Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Portya by Szijjártó

múlt héten jött maszk
22,5 millió ebből
20,65 millió sebészeti
1,85 millió magasabb szintű védelmet nyújtó

összesen 72 954 890 megjött
még 75 852 550-öt várunk ebből
59,5 millió sebészeti
16,3 millió profibb

Lélegeztetőgép
220 múlt héten jött
összességében 538

Teszt
Múlt héten 50 ezer jött
Összesen 402 ezer
még 2 millió 952 ezret várunk

védekezéshez szükséges ruházati termék – szemüveg, kesztyű, sapka, arcvédő és overall
10,6 millió múlt héten,
Összesen ez 32,5 millió
Még 27 millió jön

Gyógyszer
kínai 400 ezer favipiravir
4 ezer beteg kezelésére alkalmas.

Japán az avigan típusú 12 500
ami 100 beteg kezelésére alkalmas

A héten is több tonnányi rakományt várnak légi és szárazföldi úton.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem ez a gyerekes, hanem az idétlen kitapsolás. Mintha a kormányoldalnak szüksége lenne ilyen műsorozásra.
2010 óta nem tudta megtanulni a Fidesz, hogy ebben az országban a kétharmaddal teljhatalma van?
sajnos lejtmenetben van a parlamenti vitakultúra, ahogy a transzparens mutogatás s mutatta pár hónapja. Egy ilyenebb lesz mindkét oldal. :(
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez jó kérdés. De elgondolkodtató, hogy itt egyesek "szőröstalpúzzák" is a románokat, meg valami vélt, vagy valós krisztusi szeretet jegyében segítenének is rajtuk, de az olaszokért nem fáj így a szívük. Legyünk korrektek, nem is mondta idáig egy se rájuk, hogy "macskazabálók", szóval még okés a dolog.
Értem én, hogy a kormányunk minden döntése pozitív és az ellenzék maga a Sátán, de a konzekvens gondolkodást azért még ne adjuk fel.

Azt tudom, hogy ha a határon túli magyaroknak adni akarunk védőfelszerelést, azt nem tehetjük meg úgy, hogy a többségi népeket látványosan kihagyjuk.
De, ha ezt a kormány azért teszi, mert vél majd valamiféle ellenszolgáltatást... hát arra aztán várhat.
Én támogatom az olaszokat autóalkatrészek vásárlásával :) Részemről szívesen segíthetünk rajtuk is, sőt, inkább, mint a románokon (ahol a helyi kiseebség miatt megint más a helyzet), de úgy tűnik nem fűződik stratégiai érdek hozzá a vezetőség részéről. A szomszédok fontosabbak.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Portya by Szijjártó

múlt héten jött maszk
22,5 millió ebből
20,65 millió sebészeti
1,85 millió magasabb szintű védelmet nyújtó

összesen 72 954 890 megjött
még 75 852 550-öt várunk ebből
59,5 millió sebészeti
16,3 millió profibb

Lélegeztetőgép
220 múlt héten jött
összességében 538

Teszt
Múlt héten 50 ezer jött
Összesen 402 ezer
még 2 millió 952 ezret várunk

védekezéshez szükséges ruházati termék – szemüveg, kesztyű, sapka, arcvédő és overall
10,6 millió múlt héten,
Összesen ez 32,5 millió
Még 27 millió jön

Gyógyszer
kínai 400 ezer favipiravir
4 ezer beteg kezelésére alkalmas.

Japán az avigan típusú 12 500
ami 100 beteg kezelésére alkalmas

A héten is több tonnányi rakományt várnak légi és szárazföldi úton.
És azt lehet e tudni hogy hol vannak ezek a védőfelszerelések?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
És azt lehet e tudni hogy hol vannak ezek a védőfelszerelések?
Raktáron. Ami nem, már a patikákban, boltokban, önkormányzatoknál, kórházakban, rendelőkben, idős otthonokban, stb., ill. oldaltól függően MészárosTiborcmindmegette/ellopta, de úgy, hogy még a hülye SZT nyakára is jutott.

De tettem be napokkal ezelőtt linkeket is, ha online akartál volna venni fertőtlenítőt és maszkot, akkor a pl. Speedshop, a Rossmann, vagy a Mol a te embered. Patikákban is van sima, ffp1, ffp2. stb. Nézz körül!
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Raktáron. Ami nem, már a patikákban, boltokban, önkormányzatoknál, kórházakban, rendelőkben, idős otthonokban, stb., ill. oldaltól függően MészárosTiborcmindmegette/ellopta, de úgy, hogy még a hülye SZT nyakára is jutott.

De tettem be napokkal ezelőtt linkeket is, ha online akartál volna venni fertőtlenítőt és maszkot, akkor a pl. Speedshop, a Rossmann, vagy a Mol a te embered. Patikákban is van sima, ffp1, ffp2. stb. Nézz körül!


Nálunk még ki is van irva a patikáknál, hogy kapható.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
Raktáron. Ami nem, már a patikákban, boltokban, önkormányzatoknál, kórházakban, rendelőkben, idős otthonokban, stb., ill. oldaltól függően MészárosTiborcmindmegette/ellopta, de úgy, hogy még a hülye SZT nyakára is jutott.

De tettem be napokkal ezelőtt linkeket is, ha online akartál volna venni fertőtlenítőt és maszkot, akkor a pl. Speedshop, a Rossmann, vagy a Mol a te embered. Patikákban is van sima, ffp1, ffp2. stb. Nézz körül!


Nálunk még ki is van irva a patikáknál, hogy kapható.

Na ja! Odavinni max. akkor fogják az ajtód elé, ha valamelyik majom éppen kampányol, mint anno az a bizonyos 20 maszk milliárdosék kapcsán.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 706
113
Off

Csak hogy tudjuk ki ő!!!
Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikában – Szabó Tímea, a Párbeszéd üdvöskéje (3. rész)
https://pestisracok.hu/kik-vagytok-...ban-szabo-timea-a-parbeszed-udvoskeje-3-resz/

Na igen, az ilyet hívják úgy, hogy "CIA asset", mint mondjuk ObL is volt egy ideig biztosan. Még a jobbikon is rajta tartották rajta keresztül a szemüket, ügyes. :)
Jó tudom ez csak összeesküvés-elmélet, természetesen az NGO-knak soha semmi közük holmi titkosszolgálatokhoz.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
A járvány közepette a felkészülés része ez is, 3 vadiúj jármű érkezik:
..
"A "Scorpio" Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., valamint a Gamma Műszaki Zrt. szállíthat a Készenléti Rendőrségnek felderítő, beavatkozó és mentesítő járműveket, nettó 1 millió 177 ezer euróért (mintegy 450 millió forintért).
..
A beszerzést az Európai Unió finanszírozza a Közép-európai CBRN-E/piszkos bomba elleni elsődleges beavatkozó egység létrehozására. A szerződéseket április elején kötötték meg a felek."

..
https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/rendorseg-jarmu-veszely-beszerzes.704628.html
..
http://gammatech.hu/?lang=hun&mnuGrp=mnuAbout&module=showpage&site=about
https://www.ceginformacio.hu/cr9310750290
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 699
113
Na igen, az ilyet hívják úgy, hogy "CIA asset", mint mondjuk ObL is volt egy ideig biztosan. Még a jobbikon is rajta tartották rajta keresztül a szemüket, ügyes. :)
Jó tudom ez csak összeesküvés-elmélet, természetesen az NGO-knak soha semmi közük holmi titkosszolgálatokhoz.
"Kedves Tímea, azt kívánom, soha ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy segítségre szoruljon, de ha mégis, akkor ránk, kárpátaljai emberekre mindig számíthat! Nem azért, mert példamutató emberi munkássága alapján ezt megérdemli, hanem sokkal inkább azért, mert nem szeretném, ha a mi generációnkban még léteznének ennyire lelkiekben szegény és elkeseredett emberek. Fontos, hogy jó példával járjunk elő.

Bízom abban, hogy ez a járvány mihamarabb véget ér, de már most is látszik, hogy van, ami a Covid-19-nél is veszélyesebb tud lenni, ez pedig az emberi keserűség és gyűlölet. Ez ellen pedig nemhogy a védőmaszk, de semmilyen vakcina sem használ! Ezúton is jobbulást, kedves Tímea!"
https://mandiner.hu/cikk/20200420_szabo_timea_es_az_emberseg
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Raktáron. Ami nem, már a patikákban, boltokban, önkormányzatoknál, kórházakban, rendelőkben, idős otthonokban, stb., ill. oldaltól függően MészárosTiborcmindmegette/ellopta, de úgy, hogy még a hülye SZT nyakára is jutott.

De tettem be napokkal ezelőtt linkeket is, ha online akartál volna venni fertőtlenítőt és maszkot, akkor a pl. Speedshop, a Rossmann, vagy a Mol a te embered. Patikákban is van sima, ffp1, ffp2. stb. Nézz körül!
Patikákban nincs (megyei jogú város). Önkorinál lehet hogy van, mindenesetre jól titkolja. Kórházban vékonyan van. Rendelő nem igazán működik, aztán lehet hogy ott van. Idős otthonokban is lehet hogy van.
A Speedshopot, a Rossmant és a MOLt a kormány látta el védőfelszerelésekkel? Közvetlenül vagy közvetítőn keresztül?
u.i. a modortalanságot pártösszejöveteleken sajátítsátok el?
 
T

torsen

Guest
Köznevelési államtitkár: biztosan lesz érettségi, de az időpontot "mozgathatják"
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...erettsegi-de-az-idopontot-mozgathatjak-427272
Amennyiben a járványügyi szempontok az időpont "mozgatását" indokolják, a szükséges döntést meg fogják hozni - mondta Maruzsa Zoltán.

Már eleve így kellett volna hozzá állni. Ma van a határideje az érettségi lemondásának. És ha valaki végig gondolta dolgot a hétvégén, és aztán pont hétfőn lemondta? A magyar hivatali rendszer rugalmasságát ismerve, ők az idén tavasszal már nem érettségiznek, pedig egyszerűen csak az egészségüket, meg a nagyszüleik egészségét féltették. Miközben a tanároknak péntek este 9-kor bejelentik, hogy hétfő reggeltől "digitális munkarend" van, úgy hogy délelőtt még fizetés nélküli szabadságot lebegtettek, szóval aközben ők képtelenek egy rugalmas rendszerben gondolkodni? Mert a "főni" egy facebook videoban "bejelenti" hogy 3-án lesz csúcson a járvány, és mindjárt van reakció, bokacsatttogás, időpont áthelyezésre utaló magatratás belebegtetése (csak szépen lassan, hogy ne tűnjenek azonnal bohócnak). Miféle kormányzati belső kommunikáció, együttműködés van itt? Meg mi az hogy a facebookon? Nagyon felbasztam magam! Eleve azt kellett volna mondani, hogy figyelve a járványhelyzetet, a csúcs 4 héttel az első hét hétfőjén magyar érettségi ("tessék figyelni a "főni" facebookját, hoyg mikor ejti el, hogy túl vagyunk a csúcson"). A felsőoktatás is lesz szíves alkalmazkodni, egy rendszert alkotnak vagy nem? Vagy ha kicsúszunk az időből, akkor megkapják az év végi jegyet érettséginek. Összedől a világ? Már úgyis összedőlt más szempontból...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
80 C minimum az új határ, kb. 1 órán át + az átmelegedési idő. Kell gyártani egy melegítő szerkezetet. (hagyományos villanyégő + egy kartondoboz, az egész család maszk készlete is beleférhet, akár napi 3 maszk fejenként - ha kell akkor segítek, ez az én szellemi alkotásom, nem "ollózott" ;))
"hol van?"
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Patikákban nincs (megyei jogú város). Önkorinál lehet hogy van, mindenesetre jól titkolja. Kórházban vékonyan van. Rendelő nem igazán működik, aztán lehet hogy ott van. Idős otthonokban is lehet hogy van.
A Speedshopot, a Rossmant és a MOLt a kormány látta el védőfelszerelésekkel? Közvetlenül vagy közvetítőn keresztül?
u.i. a modortalanságot pártösszejöveteleken sajátítsátok el?

Én kisvárosban élek. 3 gyógyszertár van a városban, maszk mindegyikben van. Kézfertőtlenítőt ott nem kérdeztem, mert egy vegyi boltban vettem már. Több féle is volt. Illetve, láttam az ÖMW kúton is. A MOL kúton is kérdeztem, oda a hétvégéig még nem érkezett. Az első rohamok után szerintem már megoldható az ellátás. Bárki tud venni, ha igazán akar. Illetve, a legtöbb önkormányzat ad ingyen maszkot, nálunk lakásonként kettő moshatót kapott mindenki. Gumikesztyűt nem tudom, azt nem kérdeztem sehol, mert még van itthon.