Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
1579 fertőzött (+67)
1253 aktív eset (-24)
192 gyógyult (+70)
134 elhunyt (+12)
37326 mintavétel (+1501)
13360 hatósági házi karanténban (-995)
202004151.jpg
1652 fertőzött (+73)
1311 aktív eset (+58)
199 gyógyult (+7)
142 elhunyt (+8)
38489 mintavétel (+1163)
12737 hatósági házi karanténban (-623)
20200416koronavirus-magyarorszag-202004162.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Portya, Szíjjártó jelentett.

Maszk
148.700.000 megrendelve
46.855.000 megjött
13.207.000 a múlt héten.

Teszt
3.305.000 megrendelve
352.000 megérkezett,
155.000 a múlt héten

Egyéb védőfelszerelés
47.754.000 leszerződött
20.292.000 megjött
6.203.000 a múlt héten.

Múlt héten 26 repülőgép jött, 101 lélegeztetőgépet is hozott.

A következő országokat segitettük ki, adtunk nekik kérésre a saját cuccainkból: Szerbia, Észak-Macedónia, Szlovénia és Horvátország.
Rajtuk kívül Olaszországnak is 100 ezer maszkkal és 5 ezer védőruhával az olasz kormány kérése alapján.

Továbbá a határon túli magyaroknak, Erdélybe, Felvidékre, Vajdaságba, Szlavóniába és a Muravidékre összesen 710 ezer maszkot, 32 ezer védőruhát és 200 ezer kesztyűt küldött a magyar kormány. A kárpátaljai szállítmány még nem érkezett célba.

Türk tanács
Magyarország a kazah és az azeri kormánnyal is megállapodott arról, hogy a Kínából induló, Budapestre tartó szállító repülőgépeket mind Nurszultan, mind Baku repülőterén a lehető leggyorsabban kezelik és engedik továbbrepülni.
Az üzbég kereskedelmi miniszter jelezte, már úton van az a repülőgép, amely - bakui átszállással - 500 ezer maszkot hoz Magyarországra az üzbég kormány segítségnyújtásaként.

Székelyföldre megérkezett a küldemény:
https://szekelyhon.ro/aktualis/haromszeken-szetosztottak-a-magyar-kormany-egeszsegugyi-adomanyat
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Szivesen látnák egy hasonló cikket Kaslerröl is. Mert egyiket sem ismerem, se Cserhátit, se Kaslert. Az egeszsègügy ( privát fogorvos és 1-2 évente végrehajtott ellenőrzésen kivül) szerencsémre csak marginàlis szerepet játszik az életemben, pedig nem vagyok már fiatalnak mondható.
Azert a cikkben a sorok közt olvasható, hogy ez a Cserháti se egy ártalmatlan szamarita, hanem egy minden hájjal kent hatalomgyakorló. Evangélium ide vagy oda.
Ha Kasler nem jó, akkor a járvàny elején le kellett volna váltani. Most taktikailag nem fog menni, különösen, ha ezt külső nyomással akarják elèrni. Meg fogják várni a kedvező alkalmat, szerintem. Persze a másik oldalt is meg kellene hallgatni.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Parancsot kapott egy feladat vegrehajtasara nem sikerult neki teljesiteni. Nem azokat az idoket eljuk hogy szimpatiabol vagy hires rokona miatt vagy vallasi beallitottsaga esetleg jo szive miatt elnezoek legyenek vele... A kiszabott feladatot viszont vegre kell hajtani es ha ez neki nem megy hat mast kell odatenni hogy elvegezze azt. Ez van. Hiaba haverom a komuves es ismerem ezer eve ha a haz koszoruzasat nem tudja megcsinalni idore es mar az acsoknak is ki kell tolni a a tetoszerkezet acsolasat e miatt. Bizony uj komuves utan kell nezni. Vagy teto es koszoru nelkul marad a haz ami igy nem haz csak egy magas keritessel korbevett ter.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Szivesen látnák egy hasonló cikket Kaslerröl is. Mert egyiket sem ismerem, se Cserhátit, se Kaslert. Az egeszsègügy ( privát fogorvos és 1-2 évente végrehajtott ellenőrzésen kivül) szerencsémre csak marginàlis szerepet játszik az életemben, pedig nem vagyok már fiatalnak mondható.
Azert a cikkben a sorok közt olvasható, hogy ez a Cserháti se egy ártalmatlan szamarita, hanem egy minden hájjal kent hatalomgyakorló. Evangélium ide vagy oda.
Ha Kasler nem jó, akkor a járvàny elején le kellett volna váltani. Most taktikailag nem fog menni, különösen, ha ezt külső nyomással akarják elèrni. Meg fogják várni a kedvező alkalmat, szerintem. Persze a másik oldalt is meg kellene hallgatni.
Teljesen egyetértek. A baj az, hogy a magyar sajtó úgy általában nem megy bele az egyenlő pályák, egyenlő esélyek játékba, hanem jobban, vagy kevésbé, de pártideológia mentén beáll valaki mögé és utána csak azt az oldalt tolja. Nem nagyon van időm mostanában olvasgatni, csak reggel a fél órás kv alatt átfutom az indexet, így inkább csak erről van infóm. Amit ott látok az viszont elkeserítő, attól kezdve, hogy mondjuk ebben az esetben nem írnak a másik oldalról, semmi infó a valós okokról, csak a "milyen jó ember volt.." addig, hogy "Ki a hibás az idősotthonokkal kapcsolatban? beszélgetés KG-vel." De említhetném még a címoldalon hozott "5+1 baktériumgyilkos tipp" című szar, ami kattintás után felfedi, hogy valójában a felfázásról van szó. Még hosszan lehetne sorolni, de ez már így is elkeserítően sok. Amúgy is naponta olvasni a hülyeségeket, nem csak a vírussal kapcsolatban, de az embernek már kedve sincs szólni nekik, mert úgysem reagálnak rá.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Más: Itt kint már mindenki belejött a napi rutinba, különösebb reakciókat már az új statisztikák sem váltanak ki senkiből. London nagyon elszállt, de nem hallom az ottaniaktól sem, hogy annyira durva lenne a helyzet, mint mondjuk Olaszországban volt. Itt vidéken meg végképp nem, bár azért vannak érdekes helyzetek. A munka sok, minden fronton. Ami inkább engem kicsit aggaszt, az az orvos - beteg kapcsolat átalakulása. Ez kölcsönös, hiszen az orvos sem akarja a beteget nagyon berendelni vizsgálatra, mert mi van, ha megfertőződik, meg a beteg sem nagyon akar bejönni, mert mi van ha megfertőzik. Na ebből születnek a telefonon keresztül végzett vizsgálatok:
- Mi a panasz?
- Hát, a gyereken vannak ilyen foltok.
(itt kivágok egy kb. fél órás barcohba játékot)
- ok, akkor megtenné, hogy az alábbi mailcímre elküld pár fotót?
(küldi, jobb mint a semmi...)
- Hát szerintem allergia... antihisztamin van otthon?
- Nincs, de elmegyünk a patikába....
- Rendben, ha rosszabbodna, akkor 111, vagy hívjon minket... ha légzési nehézség (stb...stb) akkor 999, egy hét múlva hívjon vissza minket.
Na ez remek, csak éppen senki nem biztos semmiben, ez normál esetben 10 perces vizsgálat, így volt mindennel együtt egy óra, és mindenki reménykedik, hogy nem nézett be valami komolyabbat.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
https://index.hu/belfold/2020/04/16/kasler_miklos_erdelyi_munkara_toborzott_orvosokat/

Az az iniciatíva hogy segítsük járvány eseten más EUs tagországok lakoit tőlem támogatásra számíthat.
Igen ez támogatható. Viszont érdemes ezt is elolvasni: Hiába győzi le a járványt a Nyugat, ha Afrikának nem sikerül

Ezzel kapcsolatban sokmindent lehetne mondani. Valóban valamit már kezdeni kellene Afrikával, de ennek szerintem nem az öntsünk bele minél több pénzt jellegű kampányoknak kellene lenni. Jelenleg Afrika leginkább ahhoz hasonlít (persze országok szintjén különbözik) , hogy semmilyen társadalmi, politikai, pénzügyi, járványügyi, stb. javaslatot nem veszünk figyelembe, de ha baj van akkor segítsetek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
Sztem félreértettél, én nem akartam az orvosokról abszolút rosszat írni, sőt nem is tetszik ez a statáriális leváltósdi. Kásler meg biztos jó orvos, talán még népszerű kórházigazgató is volt, de miniszternek, főleg ebben a helyzetben nem alkalmas. Nincs is a frontvonalba tolva. Az elején volt, de az nekem ijesztő volt.

Más oldalról viszont a "független" sajtó dezinformál. Nem a személyzet tesztelése miatt lettek elküldve a vezetők és nem is azért mert a halálos betegeket nem lökik utcára, hogy Orbán nyugodtan megszemlélhesse az üres, de frankón felkészített koronaosztályokat.

Az a kis adminisztrációs hiba pl. 6 le nem jelentett koronás elhunyt bakija volt...

Halas
Én úgy emlékszem vészhelyzetben azokat is visszahívhatják az egészségügyben akik korábban ápolóként dolgoztak, de már kiléptek. Még a legelején hallottam ezekről is számokat mennyi ilyen potenciális eü. személyzet van.

"60%-os SOS rendelet"
Ha jól emlékszem már több hete kiadták az utasítást.
"Az április 19-ig biztosítandó 50%-os ágykapacitás összesen 32.900 ágyat jelent, a következő ütemben tervezett 60%-os ágykapacitás összesen 39.500 ágyat jelent, amelyeket koronavírusos betegek ápolására kell biztosítani szükség esetén."

Annyiban nem fűnyíró, hogy megyénként hagy rugalmasságot.
"A kórházak megkapták az intézményükre vonatkozó megcélzott ágyszámot, ugyanakkor egy-egy megyén belül - a megyére előírt ágykapacitást megtartva – a kórházak egymás közötti átcsoportosításra is lehetőséget kapnak,"

Persze ha vki kap ilyen utasítást, de később 0 felszabadított ágyat jelent vissza, az feszkót szül. A masik oldalról meg azt hallom végrehajtotta az utasítást, de akkor miért valtották le? Nagyon fura...

Hogy kiket tesznek az utcára, ahhoz meg van egy protokoll. Hogy mennyire e szerint járnak el az más kérdés.
"Mindez tehát nem jelenti azt, hogy az összes egyéb beteget hazaküldenék a kórházakból. Arról, hogy melyik beteget lehet hazaküldeni és melyiket nem, a kezelő orvos illetve orvosi konzílium dönt szakmai protokoll szerint."

Akik hazakerülnek, azoknál nem szeretnék, hogy megfertőződjenek. Ennyi a történet. Annyira súlyos a járvány, hogy nem lehet megkockáztatni azt, miszerint meghaljanak a kórházban krónikusok. Semmi másról nem szól a történet, még ha a családnak ez teher is. Az jobb lenne, ha meghalnának, mert a járvány előrehaladtával megfertőzi őket a személyzet vagy más beteg? Jobb lenne?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Igen ez támogatható. Viszont érdemes ezt is elolvasni: Hiába győzi le a járványt a Nyugat, ha Afrikának nem sikerül

Ezzel kapcsolatban sokmindent lehetne mondani. Valóban valamit már kezdeni kellene Afrikával, de ennek szerintem nem az öntsünk bele minél több pénzt jellegű kampányoknak kellene lenni. Jelenleg Afrika leginkább ahhoz hasonlít (persze országok szintjén különbözik) , hogy semmilyen társadalmi, politikai, pénzügyi, járványügyi, stb. javaslatot nem veszünk figyelembe, de ha baj van akkor segítsetek.

Nem működik a link :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
Szivesen látnák egy hasonló cikket Kaslerröl is. Mert egyiket sem ismerem, se Cserhátit, se Kaslert. Az egeszsègügy ( privát fogorvos és 1-2 évente végrehajtott ellenőrzésen kivül) szerencsémre csak marginàlis szerepet játszik az életemben, pedig nem vagyok már fiatalnak mondható.
Azert a cikkben a sorok közt olvasható, hogy ez a Cserháti se egy ártalmatlan szamarita, hanem egy minden hájjal kent hatalomgyakorló. Evangélium ide vagy oda.
Ha Kasler nem jó, akkor a járvàny elején le kellett volna váltani. Most taktikailag nem fog menni, különösen, ha ezt külső nyomással akarják elèrni. Meg fogják várni a kedvező alkalmat, szerintem. Persze a másik oldalt is meg kellene hallgatni.
Off.
Tehát a történet mi miért történt.
Cserháti felelőssége volt a DBSzuperkórház amit Kamuék ugye okt. 13. után elkaszáltak. Már akkor le voltak maradva vele, amikor Cserhátit leváltották. Odatették helyére a Szentimrés Bedrost, és még a projektet is levették a közösből. Külön futott, de már késő volt neki, ugyanis a csúszást nem lehetett behozni. Kamuék, és a DKs volt Szentimrés - ma XI. ker. polgmest - szakmai féltékenységből megfúrta.
Cserháti akkor kapott egy rossz pontot a kormánytól, és ahogy látjátok, ugyanúgy kikapták az első nagyobb hibánál a történetből, mint a határkerítés kapcsán 2015ben Hendét. Qurvára nem nézték kinek a kije, mióta régi harcostárs (amúgy Cserháti sima karrierista szakember, a jobbak közül, de van helyette más). Nem csinálta amit kértek, kibaxták, van más a helyére. Se Hende, se Cserháti nem hitte el, hogy ki lehet kapni. Hát, ki lehet. Pedig Hendét is szerették, Cserhátit is.
Simicskó lazán még a nőket is befogta volna építkezni v. a határnál melózni, még 60+ körül is, mert teljesíteni kellett a tervet időre. Volt olyan volt kolléganőm aki fakk se tudja hány évig volt katona, de azonnal lelépett, amikor befogták volna őt is. 61 éves volt akkor.
On.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Akik hazakerülnek, azoknál nem szeretnék, hogy megfertőződjenek. Ennyi a történet. Annyira súlyos a járvány, hogy nem lehet megkockáztatni azt, miszerint meghaljanak a kórházban krónikusok. Semmi másról nem szól a történet, még ha a családnak ez teher is. Az jobb lenne, ha meghalnának, mert a járvány előrehaladtával megfertőzi őket a személyzet vagy más beteg? Jobb lenne?
Itt sztem az időzítést krititálják. Indokolt-e ilyen fokú kiürítés, ebben a fázisban. Nah most ehhez sem ertek, d3 dumálni tudunk róla. :)

+Látják a az előrejelzést mutató görvét és úgy látják itt az idő. Mivel körülményes a elszállítás, inkább most, mielőtt beüt a krach.

-Csak a koronás betegekre koncentrálnak. Emiatt csőlátásuk van és veszélyeztetik a többi beteg életét.

Bar ahogy irtad, nem biztos, hogy most a kórházak a legbiztonsagosabbak fertőzési szempontból. A nyugati adatok szerint átlag 15%-a a kórházi dolgozóknak fertőzött. Van ahol 25-28%-os arányt is olvastam. Nálunk 12%???
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
Itt sztem az időzítést krititálják. Indokolt-e ilyen fokú kiürítés, ebben a fázisban. Nah most ehhez sem ertek, d3 dumálni tudunk róla. :)

+Látják a az előrejelzést mutató görvét és úgy látják itt az idő. Mivel körülményes a elszállítás, inkább most, mielőtt beüt a krach.

-Csak a koronás betegekre koncentrálnak. Emiatt csőlátásuk van és veszélyeztetik a többi beteg életét.

Bar ahogy irtad, nem biztos, hogy most a kórházak a legbiztonsagosabbak fertőzési szempontból. A nyugati adatok szerint átlag 15%-a a kórházi dolgozóknak fertőzött. Van ahol 25-28%-os arányt is olvastam. Nálunk 12%???

Előre gondolkozunk, mert baszik csökkenni a fertőzés. Vagy nyitás lesz ...

Anyósomat kedden hoztuk haza. Egy hétig volt bent. Meg kellett műteni, ez van. De tegnap belázasodott. Nem köhög, már jobban van, de amióta az ismerős meghalt, kicsit padlóra kerültem. Az ismerős februárban még dolgozott nálunk. Filóztunk is, hogy majd a vírus után befejezzük a felújítást, de ő mondta, hogy fejezzük be akkor, ráhúz még egy-két napot. És látod, ennyi egy élet! :(
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
Itt sztem az időzítést krititálják. Indokolt-e ilyen fokú kiürítés, ebben a fázisban. Nah most ehhez sem ertek, d3 dumálni tudunk róla. :)

+Látják a az előrejelzést mutató görvét és úgy látják itt az idő. Mivel körülményes a elszállítás, inkább most, mielőtt beüt a krach.

-Csak a koronás betegekre koncentrálnak. Emiatt csőlátásuk van és veszélyeztetik a többi beteg életét.

Bar ahogy irtad, nem biztos, hogy most a kórházak a legbiztonsagosabbak fertőzési szempontból. A nyugati adatok szerint átlag 15%-a a kórházi dolgozóknak fertőzött. Van ahol 25-28%-os arányt is olvastam. Nálunk 12%???

Lassan amúgy minden kiderül. Pl. most az, hogy 2020. március 20-tól nem volt főállású orvos a Pesti úton. Ezek után bármin csodálkozni?

Az ágyhiányhoz pedig egy kis adalék:
https://888.hu/ketharmad/online-egeszsegugyi-szakertovel-riogat-a-balliberalis-media-4242851/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Off.
Tehát a történet mi miért történt.
Cserháti felelőssége volt a DBSzuperkórház amit Kamuék ugye okt. 13. után elkaszáltak. Már akkor le voltak maradva vele, amikor Cserhátit leváltották. Odatették helyére a Szentimrés Bedrost, és még a projektet is levették a közösből. Külön futott, de már késő volt neki, ugyanis a csúszást nem lehetett behozni. Kamuék, és a DKs volt Szentimrés - ma XI. ker. polgmest - szakmai féltékenységből megfúrta.
Cserháti akkor kapott egy rossz pontot a kormánytól, és ahogy látjátok, ugyanúgy kikapták az első nagyobb hibánál a történetből, mint a határkerítés kapcsán 2015ben Hendét. Qurvára nem nézték kinek a kije, mióta régi harcostárs (amúgy Cserháti sima karrierista szakember, a jobbak közül, de van helyette más). Nem csinálta amit kértek, kibaxták, van más a helyére. Se Hende, se Cserháti nem hitte el, hogy ki lehet kapni. Hát, ki lehet. Pedig Hendét is szerették, Cserhátit is.
Simicskó lazán még a nőket is befogta volna építkezni v. a határnál melózni, még 60+ körül is, mert teljesíteni kellett a tervet időre. Volt olyan volt kolléganőm aki fakk se tudja hány évig volt katona, de azonnal lelépett, amikor befogták volna őt is. 61 éves volt akkor.
On.
En a deli hatarszakaszon az elso gyoda veletlenszeru kibontasatol a masodik sor utolso drothengere leguritasaig ott voltam. Hende volt vegig a a miniszter. Nem a kerites epitesenek uteme miatt miatt lett lecserelve hanem a megvaltozott prioritasok miatt a deli zarast hatarido elott teljesitettuk... Nem nagyon volt no lekuldve hozzank logisztikarol volt lent par fiatal hadnagy fohadnagy lany. De nem dolgoztak a kerites mellett a kajat rendeztek foleg es a vizet.

Tata epitette a deli hatarzar elso szakaszat 90+% ba es szoba se kerult hogy idosebb nok legyenek levezenyelve. Sot a nok levezenyleset is kerultek mert kozmunkasok es bunozok is dolgoztak a teruleten az iranyitadunk alatt... /nem szexizmus de nem lett volna tekintejuk a noknek csak problemat okozott volna hogy allandoan valakinek kisergetni kellett volna oket vagy kivetelezni veluk es ide oda nem kuldeni oket./nagyon helyes dontes volt mindenki csak tamogatta./ellenzorol nem tudok pedig vegig ott voltam hogy a tiszaszigeten azt a par km ert debrecen hodmezo szentessel es a tataiak felevel /elso heten./ hogy epitettek kikkel nemtudom de az cak toredeke volt a mi szakaszunknak tobbszor annyi emberrel es megis fele haladadi sebesseggel./akkora hajtas nem volt ott tataiak beszamoloja szerint sem akik kesobb hozzank jottek./

Nagyjabol ennyi nem kellmimdent elhinni a horvat szakasz meg az ut tulfelen levo kerites epitese meg nagyon laza melo volt az elso vonalhoz kepest. Akkor mar nem hende volt. De hende alatt ido elott lett teljesitve napokkal a deli hatar zarasa mind elso mind masod vonale... Es ez Tata erdeme mh 25. Mert mi epitettuk kozmunkasokkal es rabokkal... Hende nem emiatt lett lecserelve !egegywzer leirom hanem mert megvaltoztak a prioritasok.