Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
Ja hogy abba szerinted meghalhatnak az emberek? Szerintem nem kéne abba sem meghalniuk. A szurit meg te is kibírnád, és még védve is lennél. Apropó a kötelező oltás mindig ingyenes :)
Ennyi erővel az influenza elleni oltást is kötelezővé tehetnéd, nem?
 
S

Shektor11

Guest
Ja hogy abba szerinted meghalhatnak az emberek? Szerintem nem kéne abba sem meghalniuk. A szurit meg te is kibírnád, és még védve is lennél. Apropó a kötelező oltás mindig ingyenes :)
Illetve mi van, ha én azt gondolom, hogy a koronavírus elleni oltásnak nagyobb a kockázata, mint a haszna? Mert például az influenza vakcináról ez a véleményem, ezért is nem oltatom magam vele.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ennyi erővel az influenza elleni oltást is kötelezővé tehetnéd, nem?

Az más tészta. De látom nagyon nem értesz hozzá. Az influenzát esélyed sincs, mert túl sok törzs van, nincs mind ellen oltás, és csak pár évig jó, na meg vagy 30 szurit kéne kapjál, ami irreális, és csak a törzsek fele ellen lennél védve. A mortalitása nem nagy. Ha lenne tökéletes megoldása, akkor igen de így lehetetlen.

Ez a vírus viszont más, ehhez nem kell csak 1 féle oltás, mert jóval kisebb a mutációs rátája. Viszont a mortalitása sokszorosa az influenzáénak.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Illetve mi van, ha én azt gondolom, hogy a koronavírus elleni oltásnak nagyobb a kockázata, mint a haszna? Mert például az influenza vakcináról ez a véleményem, ezért is nem oltatom magam vele.

Akkor az csendben magadban a szobád sarkában eldöntheted, és nem hangoztatod.
Ha veszélyeztetni akarod magad tessék, csak tedd egyedül.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
S

Shektor11

Guest
Az más tészta. De látom nagyon nem értesz hozzá. Az influenzát esélyed sincs, mert túl sok törzs van, nincs mind ellen oltás, és csak pár évig jó, na meg vagy 30 szurit kéne kapjál, ami irreális, és csak a törzsek fele ellen lennél védve. A mortalitása nem nagy. Ha lenne tökéletes megoldása, akkor igen de így lehetetlen.

Ez a vírus viszont más, ehhez nem kell csak 1 féle oltás, mert jóval kisebb a mutációs rátája. Viszont a mortalitása sokszorosa az influenzáénak.
Én őszintén remélem, hogy nem a hozzád hasonló emberek vannak többségben a társadalomban. Mert akkor Kína és az EU között nincs már lassan semmilyen különbség. Ugyanaz lesz ami a H1N1 idején is volt. Extrém gyorsasággal behoznak majd egy oltást, amiben azt se tudjuk mi van és nem is tesztelték normálisan. Köszönöm, de nem kérek belőle. Mert ez a vírus közel sem olyan veszélyes, mint ahogy bevan állítva. Illetve még ha végig is tudják vinni ezt Európán, amit szívből remélek hogy nem, az USA-ban ez teljesen esélytelen lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
S

Shektor11

Guest
Akkor az csendben magadban a szobád sarkában eldöntheted, és nem hangoztatod.
Ha veszélyeztetni akarod magad tessék, csak tedd egyedül.
Valójában a hozzád hasonlók veszélyeztetik az EGYÉNEKET és ezáltal a társadalmat is. Mert a társadalom egyének sokaságából áll, az egyéneket pedig nem törölheted el. Ha ennyire egy rabszolgatársadalomban szeretnél élni, akkor költözz Észak-Koreába.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Valójában a hozzád hasonlók veszélyeztetik az EGYÉNEKET és ezáltal a társadalmat is. Mert a társadalom egyének sokaságából áll, az egyéneket pedig nem törölheted el. Ha ennyire egy rabszolgatársadalomban szeretnél élni, akkor költözz Észak-Koreába.

Mérföldekkel vered alulról a 444 és a hvg színvonalát.
A te logikád mentén bárki agyonlőhet bárkit, mert ahhoz van kedve. Te szeretnél eltörölni engem a hozzászólásaid alapján. Akkor ki is sérti meg a másik jogait? Meg ki szeretnél rúgni az országból? Hol marad a jogom a maradáshoz? Ha vitázni vagy érvelni akarsz legközelebb legyél kevésbé ostoba.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Valaki nem tudja véletlenül, ha az ember elmegy külföldre pl Romániába, akkor kell 2 hetet karanténban töltsön ha hazajön? Egyáltalán ki lehet menni?
A külügynek van erre oldala, a Konzuli Szolgálat ahol folyamatosan frissítik az adatokat. Régebben akartam is ide linkelni a topicba, de aztán nem hoztam, mert nem volt érdeklődés.

Néhány link az oldalukra, itt bármelyik országra rá tudsz nézni, van egy összesített lista is, ahol a COVID-19 miatti korlátozások miatt rendszeresen frissítik őket. Turkáld végig, szerintem megtalálsz mindent.

https://konzuliszolgalat.kormany.hu/index
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/utazassal-kapcsolatos-friss-informaciok
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/koronavirus
Ez a romániára vonatkozó oldal
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?romania
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/utazasi-tanacs
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/utazasra-nem-javasolt-tersegek
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mérföldekkel vered alulról a 444 és a hvg színvonalát.
A te logikád mentén bárki agyonlőhet bárkit, mert ahhoz van kedve. Te szeretnél eltörölni engem a hozzászólásaid alapján. Akkor ki is sérti meg a másik jogait? Meg ki szeretnél rúgni az országból? Hol marad a jogom a maradáshoz? Ha vitázni vagy érvelni akarsz legközelebb legyél kevésbé ostoba.
Ez már megint összeborogat mindent a topcban ? Nem rakták még ki ? Tegnap esete legalább csendben maradt. :) De úgy látom, 24 óra után vége a nyugalomnak, megint elkezdte. :)
 
S

Shektor11

Guest
Mérföldekkel vered alulról a 444 és a hvg színvonalát.
A te logikád mentén bárki agyonlőhet bárkit, mert ahhoz van kedve. Te szeretnél eltörölni engem a hozzászólásaid alapján. Akkor ki is sérti meg a másik jogait? Meg ki szeretnél rúgni az országból? Hol marad a jogom a maradáshoz? Ha vitázni vagy érvelni akarsz legközelebb legyél kevésbé ostoba.
Az embereknek joguk van megvédeni magukat. Nem lőhet agyon bárki, mert én kiállok a fegyvertartás szabadsága mellett is. Gondolom neked az se tetszik.Bármennyire is idegesít, én nem akarom eltörölni a hozzászólásodat. Javaslatot tettem csupán. Ez az egyik. A másik pedig, hogy nem kötődöm egyetlen politikai oldalhoz sem. Vicces, hogy a 444-et hozod fel példának, mert a másik topikban például Toroczkai egyik videóját osztottam meg. Végül pedig, gondolom lejött hogy én hiszek az emberi szabad akaratban. Ha még azt sem dönthetem el, hogy mit lőjenek be a testembe, akkor mégis mi értelme az életnek? Akkor már nem is ember vagyok, hanem egy robot. Úgy gondolom, hogy Isten azért adott életet, hogy megpróbáljuk abból a lehető legtöbbet kihozni. Nem pedig azért, hogy mások döntsenek helyettünk. Szerencsére már Németországban is szerveződik az ellenállás:
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az embereknek joguk van megvédeni magukat. Nem lőhet agyon bárki, mert én kiállok a fegyvertartás szabadsága mellett is. Gondolom neked az se tetszik.Bármennyire is idegesít, én nem akarom eltörölni a hozzászólásodat. Javaslatot tettem csupán. Ez az egyik. A másik pedig, hogy nem kötődöm egyetlen politikai oldalhoz sem. Vicces, hogy a 444-et hozod fel példának, mert a másik topikban például Toroczkai egyik videóját osztottam meg. Végül pedig, gondolom lejött hogy én hiszek az emberi szabad akaratban. Ha még azt sem dönthetem el, hogy mit lőjenek be a testembe, akkor mégis mi értelme az életnek? Akkor már nem is ember vagyok, hanem egy robot. Úgy gondolom, hogy Isten azért adott életet, hogy megpróbáljuk abból a lehető legtöbbet kihozni. Nem pedig azért, hogy mások döntsenek helyettünk. Szerencsére már Németországban is szerveződik az ellenállás:

Visszautasíhatod csak akkor a kezelést is megtagadják tőled. Valamit valamiért. De ezen te felháborodtál.
Ha meg az állam ellen szervezkedsz akkor az USA-ban agyonlőnek, itthon nem, szóval adj hálát, hogy ebben a diktatúrában élhetsz.
 
S

Shektor11

Guest
Visszautasíhatod csak akkor a kezelést is megtagadják tőled. Valamit valamiért. De ezen te felháborodtál.
Ha meg az állam ellen szervezkedsz akkor az USA-ban agyonlőnek, itthon nem, szóval adj hálát, hogy ebben a diktatúrában élhetsz.
Mi fajta kezelést? Influenza idején sem igénylek semmilyen kezelést. Biztosíthatlak, hogy nem is tartok rá igényt, mert ez nem az a betegség. A másik, a lakosság nagy része már túl esett a koronavíruson. Mire kijön az oltás, ez hatványozottan is igaz lesz. Az USA-val kapcsolatban pedig vicces amit írsz. Nézd már meg ezt:

Magyarországon szerinted mikor tehetem meg, hogy fegyverrel a kezemben tiltakozzak egy kormányzati épületben? Ez a különbség egy poszt-kommunista ország és az USA között. Gondolom érzed a mentalitásbeli különbségeket.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
S

Shektor11

Guest
Visszautasíhatod csak akkor a kezelést is megtagadják tőled. Valamit valamiért. De ezen te felháborodtál.
Ha meg az állam ellen szervezkedsz akkor az USA-ban agyonlőnek, itthon nem, szóval adj hálát, hogy ebben a diktatúrában élhetsz.
Az USA-ban például nem úszta meg volna ennyivel Gyurcsány :
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Mi fajta kezelést? Influenza idején sem igénylek semmilyen kezelést. Biztosíthatlak, hogy nem is tartok rá igényt, mert ez nem az a betegség. A másik, a lakosság nagy része már túl esett a koronavíruson. Mire kijön az oltás, ez hatványozottan is igaz lesz. Az USA-val kapcsolatban pedig vicces amit írsz. Nézd már meg ezt:

Magyarországon szerinted mikor tehetem meg, hogy fegyverrel a kezemben tiltakozzak egy kormányzati épületben? Ez a különbség egy poszt-kommunista ország között és az USA között. Gondolom érzed a mentalitásbeli különbségeket.

Még jó hogy a te kezedbe nem adnak fegyvert. Nagyon bölcs ember volt aki kitalálta, hogy a te félék ne jussanak hozzá. A fegyverhez intelligencia is kell, én is átdolgoznám a fegyvertörvényt, de az alkalmasságin az alapján amit itt leműveltél esélyed se lenne. Az meg ami az USA-ban megy fegyvertartás címén, az katasztrófa.
De nevezd már át magad Mr. Fekete-Fehérre az illene hozzád.
Amúgy amit hirdetsz mint meggyőződést, az bizony sok baloldali elemet tartalmaz, szóval csak óvatosan a poszt-komcsi országozással.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Mi fajta kezelést? Influenza idején sem igénylek semmilyen kezelést. Biztosíthatlak, hogy nem is tartok rá igényt, mert ez nem az a betegség. A másik, a lakosság nagy része már túl esett a koronavíruson. Mire kijön az oltás, ez hatványozottan is igaz lesz. Az USA-val kapcsolatban pedig vicces amit írsz. Nézd már meg ezt:

Magyarországon szerinted mikor tehetem meg, hogy fegyverrel a kezemben tiltakozzak egy kormányzati épületben? Ez a különbség egy poszt-kommunista ország és az USA között. Gondolom érzed a mentalitásbeli különbségeket.

Nem, ez nem egy poszt-kommunista ország és az USA közti különbség, hanem az USA és az egész világ többi része közti különbség.
És nem hinném, hogy az USA vonal volna a jó. Rohadtul nem szeretném, hogy a világban boldog-boldogtalan felfegyverkezve tüntizhessen...
 
S

Shektor11

Guest
Még jó hogy a te kezedbe nem adnak fegyvert. Nagyon bölcs ember volt aki kitalálta, hogy a te félék ne jussanak hozzá. A fegyverhez intelligencia is kell, én is átdolgoznám a fegyvertörvényt, de az alkalmasságin az alapján amit itt leműveltél esélyed se lenne. Az meg ami az USA-ban megy fegyvertartás címén, az katasztrófa.
De nevezd már át magad Mr. Fekete-Fehérre az illene hozzád.
Amúgy amit hirdetsz mint meggyőződést, az bizony sok baloldali elemet tartalmaz, szóval csak óvatosan a poszt-komcsi országozással.
Igen? A szabadságnak nincs és nem is lehet politikai színezete. Sokkal inkább te vagy baloldali, ezzel a kollektivista gondolkodással.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 246
113
Nem rekesztik ki a társadalomból? Na ne szórakozz már. Szerinted ha elveszik emiatt az ember jogait az mi? Te nem látod, hogy ezzel az indokkal, hogy valaki veszélyezteti a társadalmat, gyakorlatilag bármit meglehet tenni az égvilágon? Mégis ki dönti el, hogy ki veszélyeeteti a társadalmat? Ugyanez a bajom a terrorizmus-ellenes törvényekkel is. https://hu.wikipedia.org/wiki/Patriot_Act Mégis ki dönti el, ki a terrorista? “Hogy ki zsidó, azt én döntöm el.” - Göring
Csak nem ugyanazok döntik majd el, akik eldöntötték, hogy ki a kulák meg az osztályellenség?
Egyébként van egy jó hírem. Az a társadalom, amiről beszélsz, az már megvalósult egy országban. Úgy hívják: Észak-Korea. Ott még azt is az állam dönti el, hogy mit és hol dolgozz. Mindezt persze a közjó nevében. Lehet odaköltözni, ha annyira tetszik.
Húúú, papa kezded ezt az oltásellenes biciklit kicsit túltolni...
Nem akarlak elkeseríteni, de ha a jelenleg kötelező védőoltásokat nem adatod be a gyerekeidnek, akkor nem mehetnek bölcsődébe, óvodába.
A szemetek! Kirekesztik a szerencsétlent a társadalomból. Már bocsánat. A társadalom tagja csak akkor lehetsz, ha betartod az írott, és az íratlan szabályokat.
Gondold csak végig, ha te otthon a bő család előtt a terített asztal közepére sz@rsz, akkor azért téged megdicsérnek, vagy hívnak rád egy mentőt és az első zárt osztályig meg sem állnak veled? Na megvonná tőled a családod az alapvető emberi jogokat? Hogyne! Ők támogatnák leginkább, hogy ki sem engedjenek többé a gumiszobából.

Ennyi erővel az influenza elleni oltást is kötelezővé tehetnéd, nem?
Persze, vannak olyan munkahelyek, ahol kötelező is.

Valójában a hozzád hasonlók veszélyeztetik az EGYÉNEKET és ezáltal a társadalmat is. Mert a társadalom egyének sokaságából áll, az egyéneket pedig nem törölheted el. Ha ennyire egy rabszolgatársadalomban szeretnél élni, akkor költözz Észak-Koreába.
Azzal tisztában vagy, hogy egy állampolgárságról le is lehet mondani. Per pillanat ezt a társadalmat, el lehet hagyni. Tessék menni Svalbardra! Ott mindent lehet!

Én őszintén remélem, hogy nem a hozzád hasonló emberek vannak többségben a társadalomban. Mert akkor Kína és az EU között nincs már lassan semmilyen különbség. Ugyanaz lesz ami a H1N1 idején is volt. Extrém gyorsasággal behoznak majd egy oltást, amiben azt se tudjuk mi van és nem is tesztelték normálisan. Köszönöm, de nem kérek belőle. Mert ez a vírus közel sem olyan veszélyes, mint ahogy bevan állítva. Illetve még ha végig is tudják vinni ezt Európán, amit szívből remélek hogy nem, az USA-ban ez teljesen esélytelen lesz.
No para! Van másik lehetőséged is. Szépen szándékosan megfertőzteted magad a valódi vírussal. Hidd el, túl lehet élni! Én már csak tudom. :rolleyes:
Aztán vagy lesz végleges immunitásod, vagy nem. Ha viszont Magyarországon az lesz a törvény, hogy - így vagy úgy - immunitást kell szerezni, akkor valamit tenned kell!
Márpedig, hidd el! A Magyar Társadalomban nem kicsit, hanem túlnyomó többségben vannak és lesznek azok az emberek, akik önként és dalolva fogják beoltatni magukat, és pillanatok alatt kiközösítenek, ha te nem akarod magad beoltatni.
Már előre szólok, hogy ne érezd magad sértve, ha így jársz! De főleg ne légy meglepődve! :)
 
S

Shektor11

Guest
Én befejeztem, mert minden hulladék témát iderángatsz. Látom el vagy szerelmesedve az USA-ba de ne engem traktálj a hülyeségeiddel. Rohadt fárasztó vagy.
Nem az USA-ba. Az ottani szabadság-kultúrába vagyok szerelmes. Az USA Közel-Keleti politikáját például kifejezetten elítélem.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
S

Shektor11

Guest
"No para! Van másik lehetőséged is. Szépen szándékosan megfertőzteted magad a valódi vírussal. Hidd el, túl lehet élni! Én már csak tudom. :rolleyes:
Aztán vagy lesz végleges immunitásod, vagy nem. Ha viszont Magyarországon az lesz a törvény, hogy - így vagy úgy - immunitást kell szerezni, akkor valamit tenned kell!
Márpedig, hidd el! A Magyar Társadalomban nem kicsit, hanem túlnyomó többségben vannak és lesznek azok az emberek, akik önként és dalolva fogják beoltatni magukat, és pillanatok alatt kiközösítenek, ha te nem akarod magad beoltatni.
Már előre szólok, hogy ne érezd magad sértve, ha így jársz! De főleg ne légy meglepődve! :)"

Egészen valószínű, hogy már túl vagyok a víruson. A társadalom nagy többségével egyetemben.Túl lehet élni? Ne állítsd már be úgy, mintha ez egy pestis lenne, amit 50% esélyem volna túlélni. Egyébként kötve hiszem, hogy több ember akarná beoltatni magát, mint például a H1N1 ellen. De majd kiderül.