Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
És még ezen felül vannak a gyortesztek. A mentők hetek óta ilyeneket végeznek.

A kormány kommunikációs balfaszsága, hogy ilyen támadási felületet hagy.

A gyorstesztekbe már beleszállt most a háziorvosok szövetsége, vagy mi, hogy ne végezzék mert szarok.

A kommunikációs balf.szság mögött én inkább valami színfal mögötti harcot sejtek, Merkely elkezdett terjeszkedni, ami feltehetően nem tetszik Káslernek (aki lehet máris bukott embernek számít), illetve az NNK-nak?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na kérem, ITT VANNAK A HETEK ÓTA ÁLTALAM ÉS MÁSOK ÁLTAL IS FESZEGETETT ELVÉGZETT PCR TESZTEK ÉS A MAXIMÁLIS PCR TESZT KAPACITÁSAINk SZÁMAI ! :):cool:

Bár nem úgy jutottunk hozzá az adatokhoz ahogy szerettük volna, mivel csak a 444 feszegetésére nyögte ki az állam a számokat, de legalább ezt is megtudtuk. Idézettel teszem be az aktuális és a maximális állami tesztelési kapacitásokat, amelyeket most az előbb láttam meg a "jani22" által linkelt cikkben. Íme a hivatalos PCR teszt kapacitások számai. Ha csupán a a számokat nézzük, a napi maximális elméleti 6000 teszt pld. az ötször akkora Dél-Koreával összehasonlítva nem is egy rossz érték (náluk 20000/nap ez "fenek" információi szerint). Viszont az is szerepel, hogy igen kutyául állunk a reagens készlettel, tehát biztos hogy tartalékolni kell azt ami van a nehéz időkre, jó beosztással, mert különben könnyen teljesen PCR tesztek nélkül maradhatunk a legnehezebb időkre, ami katasztrofális lenne. Itt emlékeztetnék arra amit már jóval korábban mondtam, hogy a teljes állami PCR teszt kapacitásunkat a jövőben majd fel kell futtatni, beleértve a reagensek és mintavevők HAZAI gyártását is, hogy a jövőben ne függjünk senkitől a világon, ha tesztelni kell !!! És az se okozzon gondot, ha mindezt tömegméretekben kell megtennünk ! Ez a vírusjárványos biztonságunk egyik fő alapja és sarokpontja. Sok kiképzett személyzet is kell a célra. Pld. szerintem a mostani helyszínre kiszálló autó létszámnál (ez most 70 ha jól emlékszem) kicsit több, szerintem úgy 120 kell majd. Ha 0-24-ben üzemelnek az autók (váltott személyzettel persze), akkor szerintem a jövőben egy nagyobb krach esetén is elég lenne, tehát egy felkészült ország lennénk. Persze a tesztszám emeléséhez a laborszám kapacitás emelés is kell, mert ezekhez többszörös fertőzésvédelmű minősített víruslaborok is kellenek. Na akkor az aktuális számok, a problémákkal, idézve a HVG cikkből. (jani22 postjában a cikk linkje, én szinte soha nem olvasok 444-et !!!! :D:D:D HVG-t is és indexet hirr24-et is nagyon ritkán :D:D:p)

Azt azonban továbbra sem tudni, hogy az átállás kényszerűségből történt-e – például mert nincs elegendő eszköz-, labor- vagy munkaerő-kapacitás a légúti tesztek elvégzéséhez – vagy más okból. Az mindenesetre biztos, hogy a PCR-tesztekhez szükséges reagensből végesek a készletek Magyarországon: az NNK ezt múlt héten szintén a 444.hu kérdésére ismerte el – ahogy azt is, hogy a tesztek elvégzésére kijelölt hét laboratórium szükség esetén napi 6000 vizsgálatot tudna elvégezni. Azt viszont, hogy miért csak napi 1000-2000 darabot végeznek, sem a 444.hu, sem a hvg.hu azóta többször feltett kérdéseire sem árulták el.
Tehát az elmúlt hetekben a PCR tesztelési számokra vonatkozó kérdésünkre a helyes válasz: jelenleg napi 1000-2000 teszt/nap a PCR tesztek száma, és az "elméleti plafon" az a 6000 PCR teszt/nap. Azt, hogy mivel MOST rendkívüli állapot van, ebbe a maximális TESZT//NAP számban szerepel-e a magánlaboros tesztkapacitás, vagy az a tetejére ültethető ezeknek a számoknak, azt még most sem tudjuk. :eek: Mee az egyáltalán nem mindegy !!! Ugyanis a helyzet súlyos / katasztrofálisba fordulása esetén a magánlaboroknak is be kell szállniuk vállvetve az államiak mellé, mert stratégiai cégek, és mert a világon mindenhol rendkívüli helyzetben ez természetes. Ha kell a katonaság veszi át felettük ideiglenesen az irányítást (védelmet, reagens ellátást, stb.), ha ez szükségessé válik. Aztán majd elszámolnak a költségeikkel amikor kell vagy lehet, tehát nem saját kontóra teszik a segítségüket, hanem a díjjat is megkapják majd érte. A reagensekről jut eszembe megint, hogy úgy néz ki azzal még mindig xarul állunk, ez is az egyik oka, hogy nem erőltették a tesztelési kapacitásokra a választ. Mert ezt nem sikerült még megoldani, tehát nem teljes a biztonság, a felkészülésünk. Csak jobb lesz azért.

Na az is kiderült mára, amit szintén mondtam régebben már többször, hogy az ellenanyagos tesztek, még akkor is ha jók, csak a lakosság átfertőződöttségének becslésére, egyes területeken a vírusjelenlét becslésére és a jelenlét nagyságának becslésére használhatók csak, mivel a kevés ellenanyagot termelőket lehet hogy negatívnak jelzi. A fertőző fertőzöttek detektálására pedig teljesen alkalmatlan. Eltelt az idő, és ez bebizonyította, hogy úgy van ahogy korábban mondtam. Hát ez van hölgyeim és uraim. :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lehet hogy a 444-től is járnak ide olvasni minket ? :eek::rolleyes::D:D:D Mindenesetre a 444 téma feszegetése erősen gyanússá teszi a dolgot (egyes egybeesések miatt), hogy ez így van. Na... akkor arra kérdésünkre is várjuk a választ még, hogy ebben a 6000-ben benne van-é a befogható magánlaborok PCR tesztelés/nap száma, avagy nincs !!! ;):D:D:D Ezt kell még megkérdezni, ez érdekelne minket ! Ha így történik, Köszönjük a (polgári) együttműködést 444 !!! :rolleyes::hadonaszos:;):D:D:D Amúgy ez a "max. PCR teszt/nap" kérdés erősen költői, amíg nem sikerül teljesen feltölteni a PCR tesztelés dologi hátterét, így az országban rendelkezésre álló reagens és más vegyszer készleteket, a steril teszt fiolákat, stb. Mint tudjuk, a magas fokú fogyóeszköz személyi vírusvédelmi eszközöket, ezek a védőruhák, fertőtlenítők, kesztyűk, lábbelik, stb. azt sikerült megoldani, de ezekre is rá lehetne kérdezni kedves 444 ! :)

Ui.: Majd valaki innen úgy is hozza a választ, ha jön a 444-en, én ezért még saaajnos nem tudok nekiállni 444-et olvasni, nagyon sajnálom, vagy i'm sorry ha így jobb. ;) De legalább nem is ócsárolom !!! :rolleyes::D:D:p:cool:
(ha jól emlékszem, "boki" mondta a múltkor, hogy rekordokat dönt a HTKA olvasottsága, és ebben szerintem a "Járványok, fertőzések" topicnak is van egy kis szerepe (bár nem ügydöntő). Azt még régebbről tudom, akkor még nem írtam ide, nem voltam tag, hogy indexesek biztosan bele szoktak olvasni a HTKA fórumba (ezt láttam leírva tőlük), de szerintem a HVG-től és a 444-től is szoktak itt olvasni ;):p:p Szívesen mindenkinek :))
 
W

Wilson

Guest
Na kérem, ITT VANNAK A HETEK ÓTA ÁLTALAM ÉS MÁSOK ÁLTAL IS FESZEGETETT ELVÉGZETT PCR TESZTEK ÉS A MAXIMÁLIS PCR TESZT KAPACITÁSAINk SZÁMAI ! :):cool:

Bár nem úgy jutottunk hozzá az adatokhoz ahogy szerettük volna, mivel csak a 444 feszegetésére nyögte ki az állam a számokat, de legalább ezt is megtudtuk. Idézettel teszem be az aktuális és a maximális állami tesztelési kapacitásokat, amelyeket most az előbb láttam meg a "jani22" által linkelt cikkben. Íme a hivatalos PCR teszt kapacitások számai. Ha csupán a a számokat nézzük, a napi maximális elméleti 6000 teszt pld. az ötször akkora Dél-Koreával összehasonlítva nem is egy rossz érték (náluk 20000/nap ez "fenek" információi szerint). Viszont az is szerepel, hogy igen kutyául állunk a reagens készlettel, tehát biztos hogy tartalékolni kell azt ami van a nehéz időkre, jó beosztással, mert különben könnyen teljesen PCR tesztek nélkül maradhatunk a legnehezebb időkre, ami katasztrofális lenne. Itt emlékeztetnék arra amit már jóval korábban mondtam, hogy a teljes állami PCR teszt kapacitásunkat a jövőben majd fel kell futtatni, beleértve a reagensek és mintavevők HAZAI gyártását is, hogy a jövőben ne függjünk senkitől a világon, ha tesztelni kell !!! És az se okozzon gondot, ha mindezt tömegméretekben kell megtennünk ! Ez a vírusjárványos biztonságunk egyik fő alapja és sarokpontja. Sok kiképzett személyzet is kell a célra. Pld. szerintem a mostani helyszínre kiszálló autó létszámnál (ez most 70 ha jól emlékszem) kicsit több, szerintem úgy 120 kell majd. Ha 0-24-ben üzemelnek az autók (váltott személyzettel persze), akkor szerintem a jövőben egy nagyobb krach esetén is elég lenne, tehát egy felkészült ország lennénk. Persze a tesztszám emeléséhez a laborszám kapacitás emelés is kell, mert ezekhez többszörös fertőzésvédelmű minősített víruslaborok is kellenek. Na akkor az aktuális számok, a problémákkal, idézve a HVG cikkből. (jani22 postjában a cikk linkje, én szinte soha nem olvasok 444-et !!!! :D:D:D HVG-t is és indexet hirr24-et is nagyon ritkán :D:D:p)


Tehát az elmúlt hetekben a PCR tesztelési számokra vonatkozó kérdésünkre a helyes válasz: jelenleg napi 1000-2000 teszt/nap a PCR tesztek száma, és az "elméleti plafon" az a 6000 PCR teszt/nap. Azt, hogy mivel MOST rendkívüli állapot van, ebbe a maximális TESZT//NAP számban szerepel-e a magánlaboros tesztkapacitás, vagy az a tetejére ültethető ezeknek a számoknak, azt még most sem tudjuk. :eek: Mee az egyáltalán nem mindegy !!! Ugyanis a helyzet súlyos / katasztrofálisba fordulása esetén a magánlaboroknak is be kell szállniuk vállvetve az államiak mellé, mert stratégiai cégek, és mert a világon mindenhol rendkívüli helyzetben ez természetes. Ha kell a katonaság veszi át felettük ideiglenesen az irányítást (védelmet, reagens ellátást, stb.), ha ez szükségessé válik. Aztán majd elszámolnak a költségeikkel amikor kell vagy lehet, tehát nem saját kontóra teszik a segítségüket, hanem a díjjat is megkapják majd érte. A reagensekről jut eszembe megint, hogy úgy néz ki azzal még mindig xarul állunk, ez is az egyik oka, hogy nem erőltették a tesztelési kapacitásokra a választ. Mert ezt nem sikerült még megoldani, tehát nem teljes a biztonság, a felkészülésünk. Csak jobb lesz azért.

Na az is kiderült mára, amit szintén mondtam régebben már többször, hogy az ellenanyagos tesztek, még akkor is ha jók, csak a lakosság átfertőződöttségének becslésére, egyes területeken a vírusjelenlét becslésére és a jelenlét nagyságának becslésére használhatók csak, mivel a kevés ellenanyagot termelőket lehet hogy negatívnak jelzi. A fertőző fertőzöttek detektálására pedig teljesen alkalmatlan. Eltelt az idő, és ez bebizonyította, hogy úgy van ahogy korábban mondtam. Hát ez van hölgyeim és uraim. :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lehet hogy a 444-től is járnak ide olvasni minket ? :eek::rolleyes::D:D:D Mindenesetre a 444 téma feszegetése erősen gyanússá teszi a dolgot (egyes egybeesések miatt), hogy ez így van. Na... akkor arra kérdésünkre is várjuk a választ még, hogy ebben a 6000-ben benne van-é a befogható magánlaborok PCR tesztelés/nap száma, avagy nincs !!! ;):D:D:D Ezt kell még megkérdezni, ez érdekelne minket ! Ha így történik, Köszönjük a (polgári) együttműködést 444 !!! :rolleyes::hadonaszos:;):D:D:D Amúgy ez a "max. PCR teszt/nap" kérdés erősen költői, amíg nem sikerül teljesen feltölteni a PCR tesztelés dologi hátterét, így az országban rendelkezésre álló reagens és más vegyszer készleteket, a steril teszt fiolákat, stb. Mint tudjuk, a magas fokú fogyóeszköz személyi vírusvédelmi eszközöket, ezek a védőruhák, fertőtlenítők, kesztyűk, lábbelik, stb. azt sikerült megoldani, de ezekre is rá lehetne kérdezni kedves 444 ! :)

Ui.: Majd valaki innen úgy is hozza a választ, ha jön a 444-en, én ezért még saaajnos nem tudok nekiállni 444-et olvasni, nagyon sajnálom, vagy i'm sorry ha így jobb. ;) De legalább nem is ócsárolom !!! :rolleyes::D:D:p:cool:
(ha jól emlékszem, "boki" mondta a múltkor, hogy rekordokat dönt a HTKA olvasottsága, és ebben szerintem a "Járványok, fertőzések" topicnak is van egy kis szerepe (bár nem ügydöntő). Azt még régebbről tudom, akkor még nem írtam ide, nem voltam tag, hogy indexesek biztosan bele szoktak olvasni a HTKA fórumba (ezt láttam leírva tőlük), de szerintem a HVG-től és a 444-től is szoktak itt olvasni ;):p:p Szívesen mindenkinek :))


Érdekesnek tartom,hogy míg Szlovákia ha jól számolom már valószínűleg gyártja a PCR-teszteket,addig nálunk nem nagyon láttam ezzel kapcsolatban semmilyen konkrét információt,hogy mi mikor is akarjuk elindítani a hazai gyártást.
https://infostart.hu/tudositoink/2020/04/08/sajat-tesztek-legyartasaba-kezdenek-a-szlovakok
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
  • Tetszik
Reactions: zeal

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na épen erről beszéltem, legutoljára talán 1 hete, hogy a svédek körében ki fog törni a botrány, és/vagy az ellenállás, mert "a fű alatt" már meg volt eddig is, csak nem látszik. Úgy hogy ez a hír pontosan beleillik abba a képbe, amiről korábban már többször beszélte. Hogy mi lesz a vége ? Egyenlőre semmi. "A nagyszerű svéd kormány" elnyomja ezt is, besöprik a szőnyeg alá a szemetüket. Ne nem úgy hogy eltitkolják, hanem az idővel manipulálnak talán, lehet dobnak egy "gumicsontot" a népnek, had rágódjanak azon, amíg ez a téma elveszíti az érdeklődést, vannak erre finom módszerek is. De a svéd kormány nem finnyás, amikor egy kis elnyomásról van szó, bár magukról egész más képet szeretnek lefesteni. :D (persze az nem egyezik a valósággal, miért is egyezne... :rolleyes::D) Nem akarok vitázni senkivel a kérdésről. Az hogy a hírt az euronews hozta, az kizárja az elfogultságot. (tehát tőlem függetlenül is a felszínre bukkant a valóság a svédeknél, az én véleményem csak (mondjuk "nem teljesen véletlenül", ez igaz... :rolleyes:) egybeesett a valósággal :rolleyes::cool:)
Koronavírus: svéd nővér kritizálja az államot

 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and zztop

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Sajna errol nincs info, mint ahogy arrol sem talaltam, hogy mekkora szazalekat alkotja a napi teszteknek.

Mindenesetre az utobbi ket napban van osszesen 8 uj fertozott :D (ez csak poen, nem hinnem, hogy alapos kereszt teszteles nelkul hasznalnak a sajat teszteket).

Nem lehet, hogy ugyanazt a 4000 embert tesztelik le az elitből, akik ki se mozdultak két hónapja? Tudod, kb. mint az a szitu, amikor a Fogd a pénzt és fussban veri a smasszer a rab ÁRNYÉKÁT? :) Nem kellene az illetékeseknek szólni, hogy ne csak saját magukat teszteljék, hogy megfertőződtek-e? :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Szlovákiában a fertőzöttek többsége 20-40 év közötti, nálunk főleg az idősek fertőződnek meg. A komcsi diktatúra is erősebb volt anno náluk mint nálunk, ezért ha azt mondják az időseknek, hogy maradjanak otthon, akkor a diktatúrában felnőtt generáció, akik ma ugye mar nyugdíjasok, szépen otthon maradtak (talán csak Pozsony volt a kivétel, ott volt egy kis mozgás)

Én elfogadom, ha azt tolják amit, de papíron, látva a cseh, a lengyel, a magyar és a környező országok adatait, halálozásait, el nem tudom képzelni, hogy Szlovákiában ez a helyzet.

"I'm not very interested in propaganda. If we're right, they'll give up. If we're wrong, they'll be in London in a week." (Air Chief Marshall Sir Hugh Dowding)
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Valószínűleg a koronavírushoz köthető, hasfájással és szívproblémákkal járó, potenciálisan halálos megbetegedésről tájékoztatta a brit Országos Egészségügyi Szolgálat (NHS) az ország orvosait, kérve őket arra, hogy azonnal küldjék kórházba azokat a gyerekeket, akiket ezzel diagnosztizáltak – írja a Guardian. A megbetegedett gyerekeket a jelek szerint a toxikus sokk szindróma egy fajtája érinti, ami egyes esetekben annyira súlyos, hogy intenzív osztályon kell kezelni őket, legalább egy alkalommal pedig lélegeztetni is kellett az egyik beteget. Egyelőre nem lehet pontosan tudni, hogy hány alkalommal tűnt fel a betegség, így bár az adatok alapján nem tűnik nagynak a szám, az NHS minden orvost tájékoztatott a létezéséről. Ebben egyebek mellett azt is írták, hogy a betegségre a toxikus sokk szindróma és az atípusos Kawasaki-szindróma tünetei egyaránt jellemzőek, A VÉRKÉP PEDIG HASONLÍT A SÚLYOS COVID-19-BEN SZENVEDŐ GYEREKEKÉRE. Emiatt a szervezet arra figyelmeztet, hogy elképzelhető, hogy egy, a SARS-CoV-2-höz köthető gyulladásos szindrómáról van szó, de azt sem lehet kizárni, hogy egy másik, egyelőre ismeretlen, de a fent említett betegségekhez köthető patogénről van szó. A levél alapján a fő tünetek a hasfájdalom, az emésztőrendszeri panaszok, valamint a szívgyulladás. Az új betegséget egyaránt diagnosztizálták koronavírusos, illetve nem koronavírusos gyerekeknél, de arra utaló bizonyítékot is találtak, hogy a koronavírus megelőzheti ezt a szindrómát.
A koronavírushoz lehet köze egy új, gyerekeket érintő betegségnek

A svédek kinyírják az időseket, majd meghalnak maguktól a fiatalok?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
A Budapest-Kolozsvár gyorsvasút már tervben van, és ha sikerül, a Kárpát-medence leggyorsabb vonala lesz. Rövidebb idő alatt teszi meg a Budapesttől 450km-t mint a fele akkora távot Pécs vagy Szeged irányába jelenleg. 250-350km/h közötti lesz a pálya tervezett sebessége. 1,5 óra lesz Budapest-Kolozsvár, ami ma kb. 7 órás út vonattal.

https://www.maszol.ro/index.php/gaz...ozsvar-kozott-fontos-lepest-tett-a-magyar-fel

Bécs felé 2 óra 10 perc lesz az új menetidő, és további gyorsítás van tervben. És hamarosan megépül a sokat emlegetett Belgrádi vonal is.
Minek, ha 30al fogsz tötyögni a városban, mire sikeresen kijutsz a városból bárhová. :)

https://index.hu/belfold/2020/04/27/karacsony_50-re_csokkentene_a_sebesseghatart_egesz_budapesten/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
(ha jól emlékszem, "boki" mondta a múltkor, hogy rekordokat dönt a HTKA olvasottsága, és ebben szerintem a "Járványok, fertőzések" topicnak is van egy kis szerepe (bár nem ügydöntő). Azt még régebbről tudom, akkor még nem írtam ide, nem voltam tag, hogy indexesek biztosan bele szoktak olvasni a HTKA fórumba (ezt láttam leírva tőlük), de szerintem a HVG-től és a 444-től is szoktak itt olvasni ;):p:p Szívesen mindenkinek :))
Amikor kérik, hogy álljunk le a belpollal, mert a kiskedvencre éppen rájár a rúd, akkor szoktak vsz megjelenni. :cool:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Na kérem, ITT VANNAK A HETEK ÓTA ÁLTALAM ÉS MÁSOK ÁLTAL IS FESZEGETETT ELVÉGZETT PCR TESZTEK ÉS A MAXIMÁLIS PCR TESZT KAPACITÁSAINk SZÁMAI ! :):cool:

Bár nem úgy jutottunk hozzá az adatokhoz ahogy szerettük volna, mivel csak a 444 feszegetésére nyögte ki az állam a számokat, de legalább ezt is megtudtuk. Idézettel teszem be az aktuális és a maximális állami tesztelési kapacitásokat, amelyeket most az előbb láttam meg a "jani22" által linkelt cikkben. Íme a hivatalos PCR teszt kapacitások számai. Ha csupán a a számokat nézzük, a napi maximális elméleti 6000 teszt pld. az ötször akkora Dél-Koreával összehasonlítva nem is egy rossz érték (náluk 20000/nap ez "fenek" információi szerint). Viszont az is szerepel, hogy igen kutyául állunk a reagens készlettel, tehát biztos hogy tartalékolni kell azt ami van a nehéz időkre, jó beosztással, mert különben könnyen teljesen PCR tesztek nélkül maradhatunk a legnehezebb időkre, ami katasztrofális lenne. Itt emlékeztetnék arra amit már jóval korábban mondtam, hogy a teljes állami PCR teszt kapacitásunkat a jövőben majd fel kell futtatni, beleértve a reagensek és mintavevők HAZAI gyártását is, hogy a jövőben ne függjünk senkitől a világon, ha tesztelni kell !!! És az se okozzon gondot, ha mindezt tömegméretekben kell megtennünk ! Ez a vírusjárványos biztonságunk egyik fő alapja és sarokpontja. Sok kiképzett személyzet is kell a célra. Pld. szerintem a mostani helyszínre kiszálló autó létszámnál (ez most 70 ha jól emlékszem) kicsit több, szerintem úgy 120 kell majd. Ha 0-24-ben üzemelnek az autók (váltott személyzettel persze), akkor szerintem a jövőben egy nagyobb krach esetén is elég lenne, tehát egy felkészült ország lennénk. Persze a tesztszám emeléséhez a laborszám kapacitás emelés is kell, mert ezekhez többszörös fertőzésvédelmű minősített víruslaborok is kellenek. Na akkor az aktuális számok, a problémákkal, idézve a HVG cikkből. (jani22 postjában a cikk linkje, én szinte soha nem olvasok 444-et !!!! :D:D:D HVG-t is és indexet hirr24-et is nagyon ritkán :D:D:p)


Tehát az elmúlt hetekben a PCR tesztelési számokra vonatkozó kérdésünkre a helyes válasz: jelenleg napi 1000-2000 teszt/nap a PCR tesztek száma, és az "elméleti plafon" az a 6000 PCR teszt/nap. Azt, hogy mivel MOST rendkívüli állapot van, ebbe a maximális TESZT//NAP számban szerepel-e a magánlaboros tesztkapacitás, vagy az a tetejére ültethető ezeknek a számoknak, azt még most sem tudjuk. :eek: Mee az egyáltalán nem mindegy !!! Ugyanis a helyzet súlyos / katasztrofálisba fordulása esetén a magánlaboroknak is be kell szállniuk vállvetve az államiak mellé, mert stratégiai cégek, és mert a világon mindenhol rendkívüli helyzetben ez természetes. Ha kell a katonaság veszi át felettük ideiglenesen az irányítást (védelmet, reagens ellátást, stb.), ha ez szükségessé válik. Aztán majd elszámolnak a költségeikkel amikor kell vagy lehet, tehát nem saját kontóra teszik a segítségüket, hanem a díjjat is megkapják majd érte. A reagensekről jut eszembe megint, hogy úgy néz ki azzal még mindig xarul állunk, ez is az egyik oka, hogy nem erőltették a tesztelési kapacitásokra a választ. Mert ezt nem sikerült még megoldani, tehát nem teljes a biztonság, a felkészülésünk. Csak jobb lesz azért.

Na az is kiderült mára, amit szintén mondtam régebben már többször, hogy az ellenanyagos tesztek, még akkor is ha jók, csak a lakosság átfertőződöttségének becslésére, egyes területeken a vírusjelenlét becslésére és a jelenlét nagyságának becslésére használhatók csak, mivel a kevés ellenanyagot termelőket lehet hogy negatívnak jelzi. A fertőző fertőzöttek detektálására pedig teljesen alkalmatlan. Eltelt az idő, és ez bebizonyította, hogy úgy van ahogy korábban mondtam. Hát ez van hölgyeim és uraim. :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lehet hogy a 444-től is járnak ide olvasni minket ? :eek::rolleyes::D:D:D Mindenesetre a 444 téma feszegetése erősen gyanússá teszi a dolgot (egyes egybeesések miatt), hogy ez így van. Na... akkor arra kérdésünkre is várjuk a választ még, hogy ebben a 6000-ben benne van-é a befogható magánlaborok PCR tesztelés/nap száma, avagy nincs !!! ;):D:D:D Ezt kell még megkérdezni, ez érdekelne minket ! Ha így történik, Köszönjük a (polgári) együttműködést 444 !!! :rolleyes::hadonaszos:;):D:D:D Amúgy ez a "max. PCR teszt/nap" kérdés erősen költői, amíg nem sikerül teljesen feltölteni a PCR tesztelés dologi hátterét, így az országban rendelkezésre álló reagens és más vegyszer készleteket, a steril teszt fiolákat, stb. Mint tudjuk, a magas fokú fogyóeszköz személyi vírusvédelmi eszközöket, ezek a védőruhák, fertőtlenítők, kesztyűk, lábbelik, stb. azt sikerült megoldani, de ezekre is rá lehetne kérdezni kedves 444 ! :)

Ui.: Majd valaki innen úgy is hozza a választ, ha jön a 444-en, én ezért még saaajnos nem tudok nekiállni 444-et olvasni, nagyon sajnálom, vagy i'm sorry ha így jobb. ;) De legalább nem is ócsárolom !!! :rolleyes::D:D:p:cool:
(ha jól emlékszem, "boki" mondta a múltkor, hogy rekordokat dönt a HTKA olvasottsága, és ebben szerintem a "Járványok, fertőzések" topicnak is van egy kis szerepe (bár nem ügydöntő). Azt még régebbről tudom, akkor még nem írtam ide, nem voltam tag, hogy indexesek biztosan bele szoktak olvasni a HTKA fórumba (ezt láttam leírva tőlük), de szerintem a HVG-től és a 444-től is szoktak itt olvasni ;):p:p Szívesen mindenkinek :))

 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
93797111_1986208951522803_1716436680019279872_n.jpg

94258138_1986209071522791_2625732048865722368_n.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113

Mottó:
Müller Cecília elárulta, mikor és hogyan érdemes maszkot viselni
"A speciális maszkok esetén (FFP2/FFP3) az irány fordított. Itt egyéni védőeszközről beszélünk. Tehát aki viseli, őt szeretnénk megóvni attól, hogy fertőződjön. Ezek nagyon jól zárnak, jól illeszkednek az archoz, hogy az ún. alászívás minél kisebb legyen. Azért, hogy csak is a maszkon keresztül történjen a légvétel. És amikor beszívja a viselője a levegőt, akkor egy szűrés következik be, tehát szűrt levegőt tud beszívni a környezetből, így nem fertőződik meg. Ugyanakkor, ezeknek a maszkoknak egy része szeleppel rendelkezik, pont azért, hogy viselhető legyen hosszabb időtartamon át. Hiszen ezeknek a viselése terhet jelent, nem egyszerű ezeket hosszasan eltűrni. Amikor kilélegzi a levegőt a viselője, akkor ez a szelep nyílik, azért, hogy könnyű legyen a kilégzés. Egy levegő úton keresztül nagy mennyiségben fújja ki a levegőt a kilégzéskor a viselő. Ez azt jelenti, hogyha nem egészséges személy viseli ezt a maszkot, akkor az, ami az ő beteg szervezetéből kiáramlik a környezetébe, sokkal nagyobb töménységben fog a környezetébe kiáramolni - akár a vírus is. Ezért szigorúan tilos olyan személynek viselni ezt a maszkot, aki pozitív, vagy beteg. Ennek ez az értelme, ez a magyarázata."
https://www.life.hu/hirek/20200427-muller-cecilia-a-maszkokrol-beszelt.html
 
W

Wilson

Guest