

Az olaszországi orosz segélyről...
https://www.themoscowtimes.com/2020...navirus-aid-to-italy-useless-la-stampa-a69756
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Erre mit mondjunk....

Üveggel dobálta a mentősöket, már el is fogták a zsaruk a budapesti férfit
A rendőrségnek a mentők szóltak, hogy egy férfi ordítozik és szidalmazza a dolgozókat az egyik fertőtlenítő állomás előtt. A mentők – akiknek az egységét a koronavírus-gyanús emberek szállítására szervezték,- éppen indultak volna az állomásról, amikora kiabáló férfi hozzájuk vágott egy üveget, majd elmenekült.

A rendőrök a kamerafelvételek alapján azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét, a 28 éves budapesti M. Miklóst, akit március 27-én a lakásán elfogtak.
https://www.vadhajtasok.hu/2020/03/...mar-el-is-fogtak-a-zsaruk-a-budapesti-ferfit/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Na, akkor ha igaz, le kell vegyem az új aláírásomat :D!
Én örülök a hírnek! Komolyan! Van azért valami forrás is erre? Vagy csak hallottad Pesten?
Fegyveres testületek tagjai közti kommunikáció nem bizalmas információról. Valószínűleg a szokásos, a politikai propaganda áldozatául esett, pedig legalább egy mínuszos hírt le kellett volna hozni, úgy lett volna tisztességes a németek felé!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Fegyveres testületek tagjai közti kommunikáció nem bizalmas információról. Valószínűleg a szokásos, a politikai propaganda áldozatául esett, pedig legalább egy mínuszos hírt le kellett volna hozni, úgy lett volna tisztességes a németek felé!
Hát most ebben a történetben a németeket és a tisztesség szót egy mondatba nem tenném be, de persze valahol igazad van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ezzel is úgy vagyok, hogy Én innen nem tudom megítélni hogy ki hazudik. Simán el tudom fogadni egyébként hogy 80% a tesztjeiknek mondjuk nem ér egy kalap szart sem, de hogy a kiküldött mentesítő, fertőtlenítő anyagok, tábori kórházi és laboratóriumi kapacitások, pláne a több tucatnyi virológiai szakember haszontalan lenne az olaszoknak a jelenlegi helyzetben, hogy is fogalmazzak nagyon finoman:

Nehezen hihető!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hát most ebben a történetben a németeket és a tisztesség szót egy mondatba nem tenném be, de persze valahol igazad van.
Ez így van, de a német bürökrácia volt itt a ludas. Volt egy magyar tranzitszállítmány és közben elrendelték a kiviteli tilalmat, amit neki is láttak a német hatóságok betartani. Eddig igazából oké, mégha nem is nekünk. Utána már egyedi politikai döntés kellett ennek felülvizsgálatára. Szarul nézett ki kívülről, de igazából akkor lett volna komoly gedvaság, ha nem jártak volna el méltányosan! Mindazonáltal komolyabb probléma nekünk a szlovák magatartás, hogy anélkül zárják le az országukat, hogy kijelölnének tranzitútovnalat. Szlovákiát visegrádi blokád alá kell venni, amíg nem találnak vissza a helyes útra!

Itt megjegyzem egyébként, hogy Ursula von der Leyen-nek is az a baja alapvetően a lezárt határokkal, hogy még a létfontosságú szállítmányok logisztikáját is blokkolják, mint most teszi Szlovákia és nem a járványügyi intézkedésekkel van baja!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Fegyveres testületek tagjai közti kommunikáció nem bizalmas információról. Valószínűleg a szokásos, a politikai propaganda áldozatául esett, pedig legalább egy mínuszos hírt le kellett volna hozni, úgy lett volna tisztességes a németek felé!
No, hát ilyen nem hivatalos folyosói pletykával ha nem bántalak meg, nálam tele van a padlás!

Teljesség igénye nélkül:
15 éve azt hallgatom, hogy holnap meghal Pintér!
5 éve hogy kamu a fizetésemelés jan-1-től!

Ne vicceljünk már egymással, az aláírásom egyelőre marad...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ez így van, de a német bürökrácia volt itt a ludas. Volt egy magyar tranzitszállítmány és közben elrendelték a kiviteli tilalmat, amit neki is láttak a német hatóságok betartani. Eddig igazából oké, mégha nem is nekünk. Utána már egyedi politikai döntés kellett ennek felülvizsgálatára. Szarul nézett ki kívülről, de igazából akkor lett volna komoly gedvaság, ha nem jártak volna el méltányosan! Mindazonáltal komolyabb probléma nekünk a szlovák magatartás, hogy anélkül zárják le az országukat, hogy kijelölnének tranzitútovnalat. Szlovákiát visegrádi blokád alá kell venni, amíg nem találnak vissza a helyes útra!

Itt megjegyzem egyébként, hogy Ursula von der Leyen-nek is az a baja alapvetően a lezárt határokkal, hogy még a létfontosságú szállítmányok logisztikáját is blokkolják, mint most teszi Szlovákia és nem a járványügyi intézkedésekkel van baja!
Tegnap volt egyeztetés az új szlovák külügyminiszterrel. Eredmény ismeretlen...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
No, hát ilyen nem hivatalos folyosói pletykával ha nem bántalak meg, nálam tele van a padlás!
Teljesség igénye nélkül:
15 éve azt hallgatom, hogy holnap meghal Pintér!
5 éve hogy kamu a fizetésemelés jan-1-től!
Ne vicceljünk már egymással, az aláírásom egyelőre marad...
Jogos teljesen, nem pletyka szinten, hanem hivatalosan kellene ezt lekommunikálni, csak az ilyen gedvaságok azok, amik miatt én egyetértettem azzal, hogy a járvány idején masszívan pártpolitizáló és propagandacélra a járványt felhasználó Fidesz nem érdemel teljhatalmat! Van egy ilyen másik narratíva is!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Jogos teljesen, nem pletyka szinten, hanem hivatalosan kellene ezt lekommunikálni, csak az ilyen gedvaságok azok, amik miatt én egyetértettem azzal, hogy a járvány idején masszívan pártpolitizáló és propagandacélra a járványt felhasználó Fidesz nem érdemel teljhatalmat! Van egy ilyen másik narratíva is!
Nyilván. Németeknél és a hazai ellenzéki oknyomozó sajtónál pattog innentől a labda!

Hol vannak az álarcaink, Germoney ;)?!
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Muanyag bonthatatlan csapagyhazban van az uj mosogepek zome. Ha tonkremegy, kuka az egesz. Esetleg ki lehet esztergalni de ki fog neked ezzel szorakozni? Kerdes mit szamoltak a tervezesekor, mennyi mosast birjon ki, milyen fordulatszamu centrifugalas mellett.
Nekem tuti nem kell venni mosogepet a kovetkezo husz, huszonot evben. 2008-ban mikor onallo eletre keltem vettem lomisoktol 10000-ert egy siemens sivamatot, valamikor saccra 98 korul gyartottak.
a gyerekek megszulettek atlag napi ket mosas, de egy kotelezoen. 12 ev alatt egyszer kellett megcsapagyazni, ez kemeny 5000 ft volt. Egyenlore vigan megy. Aztan par eve kaptam egy osztrak hotelbol ket egyforma BEKO-t, fogalmam nincs mi volt a bajuk, az egyiknek volt valami de nem emlekszem ra. Na a lenyeg kettobol lett egy csinalva, a masikat meg darabokra szedtem, alkatraszek amik jok elrakva. Ez kokemeny 1000 ft-ba kerult. Ha a Siemens kipurcan esetleg 5-10ev mulva, akkor beallitom a BEKO-t. Talan az is kihuz husz evet.
Hutoknel ez a nagy energiamegtakaritas a kondenzatorban merul ki nagyreszt. Valamelyik olaszban gyartottnak meg ha jol tudom elporlad a hutocsovek nagy resze a gaztol egy ido utan bent a falaban. Gorenje vagy Bosch pedig valami csonk, vagy konyok van kenyes anyagbol a hutorendszerben.
Au olasz hütöm, kb 15 èvvel ezelött kb 3 èv után mutatta ezt a hütöcsö szivârgást. Siemens hütö is beszart 5 èvvel ezelött, mâr nem emlèkszem mi miatt. Nâlam a porszivók haltak meg gyorsan, amig Mielèt nem vettem. Siemens mosógép és szâritó 10 éve megy.
 
  • Tetszik
Reactions: sata and zsolti

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Jogos teljesen, nem pletyka szinten, hanem hivatalosan kellene ezt lekommunikálni, csak az ilyen gedvaságok azok, amik miatt én egyetértettem azzal, hogy a járvány idején masszívan pártpolitizáló és propagandacélra a járványt felhasználó Fidesz nem érdemel teljhatalmat! Van egy ilyen másik narratíva is!
Nagyszerü. Halljon meg egy rakâs ember, csak ârthass a Fidesznek. Mennyire lehetnek emberek hülyék? Mert az ellenzèk nem akar politikai tökèt csinâlni ebböl a jelenlegi helyzetböl?
Belpol OFF.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nagyszerü. Halljon meg egy rakâs ember, csak ârthass a Fidesznek. Mennyire lehetnek emberek hülyék? Mert az ellenzèk nem akar politikai tökèt csinâlni ebböl a jelenlegi helyzetböl?
Belpol OFF.
Mindenki politikai tőkét akar csinálni mindenből. Ezt el kell fogadnunk, ilyen a hatalom természete! Ahogy a korrupció és a kurvák is lesznek mindig! Kár ezen recsegni... Azt kell megnézni, hogy mi van most, meg mi lehetett volna wilkommens kulturral nyakon öntve a keletet leszaró, arrogáns liberális politikával mint alternatíva. Szerencsénk van, nem kicsi...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Lassan kiderül, hogy az EU jelentős segítséget biztosít a tagországok számára, csak annyira természetesnek van véve, hogy a fiókák szája akkor is tátog amikor már ettek.
Az anti EU propaganda újra utat talál az arra fogékonyak agyába és alternatív valóságot hoz létre, ahol csak a nyugatellenes erők tűnnek fel hősként.
Maszkok megérkeztek, mindenki csendben. EU támogatja Szerbiát, mindenki csendben. EU támogatja az olasz betegeket, mindenki lapul. EU ad 2000 milliárd forintot, jön a felháborodás, hogy hogy merészelnek többet adni mint a hős kommunisták?
Bezzeg ha jön bármi Üzbegisztánból, akkor megfogtuk az Isten lábát.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan