Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Szíjjártó 2

Eddig több mint 5000 külföldön rekedt magyart hoztak haza
Több ezer magyar rekedt külföldön Szijjártó szerint.

  • 5583 magyar állampolgárnak segítettek hétfőig hazautazni.
  • 2026 magyar hazahozatalán dolgoznak jelenleg is.
  • 477 magyar ragadt az USA-ban és Kanadában, kedden gépeket küldenek értük.
  • 243 magyar rekedt Latin-Amerikában,
  • 200 magyar pedig a közel-keleten.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.150033826489176&type=3

Olvasgatom a hozzászólásokat a bejegyzés alatt... azért vannak bőven felelőtlen emberek, akik most várják a megmentést.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem értek ahhoz amit írsz, de én se hiszem, hogy denevér/tobzoska ilyet okoz.

Annyi a lényeg, hogy a mostani vírus fehérjeburka 100%-osan egyezik egy olyan víruséval, amelyet a kínai Nanjing katonai kutatólaboratórium már 2018 január 5-én publikált az amerikai US National Library of Medicine online gén és fehérjebankjába, amely online le is kérdezhető bárki által, onnan származnak azok az adatok amelyeket, előbb írtam.
Tehát az a kérdés merül fel, ha a mostani vírus véletlenszerűen bukkant fel, akkor hogyan egyezhet meg a fehérjeburka 100%-ig valamivel, amit korábban (több mint 1 éve!) már publikáltak?
Sőt, a publikáló fél a kínai katonai labor, Nanjing-ból.
Screenshot-okat is tudnék csatolni többet, de azokkal nem árt óvatosnak lenni, mert minden lekérdezés egyedi sorszámot kap...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
A Wuhan-i vírus leírása a https://blast.ncbi.nlm.nih.gov -on:

LOCUS YP_009724392 75 aa linear VRL 13-MAR-2020
DEFINITION envelope protein [Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2].
ACCESSION YP_009724392
VERSION YP_009724392.1
DBLINK BioProject: PRJNA485481
DBSOURCE REFSEQ: accession NC_045512.2
KEYWORDS RefSeq.
SOURCE Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2)
ORGANISM Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2
Viruses; Riboviria; Nidovirales; Cornidovirineae; Coronaviridae;
Orthocoronavirinae; Betacoronavirus; Sarbecovirus.
REFERENCE 1 (residues 1 to 75)
AUTHORS Wu,F., Zhao,S., Yu,B., Chen,Y.-M., Wang,W., Hu,Y., Song,Z.-G.,
Tao,Z.-W., Tian,J.-H., Pei,Y.-Y., Yuan,M.L., Zhang,Y.-L.,
Dai,F.-H., Liu,Y., Wang,Q.-M., Zheng,J.-J., Xu,L., Holmes,E.C. and
Zhang,Y.-Z.
TITLE A novel coronavirus associated with a respiratory disease in Wuhan
of Hubei province, China
JOURNAL Unpublished
REFERENCE 2 (residues 1 to 75)
CONSRTM NCBI Genome Project
TITLE Direct Submission
JOURNAL Submitted (17-JAN-2020) National Center for Biotechnology
Information, NIH, Bethesda, MD 20894, USA
REFERENCE 3 (residues 1 to 75)
AUTHORS Wu,F., Zhao,S., Yu,B., Chen,Y.-M., Wang,W., Hu,Y., Song,Z.-G.,
Tao,Z.-W., Tian,J.-H., Pei,Y.-Y., Yuan,M.L., Zhang,Y.-L.,
Dai,F.-H., Liu,Y., Wang,Q.-M., Zheng,J.-J., Xu,L., Holmes,E.C. and
Zhang,Y.-Z.
TITLE Direct Submission
JOURNAL Submitted (05-JAN-2020) Shanghai Public Health Clinical Center &
School of Public Health, Fudan University, Shanghai, China
COMMENT PROVISIONAL REFSEQ: This record has not yet been subject to final
NCBI review. The reference sequence is identical to QHD43418.
Annotation was added using homology to SARSr-CoV NC_004718.3. ###
Formerly called 'Wuhan seafood market pneumonia virus.' If you have
questions or suggestions, please email us at info@ncbi.nlm.nih.gov
and include the accession number NC_045512.### Protein structures
can be found at
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/structure/?term=sars-cov-2.### Find
all other Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2
(SARS-CoV-2) sequences at
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/genbank/sars-cov-2-seqs/

##Assembly-Data-START##
Assembly Method :: Megahit v. V1.1.3
Sequencing Technology :: Illumina
##Assembly-Data-END##
COMPLETENESS: full length.
Method: conceptual translation.
FEATURES Location/Qualifiers
source 1..75
/organism="Severe acute respiratory syndrome coronavirus
2"
/isolate="Wuhan-Hu-1"
/host="Homo sapiens"
/db_xref="taxon:2697049"
/country="China"
/collection_date="Dec-2019"
Protein 1..75
/product="envelope protein"
/calculated_mol_wt=8234
CDS 1..75
/gene="E"
/locus_tag="GU280_gp04"
/coded_by="NC_045512.2:26245..26472"
/note="ORF4; structural protein; E protein"
/db_xref="GeneID:43740570"
ORIGIN
1 mysfvseetg tlivnsvllf lafvvfllvt lailtalrlc ayccnivnvs lvkpsfyvys
61 rvknlnssrv pdllv
//

Én ettől nem látok tisztábban a mátrixban...!
:D
..
/melyik része a lényeg?/
:rolleyes:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én ettől nem látok tisztábban a mátrixban...!
:D
..
/melyik része a lényeg?/
:rolleyes:

Az első hozzászólásomat olvasd el, abban van a magyarázat, utána az adatokat adtam meg 2 db hozzászólásban, majd egy screenshot-ot (amely a 2018-as minta és a mostani vírus mintájának az összehasonlítását tartalmazza), röviden pedig az előző hozzászólásomban foglaltam össze. A kiemelt mezők a lényeg, a dátumok meg az azonosítók.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Annyi a lényeg, hogy a mostani vírus fehérjeburka 100%-osan egyezik egy olyan víruséval, amelyet a kínai Nanjing katonai kutatólaboratórium már 2018 január 5-én publikált az amerikai US National Library of Medicine online gén és fehérjebankjába, amely online le is kérdezhető bárki által, onnan származnak azok az adatok amelyeket, előbb írtam.
Tehát az a kérdés merül fel, ha a mostani vírus véletlenszerűen bukkant fel, akkor hogyan egyezhet meg a fehérjeburka 100%-ig valamivel, amit korábban (több mint 1 éve!) már publikáltak?
Sőt, a publikáló fél a kínai katonai labor, Nanjing-ból.
Screenshot-okat is tudnék csatolni többet, de azokkal nem árt óvatosnak lenni, mert minden lekérdezés egyedi sorszámot kap...

Ugyanilyen izgalmas kérdések felmerültek pl. Dean Koontz regénye kapcsán is...
..
/tegyük el ezt is egy fiókba, és tartsuk észben, kb. ennyit tehetünk egyelőre/
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
Annyi a lényeg, hogy a mostani vírus fehérjeburka 100%-osan egyezik egy olyan víruséval, amelyet a kínai Nanjing katonai kutatólaboratórium már 2018 január 5-én publikált az amerikai US National Library of Medicine online gén és fehérjebankjába, amely online le is kérdezhető bárki által, onnan származnak azok az adatok amelyeket, előbb írtam.
Tehát az a kérdés merül fel, ha a mostani vírus véletlenszerűen bukkant fel, akkor hogyan egyezhet meg a fehérjeburka 100%-ig valamivel, amit korábban (több mint 1 éve!) már publikáltak?
Sőt, a publikáló fél a kínai katonai labor, Nanjing-ból.
Screenshot-okat is tudnék csatolni többet, de azokkal nem árt óvatosnak lenni, mert minden lekérdezés egyedi sorszámot kap...
Emésztem.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De mégegyszer mondom: nem a vírus örökítőanyaga (RNS) egyezik teljesen (az csak hasonló), hanem a külső fehérjeburka, amely az RNS-t burkolja be. Ennek ellenére egy 75 aminosavból álló aminosav sorrend 100%-os egyezése egy 2018-as mintáéval, amelyet a Nanjing-i (Wuhan melletti) kínai katonai labor küldött be a fenti online nyilvántartásba, több mint érdekes.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem akarlak kibillenti nagyon, de a könyv is az!
Megrendelheted! És elolvashatod!
Sőt, utána felteheted még a polcodra is...
..
(Elbeszélünk egymás mellett ebben, úgy érzem. Ennek ellenére elraktároztam az infót, kössz!)

Jó, értem, de Dean Koontz regénye egy regény, ez meg egy kutatóknak szánt online adatbázisban van, amelynek címe .gov -ra végződik, tehát amerikai kormányzati oldal...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 703
113
Én úgy gondolom, hogy egyszerre pattog amerika és kína oldalán. Paradoxon? Ezek szerint lehetséges.
Az egyik eldobta, a másik vissza? Normálisak? Vírussal kicsinálni egymás gazdaságát? Anno írtam egy ilyen verziót, még az elején, de le lettem hurrogva. Sajnálattal olvasom, hogy - VALÓSZÍNŰLEG - mégis van ennyire idióta egy nép. De akkor viszont kell, hogy legyen ellenanyag is. Vsz annál, akinél kisebbek a veszteségek és gyorsabban áll helyre a gazdaság.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az egyik eldobta, a másik vissza? Normálisak? Vírussal kicsinálni egymás gazdaságát? Anno írtam egy ilyen verziót, még az elején, de le lettem hurrogva. Sajnálattal olvasom, hogy - VALÓSZÍNŰLEG - mégis van ennyire idióta egy nép. De akkor viszont kell, hogy legyen ellenanyag is. Vsz annál, akinél kisebbek a veszteségek és gyorsabban áll helyre a gazdaság.

Az alapján, amit megosztottam, mindenesetre az cáfolható, hogy a jelenlegi vírus a Wuhan-i halpiacon keletkezett volna, "denevérevésből". Hiszen, egy 100%-ig azonos fehérjeburokkal rendelkező vírust már 2017-2018 -ban is vizsgáltak a Nanjing -i (Wuhan melletti) katonai laborban.

Ebből még nem következik az, hogy a Nanjing-i kínai katonai labor állította volna elő, de mindenesetre vizsgálta, tehát a vírus nem új.
Lehet természetes eredetű, és lehet mesterséges eredetű is. A mesterséges eredet esetén lehet kínai eredetű (hogy a minta a kínai katonai laborból ered, ezt valószínűsíti), de lehet az is, hogy a kínai katonai labor azért vizsgálta, mert birtokukba került máshonnan (pl. az USA-ból).

Aztán lehet, hogy a kínai katonai laborból véletlenül vagy akár szándékosan szabadult ki. Ha szándékosan, akkor lehetett egy túlbuzgó USA-ellenes kutató/vezető magánakciója is, nem feltétlenül a legfelsőbb kínai vezetés döntése lehetett csak.

De tény, hogy ez egy gazdaság-kicsináló vírus: nem túl komoly (ezért is a vita, hogy influenza vagy nem influenza) és sokáig lappang, mindkettő tulajdonsága jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy terjedni tudjon.

És furcsa az is, hogy Kína állítólag már túl van a járványon. Hogyan? Hiszen épp a külföldről hazatérők hurcolják vissza haza Kínába...
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer
T

Törölt tag 008

Guest
Ajjajjaj! Ebből forradalom lesz!
Nincsen más esély: Németországnak muszáj bevetnie a migránsokat, mezőgazdaságban fognak dolgozni
https://www.vadhajtasok.hu/2020/03/...-migransokat-mezogazdasagban-fognak-dolgozni/
source.gif