Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
Szlovakia, tegnapi nap:

2967 teszt (nagyjabol a napi lehetoseg hatara), osszes 34.458
114 uj fertozes, osszesen 977
16 gyogyult, osszesen 167
2 halott, osszesen 8

@jurgenbauer : csak mint info, a 2 halottbol 1 az idosotthonbol volt a masik pedig egy elorehaladott rakbeteg no, akinel kimutattak a COVID fertozest is. Szoval hiaba a rakbetegseg, COVID halottnak vezetik. Szerintem nem kozmetikaznak a halottakat illetoen, csak itt meg csak most fog felfutni a gorbe. Persze az otthon elhunytakat nem veszik bele, de gondolom, ez mashol is igy van, nem csinalnak minden elhunytnal ex mortem COVID tesztet,
A 2 halott még a váltás előtt volt, nem?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
Minden annyira normális, amennyire csak lehet – kínai diák a Mandinernek
"Hogy nézett ki az útja az Egyesült Államokból Csengcsouig és a karanténig?
A repülőm március 18-án kora hajnalban, 1 óra körül indult a San Franciscó-i repülőtérről Tajpejbe. Tajpejből volt egy csatlakozásom Sanghaj felé, és március 20-án Sanghajból az otthonomig, Csengcsouig, szóval összesen körülbelül 40 óra volt.
Hogy működnek most ezek a repülőterek?
Tajpejben a kézfertőtlenítő kivételével nem volt túl sok megelőző intézkedés. Mikor viszont Sanghajba értem, sokkal intenzívebbé váltak az intézkedések. Mikor földet értünk, nem hagyhattuk el a repülőt. Néhány embert név szerint hívtak le, a többieket viszont soronként. Ez hosszan eltartott – én a gép legvégében ültem, így két és fél óra telt el, mire leszállhattam a gépről. Mikor sikerült leszállnom, busszal kellett mennünk a fogadóépület ajtajáig. Amikor odaértünk, a buszon is vagy két és fél órát kellett várnunk, és senki nem tudta a következő lépést, mert túl sokan voltak a repülőtéren, akik át akarták lépni a határt. Két és fél óra várakozás után leszállhattunk a buszról, és bemehettünk az épületbe, ahol egy rettenetesen hosszú sor fogadott. Minden nemzetközi utasnak végig kellett állnia ezt a sort, és kitöltenie a végén egy nyilatkozatot, kipipálni a tüneteit. Én tünetmentes voltam, így azt pipáltam be. Még két és fél óra volt, amíg eljutottam a sor végére. A személyzet teljes védőruhában volt, ők összegyűjtötték az űrlapokat és hőmérsékletet mértek. Ezután vagy távozhattunk Sanghaj felé, vagy mehettünk tovább a csatlakozásunkhoz. Megkérdezték, melyik légitársasággal megyek, és kitöltettek velem még egy űrlapot. Mikor a névsorban elértek hozzám, elvittek felvenni a csomagomat. Mindenkinek csoportban kellett közlekednie, senki nem mehetett egyedül.
Egy dolgozó elkísérte a hatfős csoportomat a csomagfelvételhez, aztán elvittek egy másik helyre, ahol az összes nemzetközi utasnak várakoznia kellett, egy helyiségbe benyomorítva töltötte el az estét nagyjából kétszáz ember. Reggel jött a személyzet, és a repülőm indulása előtt pár órával név szerint kihívott. Oda már tízfős csoportban kellett mennem. A következő lépések az általános reptéri procedúra szerint folytak – biztonsági ellenőrzés volt a személyzet felügyelete mellett. Végül megérkeztem a lakhelyemre, Csengcsouba. Megmérték a lázamat, mielőtt leszálltam volna a gépről, és egy teherautóról közvetlenül a repülő mellől felvehettük a csomagjainkat, nem kellett belépnünk az épületbe. Aztán egy busz elvitt minket egy hotelbe. Onnan egy másik hotelbe kellett mennem, ahol a kötelező karantén alatt tartózkodnom kellett. Az, hogy melyik hotelhez tartozom, az azon múlt, hogy melyik városrészben élek. Oda már egyedül utaztam egy mentőben. Tehát soha nem lehettem egyedül – még amikor kerestem valamit, amit Sanghajban elvesztettem, akkor is velem kellett lennie valakinek. A hotelben aztán néhány tesztet végeztek rajtam. Minden negatív lett, de mégis ott kellett maradnom a hotelben 14 napig. Nem egységes a szabályozás országszerte. Ismerek olyanokat, akiknek nem kell hotelben tartózkodniuk, elég otthon maradniuk, de az én tartományomban ez a szabály."
(...)
"És a hotelkarantént hogy képzeljük el?
Tulajdonképpen egész kellemes volt! Új hotel volt, viszonylag nagy. Különböző hoteleket kaptak az érkezők, néhányuké pocsék volt, de az enyémmel nem volt semmi gond. Egyáltalán nem hagyhattam el a szobámat, úgyhogy végig bent is maradtam. Három étkezést biztosítottak nekem naponta – nem volt velük gond, csak olyan kevés fogásuk volt, hogy gyorsan unalmassá vált. A tartózkodásomat nekem kellett kifizetnem. A megérkezésem előtti nap még az volt a rendszer, hogy az állam fizette, de amikor megjöttem, ez megváltozott, és nekem kellett kifizetnem. De úgy gondolom, hogy ez ésszerű.
Mi történik, ha valaki nem tud fizetni?
Nem tudom. De a legtöbb külföldön tanuló kínainak nincsenek anyagi gondjai. Azt hallottam, hogy az állam fizet, ha az utas nem tud."
(...)
"Járt a városban, mióta elhagyta a karantént? Mennyire normális az élet most?
Annyira normális, amennyire csak lehet, attól eltekintve, hogy maszkot hordunk mindenhova. Pár hete volt a Qingming-ünnep, amikor a családi sírt szokás meglátogatni. Oda is elmentem, négy és fél órát utaztunk. Pár napja hot pot-étteremben voltam – az éttermek újranyitottak, és úgy látom, hogy az üzletek is visszaálltak a normális rendre. Voltam kozmetikusnál is. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy ami városnegyedeink nem olyanok, mint Európában. Nálunk kapuk vannak. Mielőtt ezen a kapun belépek, egy QR-kódot kellett beszkennelnem a telefonomon, hogy bejelentkezzek abba a negyedbe, és piros vagy zöld kép jelent meg annak függvényében, hogy megvolt-e a belépési engedélyem. Ezt a képet meg kell mutatnom a kapuőrnek, aki aztán beenged. Ugyanezt kell csinálnom, ha bármilyen épületbe, például egy bevásárlóközpontba lépek be. Ezt leszámítva minden normális.
Min múlik, hogy megkapja-e a belépési engedélyt egy városnegyedbe?
A kitöltött űrlapokon, és azon, hogy hány nap telt el a városba való megérkezésem óta. A karantén lejárta előtt pirosat kaptam volna, mert még több napot kellett volna karanténban töltenem. Utána zöldre vált."
(...)
"És hogy látja, valósak a hivatalos kínai fertőzésszámok? Az Egyesült Államok vagy Spanyolország egy-két hét alatt meg tudja kétszerezni a fertőzései számát, a kínai esetszámok pedig jó pár hete nem nőttek már érdemben.
Tényleg úgy látom, hogy megfogtuk a vírust.
Ha nem így lenne, a kormány az üzleteket nem engedte volna újranyitni. Nem érzem úgy, mintha a kormány bármit eltitkolna.
Tehát bízhatunk a kínai számokban.
Igen. Itt nem olyan a helyzet, mint az USA-ban, ahol az emberek nem hajlandók maszkot viselni – itt mindenki az elejétől fogva nagyon óvatos. Sokszor volt kijárási tilalom, amikor az embereknek nem szabadott az utcán lenniük – ha mégis megtették, lefülelték őket. Nem veszik ezt az Egyesült Államokban ennyire komolyan, szóval szerintem természetes, hogy egy kicsit ott kiönt a vírus a medréből… Azt hiszem, a kormány most nem kozmetikázza a számokat, mert erre tényleg nincs szükség. Mondhatnák persze, hogy javult a helyzet, miközben ez nem igaz, de ha valójában rosszabbra fordultak volna a dolgok, minket sem engedtek volna haza Kínába, és nem engedték volna újranyitni az iskolákat. A számok viszont nagyban függenek attól, hogy hogy állapítják meg őket. Ha az Egyesült Államokban elkapod a vírust és meghalsz, a koronavírus áldozatai közé számolnak. Kínában nem feltétlenül.
Azaz az alapbetegségekkel rendelkező koronavírusos halottakat nem feltétlenül számolják a koronavírus áldozatai közé.
Én ezt gondolom. Ha egy idős ember meghal a lakásában, senki nem boncolja fel."
https://mandiner.hu/cikk/20200415_m...amennyire_csak_lehet_kinai_diak_a_mandinernek

Ennyi. Németek, szlovákok, dettó. Mi teszt, és még többnyire boncolás is van. Olaszok, spanyolok szintén. Nálunk a beérkezéskor kitöltött papírról látható alapból volt-e alapbetegség, és beírják, ha meghalna az illető.

Na ennyit a kínai adatokról! Persze a srác az nem hivatalos, de ő így gondolja. Máshogy tényleg nem jön ki miért "csak" ennyi az annyi.

Tegnap linkeltem ezt fent.

A halottak kapcsán:
"'És hogy látja, valósak a hivatalos kínai fertőzésszámok? Az Egyesült Államok vagy Spanyolország egy-két hét alatt meg tudja kétszerezni a fertőzései számát, a kínai esetszámok pedig jó pár hete nem nőttek már érdemben.
Tényleg úgy látom, hogy megfogtuk a vírust.
Ha nem így lenne, a kormány az üzleteket nem engedte volna újranyitni. Nem érzem úgy, mintha a kormány bármit eltitkolna.
Tehát bízhatunk a kínai számokban.
Igen. Itt nem olyan a helyzet, mint az USA-ban, ahol az emberek nem hajlandók maszkot viselni – itt mindenki az elejétől fogva nagyon óvatos. Sokszor volt kijárási tilalom, amikor az embereknek nem szabadott az utcán lenniük – ha mégis megtették, lefülelték őket. Nem veszik ezt az Egyesült Államokban ennyire komolyan, szóval szerintem természetes, hogy egy kicsit ott kiönt a vírus a medréből… Azt hiszem, a kormány most nem kozmetikázza a számokat, mert erre tényleg nincs szükség. Mondhatnák persze, hogy javult a helyzet, miközben ez nem igaz, de ha valójában rosszabbra fordultak volna a dolgok, minket sem engedtek volna haza Kínába, és nem engedték volna újranyitni az iskolákat. A számok viszont nagyban függenek attól, hogy hogy állapítják meg őket. Ha az Egyesült Államokban elkapod a vírust és meghalsz, a koronavírus áldozatai közé számolnak. Kínában nem feltétlenül.
Azaz az alapbetegségekkel rendelkező koronavírusos halottakat nem feltétlenül számolják a koronavírus áldozatai közé.
Én ezt gondolom. Ha egy idős ember meghal a lakásában, senki nem boncolja fel."'
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
Bundásliga újranyitásra készülve:
2020041685.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 985
113
Elhiszem, hogy érted, meg ott voltál, csak a nő TÉNYLEG emiatt jött el. Amúgy szoci beállítottságú, és lehet hogy simán bedőlt egy Demeteres vagy Vadais álhírnek, én is csodálkoztam rajta, de ő tényleg emiatt jött el, akkor meg is kérdeztem, hogy szerinted elvittek volna melózni a határhoz, mire ő igen. De ő ezt már nem várta meg, inkább csaó. Ez van.
Ez csak kifogas volt a reszerol. Aki no lentvolt hadnagy fohadnagy onkemt jott le egy egy hetre es kizarolag logisztika kaja kijuttatas es felvetel volt a feladatuk termeszetesen mint kocs pk. Nem engedte vona semnki melozni oket es alkalmatlanok is lettek volna ra a fentebb leirtak miatt... /tenyleg azok lettek levezenyelve akik minden szr ra vezenyelve vannak igy rutinnal rendelkeznek a szopos melo eseten./ egyebkent meg ha 60x eves es valami vsoda fojtan megis le akartak volna no letere vezenyelni epiteni... Es ilyet allit hogy szerinte akkor ott nagy bajok vannak... Hogy a pk javal nem beszelt errol... De en ilyen esetrol nem tudok nem tul sok 60+ os no volt a laktanyaba egyenruhaba bujva /aki volt az meg olyan ninbuszal remdelkezik a mai napig pedig mar egy eve nyugdijas hogy senkinek esze agaba sem lett volna a hatarra vezenyelni epiteni... / meg bakonyba se! Nagyon helyesen... Ebbol olyan felhaborodas lett volna a legenysegi allomamy korebe altisztibe zaszlosiba tisztibe de meg fotisztibe is hogy hatalmas.... A honvedseg pont nem az a szervezet ahol hagynak hogy 60+ os nok olyan fizikai melot vegezzenek ami huszoneves fiataloknak is igen megterhelo... Arrol nem is beszelve hogy az allomamy direkt ugy lett osszevalogatva hogy a munka haladjon... Az elso nap delelott csak a mi brigadunk dolgozott csupa legenysegi allomany onalloan. /mi tanitottuk be a tobbieket./ es nem azert mert azokat kuldtek le akiket epp masra nem tudtak alkalmazni hanem mert a kulisok gyapotszedok /rohamcsapatok./ lettek levezenyelve... Akik eles helyzetbe a leggazabb helyzetbe is bekuldhetok mert a rajuk bizott feladatot legjobb tudasuk szerint teljesitik....

Nem kotekedes vagy hasonlo de az ismerosodnek ez a talanesetleg stb csak kifogas. Arrol nem is beszelve hogy olyan titokba zajlott hogy szombat este szoltak mindenkinek hogy hetfonindulas a hatarra. A valtasrol meg annyit hogy az allomamy toredeke lett csak levaltva a zom vegigtolta a masfel honap + es a valtasnal mar nyilvanvalo volt hogy nemhogy no de gyengebb munkabirasu ferfi sem vezenyelheto le. Es ez senkinek a fejebe meg se! Fordult mert muveleti teruleten voltunk es a kerites !egepulese mindenek elott valo volt /e
Es helyzet volt..../ egy ilyen huzasert a muvelet szandekos hatraltatasa siman rahuzhato lett voln a pk ra /es mindig akad aki jelentett volna.../ es ott fo hullott volna... Annyira volt komoly a dolog hogy az elso napokban a szerb katonasag figyelt minket a rendorseg meg folyamatosan jarorozott hogy nem e valami trukk az egesz... Titkosszolgalatisokat kuldtek allitolag puhatolozni. /volt tenyleg hogy a kijelolt hatar tuloldalarol probaltak velunk kapcsolatot teremteni olyan egyedek amik feltunoen furan voltak oltozve. /mint akit ugy oltoztettek rongyos ruha desehol egy folt.... Stb./
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 238
26 987
113
Köszi!
Lényegében pont ezt írtam be ugyanide fél nappal ezelőtt :)
Én meg egy hónapja... :p

Ami másfél hónapja történt Kínában, az mutatta mi fog történni Európában, míg ami most történik Kínában, az ugyancsak. Most éppen Kína az újrafertőződéstől fél, hogy külföldről visszahurcolják a vírust tömegesen a magára találó társadalmukba és kezdődik az őrület előről. Csakhogy a világon ez a vírus fáziskésésekkel pusztít, Afrika még csak felkészül, szóval Európa majd attól retteghet, hogy Afrika visszafertőzi valamikor a nyár folyamán és így tovább! Két lehetséges forgatókönyvet látok:

1. úgy 2021-22-ig kitart a járvány és egyre kisebb hullámokban, de újra és újra felüti a fejét.

2. a fejlett országokon átsöpör egyszer, majd másodjára már nem tud, mivel a járványellenes intézkedések már működnek, de a harmadik világban tartósan tombolni fog, ezért a fejlett világ tartósan karanténba zárja magát, hogy a visszafertőzést megakadályozza.

Mindkettőnek csak ellenszer vethet véget, de 2021 előtt az se fog működni, úgyhogy legalább egy évig kitart majd a világgazdaság leállása. Nem hiszek olyan forgatókönyvben, ami szerint néhány hónap múlva bárminek is vége lesz!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 985
113
Megegy kiegeszites es hagyom a temat veszni a forum sulyesztojebe. Hogy az aÖreg Benkő akkor meg vezerkari fonokkent ugy megterveztette a muveletet hogy a kozmunkadok zome elotte szolleszeti borasztai tabasztalattal rendelkezett. //foleg kotozes.es feszito drotozas/ mert a gyodat drottal kotozni kellettvezerszalra... A vasbetonszerelesben jartasaknak meg kulon brigadjik volt.... Tudom mert iranyitottam az osszes brigadot hosszabb rovidebb ideig./termeszetesen folyamatos munkavegzes mellett.../ tehat meg a kozmunkasok is valogatottak voltak.../es a katonak is... Nem veletlen kerult az le aki ment.../ es nemlehetett elotte felmondani mert masfel nappal elotte hetvegen tudtuk meg hogy megyunk ahatarra azt meg hogy miert csak a buszraszallas elott.../ hogy pontosan mit is meg a hataron allva.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Én meg egy hónapja... :p
A leírtakhoz (mindegyikőtök által leírthoz, nem vitatva az afrikai lefolyás súlyosságát) csak annyi megjegyzés, hogy a megoldás szerintem nem a minél több segély beleöntése a nagy afrikai vödörbe, hanem a segítség a megfelelő kezeléséhez a helyzetnek, és itt a helyzet nem csak a vírust, hanem a gazdasági, társadalmi, népesedéspolitikai stb. vetületeket is érinti. Ha elfogadják akkor ok, ha nem akkor viszont valamilyen erő (nem feltétlen katonai, van gazdasági, politikai, stb.) alkalmazásával ráterelni őket erre az útra. Mert ha nem, akkor bizony hosszú távon megszívjuk a "fejlett" világban. Nem csak a pandémiák, vagy a menekültválság kapcsán.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 971
91 831
113
Ma az egyik A319 Szijjártóval együtt vitt eü. szajrét is mind a bosnyákoknak Szarajevóba, mind a boszniai szerbeknek Banja Lukaba. 2szer 100 000 maszk és 2szer 5.000 védőruhát vittek.

2:10-től benézhetünk a pilotafülkébe. Egy magyar és külföldi pilótával repülnek.

Egyébként ma jött 5 Wizz gép és hozott
1.500.000 védőruhát
100.000 kesztyűt
50.000 koronavírus-tesztet
200 lélegeztetőgépet
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Ma az egyik A319 Szijjártóval együtt vitt eü. szajrét is mind a bosnyákoknak Szarajevóba, mind a boszniai szerbeknek Banja Lukaba. 2szer 100 000 maszk és 2szer 5.000 védőruhát vittek.

2:10-től benézhetünk a pilotafülkébe. Egy magyar és külföldi pilótával repülnek.

Egyébként ma jött 5 Wizz gép és hozott
1.500.000 védőruhát
100.000 kesztyűt
50.000 koronavírus-tesztet
200 lélegeztetőgépet

Kora reggeli chemtrail-ezés is szépen látszódik...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 049
32 525
113
A kórházürítési tervről még.

"Több intézmény kapott felmentést a kórházi ágyak felszabadítása alól

Több intézmény kapott felmentést a kórházi ágyak felszabadítása kapcsán - mondta kérdésre Müller Cecília. Ezek olyan intézmények, ahol nagyon sérülékeny betegeket ápolnak - tette hozzá. Nincsen fertőzött a gyermekintézetekben - mondta az országos tisztifőorvos"

Meglehet, de a facebook azzal van tele, hogy a gyilkosorbán most kirakja a magatehetetlen időseket a kórházakból, mert örül a haláluknak (a "koszos körmű Mengele" sátánkacaja közepette).