Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 228
33 095
113
Szerintem tevedsz, nem ver, hanem orrbol es szajbol torteno mintaveteles a szlovak sajat teszt, ezert szerintem PCR. Ezt tamasztja ala ez a mondat is a cikkbol:

szoval sajat gyartasu PCR teszt lesz az, ahogy olvasom, ha jobban felfut a gyartas, a felesleget eladjak. Annyit mindenkepp tudni rola, hogy olcsobb, mint a jelenleg piacon levo tesztek (lagalabbis a szlovak allam szamara), de hogy a kereskedelmi forgalomban hogy arazzak majd be, azt passzolom

OK, de akkor mi ebben az új saját fejlesztés? Itt egy angol nyelvű leírás a PRC tesztről:

https://www.iaea.org/newscenter/news/how-is-the-covid-19-virus-detected-using-real-time-rt-pcr

A lényeget le is fordítottam belőle (persze lusta vagyok, így az Amazon fordítójával, csak pár helyen javítottam pár feltűnő egyeztetési hibát, bocs, de így is érthető:

"A mintát a test azon részeiből gyűjtik, ahol a coronavírus összegyűlik, például egy személy orra vagy torka. A mintát több olyan kémiai oldattal kezeljük, amelyek eltávolítják az anyagokat, például fehérjéket és zsírokat, és csak a mintában jelen lévő RNS-t vonják ki. Ez az extrahált RNS egy személy saját genetikai anyagának és, ha jelen van, a koronavírus RNS-ének keveréke.

Az RNS-t egy specifikus enzim segítségével DNS- re írják át. A tudósok ezután további rövid DNS-töredékeket adnak hozzá, amelyek kiegészítik az átírt vírus DNS egyes részeit. Ezek a fragmentumok a vírus DNS célrészeihez kötődnek, ha a vírus jelen van a mintában. A hozzáadott genetikai töredékek egy része DNS szálak építésére szolgál a nagyítás során, míg a többi a DNS építésére és a szálak megjelölésére szolgál, amelyeket aztán a vírus kimutatására használnak.

Az elegyet ezután RT-PCR gépbe helyezzük. A gép olyan hőmérsékleteken megy keresztül, amelyek felmelegítik és lehűtik a keveréket, hogy specifikus kémiai reakciókat váltsanak ki, amelyek új, azonos másolatokat hoznak létre a vírus DNS célcsoportjaira. A ciklus ismétlődik újra és újra, hogy folytassa a vírus DNS célrészeinek másolását. Minden ciklus megduplázza az előző összeget: két példányból négy, négy példányban nyolc, és így tovább. A standard valós idejű RT-PCR beállítás általában 35 cikluson megy keresztül, ami azt jelenti, hogy a folyamat végére a vírus DNS-szakaszok mintegy 35 milliárd új példányát hoznak létre a mintában lévő vírus minden egyes szálából.

Ahogy a virális DNS-szakaszok új példányai épülnek, a jelölő címkék a DNS-szálakhoz kötődnek, majd felszabadítanak egy fluoreszkáló festéket, amelyet a gép számítógépén mérnek és valós időben mutatják be a képernyőn. A számítógép minden ciklus után nyomon követi a fluoreszcencia mennyiségét a mintában. Amikor az összeg átmegy egy bizonyos fluoreszcencia szintjére, ez megerősíti, hogy a vírus jelen van. A tudósok azt is figyelemmel kísérik, hogy hány ciklust kell elérni ezt a szintet annak érdekében, hogy megbecsüljék a fertőzés súlyosságát: minél kevesebb a ciklus, annál súlyosabb a vírusfertőzés."

A vastagítva kiemelt lépesek közül talán az elsőhöz használt anyagot nevezik reagenseknek, de talán a másodikhoz használtat is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 465
85 259
113
Nem a mult heten a ciganytelepeken volt tomeges teszteles, a heten meg az idosotthonokat tesztelik vegig.

A helyileg levett, es a laborokba kuldott PCR tesztelesekkel kapcsolatban annyit tudtam megallapitani, hogy itt a jarasban levo korhaznal 60 teszt/het az ingyenes lehetoseg (haziorvosok ajanlasa alapjan), de messze nincs kihasznalva jelenleg. Persze ezen felul mehet a fizetos elvileg korlatlanul, de ez irant is nagyon gyer az erdeklodes jelenleg.
Oké, nálatok tényleg nem volt járványt megnyomó kretén intézkedés, mint itthon a BKVs 3 napig, meg a Pesti út, meg mondjuk Budapest méretű város sincs. Nem volt ingázás pár napig, és hiányzott pár napig a tesztelés is. Korábban jött a maszkviselés, komolyabb volt a szocializmus azon része, hogy ha azt mondták, kuss, akkor csönd volt, nem volt legvidámabb barakk érzés, tehát az idősek csendben tűrnek, nem lázadoznak, kevésbé mászkálnak, kemény büntik vannak euróban, de az is biztos, hogy máshogy méritek a vírusban elhunytakat, mint mi. Nálunk nem kell a kormánynak tepernie, hogy népszerű legyen, 3. ciklus óta 2/3, viszont nálatok minden új. A váltás előtt sokkal durvábbak voltak az adatok, aztán hopp, szünet, majd szinte azonnal elkezdtetek ellaposodni, tehát más felfogásban dolgozik a helyi OT.
A gazdaság újraindítás érdekes lesz, mert 1xerre fogjuk csinálni veletek. A gazdaságélénkítés pedig más és más irányból fog megtörténni. Ahogy figyelem, nálatok nincs napi szinten intézkedés fika, nálunk a 10 milla virológus országa vagyunk. Egy biztos, ez csak az első kör. A vége valamikor egy év, másfél év múlva a legjobb esetben is.

Pol. on.
Nálunk ráadásul minden szar, még az is, amibe nem lehet belekötni értelmesen, az is, vagy ezt írják:
"A NER az elmúlt évtized világgazdasági konjunktúrájára és a beáramló EU-s forrásokra épült. A világgazdasági konjunktúra magasra emelte az exportvezérelt német gazdaságot és ebbe kapaszkodni Magyarország számára jó ötletnek tűnt. Orbán Viktor nem találta fel a spanyolviaszt, csak továbbfejlesztette elődei örökségét: a magyar gazdaságot a német ipar kényelmes hátsó udvarává tette (vö. összeszerelő üzem)."
https://mandiner.hu/cikk/20200428_koronavirus_gazdasagi_valsag_es_orban_viktor

A kiemelt, mind fake.
Csak azt nem értem, hogy ha a németekre épültünk, mit keres itthon a kínai védőfelszerelés, az orosz atom, és miért nem sikerült "elődeinek" ugyanaz 8 éven át, ami neki, helyette pedig miért lett államcsőd, ami neki nem?
Pol. off.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 952
11 703
113
Én elfogadom, ha azt tolják amit, de papíron, látva a cseh, a lengyel, a magyar és a környező országok adatait, halálozásait, el nem tudom képzelni, hogy Szlovákiában ez a helyzet.

"I'm not very interested in propaganda. If we're right, they'll give up. If we're wrong, they'll be in London in a week." (Air Chief Marshall Sir Hugh Dowding)

Tudom nehez elhinni, hogy ez lehet az igazsag, de tobb faktor is ezt tamasztja ala, mindegyikrol mar tobbszor irtam ,de most itt pontokba foglalom:

1: A halottakba beleszamoltak azt az emberket is, akit hazakuldtek a korhazbol, hogy gyogyult, de masnap otthon meghalt. Beleszamoljak az elorehaladott rakos betegeket is, akik meghalnak a korhazban, ugy, hogy COVID fertozesuk is volt. Az infarktban meghal virusos beteg is bele van szamolva.
2. Tegnap halt meg az utolso beteg, aki lelegezteto gepen volt, jelenleg 0 ember van lelegezteto gepen, korhazban osszesen 57 igazolt virusos beteg van osszesen, ebbol intenziv osztalyon csak 6 db.
3. Itt a mi jarasunkban a heti 60 tesztmennyiseg nem fogy el, mert nincs annyi fertozest tuneteit mutato beteg, aki a haziorvosa odaitanyitana.
4. Nagyon keves az idos 65 ev feletti fertozott, szinte a legkevesebb a korosztalyokbol.
5. Maszkhasznalat: marcius elejetol kotelezo, be is tartjak a nepek, szerintem ez is nagyban hozzajarul. A husveti unnepek alatt kvazi kijarasi tilalom volt (nem lehetett jarason kivul mozogni). Erdekessegkepp:kovettek a nep mozgasat a mobil telefon alapjan, ugy ertekeltek, hogy nagyon nagy aranyban nem ment sehova a jonep. Mi akik itthon maradtunk kaptunk egy koszono SMS-t, a szonszed, aki kisetalt a haratba es a szomszed falu katasztereben jart, na o nem kapott koszono SMS-t.
6. Lassan 1 hete mar csak 1 szamjegyu a napi uj fertozottek szama, egeszeben veve is nagyon alacson a korhazban apoltak szama.
7. A kulfoldrol visszaterok KOTELEZOEN hatosagi karanten kozpontokba mennek 14 napra, ahol ezalatt tobsszor tesztelik oket.

szoval lehet a propagandara fogni, de en inkabb valoszinusitem, hogy sikeres az orszagban a jarvany kezelese es a megelozo intezkedesek. Persze szive joga mindenkinek azt hinni, amit akar. De erdemes lehet elgondolkodni azon, hogy a fentiek kozul mennyi pont ervenyes Magyarorszagon is. Ha ott is ez a helyzet, akkor nagy valoszinuseggel hamisak az adatok, de ha ott mas az alaphelyzet, akkor a halalozasi adatok is elterhetnek, es el is fognak terni.

Meg egy erdekesseg. Itt van egy oldal, ahol falukra lebontva megvan, hogy hany fertozott van, szoval en ugy jarok vasarolni, hogy olyan helyere megyek, ahol meg nincs nyilvantartott fertozott. A jarasban levo 4 fertozottrol is vannak infok, tudjuk, hogy a 4bol 2 db a karantenkozpontokban van, 2 otthoni karatenban. (Idokozben a gyallai fertozott meg is gyogyult)

https://ujszo.com/koronavirus
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 465
85 259
113
Tudom nehez elhinni, hogy ez lehet az igazsag, de tobb faktor is ezt tamasztja ala, mindegyikrol mar tobbszor irtam ,de most itt pontokba foglalom:

1: A halottakba beleszamoltak azt az emberket is, akit hazakuldtek a korhazbol, hogy gyogyult, de masnap otthon meghalt. Beleszamoljak az elorehaladott rakos betegeket is, akik meghalnak a korhazban, ugy, hogy COVID fertozesuk is volt. Az infarktban meghal virusos beteg is bele van szamolva.
2. Tegnap halt meg az utolso beteg, aki lelegezteto gepen volt, jelenleg 0 ember van lelegezteto gepen, korhazban osszesen 57 igazolt virusos beteg van osszesen, ebbol intenziv osztalyon csak 6 db.
3. Itt a mi jarasunkban a heti 60 tesztmennyiseg nem fogy el, mert nincs annyi fertozest tuneteit mutato beteg, aki a haziorvosa odaitanyitana.
4. Nagyon keves az idos 65 ev feletti fertozott, szinte a legkevesebb a korosztalyokbol.
5. Maszkhasznalat: marcius elejetol kotelezo, be is tartjak a nepek, szerintem ez is nagyban hozzajarul. A husveti unnepek alatt kvazi kijarasi tilalom volt (nem lehetett jarason kivul mozogni). Erdekessegkepp:kovettek a nep mozgasat a mobil telefon alapjan, ugy ertekeltek, hogy nagyon nagy aranyban nem ment sehova a jonep. Mi akik itthon maradtunk kaptunk egy koszono SMS-t, a szonszed, aki kisetalt a haratba es a szomszed falu katasztereben jart, na o nem kapott koszono SMS-t.
6. Lassan 1 hete mar csak 1 szamjegyu a napi uj fertozottek szama, egeszeben veve is nagyon alacson a korhazban apoltak szama.
7. A kulfoldrol visszaterok KOTELEZOEN hatosagi karanten kozpontokba mennek 14 napra, ahol ezalatt tobsszor tesztelik oket.

szoval lehet a propagandara fogni, de en inkabb valoszinusitem, hogy sikeres az orszagban a jarvany kezelese es a megelozo intezkedesek. Persze szive joga mindenkinek azt hinni, amit akar. De erdemes lehet elgondolkodni azon, hogy a fentiek kozul mennyi pont ervenyes Magyarorszagon is. Ha ott is ez a helyzet, akkor nagy valoszinuseggel hamisak az adatok, de ha ott mas az alaphelyzet, akkor a halalozasi adatok is elterhetnek, es el is fognak terni.

Meg egy erdekesseg. Itt van egy oldal, ahol falukra lebontva megvan, hogy hany fertozott van, szoval en ugy jarok vasarolni, hogy olyan helyere megyek, ahol meg nincs nyilvantartott fertozott. A jarasban levo 4 fertozottrol is vannak infok, tudjuk, hogy a 4bol 2 db a karantenkozpontokban van, 2 otthoni karatenban. (Idokozben a gyallai fertozott meg is gyogyult)

https://ujszo.com/koronavirus
Az 1eshez: A saját orvosotok nyilatkozott, hogy nem számítják bele, csak a tüdőgyulladásban meghaltakat ...
UPD: Biztos, hogy akit teszteltek, pozitív lett, majd meggyógyult/hazament, meghalt beszámítják. Elfogadom amit írsz, de nem hiszem el. Nem neked szól, hanem onnan származik a családom egy része, és velük is szoktam beszélni. Hidd el, ahol kell a jó stat, ott nyomják ezerrel, ahol mindegy, ott nem.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 952
11 703
113
Hány napig nem volt teszt Szlovákiában a járvány kezdetekor, amikor igazán beindult, mert kifogytak? 3? 5?

amikor az uj kormany atvette a hatalmat, akkor volt 3 napra elegendo teszt *() es akkoriban csak 400 koruli napi tesztet csinaltak. Gondolom ez volt az egyik indikatora a sajat reagens fejlesztesnek.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 952
11 703
113
OK, de akkor mi ebben az új saját fejlesztés? Itt egy angol nyelvű leírás a PRC tesztről:

https://www.iaea.org/newscenter/news/how-is-the-covid-19-virus-detected-using-real-time-rt-pcr

A lényeget le is fordítottam belőle (persze lusta vagyok, így az Amazon fordítójával, csak pár helyen javítottam pár feltűnő egyeztetési hibát, bocs, de így is érthető:



A vastagítva kiemelt lépesek közül talán az elsőhöz használt anyagot nevezik reagenseknek, de talán a másodikhoz használtat is.

A lenyeg az, hogy reagenst gyartanak, az uj fejlesztes benne meg az, hogy a specifikus, szlovakiaban elofordulo virusmutaciokra szabjak.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 270
20 516
113
Olvastam azt is, hogy majusban a magyar tudosok/diakok altal osszerakott olcso <100 Euro lelegezteto gep sorozatgyartasa is beindul.
A berakott link ugyan nem ezt hangsúlyozza, de kiolvasható,
- ez már nem a legelső típus, továbbfejlesztett,
- szó nincs 100 euróról,
- gyártás meg majd a szabadalmaztatás után.

Meg nem ártana tudatosítani, intenzív osztályi szemmel nézve a lélegeztetőkészülék nem egy sima pumpa. Szabályozás, érzékelők, kijelző, paraméterezhetőség.
Igen, pl. visítson amikor a mért adat kilép a beállított tartományból (ami változtatható). Szerinted mindez benne van a 100 euróban? Hát nagyon nem.
Lélegeztetőgép kapható már kb. 10 ezer eurótól (egyszerű légzés rásegítő), de az intenzíveken a 40 ezer euró körülieket kedvelik, mert azok az univerzálisak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 465
85 259
113
Komolyan nézzétek meg ezt a bohózatot! Nagyon bírom Müller Cecíliát. Komoly, értelmes ember. Ezek viszont ...

https://index.hu/belfold/2020/04/28...hivtak_kasler_miklost_es_az_operativ_torzset/

Ő a legaktívabb majom.
774Wufb1lPazPoIAs.jpeg


Nálunk így zajlik a meghallgatás egy bizottságban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 187
92 534
113
Minden tiszteletem ezekert a portyakert, nagy respect erte. Viszont szerencsere ugy tunik, hogy nem fog kelleni ennyi lelegeztetogep alapbol, mivel ugy tunik sikerul elsimitani a gorbet. Nincs infom a magyar allapotokrol, itt 1 ember van lelegezteto gepen + beindult a hazai sorozat gyartas is. Olvastam azt is, hogy majusban a magyar tudosok/diakok altal osszerakott olcso <100 Euro lelegezteto gep sorozatgyartasa is beindul.

Szabadalmaztatás alatt az első magyar koronavírus-specifikus lélegeztetőgép

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/s...-magyar-koronavirus-specifikus-lelegeztetogep
2021 második felére mondják a vakcinát. Hosszú távú védekezésre készülünk. A majusi újraindulás után nőni fog a betegek és a sulyos esetek száma. Ősztől talán hatványozotabban. Újabb leállást sem zárók ki. Még 1 év szopóroller lehet....
60 körül van a lélegeztetőgépen lévő betegek száma jelenleg. De ez nőni fog.

Szlovákia mikorra tervezi az újraindulást?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 952
11 703
113
Az 1eshez: A saját orvosotok nyilatkozott, hogy nem számítják bele, csak a tüdőgyulladásban meghaltakat ...
UPD: Biztos, hogy akit teszteltek, pozitív lett, majd meggyógyult/hazament, meghalt beszámítják. Elfogadom amit írsz, de nem hiszem el. Nem neked szól, hanem onnan származik a családom egy része, és velük is szoktam beszélni. Hidd el, ahol kell a jó stat, ott nyomják ezerrel, ahol mindegy, ott nem.

Ez nekem kimaradt, errol nem hallottam, olvastam sehol.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 187
92 534
113
És ezek után csodálkoznak, hogy a Kásler nem megy el erre a meghallgatásra vagy mire... :oops:
Kásler 1 hónap múlva már nem lesz miniszter, hiba volt a kinevezése. A kommunikációja katasztrófális, de ezt hamar felismerték. A szakmai munkáját nem tudom megítélni, de most agilisabb miniszter kell. A SOTE-s vezető a kommunikációja és a cselekedetei alapján sokkal alkalmasabb.

Persze amit az ellenzék a bizottsági ülésen művel az tiszta szégyen!!!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 952
11 703
113
Mondj egy számot arra vonatkozóan, hogy ez hány db teszt az összesből.

Én egy lényegi különbséget látok kettőnk között: ott sokkal hamarabb kötelezővé tették a maszkhordást.

A max. kapacitas 4800 fo, nagyjabol 50% koruli a kihasztnaltsag. A mai napig 2722 tert vissza kulfoldrol, akinek a karantenkozpontba kellett mennie. Ez 2722 teszt + a pozitivok tobbszori tesztelese (cca 150 - 200 ember). Nagysagrendileg olyan 3000 - 3500 teszt.

https://www.ta3.com/clanok/1181215/...nych-karantennych-centier-je-uz-obsadena.html
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 187
92 534
113
Ehhez az allami teszthez egy erdekes adat...

Koronavírus-tesztek: kiderült, milyen lehet a járvány kifutása Magyarországon

Magyarországon csak a Nemzeti Népegészségügyi Központ egyik szakértőjének az előadásából derült ki, hogy az április 20-ig hivatalosan elvégzett 52 409 koronavírus-teszt valójában 32 503 embert érintett, mert beleszámolták a megismételt vizsgálatokat is, amelyeket egyénenként elvégeztek. Vagyis nagyjából 60 százalék az első alkalmas vizsgálatok aránya a teljes mennyiségen belül.

Mint már említettük nincs olyan statisztikai mutató, amely alapján a magyar tesztelési eljárás ne maradna le a szomszédos vagy a régiós országok mintavételi rendjétől. Mivel a szomszédos országok lélekszáma erősen eltér, a két végleten Románia 19,4 milliós és Szlovénia 2,2 milliós lakosságával, a darabszám sokat nem árulna el a laboratóriumi vizsgálatok gyakoriságáról. Ennél beszédesebb, ha arányosítva, az 1000 főre jutó mintavételből indulunk ki. Az Our World in Data adatai alapján pedig Magyarországnál kisebb arányban sehol sincs teszteletlenül hagyva a lakosság: itthon alig 6,6 teszt jut 1000 emberre, míg Ausztriában például 25,92, Szlovéniában 23,93 vagy Szlovákiában 13,01, de még az utolsó előtti Romániában is - ahol az egészségügyi finanszírozás jelentősen rosszabb a magyarénál - ugyanez az arány 7,04.

showpic.php


https://www.napi.hu/magyar_gazdasag...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Almát körtével hasonlít össze a lenti ábra. Nálunk nem 52.000 meg 67.000 teszt volt, ez a hivatalis allami tesztek száma, ezen felül az egytemek 33.000 PCR tesztet végeztek, plusz a magán. Igy már teljesen más lenne az összkép. Főleg annak tükrében, hogy más országban ezeket is beleszámolják.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 187
92 534
113
A hvg napi 1-2 ezer tesztet ír. Emlékezetem szerint több mint egy hete 2 ezer felett van a napi szám (a mai szám a kivétel).
Valamelyik statisztikusunk betehetné ide egy tömbben a napi tesztek számát, az elmúlt 10 napra. Hogy egyértelmű legyen.
Faszságot írogatnak. Vissza kellene nézni. Én meg @zeal minden reggel beírjuk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Új video jelent meg a PTE csatornáján a Koronavírus híradó sorozatban. Ezúttal Dr. Kanizsai Péter a Sürgősségi Orvostani Tanszék tanszékvezetője válaszolt az univTV (universitas TV) által feltett kérdésekre.
Koronavírus Híradó - Kanizsai Péter – tények és tévhitek /2020.04.28./

 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD